Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 - Ne puni akumulator  (Posjeta: 11429 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Runner 50 - Ne puni akumulator
« : 15 Rujan, 2008, 15:20:54 »
E ljudi sta moze biti uopste mi ne puni akumulator?Upitanju je  runner 2001 god.
« Zadnja izmjena: 15 Rujan, 2008, 17:23:46 Benjamin »

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: runner ne puni akumulator
« Odgovori #1 : 15 Rujan, 2008, 16:13:44 »
Pa jel ti opce vergla na akumulator? ak ne znaci zica se odspojila. Ako je to u redu, onda je prazan. 100kn i novi akumulator. Ja ga niti nemam, sta ce mi. Zmigavci rade, dok se vozim, jedino nemam trubu...

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: runner ne puni akumulator
« Odgovori #2 : 15 Rujan, 2008, 17:36:56 »
Pa jel ti opce vergla na akumulator? ak ne znaci zica se odspojila. Ako je to u redu, onda je prazan. 100kn i novi akumulator. Ja ga niti nemam, sta ce mi. Zmigavci rade, dok se vozim, jedino nemam trubu...
Vergla ali desi se da se nekada isprazni skroz pa ga  dopunim onim punjacem za kola

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #3 : 15 Rujan, 2008, 19:35:48 »
A jesi ikada mjenjao akumulator? Ja sam imo jedan sto je bio star.... necemo rec ima vise od 6g. i nikada nije bio punjen. Kada sam ga napunio drzalo je tjedan dana i opet je crko. Otiso u ducan i novi akumulator uzeo.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #4 : 15 Rujan, 2008, 19:51:53 »
Ak ti se ne puni akumulator dok se vozis onda ti je regler krepao.A ak kupis novi akumulator a ne promijenis regler dogodit ce se i njemu ubrzo ista sudbina.Zato prvo zamijeni regler.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #5 : 16 Rujan, 2008, 10:34:59 »
Upališ skuter i pustiš da radi na nogarama...

Odspojiš akumulator i makneš ga (paziš da ne kratko spojiš kleme).
Uzmeš žarulju od štop svjetla (12V 21W) i spojiš na kleme na skuteru (one koje se spajaju na akumulator).

I dodaš malo gasa, recimo negdje cca 4000 - 5000 okr/min...

Žarulja mora lijepo svijetliti.

Ako svijetli, znači da regler dfaje dobar napon akumulatoru za punjenje, i regler je ispravan... te je akumulator u banani... I to je to...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #6 : 16 Rujan, 2008, 12:15:23 »
Upališ skuter i pustiš da radi na nogarama...

Odspojiš akumulator i makneš ga (paziš da ne kratko spojiš kleme).
Uzmeš žarulju od štop svjetla (12V 21W) i spojiš na kleme na skuteru (one koje se spajaju na akumulator).

I dodaš malo gasa, recimo negdje cca 4000 - 5000 okr/min...

Žarulja mora lijepo svijetliti.

Ako svijetli, znači da regler dfaje dobar napon akumulatoru za punjenje, i regler je ispravan... te je akumulator u banani... I to je to...

To je komplicirano.

Najbolje bi bilo da ne skida kleme nego da mjeri napon dok je skut upaljen i da neko malo turira motor (3000-4000 okr je dosta). Voltaza bi morala biti 14-14,5V u tom slucaju. Ako ide preko 15, onda unistava akumulator, a ako se upoce ne mijenja u odnosu na ugaseni skut, onda je regler otisao.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #7 : 16 Rujan, 2008, 12:39:00 »
He, nije to baš uvjek tak, regleri i sama struja na 50icama je jako slabašna, mlitava i nejaka, pa ako je akumulator gladan, može pocuclati malo poviše struje i napon može pasti na napon samo maaalo iznad napona akumulatora... Jer u principu, regler puni strujom...

Tako da je puno vjerodostojnija "odokativna" metoda sa žaruljom, di ne treba ni instrumenta...

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #8 : 16 Rujan, 2008, 15:02:39 »
A jesi ikada mjenjao akumulator? Ja sam imo jedan sto je bio star.... necemo rec ima vise od 6g. i nikada nije bio punjen. Kada sam ga napunio drzalo je tjedan dana i opet je crko. Otiso u ducan i novi akumulator uzeo.
Promenio sma vec dva akumulatora za godinu i po.

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #9 : 16 Rujan, 2008, 15:03:45 »
Ak ti se ne puni akumulator dok se vozis onda ti je regler krepao.A ak kupis novi akumulator a ne promijenis regler dogodit ce se i njemu ubrzo ista sudbina.Zato prvo zamijeni regler.
E to sam hteo  ali ne znam gde mu se nalazi regler ni kako to izgleda.Ako neko zna  neka mi objasni ili postavi sliku.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #10 : 16 Rujan, 2008, 18:17:13 »
Meni je riknuo regler tako da je radio problem samo pri punjenju akumulatora. U leru je bilo oko 4V, a na punom gasu jedva 8V

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #11 : 16 Rujan, 2008, 21:45:15 »
ak krepa regler moze napravit puno vecu stetu od toga da samo ne puni akumulator.Na vecim motorima zbog toga prvo nastrada akumulator a onda i elektronika a ona je prava sitnica samo oko 800eura pa se vi zajebavajte sa reglerom. :nono:

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #12 : 17 Rujan, 2008, 01:13:37 »
ak krepa regler moze napravit puno vecu stetu od toga da samo ne puni akumulator.Na vecim motorima zbog toga prvo nastrada akumulator a onda i elektronika a ona je prava sitnica samo oko 800eura pa se vi zajebavajte sa reglerom. :nono:
Pa kod mene  je uvek 0 ili 0, nesto.Pa ja mislim da je meni bombina otisla zbog toga i morao sam da kupim novu.Da li zna neko gde se nalazi regler na starom runneru i kako to izgleda?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #13 : 17 Rujan, 2008, 09:55:46 »
http://img227.imageshack.us/img227/9180/reglerpc2.th.jpg

To ti ovak otprilike izgleda i mislim da se kod runnera nalazi ispod prednjeg fara na rami.

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner 50 - Ne puni akumulator
« Odgovori #14 : 18 Rujan, 2008, 03:04:18 »
http://img227.imageshack.us/img227/9180/reglerpc2.th.jpg

To ti ovak otprilike izgleda i mislim da se kod runnera nalazi ispod prednjeg fara na rami.
AHam znam gde je to video sam to.Moram da skinem da vidim  mzoda je spoj otisao