Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza  (Posjeta: 3482 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka6943

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elystar
Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« : 21 Veljača, 2016, 14:08:59 »
Pozdrav ekipa, novi sam na ovom forumu, pa neznam dali je već bila ova tema, no medutim ispričati ću vam o čemu se radi. Vozim peugoet elystar 2004 2t ( iskreno ne volim Peugeote , no medutim ovo je bio poklon od djeda pa ono) no da prijedemo na problem.
Evo ovako do prije 3 mjeseca motor mi je išao normalno, tu i tamo malo trokirao dok je hladan, ništa strašno kada se zagrije išao je normalno. No sada imam ozbiljne probleme, motor u letu radi normalno bez trokiranja, no medutim kada sam gas trokira i guši se i ne može krenuti nego se gasi. Onda od jedan puta kada mu dam gas radi normalno i provozam se 30 metara, vozi normalno, za kocim stanem, želim krenuti opet se guši i trokira. Inače s usisoom mi je sve u redu, ne vuče nigdje fals zrak, filter od usisa ociscen.
Nakon toga svega odlučio sam da skinem karb i ocistim kada. Kada sam skinuo čašicu , gdje je plovak s karburatora. Vidio sam da je jedna dizna pukla i bila je na dnu čašice. ( imaju dvije dizne unutra koliko sam vidio ( jedna velika i jedna manja) ta manja je pukla i ostao je navoj unutra, ali i dalje ima rupica mala
Samo što je dizna puknuta.) nakon što sam sve očistio i vratio nazad ista situacija. Samo još gore. Nekad neće uopće upaliti. Kada malo odstoji pola sata i probam ga upaliti, upali i radi u leru normalno. Dali je moguće da zbog te dizne trokira.
I dali mi je najbolji izbor da kupim karburator novi. Jer je vjv problem u njemu.
Inače struja je dobra koliko vidim. Jer baca plavo i u jednu točku na svjećici. I svakim hodom baci struju. Dakle struja je dobra i to sam odma eliminirao. Inače prije 1000 km sam stavio novi klip, cilindar i kapu. Tako da sumnjam da je u tome problem.
I da čašica od karburatora mi preljeva nekad
Odnosno curi mi gorivo na onaj kao odušak od čašice.
Ps. nisaam baš neki mehaničar za motor, znam neke osnove, pa vas sada pitam za savjet putem ovog posta.
Hvala na razumijevanju, nadam se da ćete mi pomoći.  ;D

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #1 : 21 Veljača, 2016, 15:29:31 »
Ako ti preljava iz casice onda ti vjerojatno ne zatvara plovak, rastavi plovak i pogledaj dali ti ona iglica koja zatvara na plovku sjeda normalno, također mislim da na vrhu iglice bi trebao imat mali dihtung. Bilo bi dobro da probas izvadit tu ler diznu koja ti je pukla i probat je zamjenit.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline Luka6943

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elystar
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #2 : 21 Veljača, 2016, 19:13:44 »
Ako ti preljava iz casice onda ti vjerojatno ne zatvara plovak, rastavi plovak i pogledaj dali ti ona iglica koja zatvara na plovku sjeda normalno, također mislim da na vrhu iglice bi trebao imat mali dihtung. Bilo bi dobro da probas izvadit tu ler diznu koja ti je pukla i probat je zamjenit.

ma ima jedan problem, ne mogu izvaditi tu diznu jer mi je navoj ostao unutra, a nemam tako sitan borer i ureznicu.
tako da ce biti red kupiti novi karburator i time cu rijesiti problem, ja se nadam, ali hvala ti na savjetu.

Offline onil94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: VXR 200, SP 50
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: multivar, serijala
  • MojSpuh: serijala, sc08
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #3 : 21 Veljača, 2016, 20:35:15 »
Pa radje daj nekom da ti to proba izvadit nego davat nekom koju stotku za novi ferg. I daj si pogledaj taj plovak prije nego odustanes od svega.
:biker:  :gilera: :skuter:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #4 : 21 Veljača, 2016, 20:55:16 »
Nabavi diznu tu malu novu nadam se da si sacuvao ostatak jer na njemu piše koji je broj.
Evo slike koja prestavlja čašicu karba , plavo je glavna "velika" dizna , zeleno je ler "mala" dizna, crveno je gorivo.



Kada kreceš skuter vuce bengu kroz malu diznu je za start mu treba malo goriva. KAko ti dajes sve više gasa tako nivo goriva pada i i u jednom trenutku kada vise ler dizna nije utopljena u gorivo funkciju rada motora preuzima glavna dizna. E sada zamisli da pukne ler dizna. Ona nije umocena u gorivo i  nemože od starta pocet obavljati svoju funkciju. Sve se vrši na glavnoj dizni koja isporučuje puno puno previše goriva i tako se skuter guši u startu.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #5 : 21 Veljača, 2016, 22:38:36 »
Cekaj jel ti pukla ona duza i tanja dizna ili kratka sirja? Duza tanka je ler a ova druga obicna, a ta obicna i je cijela na navoj i ona ti je cijela unutra kad je zasarafljena, ne vidi se. Ali ima zarez za sarafciger pa ju isarafis van.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

WRC!

Offline Luka6943

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Elystar
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #6 : 22 Veljača, 2016, 01:15:08 »
Nabavi diznu tu malu novu nadam se da si sacuvao ostatak jer na njemu piše koji je broj.
Evo slike koja prestavlja čašicu karba , plavo je glavna "velika" dizna , zeleno je ler "mala" dizna, crveno je gorivo.



Kada kreceš skuter vuce bengu kroz malu diznu je za start mu treba malo goriva. KAko ti dajes sve više gasa tako nivo goriva pada i i u jednom trenutku kada vise ler dizna nije utopljena u gorivo funkciju rada motora preuzima glavna dizna. E sada zamisli da pukne ler dizna. Ona nije umocena u gorivo i  nemože od starta pocet obavljati svoju funkciju. Sve se vrši na glavnoj dizni koja isporučuje puno puno previše goriva i tako se skuter guši u startu.

hvala ti puno, takvo objasnjenje mi je trebalo, da znam koju ulogu ima.
Kada bolje pogledam, taj karburator je vec diran i rastavljan i neznam ali cini mi se da je netko razbusivao diznu, jer rupice izgledaju razvaljeno haha, jer je na njemu prije par godina bio polini kit 70 ccm, tako ga je djed kupio i meni je bilo cudno zasto skueter serijski ide 95 i vuce ko nenormalan. I kada sam ga rastavio vidio sam da je polini u njemu i da je klip dosta veci od serijskog.
Bio sam danas obisao pola grada i sve trgovine , nema nitko takvu diznu, inace sam i Slavonskog Broda, a taj grad je siromasan moto opremom i djelovima.
Tako da imam sada nekih novaca viska, pa cu kupiti novi karburator, jer sam skuzio danas da mi ni onaj elektricni čok ne radi.


Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Karburator, usis , mislim da me nešto od toga zeza
« Odgovori #7 : 22 Veljača, 2016, 18:43:02 »
ako vec novi uzimas nabavi si dellorto 17,5 i tim posteluj skuter, mani se gurtnera od pezova hhh
*Fuckas krizu kad imas zizu