Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.  (Posjeta: 1240 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« : 03 Rujan, 2016, 13:01:12 »
Znaci ugasio sam skuter 10m prije nego sto sam se mislio zaustaviti i kad je motor poceo usporavati cuo se neki tupi zvuk i od tada ne zeli upaliti. Rastavio sam karburator i ocistio ga, propuhao dizne i sve dovode/odvode, plovak radi i iglica zatvara kako treba. Svjecica nije mokra nakon kurblanja ili slicnog, provjerio sam jel baca iskru, baca. Ocistio sam filter zraka. Isprobao sam i bez auspuha, isto nula bodova. Probao sam i s gasom i bez gasa, s alnaserom i s kurblom (ispraznio mi se akumulator).

Inace on ne zeli upaliti dok mu se neda malo gasa tako da uvijek kada ga palim ili kurblom ili preko alnasera dam malo gasa da uhvati, ali sada nece ni to. Stvarno ne znam u cemu bi mogao biti problem, jedino sto mi pada na pamet je da je karika osla pa da nema kompresije...neke druge ideje?

Offline montis

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Aprilia sr50minerali
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2016, 13:20:29 »
Cilindar dolje

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2016, 13:27:24 »
Cilindar dolje

Nazalost nemam vremena sada skidati sve, tako da prvo zelim provjeriti sitnice, ako nije do toga onda ce ici sve dolje krajem 9. mjeseca...

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2016, 13:49:28 »
 :icon_scratch: baš sam neki dan ugasio u vožnji nizbrdo (gorivo mrtva rezerva a benzinska daleko) i tako se vozio nekih 100m a kvačilo je i dalje držalo pa je motor i dalje bukvalno radio ali bez iskre. Nakon toga sam stao pa se nastavio voziti tako ugašen ali sada sa otpuštenim kvačilom i u ravnici skut nije htio upaliti jer je cilindar bio poplavljen gorivom dok svjećica nije davala iskru. Nakon 5-6 pokušaja alnasovanja upalio uz trokiranje i nastavio raditi normalno.  :sad1:
Ne znam šta bi tebe moglo mučiti tu.. ako ti je svjećica suha znači da ne dobivaš gorivo valjda? Provjeri karike u svakom slučaju.

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2016, 15:12:44 »
:icon_scratch: baš sam neki dan ugasio u vožnji nizbrdo (gorivo mrtva rezerva a benzinska daleko) i tako se vozio nekih 100m a kvačilo je i dalje držalo pa je motor i dalje bukvalno radio ali bez iskre. Nakon toga sam stao pa se nastavio voziti tako ugašen ali sada sa otpuštenim kvačilom i u ravnici skut nije htio upaliti jer je cilindar bio poplavljen gorivom dok svjećica nije davala iskru. Nakon 5-6 pokušaja alnasovanja upalio uz trokiranje i nastavio raditi normalno.  :sad1:
Ne znam šta bi tebe moglo mučiti tu.. ako ti je svjećica suha znači da ne dobivaš gorivo valjda? Provjeri karike u svakom slučaju.

Pa izgleda, kao da nema kompresije....probat cu sa onim start sprejem za motor jos. Ako to ne bude uspjelo onda skidam cilindar.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2016, 15:20:54 »
Ako nema kompresije nemas druge neg skinit cilindar.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #6 : 03 Rujan, 2016, 15:21:16 »
Da li je moguca ova situacija: buduci da je motor nastavio uvlaciti smjesu, a nije doslo do izgaranja jer sam ga ugasio, da je smjesa pod pritiskom izbila karike van? Ili bi visak smjese zavrsio u auspuhu?

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #7 : 04 Rujan, 2016, 10:12:33 »
Evo novi problem, kad sam ga palio na alnaser izgleda da sam ispraznio akumulator, samo mi se odjednom ugasio. Stavio jucer preko noci da se akumulator napuni i vratim ga danas u skuter i sada uopce ne reagira na kontakt. Ne pale se digitalni ekrani, ne rade dugmeta nista. Aku je bio na 14.5V kada sam ga skinuo s punjaca. Sta moze biti problem?

