Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo  (Posjeta: 1053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chehoichi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB 303r Hawk
  • MojSpuh: LeoVince ZX
TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« : 04 Kolovoz, 2016, 14:32:44 »
Skuter je lagano kitan, ima jeftini kit 70ccm od giza koji je stavljen pred dvije sezone i auspuh ZX sa aprilije koji sa malo inventivnosti "natjeran" da paše :) Tada je promjenjeno skoro sve osim (ja mislim) remena. Nakon toga sam napravio par tisuća km.

Neki dan sam ga malo stisnuo i "nešto" se desilo :P

Skuter još uvijek radi i vuče po ravnom malo slabije nego inače, ali kad zavrti - ide, međutim na uzbrdicama jedva vuče, 30 max, a tu po Rijeci uzbrdica ne fali. Jedva sam ga dofuro doma i zvao sve servise u okolici, ali su trenutno svi super zatrpani poslom ili na godišnjem, pa tako i servis di ga inače vodim.

E sad, pitanja je tu puno, ali probat ću se ograničit na samo par bitnih:
1. dali je moguće da samo treba promjenit remen i/ili roline?
2. inače manje popravke na autu radim sam, a mogao bih probati i remen zamijenit sam. Frend ima zračni pištolj pa bih to probao kod njega. Naravno, ovisi o prvom pitanju dali je to uopće uzrok. Dali mi treba još nešto od alata za zamjenu remena? Neki savjet di to kupiti ako da?
3. ima li u Rijeci neki servis koji nije zatrpan ili netko tko bi mi dao ruku, pogledao skuter, dao savjet, posudio alat ili slično? Glupo je da skuter stoji usred ljeta kad se najviše treba vozit!

Hvala!

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« Odgovori #1 : 08 Kolovoz, 2016, 01:51:00 »
Radilica? Jer ima cudnih zvukova iz masine? Na njima voli puknut radilica... ali motor i dalje pali (malo teze ali pali) i ne ide dobro..

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« Odgovori #2 : 08 Kolovoz, 2016, 23:11:01 »
Skini dekl prijenosa, i upali ga na alnaser, ako naprijed kod radilice osovina baca 8 osla radilica, imam jednog TGB-a na sarafanju... od remena tesko da ce toliko oslabiti, prije ti pukne nego da ide toliko slabo, ili se kit pregrijao pa zato ne ide kao prije.

Offline Chehoichi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB 303r Hawk
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« Odgovori #3 : 27 Rujan, 2016, 14:59:28 »
Hvala na odgovorima. U međuvremenu uletilo 100 stvari i skuter i dalje u istom stanju. Ne vjerujem da je radilica jer sam je mjenjao pred 1500km, makar ko zna, možda sam baš baksuz i opet otišla.

Offline Jave

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: vx-r
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSetup: swap na 200 + multivar
Odg: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« Odgovori #4 : 27 Rujan, 2016, 17:47:58 »
Hvala na odgovorima. U međuvremenu uletilo 100 stvari i skuter i dalje u istom stanju. Ne vjerujem da je radilica jer sam je mjenjao pred 1500km, makar ko zna, možda sam baš baksuz i opet otišla.

ček znači još uvijek guraš uz brdo  :icon_scratch:

Offline Chehoichi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB 303r Hawk
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: TGB 303r slabo vuče, pogotovo u brdo
« Odgovori #5 : 29 Rujan, 2016, 15:22:32 »
Sad ide normalno!

Bio kod Anđelka na Kozali (onaj u Brajšinoj, jedini koji se htio toga uhvatit) i skuter je popravljen! Promjenio je jučer prvo samo roline (stavio lakše) i očistio karb (i uzeo mi 200kn za roline i ruke), i skuter je živnuo. Probao ga malo po Kozali i izgledalo je kao da je problem barem djelomično riješen (uspio sam ić i oko 50-60 u brdo, što je meni sasvim zadovoljavajuće). ALI, to je bilo samo nakratko i kad sam imao zalet, a kad je trebalo krenut na malo većoj uzbrdici prema Škurinju, e onda se isti problem javio. Skuter neće povuć više od 15 na sat, ne digne okretaje i ja se mičem s ceste da me neko ne zgazi.

Tako da sam ga vratio kod Anđelka koji ga je danas rastavio i kaže da je vjerojatno otišla bolcna klipa ili radilica, i da će to bit malo teži zahvat (500kn da će uzet za ruke samo). Međutim, kaže da može bit i do klipa da gubi kompresiju (klip izgleda jako loše ali nema zamjenski jer je to neki jeftinjava kit od giza gore). Pošto ja još uvijek imam original radilicu i ne budi ljen, skočim po radilicu (original klip negdje zagubio?!). On izmisli neki klip i promjeni ih i to je to! Motor sad ide normalno (naravno, malo slabije nego kad je bio ispravan kit), ali ide. Uzo mi čovjek još 250kn za klip i ruke jer je danas tri puta rastavio mašinu, šta mislim da je više nego poštena cijena. Ostala mi je radilica od kita makar neznam šta bi s njom.

Eto, i ta priča se, nadam se, ipak završila  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 29 Rujan, 2016, 15:24:10 Chehoichi »