Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!  (Posjeta: 12516 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #20 : 15 Ožujak, 2014, 12:38:42 »
A vidit ću sta će ovi u servisu napravit.Svejedno peru me živci lagano,samo da mi ne padne mrak na oči kad dođen po motor-jer ću eksplodirat.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2012
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #21 : 17 Ožujak, 2014, 07:35:20 »
...al nisam toliki laik da sad npr odem i kupim novi akumulator  :o,a ovaj stari mi uredno puni 14v. wtf?

a slusaj ovo...

frend, vozi bev 250ie, i poceo mu se gasiti na ler gasu... nikako skuziti sto je...

i tako , dok je skidao akumulator, pukne onu gori klemu, i nije imao di staviti zicu...

popizdija je jer isto tako, akumulator je bio ok, lipo je palija, lipo punija...

i nema sto, isao i kupio novi akumulator, montirao, i vidi vraga, gasenja vise nema...

zasto? nemamo pojma   :toothy9:

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #22 : 17 Ožujak, 2014, 13:15:51 »
..meni je čak bilo savjetovano da mi ključ s kojim palim motor,može bit da je izgubiaj taj svoj kod,i da ga treba nanovo kodirat! može bit svašta kad je elektronika u pitanju.  :icon_scratch:

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #23 : 17 Ožujak, 2014, 14:05:38 »
evo nova vijest! izvadili mi oko 3 dcl vode iz rezervara! e sad jeli kiša ili kakav zajeb sa gorivom sa benzinske.  :dontknow:
Nadam se da je to kardinalni problem.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #24 : 21 Ožujak, 2014, 14:20:19 »
Pozdrav ekipa ponovo. Evo da zaključim ovu nesritnu temu napokon. Dakle čitav problem kod motora mi je bija u rezervaru,točnije zbog (nekoliko dcl vode). E sad ajde ti budi pametan jeli se ona nakupila u gorivu,ili od velikih kiša se ulilo kroz čep!? Svejedno u servisu su mi riješili čep-jer je bia okrenut kako ne treba,pa je možda ulazila kiša na odušnik.
Rastavili su čitav motor,skinuli tank i izlizi čitavo "nazovi gorivo" i osušili rezervar. Nova svičica (po drugi put) i novi filter zraka- šta je po meni oboje nepotrebno u ovoj priči-al jbg daj pare i mući. Motor radi ko urica-zadovoljan sam moram priznat,ali malo više poštenja nebi bilo na odmet!! Cijena je bila masakrirajuća-ali nisam moga birat,a od inata i rasprave nema ništa. Uglavnom-uvati me muka kad moram u servis.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #25 : 21 Ožujak, 2014, 14:35:34 »
Pa dobro jel ta cijena sad tajna ili sta?
Nije samo tak skinut rezervar s nexusa koji ima sarafa i plastikica miliun i tristo tisuca. Koliko si dakle to platio?

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #26 : 21 Ožujak, 2014, 15:07:26 »
Kod prvog servisa kod kojeg sam otiša- nabroja mi je milion razloga do čega može bit problematika tog slučaja. Od cile priče uzea mi je 70 kn i prominija svićicu. OK,s njim sam se odma pozdravija jer motor se ponaša isto i ništa nije postignuto. Drugom servisu sam pristupija ozbiljnije-opisa im problem,dao im motor i ključe i reka- izvolite ustanovit šta mu je-neću vas ograničavat vremenom,samo mi javite o čemu se radi kad skužite i šta je potrebno radit. Nazvali su me dan poslije,i rekli da su mi prominili svićicu-jer mi je onaj lik navodno stavija ne-odgovarajuću. Na to sam puka!
Pitali su me dali sam ikad dira,mjenja,skida pumpu goriva?-naravno nisam nikad! Onda su me nazvali opet za par dana,da bi mi rekli da su mi našli par dcl vode u tanku u kojem je bilo otprilike 8-9 litara svježe ulivenog goriva. Rastavili su sve,skinuli tank,izlili gorivo i posušili sve. Uz taj rad,prominili su mi filter zraka (neznam zasto?) Uglavnom,sve skupa sa uslugom servisa,dvi svićice i filterom- 805 kn.  Od cilog problema jedino šta mi je razumljivo je fizički rad tj rastavljanje rezervara! Ovo ostalo je po mojoj logici-Porez na budale. I zato ne virujem ni jednom servisu! Hvala lijepa.

