Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Akumulator - Punjenje  (Posjeta: 6754 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Akumulator - Punjenje
« : 14 Rujan, 2008, 19:45:53 »
Kupio sam novi akumulator kineske proizvodnje od 4Ah. Napunio kiselinu i odlicno je radio 2 dana. Medjutim, bio sam prisiljen nekoliko puta pokrenuti masinu pomocu anlasera i vrlo brzo je oslabio. Vozen je skoro pola dana na skuteru i napon je 12.72V, ali skuter opce nema snagu okrenuti radilicu, nema snage :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2008, 20:57:25 Benjamin »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2008, 19:52:18 »
moraš formirat aku,znači natočiš kiselinu i na punjač ga prvo punjenje staviš da ga full napuniš......ne može ti centrala nafilat potpuno novi aku
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2008, 20:14:32 »
moraš formirat aku,znači natočiš kiselinu i na punjač ga prvo punjenje staviš da ga full napuniš......ne može ti centrala nafilat potpuno novi aku

Sa koliko ampera puniti taj akumulator? Normalno punjenje za njega je 0.4A 5-10h, a brzo 1.5A 1h.

Offline Robi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pitoma?a
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2008, 20:25:51 »
Napuni ga normalno,ostavi par sati i to je to...
Malossi Sport
Malossi Red Sponge
Leovince ZX
Dellorto 19

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2008, 20:41:53 »
Budem probao, iako to nikada nisam radio, svi su radili od prvog dana i napunili se na skuteru... sumnjam da ce to proraditi, sreca da imam neovjerenu garanciju.

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #5 : 14 Rujan, 2008, 20:56:35 »
Ak je novi akumulatornetreba nista puniti...kad sam raido u servisu samo natucih kiselinu..ali u ove male akumulatore od 4Ah daju premalo kiseline..pa treba nadolijati jos do jednegranice..i metnes i verglaju punom parom...nikakva punjenja im netrebaju niti nis...

Tak sam ja sastavio u servisu jedno 60 luna i na svakoj isti princip...
Under construction...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2008, 20:57:57 »
I pripazi na naslov ja sam ti ga sad editirao..ali da znas za ubuduce da znas...
Under construction...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Problem sa novim akumulatorom
« Odgovori #7 : 14 Rujan, 2008, 21:02:14 »
Ak je novi akumulatornetreba nista puniti...kad sam raido u servisu samo natucih kiselinu..ali u ove male akumulatore od 4Ah daju premalo kiseline..pa treba nadolijati jos do jednegranice..i metnes i verglaju punom parom...nikakva punjenja im netrebaju niti nis...

Tak sam ja sastavio u servisu jedno 60 luna i na svakoj isti princip...

Kiseline imam i viska, ovo mi je vec 2. kineski akumulator koji nevalja k**** psmtr

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #8 : 14 Rujan, 2008, 21:05:54 »
Pojma nemam..ja znam kad sma lune sastalvjao da je uvijek premalo kiseline..mislim svi  akumulatori9 su isti i punjenja...ali kad to pretocic zakljucili sm da ako nalijemo smao orignal punjenje da rikne akumulator ne radi kak treba jel mu je premalo kiseline..onda kupis jos onu tekucinu di pise kiselina za akumulatore i nadolijali do odredene razine unutra i od onda rade zvjer akumulatori..

uvijek se nade neka crna ovca pa niej radila ali ta u staru odmah nije radila...ali sve ostalo radilo kak treba..
Under construction...

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2008, 21:07:18 »
to što ih ne pune u servisu ne znači da je ispravno......može se aku ruknut odmah u scoot bez punjenja,al to mu bitno skrati vjek trajanja
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #10 : 14 Rujan, 2008, 21:08:59 »
Pojma nemam..ja znam kad sma lune sastalvjao da je uvijek premalo kiseline..mislim svi  akumulatori9 su isti i punjenja...ali kad to pretocic zakljucili sm da ako nalijemo smao orignal punjenje da rikne akumulator ne radi kak treba jel mu je premalo kiseline..onda kupis jos onu tekucinu di pise kiselina za akumulatore i nadolijali do odredene razine unutra i od onda rade zvjer akumulatori..

uvijek se nade neka crna ovca pa niej radila ali ta u staru odmah nije radila...ali sve ostalo radilo kak treba..

Uvjerio sam se da su od Lune dobri akumulatori, ali da idem Bogu iza nogu po njega nema sanse.

Ovaj je isto radio odlicno prva 2 dana, a isto tako i onaj na aeroxu od 9Ah, prvih par dana okrece kao mutav, a nedugo zatim osjeti se da to nije to.

