Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo  (Posjeta: 1844 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« : 18 Srpanj, 2015, 18:17:09 »
Nakon što sam sredio snagu (promjenio klip, karike i cilinda) - kupio polovno original i preporodio skuter
vrijeme je i za ostatak..

ono sto primjecujem vec duze vrijeme
zvoni negdje u prijenosu nesto, al samo kada idem i pustim gas (kocenje motorom) tada nesto zvoni/cvrči i ne znam šta...
također remen je još uvijek originalan pa me zanima dal ga mogu izmjeriti i na taj nacin utvrdit potrosenost... tj koje su mu mjere u originalu...

treca stvar koja mi je zapravo najbitnija
-skuter povremno ostane bez iskre, i ako tada bijelu zicu na bobini prespojim na masu, zakurblam ona baci iskru na tu bijelu zicu.. spojim ju nazad na bobinu i skuter ima iskru...
dal je to do bobine buduci da nemam od koga posudit na par dana da se vozim s njom da vidim dal je u tome problem il nesto drugo...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2015, 18:36:28 »
potegni si dodatnu masu od zice mase na bobini samo povuci na ramu pa vidi dal i dalje zeza


kaj se tice lupkanja vidi dali je remen potrosen inace je zamjena na 17mm  sirine
a to lupkanje hoce biti i pohabani klizaci variomata

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2015, 11:40:01 »
ja imam onaj stari tip bobine koji nema dodatnu zicu za masu na ramu vec samo preko šarafa... u bobinu ulaze 3 zice preko jacka (ako se sjecam zelena smeđa i ta bijela) a izlazi samo za svjecicu...


skinut cu dekli pa izmjeriti remen :D al to definitivno necu sam raditi jer neznam nit imam alat :D a i pitanje je u kakvom je stanju buduci da je skuter 12godina, 16500km i nikad nista nije servisirano...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2015, 12:01:00 »
zelena crvena i bijela dolaze na cdi,ocito je pri kraju cdi kad tak malo radi pa ne radi..
trebak si riskirat par kn vise i stavit gore 70 cc..
graletova cura na dejzisu ima brijem polini sport , sc08 i polini vario i skuter ide stvarno super,cisto sam se iznenadil neki dan kad sam videl.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #4 : 19 Srpanj, 2015, 13:35:16 »
ovosve komplet me kostalo 400kn s dostavom... a da idem na kit treba mi cca 800-1000kn za kit, + auspuh + dizne, treba onda i variomat kupit novi, pa sve to uštelat... a ulozit 300eura u skuter koji nije u baš bajnom stanju vizualno i osobno mi se ne svidja nesto previse mi je suludo.. .gledao sam da se vratim na original jer sam bio zadovoljan i snagom i potrosnjom... ja do centra grada imam 6km, meni ne treba pretjerana snaga.... dovoljno mi je da ide i da malo trosi :D


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #5 : 19 Srpanj, 2015, 13:38:21 »
radilo bi i na serijskom auspuhu i variomatu..a trošil nebi ništ više nego manje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Daniel_NA

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Diesis 50 2T
Odg: Piaggio diesis 50 2T - sređivanje pomalo
« Odgovori #6 : 21 Srpanj, 2015, 17:53:06 »
evo po svemu sudeci vrijeme je da posjeti majstora pa me zanima okrivno cijena.. jer sam to ne planiram raditi uopce...
skuter mi zvecka i sad trazio sam di kako sta, prvo sam mislio da je prijenos al nekako mi to ne zvuci kao s te strane nego vise s ove strane di je ovaj ventilator za cilindar odnsno namotaji....
rastavim to danas, probam rukom i tu ima lufta lijevo desno cca 1mm (na gornje mjerenom rubu te plastike ventilatora)... vjerujem da je to do ležajeva radilice ili ako sam u krivu nek netko kaze zasto sve tu ima lufta :D


prije 3dana sam mijenjao klip karike, cilindar, iglicasti lezaj sam probao i nije imao lufta tako da ne vjerujem do njega, moja greska sto ga nisam promjenio al bio vikend a u našicama ga nema nigdje za kupiti :/




btw vjeruejm da moze puknit radilica al koliko je uopce dobro il nije dobro voziti ovako? sta sve moze otici jos? blok?

evo slika gdje ima lufta kad ga vrtim lijevo desno lagano :/ također čuje se lagano lupkanje prilikom trzanja lijevo-desno...
http://prntscr.com/7vahmm (na ovom ventilatoru te kad njega vrtim lijevo desno)




IGLIČASTI LEŽAJ:
sad sam se sjetio da ga nisam promjenio, iako sam probao i činio mi se okej.. dal je moguce da on tako zvecka? može netko napisat točnu dimenziju odnosno gdje bih ga mogao nabaviti jer to mi treba 2 sata da promjenim.. pa ako nije to onda vozim kog gumija u osijek nek sarafa on skuter :D
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2015, 18:23:49 Daniel_NA »