Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!  (Posjeta: 12515 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« : 07 Ožujak, 2014, 00:20:07 »
Dakle ovo mi je prvi i doslovno najveći problem kod Nexusa 300. Na nekih 26 tsćkm,sam radio generalni servis,dakle izmjena dosta toga da sad ne navodim. Sada sam napravio cca 30tsć km i pali mi se oznaka-na displeyu od remena! Pretpostavljam da samo trebam dati u servis da mi samo restartaju?! No glavni problem se javio ima dva dana i šokiran sam! Dakle u vožnji pod boljim gasom cca 6-7tsć okretaja,motor jednostavno počne trokirati,izgubi gas,i to zna napraviti u tolikoj mjeri da se Ugasi!!  :dontknow:  Stanem sa strane,upali iz prve ili druge i nastavim voziti. Opet ne zadugo..ista stvar. On to doslovno radi (kad se njemu prohtje) i ostavi me bez gasa nasred ceste! Sad mi vise nije do šale jer izgubit ću glavu! Savjet??? :help:
« Zadnja izmjena: 07 Ožujak, 2014, 01:03:35 Nexus300 »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #1 : 07 Ožujak, 2014, 06:39:38 »
U ovl. servis da ga spoje na dijagnostiku. To nije nešto što se može preko tipkovnicr riješiti.

Online stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2012
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #2 : 07 Ožujak, 2014, 07:35:07 »
evo kopiram sa drugog foruma:

Pozdrav svima... Da se prikljucim diskusiji oko masine 250ie i 300ie i problemima gasenja.

Jako male sanese su da je to do kontakta i preporucujem da se puno ne cacka jer mozete napraviti samo veci problem.
Pricam vam ovo iz licnog iskustva. Moji problemi su poceli jos sa 17 000 km . Gasenje, stucanje... Na kraju problem resen ciscenjem injektora, mada... Injektor i nije toliki problem jer ciscenje mozete i sami da odradite sipanjem aditiva, problem je u protokomeru ili ti u leptiru, klapni, potenciometru... kako ga vec sve nazivaju. Taj pomenuti ima ne znam sada, ali od prilike nekih 6,7 stepeni ili klikova koji rade kao potenciometar prilikom dodavanja gasa. Zbog necistca u gorivu samim tim loseg sagorevanja, dolazi do preskakanja potenciometra, pa vam u nekom momentu kada vozite ili stanete pri okretu rucice gasa on zastuca ili se ugasi iz razloga sto u tom momentu ubrizga vise goriva nego sto mu je potrebno i zalije sveciu.
Resenje problema je da skinete kompletno ubrizgavanje i da se ocisti sa sve klapnom, potenciometrom, leptirom kako god ga zvali. Kod nas taj zahvat kosta oko 30€ sa dijagnostikom i update-om softvera ako je izasao novi. Beverly sada ima 30 000 i nesto km. Mada sat polazuje 28 000 i nesto jer sam menjao jedno 8x kilometar sajlu.

Jos jedan problem gasenja masine moze biti zbog kape svecice.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2014, 07:54:09 »
 Ovlašteni servis mi je definitivno prva opcija koju ću napravit. Ali iz neke  osobne znatiželje i sumnje također ću danas natankat desetak litara 100bs-a,čisto iz jednog razloga.U rezervaru mi je ostala minorna količina goriva,sumnjam da može biti i do vode u gorivu! Ali ne mogu to 100% potvrditi. Uglavnom,tankao sam gorivo prije par dana i uvijek na istoj benz pumpi,postoji mogućnost da se u gorivu našla voda-točnije kišnica,koja je možda i mogući uzrok svega. Kad napravim test sa novim gorivom mislim da ću točnije znat na čemu sam,ako ništa drugo-jedna opcija je otklonjena. A za ove injektore se potpuno slažem..i jako  je detaljno opisan problem kao i kod mog nexusa..svaka čast! :notworthy: Javim nakon šta isprobam ovu opciju s gorivom..iako i onda misim da nebi bilo loše očistiti sve kompletno..i poslije nadoliti aditiv.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2014, 10:55:07 »
300-tke su imale problem sa pumpama goriva..
ali vrlo vjerojatno je u zmazanoču u usisnom tijelu i leptiru..na autima se znalo događat isto,iz istih razloga.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2014, 16:33:28 »
evo danas bija u servisu,isprobali su motor. Gorivo  definitivno nije,jer sam nadolija dovoljno litara 100bs-a.Stavija sam potpuno novu svičicu championku,i opet isti vrag. Kad vozim pod jačim gasom cca 100kmh počne trzat ili samovoljno izgubi gas bez da pomičem ručicu gasa.,i to skoro samo šta se ne ugasi kad opadnu obrtaji,i onda opet dam tj napumpam gas,i onda opet uhvati i tako redom. U ponediljak ponovno u servis di ću ga vjerovatno i ostavit dok se ne otkloni..jer ne rade preko vikenda. I meni sve smrdi da je to pumpa goriva ili injektori,iako su ovi -ie- motori danas nakrcani elektronikom da te glava zaboli.  :angry9:

