Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera RunneR ST 200 MULTIVAR POMOC SAVJETI HVALA :)  (Posjeta: 2180 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarkO1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Gilera RunneR ST200
  • Moja Kaciga: Hjc
  • MojSpuh: Akrapovic
Gilera RunneR ST 200 MULTIVAR POMOC SAVJETI HVALA :)
« : 28 Lipanj, 2015, 23:43:44 »
Pozdrav ekipa,imam RunneR ST 200 2012,planirao sam staviti malossi multivar ili polini speed control,na forumu sam procitao da je polini bolji i kvalitetniji.E sad moja pitanja su:

1. Da li stavljanje mulitvara ima neke posljedice(apsolutno nista drugo niti planiram niti hocu staviti samo to)

2. Koliko su grama fabricke rolnice za runner 200?(Procitao sam da su 11 a sa speed contorl 11.7 e sad bojim se da skuter nebi isao previse u obrtaje)

3. Da li stavljanjem se smanjuje broj obrtaja(npr sad idem 100 na 7rpm da li cu sa variomatom moci imati npr 6.5)

Inace volim putovati sa skuterom i voznju na dalje,i nije mi prestavljalo problem prezadovoljan sam skuterom samo etooo volio bi to probati.
Hvala  :) ;D

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Gilera RunneR ST 200 MULTIVAR POMOC SAVJETI HVALA :)
« Odgovori #1 : 29 Lipanj, 2015, 07:43:15 »
Pozdrav ekipa,imam RunneR ST 200 2012,planirao sam staviti malossi multivar ili polini speed control,na forumu sam procitao da je polini bolji i kvalitetniji.E sad moja pitanja su:

1. Da li stavljanje mulitvara ima neke posljedice(apsolutno nista drugo niti planiram niti hocu staviti samo to)

2. Koliko su grama fabricke rolnice za runner 200?(Procitao sam da su 11 a sa speed contorl 11.7 e sad bojim se da skuter nebi isao previse u obrtaje)

3. Da li stavljanjem se smanjuje broj obrtaja(npr sad idem 100 na 7rpm da li cu sa variomatom moci imati npr 6.5)

Inace volim putovati sa skuterom i voznju na dalje,i nije mi prestavljalo problem prezadovoljan sam skuterom samo etooo volio bi to probati.
Hvala  :) ;D

Variomat ce ti napraviti da nabijes gas on drzi iste okretaje kroz cijelo ubrzanje i da kad se razvrti u krajnjoj drzi iste okretaje koje imas i kroz ubrzanje da bi ima sto linearnije ubrzanje bez rupa. Popravi međuubrzanja jer digne odma okretaje na najpovoljnije.  Moze ti se malo povecati potrosnja

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera RunneR ST 200 MULTIVAR POMOC SAVJETI HVALA :)
« Odgovori #2 : 29 Lipanj, 2015, 09:22:37 »
1.polini je kvalitetnije napravljen,ne jede rolice i klizace i nema nepotrebnog skakanja u okretaje ko kod kultivara..ne pojede se piksa od bolcne posto se podmazuje i ima semeringe koi drze mast izmedju pikse i bolcne.

2.serijske rolice su ti 10.7 na runneru a sa poliniem dobijes 11.8,mada to nema veze sa okretajima jer su konstrukcije serijskog varomata i polinia drugacije,od kuta kanala,povrsine di hoda remen itd..

3.aftermarket variomat drzi skuter u okretajima di ima najvecu snagu,nema rupa ko sa serijskim,ubrzanje je linerano dok pak na krajnjoj brzini vrti dosta manje okretaje i ne ide u prevrtavanje ko sa serijskim
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)