Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SYM jet euro x ne pali  (Posjeta: 1276 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline symjetmalfunction

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sym jet euro x
SYM jet euro x ne pali
« : 05 Kolovoz, 2016, 14:21:46 »
Pozdrav svima.

Ovakva je situacija. Imam skuter sym jet 50, 2004 god, te sam prikupio poprilicno kilometara, cca 35 tkm. ove godine kada je sezona pocela normalno sam ga malo ocistio i ispuhao od zimskog sna i skuter je normalno upalio. Već kod prve vožnje je počeo malo trokirati kao da nema goriva pa je s vremenom s kroz stao i vise nije htio upaliti. Prva pomisao kurburator, pa sam ga rastavio da kraja, očistio, ispuhao i ponovno stavio. Motor je upalio i super isao ali ako duže nije radio..npr. 2 sata već bi teže upalio...a da ne govorim kad je preko noći stajao drugo jutro jedva jedva upaliti...onda opet kurburator dolje jer je pomisao bila da nisam nekaj dobro složio ili koji slafić probušen pa da mi zrak vuce. Sad kod majstora išao..zajedno rastavili složili sve provjerili, skuter upalio, super isao...al opet ista priča..dva dana nisam vozio..i više ne pali za ništa na svijetu... odem kod majstora..sve rastavili..veli majstor da nije kurburator nego da je slaba kompresija treba karike. Rastavili cilindar, kupio klip, karike i dihtung, složili sve, skuter ne pali. Majstor sve provjeravao, šlaufiće, struju, svječica nova super iskru daje, gorivo teče vidi se u filtru. I opet rastavili da vidimo za dalje..i veli majstor da ne zna više kaj bi nego da bi skroz mašinu širom rastavili pa lager i semering na radilici promjenili jer kao vidi se da radilica ima lufta. E tu sam sad ja stao i možemo reći odustao jer mi se činilo da bi me previše koštalo to sve skupa a da se ne isplati ulagati jer sam dao 500 kn za klip, karike i dihtung, akumulator novi, svjecica nova, taman je registracija pred istekom bila, itd a skuter stariji pa nebi htio samo ulagati, a reko mi ako budemo isli širom mašinu stavljat da je to min. 500-600 kn. E sad moje pitanje..ako ima koji majstor koji se bolje razumije u skutere..dali bi moglo biti kaj drugo jer mi je malo čudno da ako je kompresija upitna da je prije sa starim klipom i karikama jedva nekako upalio ali je upalio i isao a sad sa novim neće opće...to mi je jako čudno pa cak i zbog toga nisam htio dalje ići rastavljat mašinu. Može savjet kaj još probati ili kaj bi moglo biti. Hvala unaprijed

Offline symjetmalfunction

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sym jet euro x
Odg: SYM jet euro x ne pali
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2016, 16:16:28 »
Ima li tko kakav savjet? možda vam je predugo...evo da skratim: skuter nije palio, očistio fergazer pa je upalio i išao, pa je opet stao i više ne upaliti, pa je reko majstor da je slaba kompresija, stavio novi klip i karike i još uvijek ne upaliti. Što dalje probati? svječica dobra i iskra dobra.

Offline muhamed.pasic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SYM jet euro x ne pali
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2016, 17:24:20 »
Batali ti tog majstora,to je problem oko karburator,to sto kazes cim ostoji pa nece da upali to je u pitanju cok,a pregledaj sve prirubnicu filter semeringe jel slini gdje,ako je skuter prije isao nema razloga da ne ide kad je termogrupa nova,samo problem oko karburatora pogledaj sve i vakuum pumpu

Poslano sa mog HTC Desire 320 koristeći Tapatalk


Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: SYM jet euro x ne pali
« Odgovori #3 : 07 Kolovoz, 2016, 22:33:53 »
Neispravna vakuum pumpa zna povlačiti gorivo iz karburatora nazad u rezervoar(dok motor stoji malo duže ugašen-20-ak sati i slično) i motor neće upaliti dok god ne proguta taj mjehur zraka iz crijeva.