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #6 : 07 Ožujak, 2014, 18:49:53 »
300-tke su imale problem sa pumpama goriva..
ali vrlo vjerojatno je u zmazanoču u usisnom tijelu i leptiru..na autima se znalo događat isto,iz istih razloga.
steeef jel imaju taj problem 500-tke?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #7 : 08 Ožujak, 2014, 00:24:29 »
kolko znam ne,nismo imali s tim problemom ni jedan skuter sa master 500 masinom,ni na servisu zbog toga,a ni pod garancijom da se rjesava situacija..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #8 : 08 Ožujak, 2014, 00:32:36 »
ja bih pregledao tps, u velikoj vecini slucajeva su takvi problemi kad tps zeza... a zbog njega cesto i prdne svjecica jer se realni i oni podatci koje komjuter dobiva ne podudaraju, pa ti stuca u voznji i gasi se...
da li ti jos i hoce pucati iz spuha ili pri manjemu gasu nepravilno drzati okretaje?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #9 : 08 Ožujak, 2014, 00:46:34 »
mada sad dok vise razmisljam o tome,usisno tijelo na tim masinama nema u sebi senzor protoka zraka,samo klasicni leptir koi pusta zrak,tak da se nemre on zamazat il postopat pa da se poremeti smjesa..smjesa se korigira po lambda sondi..mozda je ona u pitanju :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #10 : 08 Ožujak, 2014, 01:16:30 »
aj javi za ove simptome i reci mi da li ima pravilan ler gas?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #11 : 08 Ožujak, 2014, 14:18:50 »
   Drnda    Da ima posve pravilan ler gas. Sinoć sam skinija kleme sa baterije i namjerno ostavija do jutra,evo sad cu ih vratit i ostavit upaljen motor jedno vrime,,i onda ću poć napravit đir-tako mi u servisu predložilo (zbog kompjutera)-

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #12 : 08 Ožujak, 2014, 14:31:53 »
Jedan servis mi je navea 17 stvari do čega sve može bit,zabolila me glava al ne od mogučih aktora tog problema nego od nebuloznih stvari koje su naveli. Nisu svi ljudi stučnjaci zato šta možda neznaju iz prve pogodit problem,al nisam toliki laik da sad npr odem i kupim novi akumulator  :o,a ovaj stari mi uredno puni 14v. wtf? I tako da ne navodim ostale primjere. Ovo mi je prvi i najveći zajeb na ovom motoru,i želim to otklonit profesionalno,a ne prominit 40 stvari na njemu,pa slucajno otkrit bit problema,tako se ne radi dragi moji!  :nono:  Vama na forumu svaka čast,jer više sam ovdje u dva dana dobija pametnih savjeta nego u bilo koga! Obavjestit ću vas o daljnjem otklanjanju problema.  :icon_thumright:

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #13 : 14 Ožujak, 2014, 14:17:04 »
pozz :hello:    Evo motor mi je u servisu već par dana. Zvali su me nakon dva dana,i pitali dali sam radio nešto oko pumpe goriva.  Pumpu goriva nikad nisam skidao ni dirao jer nisam imao potrebe za tim.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #14 : 14 Ožujak, 2014, 20:04:34 »
sad si ga dao u servis i samo da nađu šta mu je i da te ne razvale s cenom...Ja sam svoj leptir gasa uredno očistio na 500cc makini...Evo pogledaj možda bude korisno:

http://forum.pyrotherm.rs/forum/index.php?/topic/1298-aprilia-atlantic-500-sprint/page__st__40

post 49
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #15 : 14 Ožujak, 2014, 20:20:56 »
Bojim se da nemam kome poć.jer svi su muteži i prevaranti. Imam loša iskustva s tim inaće. Uopće me nije briga oće li se ko nać uvrijeđen od servisera,al ima varalica definitivno. Samo u ovom slučaju su mi dva servisa u dva dana prominili dvi nove svićice nakon čega se je motor ponašao isto-a izbili su mi pare. Oklope i plastike u iznosu od 6000kn,sam čeka misecima da bi stare djelove koji su super-zadržali sebi..a kad sam ih tražija nazad,neki su već bili prepiturani za prodaju drugome. Prema tome,znam šta rade i kako rade,i nemože mi nitko reć da se možeš 100% oslonit na profesionalno odrađen posal u nekom servisu- osim ako nemaš poznanstvo ili prijateljsku preporuku. Moga bi nabrajat do sutra trikove na kojima izbijaju pare.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #16 : 14 Ožujak, 2014, 20:24:27 »
Pa zakaj si im ostavio plastike? Ja bi im glavu razbio na tvom mjestu da mi to naprave,to je krađa,napiši koji je to servis da ekipa izbjegava te cigane

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #17 : 14 Ožujak, 2014, 21:24:22 »
 Ma neee,nisam ja sad ostavija plastike,nego jednom drugom prilikom kad mi je osiguranje platilo djelove. Stavili su nove,a moje stare koji su bili samo isfrižani su zadržali za sebe. Naravno da sam ih ponovo tražija nazad jer ih se osiguranje odreklo i automatski pripadaju meni koji sam ujedno u vlasnik motora. Al klica je u tome sta su neki djelovi bili u špric-kitu! Dakle pripremani za lakiranje i prodaju kao da su Novi!

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #18 : 14 Ožujak, 2014, 23:02:45 »
jesi isa na meje kod didia
ja bi u njega otisa mozda ti on to moze rjesit

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #19 : 14 Ožujak, 2014, 23:25:40 »
sad si ga dao u servis i samo da nađu šta mu je i da te ne razvale s cenom...Ja sam svoj leptir gasa uredno očistio na 500cc makini...Evo pogledaj možda bude korisno:

http://forum.pyrotherm.rs/forum/index.php?/topic/1298-aprilia-atlantic-500-sprint/page__st__40

post 49

tvoj sistem ubrizgavanja je drugaciji...ti imas u usisnom tijelu senzore protoka zraka,nemas lambda sondu..on u usisnom tijelu nema nikakve senzore nego samo leptir tj klapnu koja otvara i zatvara dotok zraka tak da nema kaj cistit u njemu..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)