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #27 : 21 Ožujak, 2014, 15:15:56 »
Kod prvog servisa kod kojeg sam otiša- nabroja mi je milion razloga do čega može bit problematika tog slučaja. Od cile priče uzea mi je 70 kn i prominija svićicu. OK,s njim sam se odma pozdravija jer motor se ponaša isto i ništa nije postignuto. Drugom servisu sam pristupija ozbiljnije-opisa im problem,dao im motor i ključe i reka- izvolite ustanovit šta mu je-neću vas ograničavat vremenom,samo mi javite o čemu se radi kad skužite i šta je potrebno radit. Nazvali su me dan poslije,i rekli da su mi prominili svićicu-jer mi je onaj lik navodno stavija ne-odgovarajuću. Na to sam puka!
Pitali su me dali sam ikad dira,mjenja,skida pumpu goriva?-naravno nisam nikad! Onda su me nazvali opet za par dana,da bi mi rekli da su mi našli par dcl vode u tanku u kojem je bilo otprilike 8-9 litara svježe ulivenog goriva. Rastavili su sve,skinuli tank,izlili gorivo i posušili sve. Uz taj rad,prominili su mi filter zraka (neznam zasto?) Uglavnom,sve skupa sa uslugom servisa,dvi svićice i filterom- 805 kn.  Od cilog problema jedino šta mi je razumljivo je fizički rad tj rastavljanje rezervara! Ovo ostalo je po mojoj logici-Porez na budale. I zato ne virujem ni jednom servisu! Hvala lijepa.

To ti je nazalost tak danas. Niko ne radi posel kak bi trebal. Svi bi zaradili neku lovu, a posel rade ko salabajzeri. Ja sam svoju Yamahu otpelal na servis prije tjedan dana i covjek mi je rekel da motor bude gotov za tjedan dana. Nakon tjedan dana (jucer) ja njega zovem i pitam ga kak napreduju radovi, a on meni veli da ga jos nije taknul. Pa nebres vjerovati. Nebi ga ni vozil na servis da nije bilo potrebno stelati ventile, jer to neznam. Moras se pomirit sa nekim stvarima. Najbolje je sam nekaj nauciti i onda ne ovisis o nikome...

Oprostite na offu al sam moral to napisati jer sam i ja skepticni na tzv. servisere.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #28 : 21 Ožujak, 2014, 15:20:48 »
Možda se netko neće složit,al ja nemam šta lagat. Imam dovoljno loših iskustava sa servisima na Splitskom području,i iskreno zaboli me ona stvar ako će se netko nać uvriđen. Opće poznata je činjenica da svatko želi zaradit koju kunu sa strane i zbog toga su vični radit kojekakve spačke oko djelova i naruđbi itd. Ako niste ovog svjesni kad odvedete svoj motor npr na redovit servis-onda radije vozite bicikle.O štetama i odšetnim zahtjevima pri suradnji osiguravajučih kuća i ovlaštenih servisa-ufff to je posebna priča tj bolje rečeno "poseban zajeb" do kojeg će 100% doć ako ne promislite 124 puta prije nego im se obratite. 

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #29 : 21 Ožujak, 2014, 15:36:52 »
   luka.ck

Da naravno da sam skeptičan,pa skeptik sam iz opće poznatih razloga koje si nisam ja sam sebi nametnija nego upravo dotični đabalebari- čast iznimkama. Kad mi je razbilo motor,osiguranje je dalo svoj iznos po njihovoj procjeni. Dođem u ovlašteni servis i ovi se zblanu da ta za tu lovu nemogu prominit ni dva komada na motoru,i da će meni oni ispisat trošak po njihovoj raćunici. Ok svota odleti u skoro 6 somova! Odem na osiguranje,natežem se ko kreten s njima,izgubija cili dan natezajući se oko jebene cifre između servisa i osiguranja...i nekako povuci potegni popusti osiguranje,i daju dozvolu ovima da mi naruče sve te djelove ganc nove iz Italije,jer po opravdanju iz servisa (oni ne lakiraju djelove nego se naruče novi) Ok...dočekam te djelove napokon...i sastave mi motor kao novi. Na upit-Šta je s mojim djelovima-ovi u servisu zinu! Ja kažem di su moji djelovi jbt? Navodno su se pogubili,pa da dođem popodne ili sutra. Ok..dođem sutra i odmah skužim priču. Jedan dio možda i nije uopće moj dio,,a drugi dio tj bočna plastika koja nova košta 1700 i kusur kuna, je ošpricana u Špric-kit!! haha wtf? a ostali djelovi su bili ok. Dakle toliko o tome da oni (ne lakiraju oštećene djelove) Lakiraju ih oni itekako i uvale pod Nove!

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #30 : 21 Ožujak, 2014, 15:46:21 »
I evo sad da iskoristim vrime i prostor za savjet. Dakle motor sada radi ko sat. Trenutna kilometraža je cca 30 tsć, a na 26tsć sam radija servis ( remen,filteri ulja-zraka,svićica...treća jbt  :angry7:,kuglice itd) Zanima me na koliko kilometara radit ponovo servis i šta 1000% ono baš bi (trebao) promjenit?? I dali mi je pametno općenito u takav motor ulivat 100BS gorivo inaće? Eto molio bih savjet ali najiskreniji...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #31 : 21 Ožujak, 2014, 15:49:05 »
I dali mi je pametno općenito u takav motor ulivat 100BS gorivo

Nepotrebno. ES95 sasvim u redu.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #32 : 21 Ožujak, 2014, 15:54:03 »
I dali mi je pametno općenito u takav motor ulivat 100BS gorivo

Nepotrebno. ES95 sasvim u redu.

OK slažem se sa tobom, ali nemogu lagat ako kažem da mi motor stvarno bolje radi i bolje poteže kad sam na 100BS

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #33 : 21 Ožujak, 2014, 16:06:12 »
nemogu lagat ako kažem da mi motor stvarno bolje radi i bolje poteže kad sam na 100BS


Jedino ako nesto ne valja sa ES95 kojeg si tocio.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #34 : 21 Ožujak, 2014, 16:12:57 »
nemogu lagat ako kažem da mi motor stvarno bolje radi i bolje poteže kad sam na 100BS


Jedino ako nesto ne valja sa ES95 kojeg si tocio.

..ne ne sve ok. Tu i tamo nalijem 100bs al inaće koristim 95.  :icon_thumright:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #35 : 21 Ožujak, 2014, 16:24:16 »
Ja svaki put kad skinem čašicu sa karba izlijem iz nje vodu,isto tak mi nakon malo jačeg pranja i zalijevanja sa šlaufom uđe voda u tank kroz iberlauf na čepu i mašina mi se guti i puca na spuh,pogotovo ak imam malo benge,kad ponovo friško natočim radi normalno,zato sad poljepim čep s pik trakom i nemam tih problema.

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #36 : 21 Ožujak, 2014, 17:08:11 »
Ja svaki put kad skinem čašicu sa karba izlijem iz nje vodu,isto tak mi nakon malo jačeg pranja i zalijevanja sa šlaufom uđe voda u tank kroz iberlauf na čepu i mašina mi se guti i puca na spuh,pogotovo ak imam malo benge,kad ponovo friško natočim radi normalno,zato sad poljepim čep s pik trakom i nemam tih problema.
Ima tu još jedan trik koji je mene možda i sjeba. Inaće ja vozim motor cilu godinu,i nema u mene ono zima-ljeto i te sheme,ja sam u pogonu non stop. Ali..imam očito jednu glupu grešku-naročito zimi i kada su velike kiše. Dakle,nije motor dovoljno pokrit samo ceradom preko volana-da se ne namoče el-sklopovi unutar plastika itd,nego ga treba pokrit kompletnog-da nema ama baš nikakvog doticaja sa vodom. Meni je taj prokleti čep od rezervara bija okrenut za nekoliko stupnjeva,očito je ovaj prije mene nešto prčka i nije ga vratija u tvornički položaj gdje se mogla skupit voda nakon kišnih perioda. I sad sigurno znam da ću 100% nastojat prekrit čitav motor,a kad ga perem onda mu prekrit nečim taj čep-samo da nije na direktnom udaru od pritiska vode. I eto pajdo moj..zbog gluposti bye bye kunice. :'(

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2012
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #37 : 24 Ožujak, 2014, 12:04:53 »
sto se servisa tice...

ja sam iz zadra, pa iden na servis u sibenik - iljadica rapo

decki su mi se pokazali full ok i korektni, tako da sad i moji frendovi idu kod njih...

dogovorim vrime, daju mi zamjenski motoric, malo se muvam po sibeniku i kad bude gotov picim doma...

mozda bi moga otici tamo i probati...

Offline neos 123

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1819
  • Spol: Muški
  • nije bitno kako vozis vec sta vozis!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: neo s
  • Moja Kaciga: givi runer 50.1
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #38 : 24 Ožujak, 2014, 14:35:36 »
na kojim pumpama u splitu si liva? ja recimo kad na lukoilu ulijen na magistrali onda motor ne ide nikako tako i auto na tom gorivu a dok se ulije na omv skroz druga prica

Offline Nexus300

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • omnia mea mecum porto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 300
  • Moja Kaciga: Ukralo je!
Odg: Gilera Nexus 300 gubi gas u vožnji i gasi se!
« Odgovori #39 : 24 Ožujak, 2014, 15:10:58 »
na kojim pumpama u splitu si liva? ja recimo kad na lukoilu ulijen na magistrali onda motor ne ide nikako tako i auto na tom gorivu a dok se ulije na omv skroz druga prica

Inače svi hvale OMV iako to nije više onaj pravi OMV jer je sada vlasnik Čermak! Zadnje livanje goriva prije ove agonije sam napravija na Ininoj benz pumpi kraj tunela u Spinutu.