Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Neos-Zaribao  (Posjeta: 7544 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Neos-Zaribao
« : 18 Rujan, 2008, 14:35:14 »
 
 
eto slike, osigrurači na mjestu igličasti se nije rasuo, skinio karburator i usis sve na svojem mjestu čak su i karike i klip čitavi na svim mjestima osim na ispuhu tu nešta uletilo il šta? ispuh širio nisam... pukle obe karike na tom mjestu i most između karika kao da je netko čekićem i nečim oštrim tu udario. nije mi stvarno jasno i cilindar je sa svih strana ko novi osim tu gdje puklo, a baš sam sredio skuter i sve bilo kako treba mislio se dugo navožat, stvarno mi nije jasno kako su na tom mjestu pukle obe karike i to čak su bile na svojim mjestima (one pinove na klipu nisu prešle) čak i smjesa idealna kad sam skinuo klip na sredi bio smeđi okolo crn..kako je ovo moguće? stao je u vožnjji na 60 km/h kad sam kočio samo sam čuo nešto prozvižda, pregrio nije jer nema tragova topljenja nit šta
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 17:21:49 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2008, 14:45:20 »
samo cu napisati GIANELLI SHOT  ::)

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #2 : 18 Rujan, 2008, 14:46:57 »
ležaji radilice jesu čitavi? nešto ti je uletilo e sad pitanje šta
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #3 : 18 Rujan, 2008, 14:54:28 »
samo cu napisati GIANELLI SHOT  ::)
nema veze zaribo je bez obrtaja možda na 2000 obrtaja kad sam gas pustio i kočio samo nešta prozvižda a inače kad zariba zbog shota istopi se klip ovdje je slučaj kao da je netko uzeo čekić i čavao stavio na klip i udario na tom mjestu.... sad me frend zvao i sad ide ponovo MHR replica kit (trebam klip kupit) samo neznam za auspuh još koji ću nebi to vozio na shotu hehe sve se normalno vrti i klipnjača i radilica se normalno okreće stvarno nemam pojma
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #4 : 18 Rujan, 2008, 15:13:16 »
Vjerojatno si ga stisko na hladno
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #5 : 18 Rujan, 2008, 15:19:43 »
Vjerojatno si ga stisko na hladno
nisam bio je zagrijan neki 10 minuta vožnje
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #6 : 18 Rujan, 2008, 15:51:32 »
Zaribao je dolje gdje je ispuh? To je moguce iz 2 razloga (pod uvjetom da je klip odgovarajuce tolerancije i da karike imaju propisani zazor):

1. prekid uljnog filma uslijed loseg ulja ili neodgovarajuceg postotka mjesavine
2. sirenje klipa (na ispuhu su najvise temperature) uslijed presiromasne smjese ili opcenitog pregrijavanja
3. nema trece



To sto je stao kod kocenja govori da je smjesa vjerojatno bila presiromasna i da je bilo dovoljno da na par sekundi bez otvora gasa motor radi na povecanim okretajima i da zariba zbog sirenja klipa.

Cudi me jedino da je klip na gornjoj strani netaknut jer kad se rasiri, obicno bude (barem malo) ostecen i nasuprot glavnom ostecenju
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 15:54:46 3alfa3 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #7 : 18 Rujan, 2008, 16:15:38 »
mješavina sipana 3%(prije toga nasuo 4litre i 1 dec stihl ulja ovaj put je manje od 3 %) čelo klipa bilo smeđe okolo je crno, klip je novi ima oko 1700km specijala rađena.. nikad ovo u životu nisam vidio da je vako zaribo i nije zbog presiromašne smjese jer onda bi bio istopljen, karike su svud čitave i ko nove čak se pinovi vide(nisu preskočile) nema tragova nikakvi ni na glavi (glava netaknuta nema ni zrnce malo) ni svjećici ni u auspuhu,(čak je i čelo klipa netaknuto) nema ama baš nigdje ništa šta upućuje na neki razlog zaribanja, tu gdje puko most i obe karike isto koda netko udario nečim nije uopće istopljeno ni ništa
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #8 : 18 Rujan, 2008, 16:18:20 »
nije zbog presiromašne smjese jer onda bi bio istopljen

Celo klipa se istopi samo kod detonacija ili loseg kuta paljenja, a siromasna smjesa moze dovesti do toga. Samo, u tom slucaju je smjesa puuuuuno presiromasna, a u tvom slucaju je dovoljno da je siromasna tek toliko da se kit pregrijava i klip (koji je od aluminija i koji "diše" uslijed zagrijavanja) zariba.
Mozda je i hladjenje kita jako lose.
kako bilo, 99% sam siguran da je kriva visoka temperatura koja je izoblicila klip pa je on zaribo.
Sve pod uvjetom da je tolerancija klipa u odnosu na cilindar uredna.
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 16:20:07 3alfa3 »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #9 : 18 Rujan, 2008, 16:20:49 »
al karika nije pukla jer kad pukne budu crte po cilindru i po klipu, svjećica je tamno smeđa
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 16:24:40 3alfa3 »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #10 : 18 Rujan, 2008, 16:24:52 »
Ne mora karika puknut, dovoljno je da se klip "izoblicio" zbog temperature i postao siri od cilindra na tom dijelu.


