Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Leader 200 temperatura  (Posjeta: 2517 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Leader 200 temperatura
« : 07 Lipanj, 2015, 11:57:16 »
Pozdrav, iman problem sa temperaturom na sportcity 200,temperatura kada upalim motor je vec na 3 crtice(radna temperatura) bez obzira dali motor ne radi cijeli dan.. Sada nezn dali je to normalno jer je i vani toplo... I druga stvar je ta da u voznji dodje na 5 crtica od max 6... Ventilator ne pali nikako.. Prije je dosao na 3 crtice sa nule i onda bi bilo sve ok... To se desava zadnjih par dana.. Neznam di da gledam dali je problem u senzoru ili u termoprekidacu ili pak u necem trecem

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #1 : 07 Lipanj, 2015, 13:36:23 »
Kad je ovako vruće moj SC dođe do 6 crtica nakon stajanja na 3 semafora. Kad se tak popne temperatura mora se upaliti ventilator.

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #2 : 07 Lipanj, 2015, 13:37:59 »
Prvo pogledaj termoprekidač dali radi, nalazi se unutar lijeve mrežice. Pa onda pogledaj termostat. Može biti i da senzor krivo očitava.

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #3 : 07 Lipanj, 2015, 14:07:05 »
Vjeroatno ne radi termoprekidac... Ventilator ne pali u nikakvim uvjetima... Jos cu testirat ali vjeroatno je on kriv... Samo nisam bio siguran dali se smije dizat temperatura bez obzira dali je sve ispravno.. To mi je drugi sportcity vec prvi je bio kupljen novi i na njemu je uvijek ventilator palio ali na ovome nikad..zzamijenit cu njega pa cemo vidit

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #4 : 07 Lipanj, 2015, 19:58:05 »
Evo sada bas vozim za kuci... Temperatura je dosla na 6 crtica i trokut crveni se upali... Ventilator ne pali... Neznam dali je ventilator povezan sa senzorom temperature ili pak je odvojen i sam pali kada je temperatura visoka? Mislim da je greska u senzoru temeperature jer ako motor jedan dan stoji ugasen nemoguce da je stalno kod davanja kontakta radna temeperatura

Offline Darius1950

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 43
  • Spol: Muški
  • Speedfight noob :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: GREX
  • MojSetup: Kanta žešća
  • MojSpuh: Bože sačuvaj
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #5 : 07 Lipanj, 2015, 20:09:27 »
Evo sada bas vozim za kuci... Temperatura je dosla na 6 crtica i trokut crveni se upali... Ventilator ne pali... Neznam dali je ventilator povezan sa senzorom temperature ili pak je odvojen i sam pali kada je temperatura visoka? Mislim da je greska u senzoru temeperature jer ako motor jedan dan stoji ugasen nemoguce da je stalno kod davanja kontakta radna temeperatura

Vjerojatno senzor temperature, na mom Speedfightu kad je krepao cim bi dao kontakt otisao bi u crveno i kad bi motor stao u garazi par dana.

Offline File 80

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 616
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula-Zadar
  • Moj Skuter: sp 180,runner 50
  • MojSetup: polini malossi
  • MojSpuh: non catalysed
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #6 : 07 Lipanj, 2015, 20:10:55 »
Termoprekidač ti je najvjerovatnije riknuo.Za prvu ruku ga možeš i na prekidač spojit pa palit kako želiš
2t

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #7 : 07 Lipanj, 2015, 20:37:56 »
Kako mislis na prekidac?ventilator ili? ma ne vjerujem da je do ventilatora jer pretpostavljam da nije on kriv nego senzor temperature ako se ne varam ventilator ima odvojen termoprekidac od senzora...Jer odmah u startu na hladno pokaze da je na radnoj temperaturi..mozda i grijesim?po tome bi se dalo zakljucit da temperatura(krivo ocitanje senzora) ode u nebo ali ventilator ne upali jer nije povezan sa tim senzorom nego ima svoj termoprekidac koji ga pali u slucaju pregrijevanja ili nije tako?

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #8 : 07 Lipanj, 2015, 22:46:32 »
Termoprekidač mjeri temperaturu antifriza u kileru pa na osnovu toga pali ventilator. Senzor mjeri temperaturu u bloku motora. Moglo bi se desiti da termostat ne otvori pa se temperatura u motoru digne a u kileru je hladan antifriz pa ne pali ventilator.

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #9 : 07 Lipanj, 2015, 22:59:10 »
Aha... Sta onda po tebi da mijenjam senzor? Jer nemoguce da na hladan start motor bude na radnoj temperaturi

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #10 : 08 Lipanj, 2015, 04:52:01 »
Insomnija me dere i nema noćas spavanja. Dođem na forum nakon dosta vremena da škicnem šta ima novoga i onda odmah smijeh.

On ti kaže da je termostat problem.

Ovako, imaš 3 stvari i prvo bi krenuo od senzora ako je čim okreneš kontakt temperatura na radnoj, potom ako to nije onda ideš na termostat i provjeri da li je on ispravan i da li otvara. To provjeriš tako da ga baciš u šerpu i zagrijavaš vodu do vrenja. Vidjet ćeš kada ti se otvara. Ako se ne otvara do vrenja, bacaj ga i uzmi novi. Treća stvar je termo prekidač koji je na hladnjaku.

Dok ne skužiš šta je, a motor ti treba, spoji prekidač na masu od ventilatora i pali sam dok ne riješiš problem.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #11 : 08 Lipanj, 2015, 11:21:48 »
Hvala na odgovoru svima... Ali mislim da iman krivca.. Jutros kada sam ga upalija..temperatura je bila u maximumu i skakala je gore dole... Narucen je novi senzor pa cu vidit dalje

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #12 : 08 Lipanj, 2015, 11:22:58 »
skoro sigurno je senzor temperature u pitanju..
nemre bit na 3 crtice cim se upali skuter taman da ne radi ni pumpa vode i da je zacvikal i termostat .
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #13 : 08 Lipanj, 2015, 12:08:55 »
Jutros je bio na 6 odmah na hladno :)

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #14 : 08 Lipanj, 2015, 12:13:55 »
Pitanje za znalce. Desava mi se da se cuje kvacilo kada je motor u slobodnom padu na nekoj uzbrdici.. Odnosno kada pocme ic u nazad i kada mu dam gas cujes ga da proklizava... Zanima me dali je potrbno nove pakne ili je dovoljno zvono samo zamjenit i dali postoji kakvo sportsko

Offline njezni

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #15 : 08 Lipanj, 2015, 22:46:53 »
Skino kvačilo i zvono te ih na grubo šmirglaj da skineš gornji sloj koji se izglancao. Kad ti bude hrapavo zvono i paknice, očisti i vrati nazad i to je to. Naravno ako kvačilo nije potrošeno.

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #16 : 09 Lipanj, 2015, 19:37:41 »
skoro sigurno je senzor temperature u pitanju..
nemre bit na 3 crtice cim se upali skuter taman da ne radi ni pumpa vode i da je zacvikal i termostat .

I ja sam bio uvjeren da je to, zato sam i napisao da krene od senzora. Novi je oko 170 kn (10 kn +/-).


Skino kvačilo i zvono te ih na grubo šmirglaj da skineš gornji sloj koji se izglancao. Kad ti bude hrapavo zvono i paknice, očisti i vrati nazad i to je to. Naravno ako kvačilo nije potrošeno.

Potpis. :icon_thumright:
Dobro očisti kvačilo i vrati nazad ako se ferode nisu potrošile i deri dalje.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #17 : 10 Lipanj, 2015, 12:32:49 »
gle cim on bude skroz hladan i stavis ruku na cilindar i on je hladan a pokazuje 3 crtice nevalja senzor ili sat ili probija lajtung
ne pali ti ventilator jer se masina nikada nije ni pregrijavala jer ti laze senzor
a termoprekidac radi ok i ne pali ventilator jer temepratura rashladne tekucine nije kriticna

Offline poretti1989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #18 : 10 Lipanj, 2015, 17:25:40 »
Zamijenjen senzor i sve sljaka..hvala svima na pomoci inace cijena je 210kn tu kod nas

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Leader 200 temperatura
« Odgovori #19 : 11 Lipanj, 2015, 07:41:31 »
ja kupio novi prije jedno 2 mjeseca po 170kn. To ta trgovina puno love uzima. No nebitno, za 40 kn nećeš propasti. Mada nisam ni trebao mijenjati, moj je još bio dobar. Učinilo mi se da mi ne pokazuje najtočnije temperaturu i za svaki slučaj ga promijenim i pokazuje kako je i pokazivalo. Ipak 2003. godište mi je motor, pa ne smeta što sam ga promijenio nakon tolikih godina.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!