Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cpi i bagra sa aferom variomati.  (Posjeta: 1896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Cpi i bagra sa aferom variomati.
« : 12 Rujan, 2015, 01:53:57 »
Kao sto neki znaju da na cpi/keeway i tim masinama rijetko koji variomat izbacuje remen do kraja.Posto sam ja znatizeljan po prirodi a imao sam pri ruci dva variomata od morini masine tipa italjet formula/benelli 491 ST pa sam probao da vidim kako bi se ponasao taj variomat. Morini variomat ima bolcnu isto promjera 16x22mm slicno kao i kod kineza te je duzina 37mm a dok je u kineza 16x21mm te duzine 38,5mm.Dodavanjem sajbice od 1,5 mm sam dobio identicnu duzinu bolcne,napomena da morini variomat ima zupce milimetar ili dva sire tako da nece bas hvatat na radilicu al to ne pravi problem ako se saraf dobro zategne na radilici.Originalne rolnice od 5,5 g su mi bile preteske pa sam stavio 4g radi tt auspuha te dozivio cudo.Originalni auspuh bi krenuo kao blesav u obrtaje uz prevrtavanje do nekih 30km/h pa onda naglo opadanje do 55km/h pa ponovno dizanje obrtaja i to se sve odrazavalo na ubranju koje je bilo sve samo ne linearno.I sa ugradjenim morini variomatom sa tom podloskom od 1,5mm skuter je za moje veliko iznenadjenje od 10km/h do 80km/h imao jednake obrtaje i linearno ubrzavanje,cak je i odaziv gasa brzi,tj. cim se da gas ponovo odma je na svojim obrtajima i vuce ko lud.Jeli itko jos probao ovako nesto slicno jer znam da dosta ekipe koristi morini polutke pa eto ja isprobao variomat i ostao iznenadjen :D

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #1 : 12 Rujan, 2015, 01:57:05 »
I da jos napomena da sad remen uredno izlazi do kraja variomata,mozda milimetar ostane.Konacna brzina je veca za nekih 4-5km/h.tocnije prije i ljepse dode do 80 dok bi s originalnim variomatom nekad hvatao 75km/h max a nekad i 80km/h...

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #2 : 12 Rujan, 2015, 06:47:03 »
dobro je malo kemijati. to i ja volim... da si kojim slučajem napravio obrnuto, stavio kineski variomat na neki brand name skuter, proglasili bi te ovdje luđakom i kretenom bez obzira kolko kineski dio davao bolje performanse od talijanskog...  ljudima se jednostavno neda kemijati ili neznaju pa se vode onom "lakše i bolje kupit orginal za taj skuter" a i kad vide da se da skemijat i pripasat jednostavno ne vjeruju.. šta češ glupi ljudi ( čast iznimkama )

npr za ove 4t kineske baotiane i slična sranja, koji god "sporcki" variomat kupiš ni jedan nije tako dobar kao recimo malossi multivar il bilo koji drugi sporcki variomat za peugeot skutere. sve paše na kineza samo mora kalota od kineza ić i skuter sa tim ide bolje nego sa bilo kojim serijskim/sporckim variomatom predviđenim njega i pežo variomat je veči u promjeru od kineskog pa mu dođe ko overrange.

ja na minarelli mašini još prije vozio morini polutke, do nedavno vozio polutke od baotiana 4t, neki dan se prebacio na linearne polutke od pežova spidfajt WRC..
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2015, 12:27:53 »
Da, vrijedi probat al me bas jako iznenadilo kako je tako ljepo ubrzanje,hajde snimit cu danas video pa cu vam ga postat ovdje da vidite to savrsenstvo.Samo se nadam da mi nece nista otic :D

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2015, 18:22:29 »
Evo danas sam snimio video samo mi je neki dedo izletio pa sam moro usporiti,al se vidi ubrzavanje i zvuk te ponovno ubrzavanje...

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #5 : 12 Rujan, 2015, 18:46:33 »
Dali netko zna kakav utjecaj ima debljina remena primjer tvornicki je 17x788x8mm dok imam jedan remen 17x808x9,5mm. Koja je razlika u ponasanju sa 8 i 9,5mm remenom jeli netko probao...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #6 : 12 Rujan, 2015, 20:36:17 »
Ja sam probao taj remen, to je remen od morini masine takodjer...skuter je ima linearnije ubrzanje spram original remena i nesto vecu krajnju...
po pitanju variomata, npr variomat od baotiana se ponasa slicno ko multivar na minarelliju...ja sam ga lagano naturpija da imam vecu krajnju i tako sam ga neko vrime vozio...
takodjer, kalota variomata od baotiana i malossi multivara za minarelli su dimenzijski iste, osim naravno zubaca sto idu na radilicu...
Jos imam priliku probat samo jedan variomat kako se ponasa na chinarelli masini...to je variomat od aeroxa 100cc...radilica je 16mm i isti zubi ko na vecini chinarelli masina (luna, cpi, keeway...) ...ako bi uspio dimenzijski stati u blokove sa remenom od runnera bi to bio pun pogodak garant

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Cpi i bagra sa aferom variomati.
« Odgovori #7 : 13 Rujan, 2015, 12:43:41 »
Odlicno,hajde dajte jos uspjesnih zamjena ljudi pa da sumiramo sta moze i na sta i koliko.Ipak remen od peugeota 100 je 18x816x9.5 samo se moj potrosio na 17,4 tako da cu uzet neki malossi koji je oko 17x808x8 da je u knap.