Gle, imas zracnjak, gljivu i spuh koji ima dosta sirok ispuh. To je prilicno zahtjevno za kit.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #11 : 18 Rujan, 2008, 16:25:46 »
Ak kazes da je smjesa dobra ja mislim da je ili zbog toga sto je ostao bez ulja ili kad ti je majstor brusio cilindar na specijalu nije ti napravio dosta veliku toleranciju po novom klipu pa kad se zgrijao klip se previse rasirio i zbog male tolerancije se desilo to kaj se desilo ili cak zato ak nisi pazio kad si mjenjao lagere na radilici mozda ti je malo na koso jedan lager pa vuce sve u jednu stranu.Tolko od mene.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #12 : 18 Rujan, 2008, 16:27:52 »
Ak kazes da je smjesa dobra ja mislim da je ili zbog toga sto je ostao bez ulja ili kad ti je majstor brusio cilindar na specijalu nije ti napravio dosta veliku toleranciju po novom klipu pa kad se zgrijao klip se previse rasirio i zbog male tolerancije se desilo to kaj se desilo ili cak zato ak nisi pazio kad si mjenjao lagere na radilici mozda ti je malo na koso jedan lager pa vuce sve u jednu stranu.Tolko od mene.

Nema brusenja na alu kitevima.
Da je lager kriv, nebi se radilica mogla vrtiti. Barem ne 1700 km koliko je on napravio. A klipnjaca i inace ima lufta lijevo desno tako da to nije razlog

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #13 : 18 Rujan, 2008, 16:34:03 »
Ak kazes da je smjesa dobra ja mislim da je ili zbog toga sto je ostao bez ulja ili kad ti je majstor brusio cilindar na specijalu nije ti napravio dosta veliku toleranciju po novom klipu pa kad se zgrijao klip se previse rasirio i zbog male tolerancije se desilo to kaj se desilo ili cak zato ak nisi pazio kad si mjenjao lagere na radilici mozda ti je malo na koso jedan lager pa vuce sve u jednu stranu.Tolko od mene.

Nema brusenja na alu kitevima.
Da je lager kriv, nebi se radilica mogla vrtiti. Barem ne 1700 km koliko je on napravio. A klipnjaca i inace ima lufta lijevo desno tako da to nije razlog

Sta nije gore na slici gus ili sam ja corav.A kaj se tice lagera to sto je na koso moze se radilica okretat ak stvarno nije jako na koso al onda bi to vidio al ak je jako malo na koso onda se moze desit da zblokira al i nemora al ti prije protuce taj lager koji je na koso.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #14 : 18 Rujan, 2008, 16:37:14 »
Sta nije gore na slici gus ili sam ja corav.

On je mijenjao klipove na replici pa sam mislio da je i ovaj put replika zaribala...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #15 : 18 Rujan, 2008, 16:39:37 »
ti lageri imaju oko 4000km, a sad prijatelj došo pa sam htio njega čut on je gledo skinili smo kariku doljnju tj pokidali je nema uopće tragova pregrijavanja na njoj ni ispod nje a gornja karika je čitava i dala bi se i izvuć da bude ispravna al most između karika u nju upeo, znači donja karika je pukla nekako
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #16 : 18 Rujan, 2008, 16:43:37 »
mogucnost pucanja karike je ak ti recimo kod brusenja cilindra nije dobar zavrsni rad oko kanala pa je karika mozda nekak zapela za kanal i pukla.Gle imatu dosta teorija.Al opet nemas nis od teorije nego se treba primit posla i ponovo slozit motor i dalje se vozit. :icon_thumright:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #17 : 18 Rujan, 2008, 16:46:42 »
hehe i to šta kažeš al opet ovaj razlog me zanima a nema ga jedino moguće da se kod ispuha cilndar odkrhnuo al opet me čudi samo je doljnja karika pukla
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #18 : 18 Rujan, 2008, 16:57:03 »
nemoraju puknut oba dvije.ovisi u kojem polozaju je bio klip.ak je iso dolje puca prije donja a ak je iso gore puca gornja karika.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Zaribo OPET!!! ajd da čujem sad ak ima netko pametan razlog...
« Odgovori #19 : 18 Rujan, 2008, 17:06:53 »

 
eto slike, osigrurači na mjestu igličasti se nije rasuo, skinio karburator i usis sve na svojem mjestu čak su i karike i klip čitavi na svim mjestima osim na ispuhu tu nešta uletilo il šta? ispuh širio nisam... pukle obe karike na tom mjestu i most između karika kao da je netko čekićem i nečim oštrim tu udario. nije mi stvarno jasno i cilindar je sa svih strana ko novi osim tu gdje puklo, a baš sam sredio skuter i sve bilo kako treba mislio se dugo navožat, stvarno mi nije jasno kako su na tom mjestu pukle obe karike i to čak su bile na svojim mjestima (one pinove na klipu nisu prešle) čak i smjesa idealna kad sam skinuo klip na sredi bio smeđi okolo crn..kako je ovo moguće? stao je u vožnjji na 60 km/h kad sam kočio samo sam čuo nešto prozvižda, pregrio nije jer nema tragova topljenja nit šta

Opet ista stvar...

drzi se pravila ili cu biti prisiljen biti brisati teme...

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=9971.0
Under construction...