Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: X9 paljenje  (Posjeta: 2485 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
X9 paljenje
« : 04 Veljača, 2017, 21:47:44 »
Evo nakon sto sam promjenio namotaje i magnet nazad mjesec dva, opet imam problema sa paljenjem, znaci kad dam kljucem kontakt motor ne daje nikakve signale, znači display se ne upali uopce, kad skuter stresem tada se display upali i skuter može upalit, mislio sam da je baterija iz prve jer i inace zadnjih dana mu se svjetla zagase kad mu dam kontakt, ali cudno mi je sto cas pali cas ne, jel u pitanju neki kontakt ili  .....ako je neko imao slicnu situaciju...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #1 : 04 Veljača, 2017, 21:59:22 »
negdi te jebe onda kontakt neki
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #2 : 04 Veljača, 2017, 22:31:24 »
negdi te jebe onda kontakt neki
Da, vjerovatno, ostao je na kiši danas, možda ga je natopilo negdje ili sta ja znam...

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #3 : 03 Ožujak, 2017, 19:47:37 »
promjenio sam bateriju nakon ovoga( već je bila stara dosta pa sam je odlučio ipak zamjenit), nije bilo nikakvih problema sa paljenjem, danas mi se samo ugasio u vožnji, display ne radi, svjetla ne rade, nikakvih znakova života, jel moguće da je u pitanju reley ili neki zamjenski dio ili da se fokusiram na kabele-kontakte?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #4 : 03 Ožujak, 2017, 19:51:57 »
ostal si bez struke,pogledaj prvo osigurace..ako nisu pregorili onda ti ne radi punjenje na skuteru,regler ili namotaji
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #5 : 03 Ožujak, 2017, 20:14:54 »
osigurače sam pregledao, oni su ok, namotaji su montirani oko nove godine, valjda nisu oni opet, gdje se nalazi regler na x9? jel se može skinut bez veće muke? kako da ga ispitam? zadnji put kad su namotaji i magnet otišli display je svijetlio sad ništa, primjetio sam da svjetla slabije gore a kad dodam gas onda se pojačaju, ne znam jel to ima veze...

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #6 : 03 Ožujak, 2017, 20:53:35 »
http://mstrgovina.hr/hr/Regler-regulator-napona-sa-automatom-zmigavaca-za-Aprilia-Derbi-Gilera-Piaggio-Vespa

jel to taj komad za x9 200? nije preskup, ako je otišao on nije neki trošak, mislim da se nalazi poviše otvora za ulje, ispod plastike jesam u pravu?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #7 : 03 Ožujak, 2017, 21:07:24 »
pa normalno da ostanes bez struje na motoru ako nemas punjenje akumulatora..trosila potrose akumulator i nemas struje na skuteru..meni to vise smrdi na crknute namotaje
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #8 : 03 Ožujak, 2017, 21:23:13 »
pa normalno da ostanes bez struje na motoru ako nemas punjenje akumulatora..trosila potrose akumulator i nemas struje na skuteru..meni to vise smrdi na crknute namotaje

šta misliš kako da skužim o čemu je riječ? da ispitam regler prvo? mislim da je jednostavnije njega provjerit nego namotaje, a i šta se deševa sa skuterom ako mu riknu namotaju dva puta u tri mjeseca???? :angry9:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #9 : 03 Ožujak, 2017, 21:30:04 »
ispitaj punjenje..na namotajima je dosta da crkne jedan vod za punjenje od njih 3 i da ne puni akumulator..
ako si kupil polovne namotaje,onda se nemas kaj cudit..
mada jednom kad sam rjesaval problem slican tvome,ispalo je da su crkli i namotaji i regler
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #10 : 03 Ožujak, 2017, 23:14:23 »
Kako punjenje ispitat ako ne mogu upalit skuter :drunken_smilie: :dontknow:, da napunim bateriju pa probam upalit....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #11 : 05 Ožujak, 2017, 00:35:30 »
Tebe ne hebu namotaji  nego gubis negdje kontakt glavnog voda. Meni to izgleda kao slabi spoj osiguraca u kontaktima, ili spojevi zica na osigurace, kontakt brava, tak nesto. Kazes da  protreses motor i dobijes steuju, to je samo do ovoga sto sam napisao. Namotaje mozes trest koliko hoces, ali oni nece dati struju ma kako god ti tresao motor.
« Zadnja izmjena: 05 Ožujak, 2017, 00:38:00 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline spamic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj/Zg
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #12 : 05 Ožujak, 2017, 01:28:26 »
Mozda je rijesenje banalnije neg se cini. Provijeri si spojnice koje idu na - i +, vjerojatno su izolirani gumom I mozda je ispod pukla zbog vibracija i gubi kontakt. Tak bi meni ne davao znakove zivota i kad bi protreso dobio bi kontakt. Isto u voznji preko neke vece grbe bi se kontrolna ploca ugasila i ponovno upalila. Sve to je dovelo do toga da mi se motor skroz ugasio u voznji na Borovju i bio mrtav, morao zvat kombi prijevoz da ga ukrca i odfoua do zgrade. Problem rijesen spojnicom iz chipoteke za 80 lipa, litrom destilirane vode (jer je stalnim "paljenjem" i "gasenjem" pocuclao vodu iz baterije) i klemama spojio na auto, upalio ga i odvozao sat vremena da napuni alternator. Sretno
« Zadnja izmjena: 05 Ožujak, 2017, 09:46:53 spamic »

Offline mate321

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: x9
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #13 : 05 Ožujak, 2017, 23:40:38 »
Mozda je rijesenje banalnije neg se cini. Provijeri si spojnice koje idu na - i +, vjerojatno su izolirani gumom I mozda je ispod pukla zbog vibracija i gubi kontakt. Tak bi meni ne davao znakove zivota i kad bi protreso dobio bi kontakt. Isto u voznji preko neke vece grbe bi se kontrolna ploca ugasila i ponovno upalila. Sve to je dovelo do toga da mi se motor skroz ugasio u voznji na Borovju i bio mrtav, morao zvat kombi prijevoz da ga ukrca i odfoua do zgrade. Problem rijesen spojnicom iz chipoteke za 80 lipa, litrom destilirane vode (jer je stalnim "paljenjem" i "gasenjem" pocuclao vodu iz baterije) i klemama spojio na auto, upalio ga i odvozao sat vremena da napuni alternator. Sretno

Rijeseno, unutar bužira se raspao kabel koji jde na+???Uglavnom to sam spojio i sve ok, jedino sto je to improvizacija onako žice zamotane i zaljepljene izolir trakom.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #14 : 06 Ožujak, 2017, 08:52:03 »
zalemi te zice i dobro izoliraj..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline spamic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj/Zg
  • Moj Skuter: Derbi GP1 250
  • Moja Kaciga: HJC FG-14
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #15 : 06 Ožujak, 2017, 11:39:47 »
Drago mi je  :icon_biggrin: provjeri dali fali vode u celijama pa nadopuni

Offline rkonfic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250 i.e
  • Moja Kaciga: suomY , nolan
Odg: X9 paljenje
« Odgovori #16 : 07 Ožujak, 2017, 22:06:49 »
i namoj da ti uđe voda u displej , to ti je glavno računalo motora i preko njega ti sve radi (svjetla , žmigavci, brzinomjer, okretaji)ako rikne koma novi oko 2000 kuna polovni 500-800.