Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja vezanih za linearne polutke, centralni i rolice (minarelli)  (Posjeta: 1206 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Overdrip

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Nedavno mi se skuter (Phantom F12) vratio sa servisa (mjenjali su klip, brtve, pumpu vode i semeringe radilice). Trenutno je na njemu leo vince TT, rolice 5.5g, mhr delta (crveni federi) i crveni malossi centralni + stage6 RT zvono (ostalo je sve serijala). S bilo kojim drugim centralnim osim crvenog skuter jako tesko starta, jedva vuce do nekih 40km/h te se onda probudi i zivne malo (lakse rolice?).

Isto tako trenutno su na njemu serijske pomicne polutke ali imam i jedne linearne od TGB koje mi stoje sa strane, ali dvoumim se ih stavljati buduci da su dosta vecih dimenzija od serijskih. Kakvi bi bili potencijalni problemi ako bi serijske zamjenio sa linearnim?

Sto se tice rolica, zanima me da li bi eventualno mogao staviti nesto lakse od trenutacnih i sta bih dobio s njima? (brze bi dosao do visih okretaja pretpostavljam)

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Rolice 4g i lakše čak, žuti centralni, to je neki recept za minarelli sa serijskim variom i auspuhom!

Offline Overdrip

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Igrao sam se malo preko vikenda s njim, na kraju je na skuteru zavrsio leo vince tt, hebo next generation (3x4.1 + 3x3.4 rolice = 3.75g), malossi mhr delta (crveni federi), malossi bijeli centralni i stage6 RT zvono. Isprobao sam i TGB-ove linearne polutke, ali kada ih stavim ko da nesto zapinje kada se skuter krece, ne mogu dokuciti sta...

Imam isto pitanje sto se tice samih okretaja, za TT bi trebali biti oko 8500-8600 koliko sam uspio procitati. Kvacilo mi pocne hvatati na nekih 5500 i onda se nabrzinu zavrti do nekih 8500-9000 cim kvacilo uhvati i tako ostane kroz cijelo ubrzanje (max brzina je nekih 90km/h po njegovom satu, znaci nekih 75-80 realnih). Sad me zanima da li da stavim mozda teze rolice pa da nakon sto kvacilo uhvati da se ne razvrti odma na 8500 nego da ide malo linearnije? Ili mozda da stavim tvrdje federe (plave) pa da krene hvatati na visim okretajima?