Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna 50 karburator...  (Posjeta: 1056 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Luna 50 karburator...
« : 11 Svibanj, 2015, 20:04:28 »
Kinezi imaju ovaj Mikuni karburator,takav je i u mene na Luni 50...e sad,neki dan mi je palio motor al je pišalo gorivo iz karba i reko ajde da ocistim karb malo,propuhao ja sve lijepo ocistio i radi motor dobro i uredno al sam dirao nesto po ovim vijcima za smjesu ili sta vec pa mi se motor nekako cudno cuje,kao da prducka previse i cini mi se da puno troši sad,a prije je stvarno malo trosio...Vratio sam sve vijke kako su tvornicki bili na karbu al ocito sam zaj#bo nesto onda...Stelao mi neki lik taj crveni vijak i smeđa je bila svjecica pa sam ja to odvrnuo isto ko i on kad sam ocistio karb...onako odoka sam vracao,krugove nisam brojao...
1. http://ch-slike.com/image/mEuW
Cemu sluze ovi vijci kod strijelica?Crni sam zavidao do kraja,a ovaj crveni sam stavio tako da viri jedno 4-5mm iz karba kako sam ih i nasao sve kad sam skidao karb.I koliko koji treba imati krugova kad idem odvrnut od pocetka?
2. http://ch-slike.com/image/mEuj
Na ovome izduzenom ispod vijka mi je curilo gorivo iako je ovaj vijak bio zategnut tvornicki pa kad sam ocistio karb nije vise curilo...cemu sluzi i taj vijak i ta rupa?
I zna li tko koje je velicine taj karb,moze li se to izmjerit?
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2015, 21:08:56 Jelly312 »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #1 : 11 Svibanj, 2015, 21:25:53 »
Vijak na crvenoj strelici ti je za stelanje ler gasa a ovaj drugi crni ti je za stelanje smjese, ovaj skroz donji ti je za ispustanje goriva iz casice akumulatora. Smjesu stelas da ti boja svjecice bude boja kave i taj vijak od smjese se broji u krugovima kolko se odvrce ne u milimetrima, moja preporuka zategni do graja i odvrni krug i pol za pocetak
4t u srcu <3

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2015, 23:02:19 »
Hvala,sjecam se da sam bio zavrnio do kraja ovaj za smjesu pa se gusio motor,sad cu mu krug i pol odvrnit kako si rekao...  :icon_thumright: :icon_thumright:  Jeli moram brus papirom malo proci po svjecici da se skine ova sad boja ili ce ono samo promjeniti?I jel ide isto krug ipo kad bi stavio malossi redsponge i diznu 72?
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2015, 23:04:49 Jelly312 »

Offline anton55

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sinj
  • Moj Skuter: luna vision2
  • Moja Kaciga: neka kineska
  • MojSetup: Dr EVO 70
  • MojSpuh: leo vince zx
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2015, 23:21:38 »
sama će se boja na svjećici promjeniti nakon nekog vremena kad bude dobro sagorjevanje ne treba je nešto posebno čistiti, samo da nije previše masna
hhhhhhhh

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2015, 23:26:04 »
samo ti meni potvrdi da je ovaj vijak kod crne strijelice na prvoj slici za smjesu,mozda se covjek zezno jer mi je malo cudno da tako sa strane stoji taj za smjesu...a ovaj za ler bas u centru karba  :dontknow: jer mislim da kad sam vrtio ovaj za ler vijak nije se nista mijenjalo,osim ako on nije bas tako osjetljiv...
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2015, 23:28:14 Jelly312 »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2015, 02:02:11 »
taj srednji je za podizanje i spustanje lera, nema ti sta bit cudno. Da malo bolje pogledas kroz rupu u karbu shvatio bi da on podize klipic i iglu. Onaj mali regulira koliko ces zraka ic u smijesu a dizne unutar karba koliko benzina. vjerujem da si tokom svog ciscenja nesto zeznuo. nema sta drugo bit osim da nisi nesto vratio kako spada jer taj centralni seraf mora dizat i spustat okretaje dok ga vrtis.
4t u srcu <3

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2015, 20:39:06 »
Nisam zeznuo jer sam vec okrecao taj za ler gas dok jos nije nikad bio otvaran karb i nije reagiralo,mada nisam ni okrecao puno,cca 2-3 kruga u jednu i drugu stranu,sad ja neznam kolko je to osjetljivo al kad sam okrecao nekad bi se gasio motor,a nekad bi dobro radio na leru...sad mi se ne gasi u leru kad sam nastelao,taman je,samo me ta smjesa zeza,nju cu nastelat jos...hvala  :icon_thumright: :notworthy: jel ide krug ipo na vijku za smjesu i kad je redsponge na njemu i dizna 72?
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2015, 20:41:23 Jelly312 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2015, 09:31:52 »
Koliko imas prazno hoda na rucici gasa? Ako je preko 5mm trebalo bi zategnuti prvo sajlu, pa ces onda dobiti lakse ler. Probaj zategnuti do kraja, mora ga podici pred kraj.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Luna 50 karburator...
« Odgovori #8 : 13 Svibanj, 2015, 15:14:01 »
A ima lufta tako negdi,oko 5 do 10mm,jest da je nelogicno al na karburatoru di se spaja sajla gasa na klipic ima matica na koju sam odvrnio do kraja da se zategne sajla i opet se ne mjenja ler...mozda mi se taman maknuo taj luft onda samo nisam pratio :dontknow: :dontknow: