Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 sp trese volan pri startu  (Posjeta: 1853 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline White_dude

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Runner 50 sp trese volan pri startu
« : 01 Travanj, 2016, 20:09:40 »
Poštovani,

dakle radi se o gileri runner 50, 2011.g., 10000km. Kao što u naslovu piše trese se volan pri startu, zavibriraju ručke ko da će se na prednjem dijelu nešto odlomit, neznam kako bi to bolje opisao, nakon starta u vožnji je normalno.

Kupio sam ga rabljenog prije tjedan dana i danas sam ga otpeljao na servis i reko je majstor da ima lufta u vilici i da je to čest problem kod ovakvih runnerica. Guglam cijeli dan i koliko vidim trešenje se asocira sa kvačilom a ne vilicom. Fakat sam laik u ovome i ovo mi je prvo skuter a servis je napravljen i mijenjan je sav potrošni materijal oko prijenosa, 900kn cijena. Ako će pomoć izlistat ću sve što je promijenjeno.

Molim Vas ako je netko imao sličan problem da se javi, hvala unaprijed.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #1 : 01 Travanj, 2016, 20:41:10 »
Poštovani,

dakle radi se o gileri runner 50, 2011.g., 10000km. Kao što u naslovu piše trese se volan pri startu, zavibriraju ručke ko da će se na prednjem dijelu nešto odlomit, neznam kako bi to bolje opisao, nakon starta u vožnji je normalno.

Kupio sam ga rabljenog prije tjedan dana i danas sam ga otpeljao na servis i reko je majstor da ima lufta u vilici i da je to čest problem kod ovakvih runnerica. Guglam cijeli dan i koliko vidim trešenje se asocira sa kvačilom a ne vilicom. Fakat sam laik u ovome i ovo mi je prvo skuter a servis je napravljen i mijenjan je sav potrošni materijal oko prijenosa, 900kn cijena. Ako će pomoć izlistat ću sve što je promijenjeno.

Molim Vas ako je netko imao sličan problem da se javi, hvala unaprijed.

Primi vilicu na dijelu di se drzi kotac i drugom rukom gore izban vodilice i tresi rukama. Ako ima lufta onda ti je majstor tocno rekao

Offline White_dude

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #2 : 03 Travanj, 2016, 13:21:51 »
Lufta u vilici ima to mi je majstor odmah reko ali nije on to cukanje volana povezao sa tim.

Da malo još pojasnim, dok stojim na mjestu bez davanja gasa i stisnem zadnju kočnicu osjete se vibracije u cijelom prednjem dijelu skutera (lagano), kad stisnem prednju onda ne, vibracije su najjače kad dam gas dakle prvih pola metra starta i onda skroz nestane.

Zvao sam jučer okolo servise da dobijem par mišljenja i čovjek iz Moto Monda mi je rekao kad bi to bilo do vilice da bi vibracije osjetio na 50km/h i više, a ne na startu. Kaže da bi to moglo bit do nekakvog ležaja, sad nisam 100% jel rekao ležaj radilice ili kvačila

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #3 : 03 Travanj, 2016, 13:52:57 »
Lufta u vilici ima to mi je majstor odmah reko ali nije on to cukanje volana povezao sa tim.

Da malo još pojasnim, dok stojim na mjestu bez davanja gasa i stisnem zadnju kočnicu osjete se vibracije u cijelom prednjem dijelu skutera (lagano), kad stisnem prednju onda ne, vibracije su najjače kad dam gas dakle prvih pola metra starta i onda skroz nestane.

Zvao sam jučer okolo servise da dobijem par mišljenja i čovjek iz Moto Monda mi je rekao kad bi to bilo do vilice da bi vibracije osjetio na 50km/h i više, a ne na startu. Kaže da bi to moglo bit do nekakvog ležaja, sad nisam 100% jel rekao ležaj radilice ili kvačila

Kad stisnes zadnju kocnicu normalno da se prenese vibracija. Ako imas lufta u vilici osjetis ga uvijek. Ovaj iz moto monda ocito je veliki majstor. Normalno je da na određenim okretajima imas pojave rezonancije i da se skuter pri tome zavibrira. Ako to poslije starta onda je sve okej.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #4 : 03 Travanj, 2016, 14:03:01 »
aj ti dođi jedan dan na meet sa tim ranerom pa da iskusni ljudi ocjene kakav je problem jer ovak čitanjem i zivkanjem okolo češ k**ra* saznat
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline White_dude

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #5 : 03 Travanj, 2016, 14:45:37 »
Tog drmanja nije bilo kad sam ga kupovao nego se tek pojavilo prije par dana i pogoršalo se nakon servisa, da ga je bilo nebi ga kupio dok ne saznam što je. Meni koji sam veliki neznalac u ovome se to ne čini normalno jer, to je toliko jako da su vibracije okom vidljive tj. ručke se jako zatresu.

