Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom  (Posjeta: 1916 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Imam navedeni skuter i na njemu je LV TT auspuh, malossi multivar, 5.7gr rolice, zute oprugice kvacila i ljubicasta centralna opruga i TC, skuter trese pri startu i na malom gasu, pakne sam vise puta smirglao ali opet isto, zvono je polini evolution, i remen je dayco ? Zna li neko u cemu je problem, tresao je i sa bijelim i sa zutim oprugicama, kad je motor hladan tek kad krenem ujutro prvi put uopste ne trza i kada se ugrije prijenos trza, nekad strasno nekad manje, kvacilo mi fata na 5500 - 6000 obrtaja iako bi sa zutim trebalo na dosta vecim obrtajima da ufati ? Takodjer imam problem vec duze da skuter ne moze upaliti na alnaser uopste znaci kada ga pokusam upaliti na aln, nista se ne desava ne cuje se nikakav zvuk, zmigavci mi samo svjetle ne trepte uopste i cuje se zujanje kada ih upalim, takodjer kada upalim kontakt samo mi sirena radi a stop svjetlo ne radi dok ne upalim motor, zmigavci takodjer nece nikako da rade na kontaktu tek kada se vozim i nikako ne trepte, cini mi se takodjer da mi far slabije obasjava put nego prije. Obtraji i brzina mi rade dobro, kada dam kontakt upali se svjetlo na tabli kao i inace ? Zna li neko u cemu je problem ? Takodjer imam i pitanje kako da ostavim motor preko zime u garazi tj. da li na nesto posebno obratim paznju jer ga sigurno 3 mjeseca necu voziti, znam samo da akl. moram izvaditi i ostaviti na toplo, ima li jos neko neki savjet ? Hvala unaprijed.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom
« Odgovori #1 : 10 Rujan, 2015, 23:25:11 »
probaj sa serijskim centralnim federom

koliko me sjecanje sluzi taj dayco remen ne valja nista, nabavi original piaggio pa probaj

a za struju prvo provjeri onaj jedan osigurac koji bi se trebao nalazit negdje blizu akumulatora
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom
« Odgovori #2 : 10 Rujan, 2015, 23:39:41 »
Kada sam gledao taj osigurac mislim da je bio ok, kakav da trazim da ga zamjenim ako neko zna ?

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom
« Odgovori #3 : 11 Rujan, 2015, 09:29:11 »
Kada sam gledao taj osigurac mislim da je bio ok, kakav da trazim da ga zamjenim ako neko zna ?

Pa valjda isti takav kakav imas na skutu,izvadi ga pogledaj dal je 5a ili jaci i kupi novi stvarno velike nauke i troska od 2kn...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom
« Odgovori #4 : 11 Rujan, 2015, 11:07:27 »
osigurac kad krepa nema uopce struje na skuteru,kakv to je akumukator?izmjeri mu napon..
dayco je dobar na piaggiu,ovo tc sranje ti je nepotrebno.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG Power - Problem sa elektronikom i prenosom
« Odgovori #5 : 11 Rujan, 2015, 14:20:12 »
Znači jučer me zove čoek kako su mu stavili prije mjesec dana Dayca na fly 4t i da skuter jedva 65 ide, a išo je 75. Uglavnom nije oduševljen nikako.

Stavio sam novog dayca na frendov sr sa minarelli masinom, remen se masakriro nakon 4tkm, takav prizor se može vidjeti samo kod kevlara. Onak primim u ruke belt i pigam ga, a on puca ko da je trul.

Dobro ajde dalje, imam i sam Dayca s kojim sam se namučio ko isus i nikako uštelat skuter. Znači ko budala sam pokušavao jedno 3x prvo sebi u dva navrata, a poslje na drugi skut sa drugim setupom, reko ma tu će biti dobar. I opet mi se ponovi ista priča.

Vidio sam za Big Boreta Dayco koji mami cijenom, ali što će mi taj drekec od remena, em je najjefetiniji a direktno iz toga i proizlaze i njegove karakteristike.
Radije dam odmah za original, nego za Drekec + original.

Uglavnom radi se o tome da je loš start i radi rupe u ubrzanju što me nervira. Uostalom ja remen ne gledam kao remen. A sad kad sam se opet sjetio Dayca budem ga probao na trećem setupu jer stoji mi sa nešto malo km  :icon_scratch:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<