Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas  (Posjeta: 1576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« : 18 Svibanj, 2015, 21:07:44 »
Pozdrav pomozite prijatelji forumasi

Naime evo ovako skuter je stajao rasklopljen nakon sto je se desila mala nesreca tj. pukao je iglicasti lezaj i napravijo dosta problema skuter je ponovo sklopljen sa novim dijelovima novi klip lezaj radilica lezajevi i semerinzi filteri ciscenje karburatora nova svijecica i skuter je upalio od trecegg puta na kurblu i radi samo malo mi nije bilo jasno zasto kao zastane pri radu opet nastavi i opet kao zastane i opet nastavi ali nije mu pravilo problema sa voznjom i kretanjem naime nakon 100km lagane voznje grijanja hladzenja skuter je posao teze palit i gasit se na leru i teze primat gas stelan je karburator svijecia je smedze boje on kao da blokira kad mu se dadne gas drzi kao ostane na odrezenom obrtaju i tako drzi i onda malo se pusti gas i ponovo doda i onda radi u voznji najnormalnije radi i funkcionise i vuce extra i primjetio sam da na strani namotaja u donjem dijelu cilindra je kao vlazni sad mirise po benzinu a neznam sta dalje cinit sve je prgledano ali nista radi nestasice digtunga vracena je stara gumica na glavi cilindra a ispod cilindra je stavljen nov dihtung pregledao sam ponovo klip cilindar kao novo kao da nije nista koristeno e ako mozete da mi pomognete kazete do cega bi moglo biti sta da uradim
ja se izvinjavam sto je ovako opsirno ali ako mozete da mi pomognete pokusao sam da detaljnije objasnim da bi mi preciznije pomogli jer skuter bi mi prvenstveno sad koristio s posla na posao unaprijed se zahvaljujem na odgovorima
« Zadnja izmjena: 19 Svibanj, 2015, 20:45:28 zajaJTD »

Offline igaiceman

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mostar
  • Moj Skuter: Gilera runner vx 125
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: Malossi MHR dellorto karb
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #1 : 19 Svibanj, 2015, 02:31:05 »
Imao sam slican problem,zbog "kvalitete" odredjenih dihtunga pustao mi je karb na onoj solji malo goriva pa bi balio a to sam rijesio sto sam bas stegao dobro sarafe na karbu.lp

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #2 : 19 Svibanj, 2015, 10:00:48 »
provjeri semeringe da nije koji izletio, ovo po opisu mi se cini da ti je poceo cvikat.
nemoj se vozit jer ces samo jos vise stete napravit.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #3 : 19 Svibanj, 2015, 17:20:48 »
Ok probao sam ovo sa stezanjem sarafa ali neide a semerinzi su novi postavljeni i pregledani suho je sve  oko nji znaci na spoju izmedzu bloka velikog i malog i cilindra ima mi kao vlazno znaci bude vlazno na onom dijelu gdje je nekad bila uljna pumpa i na tom tu cosku bude mokro na benzin e sad da nije losa kvaliteta diht mase tj. silikona a klipa je kao nov nigdje nema nista na njemu
hvala vam na odgovorima

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #4 : 19 Svibanj, 2015, 20:10:31 »
Prijatelji pomozite ako mozete da problem rijesim sa skuterom

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #5 : 19 Svibanj, 2015, 20:18:04 »
na spoju izmedzu bloka velikog i malog i cilindra ima mi kao vlazno znaci bude vlazno na onom dijelu gdje je nekad bila uljna pumpa i na tom tu cosku bude mokro na benzin

mislim da si sam nasao problem
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #6 : 19 Svibanj, 2015, 20:21:52 »
ok ali neznam sta mi je dalje cinit jrt dihtunge izmedzu cilindra sam nove stavijo i silikon je nove kupljeni stavljen izmedzu blokova pa sad ako trebadnem opet masinu rastavljat sta cu trebat zamjenit opet jer sve je novo unutra stavljeno

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Speint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #7 : 19 Svibanj, 2015, 20:31:39 »
koju dihtmasu koristis? jesi namazao dihtung ispod cilindra?
operi blok dobro i posuši, malo se provozaj da vidis gdje pusta, da ne rastavljas blokove bezveze.

ako mislis blokove otvarat ponovo, lezajeve mozes ostavit ako se pazi i zna sta se radi, iako bih osobno stavio nove.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #8 : 19 Svibanj, 2015, 20:41:27 »
koristim neku crvenu do 350 stepeni celzijusa marka sanxi nisam mazao dihtung ispod cilindra samo je montirano on radi fino par minuta dok je hladan cim se ugrije pocne zezat a to cu sutra provjerit posusit i onda ocjenit gdje pusta ok znaci onda bi trebalo samo stavit nove lezajeve, semeringe i silikon ukoliko bi trebalo sve rastavljat a nadam se da nece trebat

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #9 : 20 Svibanj, 2015, 20:53:37 »
Pozdrav sve je probano i nije nista od navedenog sto je napisano da provjerim i dalje pusta izmedzu dva bloka i cilindra zadihtao sam i prirubnicu i cilindra i glavu ali nista nije do toga karburator je takodze prestelovavan ali nista malo je zezao dotok goriva tj. vakum pumpa procistio sam je ali nista i dalje radi na leru i odjednom kao da zatrokira i opet nastavi normalno i da slabo mi pali na alnaser i kurblu tj. nije kao prije odma da upali treba mu dok zavergla i na kurblu vruc od 2-3 puta upali a klip i cilindar su kao novi nema packe na njima izgleda da mi negine ponovo rastavljanje masine

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #10 : 21 Svibanj, 2015, 19:08:35 »
Pozdrav prijatelji evo napokon uhvatim vremena i skinem masinu da je detaljno pregledam i vidim da je ipak do semeringa na strani magneta napravijo je dobar curak mjesavine crne i skoro stvorio baru sad neznam da li je sa njega moglo da curi do cilindra ali uglavnom sutra kupujem novi i montiram ja se nadam da cu uspjeti rijesiti problem nadam se da je do njega te da je on krivac za fals zrak

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sprint eagle nakon generalke slabije pali i prima gas
« Odgovori #11 : 27 Svibanj, 2015, 07:33:17 »
Pozdrav evo problem je rijesen pustao je na semeringu iza magneta zamjenjen i on i dihtunzi cilindra i prirubnice i skuter je vracen u normalu