Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Slajderi  (Posjeta: 1377 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Slajderi
« : 13 Svibanj, 2015, 01:41:44 »
Mislim da se ti klazači zovu slajderi.
Nalaze se u variomatu i drže distancu između pločice i vodilica po kojima pločica klizi kad se valjčići pomjeraju.
Izderali su se i gotovo se raspali. Pločica je došla u kontakt sa "vodilicama" te je na njima ostao udubljen trag. Imam dojam da  novi slajderi neće savladati otpor neravnine na vodilici te da valjčići neće moći doći u najvišu točku kamo bi inače došli zbog rotacije na višim obrtajima. Radi se o Peugeotu, model Looxor.
Ima li tko iskustva sa time? Ima li tko informaciju gdje se mogu nabaviti slajderi? Ima li tko tu polutku remenice u kojoj stoje valjčići?
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Slajderi
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2015, 08:24:43 »
E jbg sad kad se štedilo na klizačima koji koštaju 30kn set sad treba cijeli novi variomat jer ovo nebu valjalo,ili polovni serijski ili neki aftermarket novi samo oni su oko 500kn kod nas,koji valjaju.

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Slajderi
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2015, 09:06:02 »
E jbg sad kad se štedilo na klizačima koji koštaju 30kn set sad treba cijeli novi variomat jer ovo nebu valjalo,ili polovni serijski ili neki aftermarket novi samo oni su oko 500kn kod nas,koji valjaju.

Bas tako kao sto je Tomi rekao i zivo me zanima jer taj skut jos uvijek vozi na kitu i rezo spuhu sa serijskim karbom i diznom...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Slajderi
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2015, 09:24:20 »
Zar nisi cuo lupanje i zveketanje iz prijenosa?  Slikaj to potroseno.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Slajderi
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2015, 10:08:47 »
Ko ne plati kurvu plati doktora,nikad mi nije bilo jasno da netko uspije poderat variomat jer mu je teško pogledat jednom u godini klizače,ovo je voženo jako dugo,nebi me čudilo ni da su prva ugradnja.

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Slajderi
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2015, 23:15:54 »
E jbg sad kad se štedilo na klizačima koji koštaju 30kn set sad treba cijeli novi variomat jer ovo nebu valjalo,ili polovni serijski ili neki aftermarket novi samo oni su oko 500kn kod nas,koji valjaju.

Bas tako kao sto je Tomi rekao i zivo me zanima jer taj skut jos uvijek vozi na kitu i rezo spuhu sa serijskim karbom i diznom...
Wau! Nisam objavio slike što sam sve radio na skuteru. A što se tiče karburatora, mogu reći da je još serijski samo je veća dizna. Malo sam korigirao protočnost zraka i ulaz usisa proveo dublje u oklopljeni dio da smanjim buku. Sin je imao jedan manji unfal pa sam ga usput rastavio na proste faktore i dao ofarbati.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Slajderi
« Odgovori #6 : 13 Svibanj, 2015, 23:31:55 »
Ko ne plati kurvu plati doktora,nikad mi nije bilo jasno da netko uspije poderat variomat jer mu je teško pogledat jednom u godini klizače,ovo je voženo jako dugo,nebi me čudilo ni da su prva ugradnja.
Pa prije par godina kad mi je došao u ruke, nisam znao ništa ni o čemu čak sam se čudio što ne mogu naći karter da izmjerim ulje  ::)
Usput sam "savladao" sve osim rastavljanja blokova.
Tada je imao pređenih desetak tisuća, a sada 28. Često mijenjam valjčiće, a slajderi su mi se lani činili sumnjivi pa sam od Aljinovića u Splitu dobio neke, vjerojatno od Piaggia, jer nije imao za Peugeota. Sad sam pronašao jedan od onih starih i izabrao dva od ovih koji su se s jedne strane istrošili i okrenuo ih naopako. Složio sam variomat čisto da ne bude rasut na više lokacija... Zimus je bio golokrak pa mu je štenac došao do kablova i napravio mi dodatnog posla... Dugo sam čekao lakirera pa imam kompleks od rastavljenosti. Vozi on i bez problema fata 80 na sat, a slajdere ću mijenjati čim ih mognem nabaviti. Najbliže mi je Split ali tamo više nema zastupnika za Peugeota...
 
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Slajderi
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2015, 23:36:42 »
Zar nisi cuo lupanje i zveketanje iz prijenosa?  Slikaj to potroseno.

A žao mi je što nisam slikao.
Nisam osjetio promjenu u zvuku, a možda tomu kumuje rezonaantni auspuh? Zadnji put kad sam mijenjao valjčiće, sve je bilo O.K. a ni valjčići se nisu fatalno skockali.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!