Budem probao oziviti ovaj iako ima idealan napon, ali sumnjam...


to što ih ne pune u servisu ne znači da je ispravno......može se aku ruknut odmah u scoot bez punjenja,al to mu bitno skrati vjek trajanja

Kako ovi u automobilu? I kad se isprazne jer ostane ukljucen neki potrosac ili od verglanja, u kratkom roku ih nafila alternator i sve 5.
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2008, 21:10:51 SlowRider »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #11 : 14 Rujan, 2008, 21:18:29 »
auti imaju altenatore od 60-200 A,a na scootu imaš nekih 70-90 w znači 4-6 A pa probaj bacit računicu
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline Robi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pitoma?a
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #12 : 14 Rujan, 2008, 21:24:58 »
Prvim punjenjem se aku formira,ovo su gluposti da se ne mora puniti!
Malossi Sport
Malossi Red Sponge
Leovince ZX
Dellorto 19

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #13 : 14 Rujan, 2008, 21:30:07 »
čisto sumnjam da su oni u beta moto centrali punili prije isporike skutera alumulatore!
ja kako sam onda kupio skuter i akumulator s njim tako i danas! nikad punjen na punjač! 2 puta mi se bio izpraznio ali sam ga na kurblu upalio par puta i nakon toga normalno na anlaser

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #14 : 14 Rujan, 2008, 21:45:16 »
ja kad sam kupovao novi aku..covjek je stavio kiselinu u njega i prikljucio ga na struju na jedno 10 minuta..i radio je godinu dana...sve dok nisam prodao skuter

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #15 : 14 Rujan, 2008, 23:14:15 »
čisto sumnjam da su oni u beta moto centrali punili prije isporike skutera alumulatore!
ja kako sam onda kupio skuter i akumulator s njim tako i danas! nikad punjen na punjač! 2 puta mi se bio izpraznio ali sam ga na kurblu upalio par puta i nakon toga normalno na anlaser

Pa to sam ja napisao...dok sam raido u Beta Moto smo na dan sastavljali po 50-60 skutera..nebinto jel bio veliki akumulator od 9Ah ili mali od 4Ah nikad se nije trebalo puniti...nasipali kiselinu nadolijali jos kolko je trebalo i namotiras u skuter..i tak su stajali po skladistu uvijek upalili od prve i tak su otisli u prodajne centre i ljudi se voze dan danas...

U ducanu kad kupis akumulator za auto isto ga dobijes punog do vrha..nemora se nadopuniti niti nis..odmah direk u auto i to je to..isto tako sam i ja kupio akumulator za auto prije pol godine novi metnul odmah unutra i radi sve nema gubitaka niti nis..ostaivm cijelu noc radio upaljen i ujutro opet auto upali bez da pokaziva znakove slabosti...
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2008, 23:16:01 Benjamin »
Under construction...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #16 : 15 Rujan, 2008, 01:12:13 »
ja sam danas namotnirao aku,punio ga kiselinom i 2 sata strujom, pa ću vidit koliko će držat,garanciju ima. :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #17 : 15 Rujan, 2008, 22:52:34 »
Evo danas upalio jedan skuter koji je stajao 1 god i u akumulatoru je bilo 4.90V, skuter odradio na leru i malo se vozio i vec rade zmigavci i ima naznaka da ce okrenuti anlaser  :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #18 : 16 Rujan, 2008, 12:03:33 »
Kupio sam novi akumulator kineske proizvodnje od 4Ah. Napunio kiselinu i odlicno je radio 2 dana. Medjutim, bio sam prisiljen nekoliko puta pokrenuti masinu pomocu anlasera i vrlo brzo je oslabio. Vozen je skoro pola dana na skuteru i napon je 12.72V, ali skuter opce nema snagu okrenuti radilicu, nema snage :icon_scratch:

To ti je tak kad kupujes kineski akumulator na kojem ustedis par kuna a dobis to kaj si dobio,znaci pusiona..Reko sam ti da kupis pravi akumulator u berenu.A kaj se tice novih akumulatora oni su u vecini slucajeva puni kad stavis kiselinu ali bilo bi dobro ga malo stavit na punjac reda radi i to na CTEK-ov punjac.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Akumulator - Punjenje
« Odgovori #19 : 16 Rujan, 2008, 12:12:16 »
Evo danas upalio jedan skuter koji je stajao 1 god i u akumulatoru je bilo 4.90V, skuter odradio na leru i malo se vozio i vec rade zmigavci i ima naznaka da ce okrenuti anlaser  :dontknow:

Nikad on nece imati nazivni kapacitet jer je unisten