Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner sp 50 problem  (Posjeta: 7248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marin-ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 250, runner
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #40 : 04 Studeni, 2016, 08:24:33 »
To je sve napravljeno napisao sam. Dizna 64 je u karbu. A za cok kazem kod paljenja. Zar nije normalno da dignes cok upalis motor pustis da radi malo i spustis ga? A kod mene je situacija da kad dignem cok nebi upalio motor nikad...

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #41 : 04 Studeni, 2016, 08:33:59 »
Pa dva posta iznad tebe je covjek napisao sta je promijenio i tamo pise da je stavio 64 diznu...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Marin-ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 250, runner
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #42 : 04 Studeni, 2016, 08:37:46 »
Problem je u samom karburatoru 99% al neznam sta tu moze otic. Na 2t karbovima nema ni membrane ni niceg...  ili karb ili sama masina (termogrupa ili semerinzi). Jel bi semerinzi radilice curili da su losi? Ovaj sa strane variomata je suh i nije ispucao... termogrupa je suha izvana, brtve znaci drze a na toj km ako je stvarna da se poderu karike mi je nevjerovatno... neznam vise sta da radim

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #43 : 04 Studeni, 2016, 08:59:11 »
Ako je 5tkm vozen s onakvom smjesom nema sta cudno bit da razjebe skuter,ako bas zelis provjerit najbrzi nacin ti je da skines auspuh pa kroz ispusni kanal vidis stanje,vidi ti se ispusna strana klipa di su najvece temp i djelomicno stanje cilindra te kako su brtvile karike.

Na karbu nema u pravilu kaj otic pogotovo na tim kilometrima,vjerojatno je samo do neustelanosti...
Potrazi malo kako se stela a ovo ostalo napravi tetrapak stelanje kako su i svi ostali,diznu imas,iglu si skroz spustio i ostaje ti da nastelas seraf smjese.

Objasnit cu ti kako,prvo moras provjerit sve spektre krenuvsi od full gasa bar 300metara,naglo stajanje,gasenje skutera i provjera svjecice,mora biti bijela kava ili nijansu tamnije,nikako bijela ili crna.
Isto ponovis za pola gasa i za cetvrt gasa.
Ako ce ti pomoc zalijepi dva komada pik trake jednu na rucicu gasa,drugu s lijeve strane rucice i oznaci si otklone gasa koje trebas da bi u voznji ravnomjerno i pravilno drzao gas.
Kad rjesis to i imas ispravnu boju,prebacis se na serafic smjese.
Prvo pojacas malo ler gas na seraficu s federom,seraf smjese odvrnes 3 kruga,pazi jedan krug su dva okreta serafcigera,polako stezes seraf do mjesta di skuter spusti okretaje,od tog mjesta se polako vracaj(otpustaj) seraf di opet digne okretaje e kad si tu dosao okretima serafa po milimetar nađi di motor ima najtvrdje taktove i tako ostavi.

Provjeri kako prima gas i moraju nakon pustanja okretaji odma u ler pasti,tu jos mozes dostelati ako ne padaju odma okretaji tako da jos po mm stezes seraf dok odma ne padnu na ler.

Ako gdje zapnes pitaj,provjeru smjese radi sa svjecicom odgovarajuce toplinske vrijednosti koja je vec vozena i ima taloga,slike svjecica na otklonima gasa postavi ovdje pa cu ti pomoc ako ne bude okej...

Edit: semering je slinav kad nije dobar,ovaj kod variomata ti je dobar,ovaj ispod magneta provjeri na nacin: kad na leru stegnes serafic smjese ugasit ce se skuter i to je ispravno,da bi bio 100 posto siguran skines plastiku s 4 serafa koja je poklopac magneta i sa start sprejom spricaj pod magnet dok motor radi,ako mjenja zvuk,semering nije ispravan.
Umjesto start spreja se mozes dezodoranom posluziti.
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2016, 09:03:27 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Marin-ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 250, runner
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #44 : 04 Studeni, 2016, 14:38:11 »
Puno ti hvala na iscrpnom objašnjenju  :notworthy:
Eh sad ovako. Kad zavrnem šarafić smjese skroz do kraja motor se ne ugasi. Spusti okretaje ispod 1000, jedva radi i dimi za poludit al se ne ugasi. Dakle po tome negdje vuče falši zrak, a to može biti ili na prirubnici ili na semerinzima jel tako? Druga stvar je šarafić ler gasa koliko god ga ja zavidao (do kraja) ne digne puno okretaje.
Još jedno pitanjce. Između prirubnice i usisa jel ide ikakva brtva jer je motor nije imao a nisam je ni dobio sa novom prirubnicom??
Poslije ću probat sa sprejem špricat pa vidit ako se šta mijenja u radu.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #45 : 04 Studeni, 2016, 15:14:02 »
Nejde dihtung,mozes na jako tanko diht mase namazat ali prirubnica je gumena pa sama po sebi dihta.
Velim ti da nemres bit 100 posto siguran sa seraficem,nije pravilo.Probaj sa sprejem...