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2016, 12:55:15 »
ako sad ne daje nikakve znakove života moguće je da ti je ili aku mrtav ili da si jučer od silnog anlasanja skurio osigurače, rekao si da je svjećica suha, nakon toliko kurblanja i svega nesmije nikako bit suha, trebala bi smrdit po benzinu, provjeri si dal ti je sustav dovoda goriva okej, provjeri vakuum pumpicu, ako si skidao karb sada ti je čašica prazna, napravi vakum sa ustima na na onom dijelu koji ti ide sa vakum pumpice na prirubnicu da ti napuni čašicu benzinom, probaj pricnut start spreja direktno kroz otvor svjećice, ne u karb, ako ima kompresije mora zapalit, kompresiju možeš provjerit da skineš svjećicu i izmjeriš, ako nemaš čim mjerit stavi prst na mjesto svjećice i vidit ćeš koliko jako ti nabija... može bit 100 stvari, ali po meni ako si ti ugasio skut a on se još kotrljao, onda je napunio cilindar benzom i neće zapalit, sad si još skinuo karb i ispraznio i njega i sad pak nikako nema goriva, ja bi probao napunit čašicu karba, skinut svjećicu i kompresorom ispuhao cilindar, očistio svjećicu vratio nazad i probao kresnut

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #9 : 04 Rujan, 2016, 14:11:32 »
ako sad ne daje nikakve znakove života moguće je da ti je ili aku mrtav ili da si jučer od silnog anlasanja skurio osigurače, rekao si da je svjećica suha, nakon toliko kurblanja i svega nesmije nikako bit suha, trebala bi smrdit po benzinu, provjeri si dal ti je sustav dovoda goriva okej, provjeri vakuum pumpicu, ako si skidao karb sada ti je čašica prazna, napravi vakum sa ustima na na onom dijelu koji ti ide sa vakum pumpice na prirubnicu da ti napuni čašicu benzinom, probaj pricnut start spreja direktno kroz otvor svjećice, ne u karb, ako ima kompresije mora zapalit, kompresiju možeš provjerit da skineš svjećicu i izmjeriš, ako nemaš čim mjerit stavi prst na mjesto svjećice i vidit ćeš koliko jako ti nabija... može bit 100 stvari, ali po meni ako si ti ugasio skut a on se još kotrljao, onda je napunio cilindar benzom i neće zapalit, sad si još skinuo karb i ispraznio i njega i sad pak nikako nema goriva, ja bi probao napunit čašicu karba, skinut svjećicu i kompresorom ispuhao cilindar, očistio svjećicu vratio nazad i probao kresnut

Ja samo znam za onaj osigurac prije akumulatora, on je u redu, provjerio sam i multimetrom. Aku je na 14.5V i on bi trebao biti u redu. Dovod goriva je u redu, vakuum pumpa radi. Prije nego sto sam probao upaliti napunio sam casicu karba na taj nacin. Zasad mi je najveci problem sto ne mogu dobiti struju iz akumulatora, morat cu sve provjeriti multimetrom. Da li ima jos negdje osiguraca osim taj kod aku-a?

Offline lixtronic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: zip 50 fr
  • Moja Kaciga: arai Quantum F
  • MojSetup: bb 125cc
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #10 : 04 Rujan, 2016, 14:42:24 »
Koliko ja znam samo jedan ili dva osigurača budu kod akumulatora... provjeri dali ti je masa akumulatora na dobrom spoju, multimetar na minus pol i negdje na željezo na ramu, trebalo bi pokazat mali otpor

Offline TotemJam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #11 : 04 Rujan, 2016, 15:43:38 »
Evo samo malo update, izgleda da je osigurac bio krivac, iako mi nije jasno kako buduci da sam ga provjerio s multimetrom. Jedino sto mi pada na pamet je to da je imao preveliki otpor. Sada mi ostaje rjesiti to sto ne zeli upaliti.

Offline RunnerSukosan

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3009
  • Spol: Muški
  • Dr.mr.sc. Aprilia
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 70
  • Moja Kaciga: AGV Skyline
  • MojSetup: Dr.Evo 70, 17.5 dell, multivar, itd..
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Ne zeli upaliti nakon gasenja prije zaustavljanja.
« Odgovori #12 : 04 Rujan, 2016, 16:23:40 »
Ako govoris da nema kompresije nemas sto filozofirat neg skines cilindar i gledaj karike i klip nema sto drugo bit.
Gilera Runnner 50\
Gilera Runner 70   \ karbosi triperi
Aprilia SR172R      /