Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: štelanje el.ćoka . .  (Posjeta: 18417 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #20 : 18 Srpanj, 2015, 19:10:38 »
Evo da oživim temu. Naime i mene malo nervira taj čok koji se pali i na zagrijan motor i drži ga na 3000 điri. Jeli možda u međuvremenu netko otkrija kako se ovo riješi?

Da, odavno.
Stavljanjem manualnog choka se to rijesi samo tako  ;D
Ja sam danas napokon kak spada riješio pitanje čoka na runneru,možda se neće svima estetski sviđat al meni je bitno da je funkcionalno i pri ruci



« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2015, 12:36:59 Tomi_ZG »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #21 : 18 Srpanj, 2015, 21:04:49 »
pa nisi ti ni bedast  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #22 : 19 Srpanj, 2015, 11:45:31 »
Kaj veliš nije loše smišljeno  ;D

Do sada sam bio na električnom al imao sam jedno vrijeme i pull-up ručni,samo on mi je išao na živce po zimi i temperaturama oko nule jer dok je mašina još bila hladna nakon par sto metara se znao zagutit u vožnji pa sam morao stajat sa strane,silazit i grbavit se da ga malo piknem pa me to nerviralo,još kak se vozim po svakakvom vremenu ta poluga je bila uvijek zasrana,pa je zaštekavala od zmazanoće jer zadnji kotač po njoj šprica tak da sam ga brzo skinuo.

Ovo je motoforce conversion kit za karb i polini čok sa sajlom,a za položaj sam se jebeno sjetio,samo sam podložio piksu između čoka i plastike da ne udara u nju i stavio duži šaraf,ovaj prorez je ko naručen taman fino prođe sajla do karba.
Nije mi imalo smisla kak većina to stavlja na deklo il pod undertail jer opet nije na dohvat ruke kad vozim.


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #23 : 19 Srpanj, 2015, 11:53:16 »
dobro je da,funkcionalno a i estetski uredno..jedino nezman kolko je cvrsto,da ne iscupal i cok i plastiku  :icon_biggrin:
meni na dragsteru sad kad je 26ica gore sa rucnim cokom malo je zajebano,al ajd more se dok sjedis na motoru sa rukom povuc,ima mjesta..i ne vozim se ako nije suho i toplije vrijeme  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #24 : 19 Srpanj, 2015, 11:59:22 »
Plastika se malo napinje al nije kritično,da je strgam to malo teže,a piksa je promjera glave šarafa tak da je roleta skroz fiksna uz greben i niš ne lufta.
Da se ja vozim samo po toplom i pull-up bi ostavio jer ti po takvom vremenu skoro ni ne treba,ovo je samo radi zime stavljeno.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #25 : 19 Srpanj, 2015, 11:59:52 »
ovak sam ja to rijesio svojevremeno ;D



Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #26 : 19 Srpanj, 2015, 12:06:31 »
ja ga palim sa cokom samo prvo paljenje u jutro i to nakon 3 sekunde ga moram spustit jer ga zalije haha..nije jos ferg ustelovan..
alfa,ti si se vozil dok su svi paramteri od temperature,vlage,vremna itd bili idealni pa isto za prvo paljenje na kurblu,cok ti je bil pri ruci,kad si se vec moral sagnut za otvorit kurblu,pa onda usput povuc cok..pa opet za zatvorit kurblu i zatvorit cok  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pgsf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: Peugeot SpeedFight2
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #27 : 19 Srpanj, 2015, 12:09:24 »
Ja sam dobio ovaj cok uz karb ali ne znam kako bih ga spojio. Ima višak sajle. I ne znam gdje se stavlja ovaj držač. Gdje i kako da stavim cok

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #28 : 19 Srpanj, 2015, 12:20:28 »
ja ga palim sa cokom samo prvo paljenje u jutro i to nakon 3 sekunde ga moram spustit jer ga zalije haha..nije jos ferg ustelovan..
alfa,ti si se vozil dok su svi paramteri od temperature,vlage,vremna itd bili idealni pa isto za prvo paljenje na kurblu,cok ti je bil pri ruci,kad si se vec moral sagnut za otvorit kurblu,pa onda usput povuc cok..pa opet za zatvorit kurblu i zatvorit cok  :icon_biggrin:

Kakava kurbla, anlaser  ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: štelanje el.ćoka . .
« Odgovori #29 : 19 Srpanj, 2015, 13:39:59 »
ložim te ;)
u biti čudno da nisi sližil motorić koi povlači sajlu i otvara i zatvara čok pa na daljinskom da pikaš dugmić  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)