Ler nemozes dobiti jer nije postelan seraf smjese,ostavi tako stegnuto pa vrti na lijevo seraf smjese,javit ce ti se na nekom otvoru i podici naglo okretaje,prodi kroz ono sta sam ti objasnjavao,nije tesko...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Marin-ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 250, runner
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #46 : 04 Studeni, 2016, 19:25:41 »
Dakle na priubnici vuce falsi zrak. Sprejam prirubncu sa sprejem i to dole na spoju sa usisom na bloku i motor se hoce ugasit... vide u bloku nisu provrcene i lijepo stisnu.. probat cu namazat malo diht mase.

Edit...
Svjecica poslje punog gasa kad uspije razvrtit:

« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2016, 19:29:26 Marin-ri »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #47 : 04 Studeni, 2016, 19:35:58 »
Jesi vidio kako dobra metoda sa sprejem ha?

U pravilu pod lamelice nejde diht masa pod prirubnicu moze i ne mora ali ako tamo vuce fals definitivno diht masu ispod obadvoje...

Daj molim te svjecicu pod nekom normalnom rasvjetom bez blica slikaj,nemrem ti ovako rec i garantirat za to iako mi djeluje okej

Ako imas dmp ili rms prirubnicu ima jednu malu izbocinicu koja tera selnu prema frgazeru i ne sjeda dobro,pa je potrebno skalperom malo obradit to,nalazi se s donje strane prirubnice
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2016, 19:38:25 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Marin-ri

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 250, runner
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #48 : 04 Studeni, 2016, 20:41:05 »
Prirubnica je rms al nisam primjetio da lose sjeda karb, dapace onaj utor sta je sa unutranje strane jako dobro sjeda na karburator al provjerit cu sutra.. sutra po danu slikam svjecicu

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #49 : 04 Studeni, 2016, 20:43:59 »
Nije ti otisla prirubnica na spoju sa motorom vjerovatno,nego u samoj unutarnjoj ili vanjskoj strani iznutra na polovici,to je orginalno lijepljen spoj i ode zbog tezine fergazera i klimanja,jako je tesko za skuzit.
U principu raskoli se popola po debljini,a ispod zadebljanja je koje sjeda na motor
Isto tako je i meni bilo,mislio sam da je dobra i nakon sveg moguceg sta sam izmjenjao kupim i prirubnicu,tek kasnije sam je isao malo bolje proucavat da bi skuzio kako se sitno odvojila po orginalnom spoju aluminija i gume
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2016, 20:46:28 Dax »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #50 : 04 Studeni, 2016, 20:50:07 »
Rms prirubnica je iz komada,tako da nije nigdje spajana,obrati paznju na taj zid,mozes ga skalperom malo skinuti da selna lijepo sjeda gore...

Dax-slabo citas,jucer je stavio novu prirubnicu,tak da nije mogla otic od klimanja i tezine frgazera

Kasnije namazes usisne lamele sa donje i gornje strane na tanko,ubacis ih,prirubnicu gore i lijepo s osjecajem stegnes,nema potrebe krvnicki stezat jer se onda sve izvitoperi,dovoljno je malom racnom s dva prsta stegnuti.

Jel svjecica bila smeđa,nemrem sa slike nikako skuziti?
Jesi se probao poigrati seraficem smjese?
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2016, 20:55:04 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50 problem
« Odgovori #51 : 04 Studeni, 2016, 21:27:43 »
Nisam vidio da je stavio rms,a dobro kaj sad
Samo komentiram gdje prvo odlaze orginalke
Fergazer treba definitivno bolje ustelat,ali obrati paznju na sami kuplung i zvono kad sve resetas,ako su u banani i oni mogu stvarat probleme,nije na odmet i to pogledat