Ali da, slažem se da zivkanjem okolo teško da ću nešto postić, Moto mondo su bukirani sljedeća 2 tjedna, Moto Magdić mogu u srijedu ali samo do 4, a to mi ne paše jer radim do 4 tako da bi nekakav meet dobrodošao, ima li kakav uskoro :toothy10:?

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #6 : 03 Travanj, 2016, 14:54:59 »
Tog drmanja nije bilo kad sam ga kupovao nego se tek pojavilo prije par dana i pogoršalo se nakon servisa, da ga je bilo nebi ga kupio dok ne saznam što je. Meni koji sam veliki neznalac u ovome se to ne čini normalno jer, to je toliko jako da su vibracije okom vidljive tj. ručke se jako zatresu.

Ali da, slažem se da zivkanjem okolo teško da ću nešto postić, Moto mondo su bukirani sljedeća 2 tjedna, Moto Magdić mogu u srijedu ali samo do 4, a to mi ne paše jer radim do 4 tako da bi nekakav meet dobrodošao, ima li kakav uskoro :toothy10:?

Hoce se pojaviti to od lufta na radilici. Ja sam taj problem svaki put kad bi pustio gas bi jako zavibrirao ali bas ful jako. Dogovori se sa deckima za meet pa nek ti netko bacio oko na tvoj problem

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #7 : 03 Travanj, 2016, 14:56:37 »
samo prati ovu temu, tu se dogovaraju vožnje i tak to

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,49770.2680.html
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline White_dude

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #8 : 03 Travanj, 2016, 15:00:28 »
Budem pratio hvala, ajde pretpostavimo da je do radilice, jel ga smijem vozit ili ću ga razjebat još više?

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #9 : 03 Travanj, 2016, 15:24:26 »
nije sigurno do radilice, vidio sam svakakvih grobova koji imaju po pola metra lufta na radilici pa ništa ne trese.. to je do nečeg drugog
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #10 : 03 Travanj, 2016, 18:34:35 »
nije sigurno do radilice, vidio sam svakakvih grobova koji imaju po pola metra lufta na radilici pa ništa ne trese.. to je do nečeg drugog

Zvonkec kak ne? Pa moj je tresao samo na niskim okretajima oko 3000 kod davanja i pustanja gasa

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #11 : 03 Travanj, 2016, 20:37:08 »
a nezz meni to vise do kvacila il zvona. treba skinut deklo pa vidjet.. najbolje da lik dode jedan dan na meet pa se tamo skine deklo i pogleda se sve, fala bogu vi pijađovci ste u vecini pa cete ustanovit kvar, alata ima svako nekaj pod sicom i toje to..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline White_dude

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #12 : 09 Travanj, 2016, 17:18:14 »
Evo guglanjem i pozivima i razgovorima sa raznoraznim majstorima suzio sam problem na tri moguće stvari: zvono, federi kvačila, lamelice kvačila. U ponedjeljak poslje posla ga ostavljam u servisu Viktor Moto Sport na prečkom.

Sad vidim da se cijena federa tri komada kreće oko 60 kn ali kad sam krenuo gledat zvona i lamelice sam se izgubio, jel zna netko koliko bi me svaka od tih stavki koštala da me ne operu u servisu?

Offline firkefica

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg, Stupnik
  • Moj Skuter: runner vxr 180
  • Moja Kaciga: ixs hx 1000
  • MojSetup: malossi 218, polini speedcontrol, polini bregasta
  • MojSpuh: leo vince sbk evoll
Odg: Runner 50 sp trese volan pri startu
« Odgovori #13 : 09 Travanj, 2016, 18:15:57 »
zvono garant... spaljeno i popigano