Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi gp1 50 racing POMOĆ  (Posjeta: 971 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Denis Mičević

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 50 racing
Derbi gp1 50 racing POMOĆ
« : 03 Kolovoz, 2016, 11:54:32 »
Pošto sam već obolio na živce ako ima neko ovakav skuter nek se javi.
Na skuteru dizna iskreno rečeno neznam koja,karburator očišćen temeljito,filter zraka novi,ne vuče nigdje falši zrak.
Auspuh leo vince,rolice 3.8g centralni feder novi orginal,federi na kvačilu bijeli,remen novi orginal ne sjeda na bolcnu pa vraćen stari koji sjeda kako treba, širina istog je 17.6 mjerena šublerom ili ti pomičnim mjerilom dok novi koji sam kupio orginal je 18.7.
Problem je u sljedećem kad stavim teže rolice racimo 4.7g teško razvrti a u brdo nema šanse.Još dok je hladan i oče ali čim se zagrije ništa.
Sa rolicama od 3.8 nema krajnje brzine prevrtava ali ima dobar start i vuče brdo iako se desi kad se zagrije dobro i stanem u brdo da neče koji put da krene i sa njima kako treba.
Skuter pali iz prve bez problema i na minimumu lijepo radi,na prvoj trećini gasa trokira stalno i u vožnji i kod kretanja a kad razvti onda sve super.
Još da dodam da kad neče da povuče u brdo jednostavno zvuči koda nema dosta benzina s time da se ne gasi nego ide 10 do 15 km na sat a zvuk klasični boooo do ravnog a onda kad uhvati okretaje bez problema dalje.
Još da dodam dali bi išta pomoglo stavljanje novog varijatora recimo stage 6 sport pro ili malossi mhr.
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2016, 12:00:10 Denis Mičević »

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Derbi gp1 50 racing POMOĆ
« Odgovori #1 : 03 Kolovoz, 2016, 23:35:47 »
Rastelan ti je karburator, vjerojatno vozis ne serijskoj dizni a stavio si sportski auspuh (provjeri koja je dizna gore), na 50 -ki ne mozes sa 4,7gr staviti odma 3,8gr , moras postepeno smanjit gramazu pa isprobati s kojom  ide najbolje, bijeli centralni ne valja vrati serijski orginal. Ako si kupiom novi orginal remen onda stavi, pa ce za 50-100 km ce sjest pa ce biti ok.

Offline Denis Mičević

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 50 racing
Odg: Derbi gp1 50 racing POMOĆ
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2016, 00:38:43 »
Rastelan ti je karburator, vjerojatno vozis ne serijskoj dizni a stavio si sportski auspuh (provjeri koja je dizna gore), na 50 -ki ne mozes sa 4,7gr staviti odma 3,8gr , moras postepeno smanjit gramazu pa isprobati s kojom  ide najbolje, bijeli centralni ne valja vrati serijski orginal. Ako si kupiom novi orginal remen onda stavi, pa ce za 50-100 km ce sjest pa ce biti ok.
Karburator baš i nije raštelan to trokiranje na početku je često kod 50setki diznu sam kupio 64 i kad sam ju stavio motor se redovno davio ,sa ovom gore ne pa pretpostavljam da je dizna veća jer sada radi kako treba problem je u tome da sa gramažom od 4.7 skuter lijepo ide dok se ne zagrije a onda,nikako u brdo a ja živim u okolici Rijeke tako da je za mene brdo normalna stvar i centralni feder nije bijeli nego orginal a federi na kvačilu su bijeli.Uglavnom probavao sam svakakve igrarije ali konačni rezultat je uvijek isti ili super lagane rolice sa prevrtavanjem i vrištanjem mašine ili zbogom brdo.
Nije mi jasno jer nije to prvi skuter kojeg imam do sada sam imao 3 runera jednog kineza, derbi samo open i još imam kymco super 8 uz ovaj sa svima sam se igrao i sve 5 osim sa ovim ne mogu da dokučim u čemu je problem zato tražim nekog ko ima isti skuter da vidim kako su to riješili jer sam uspio nači po forumu slične probleme ali niko na kraju nije napisao riješenje problema.

Poslano sa mog LG-H955 koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2016, 00:44:41 Denis Mičević »