Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!  (Posjeta: 1238 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!
« : 22 Ožujak, 2015, 00:35:31 »
Vozim piaggio nrg power i na njemu je 17,5 karb,malossi sport, zx itd..

Uglavnom rupa od lulice je bila zacepljenja i izbuseno je 5 rupa na poklopcu airboxa promjera 8mm i stavljen je red sponge i dizna 88 i saraf za smjesu 2,5 kruga. potrosnja 5l smjesa malo prebogata i tako sam odvozio 3 000km. Nova sezona i ja se uhvatio priprema, skinuo karb ocistio ga detaljno cetkicom za zube i sve oprao, novi filter stavio i dodem ja na ideju posto imam set dizni da probam ustimati karb jer se filter strasno brzo prljao kroz te rupe od 8mm. Zacepim ja 5 rupa na poklopcu filtera i izvadim lulicu koja do do tog trenutka bila zacepljena i stavim za pocetak diznu 80, smjesa presiromasna pravo, kako god okrenem. Zatim stavljam diznu 86 smjesa opet presiromasna ne moze se motor nikako ustimati, zatim 90 i opet ista situacija i meni bude dosta i ja vratim sve kako je bilo. Zacepim rupu od lulice, odcepim 5 rupa koje su do sada bile i vratim diznu 88 i saraf smjese na 2 kruga kad opet smjesa presiromasna. U tom trenutku se vec brinem za kit i odlucujem provjeriti da li vce fals zrak i uzmem start sprej i dam malo gasa i pocnem prskato okolo prirubnice i sastava filtera zraka i semeringe jos provjerim. Uglavnom ne vuce fals zrak, zavrnem saraf smjese skroz i opet nista ne dobijam, tek kada sam zacepio 2 rupe od 8mm motor je vukao zrak kroz 3 rupe od 8mm i sa 88 i sarafom pola kruga odvrnutim je imao pristojnu smjesu. Mozele mi itko objasniti sta se moglo desiti pa je motor odjednom poceo siromasno raditi na setupu na kojem je bogato prije radio. Prije nije imao karbonske usisne ali to nebi trebalo imati utjecaja. Napisite svoja misljenja?
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2015, 00:44:18 »
Karbonske lamelica traze malo vise goriva rekao bih.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!
« Odgovori #2 : 22 Ožujak, 2015, 00:45:20 »
Karbonske lamelica traze malo vise goriva rekao bih.

Ne vjerujem da je zbog toga tako drasticna razlika, ako treba vratiti cu metalne samo radi probe!
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!
« Odgovori #3 : 22 Ožujak, 2015, 00:53:13 »
Sada sam tek vidio da si busio rupe na airbox a imas 17,5 karb. Nisi to trebao raditi nego samo izvaditi onaj tuljac, na pocetku airboxa. I sa diznom 82 bi se moglo ustelati. Ako imas phva ID, ne nadaj se previse.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Piaggio NRG karburator do sada ne viden problem!
« Odgovori #4 : 22 Ožujak, 2015, 00:56:00 »
Sada sam tek vidio da si busio rupe na airbox a imas 17,5 karb. Nisi to trebao raditi nego samo izvaditi onaj tuljac, na pocetku airboxa. I sa diznom 82 bi se moglo ustelati. Ako imas phva ID, ne nadaj se previse.

Ma to je bilo nabrzaka vjeruj mi. Tek slozio kit 88 dizna skuter se gusi i ja za par sekundi izbusim 5 rupa i zacepim skroz lulicu (tuljac) i ispade skoro pa savrseno i sada bezveze nesto cackao i kao sto sam i napisao i ne mogu nikako da ustimam skuter a da ne radi presiromasno, a imam dosta znanja oko stelovanja i oko svega ali mi nikako ne ide u glavu, jednostavno nema logike
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110