Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HHO  (Posjeta: 4981 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #20 : 24 Rujan, 2013, 21:49:17 »
ak vas kaj zanima ja sam ga ugradio na skuter za probu ;) već sam u tome 5 godina

Ivek, pošto vidim da imaš iskustva o HHO tehnologiji, ja te molim da mi pomogneš i napišeš postupak kako si izradio generator za 50 cm3. Koje veličine itd. I molio bih te da mi pošalješ slike svog generatora, ako nije problem, da se i ja malo pozabavim s time :)

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #21 : 24 Rujan, 2013, 22:08:02 »
Neće ti ja mislim raditi na 2taktnom skuteru... neće imati dovoljno amperaže i spalit ćeš namotaje mislim... sutra ti izmjerim veličinu kojeg sam ja koristio imam par komada i neke koje sam usavršavao i jedan tajni koji sebi radim za svoj auto koji uopće nema ploča... sutra ti izmjerim pa ti dam mjere al teško je doć do odgovarajućih materijala i svega što ti treba zasebno ali nema problema budem pomogao
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #22 : 24 Rujan, 2013, 22:12:37 »
Neće ti ja mislim raditi na 2taktnom skuteru... neće imati dovoljno amperaže i spalit ćeš namotaje mislim... sutra ti izmjerim veličinu kojeg sam ja koristio imam par komada i neke koje sam usavršavao i jedan tajni koji sebi radim za svoj auto koji uopće nema ploča... sutra ti izmjerim pa ti dam mjere al teško je doć do odgovarajućih materijala i svega što ti treba zasebno ali nema problema budem pomogao

OK, super, hvala ti. To sam i pretpostavljao da će biti problem, ali možda postoji mogućnost kako si i sam spomenuo, ugradnja još jednog akomulatora, ili nešto tomu slično. Očekujem sutra da ćeš mi poslati mjere i ukratko objasniti postupak izrade generatora, ako nije problem.

Unaprijed ti zahvaljujem

Čujemo se sutra, pozdrav

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #23 : 24 Rujan, 2013, 22:19:46 »
hehe može nema beda ali nema veze što staviš više akumulatora ;) jednostavno ćeš preopteretit namotaje
4t u srcu <3

Offline GUGY

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 513
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonija
  • Moj Skuter: Peugeot VivaCity
  • Moja Kaciga: 2 x Held
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: deCat serijala
Odg: HHO
« Odgovori #24 : 24 Rujan, 2013, 22:23:08 »
A da pokuša s nekom elektronikom kao onaj inverter ili takvo šta?? Ajd napiši koliki je ulaz i koliki bi trebao bit izlaz imam jednog frenda da mu pošaljem mjere ako on zna neku shemu pa da napravi skicu sklopa ili šta bi već bilo potrebno. .
Pjeskarenje kvarcnim pjeskom i sodom. .

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #25 : 24 Rujan, 2013, 22:28:10 »
A da pokuša s nekom elektronikom kao onaj inverter ili takvo šta?? Ajd napiši koliki je ulaz i koliki bi trebao bit izlaz imam jednog frenda da mu pošaljem mjere ako on zna neku shemu pa da napravi skicu sklopa ili šta bi već bilo potrebno. .

Dobra ideja. Trebali bi vidjeti sa nekim ko se kuži u elektroniku. Pretpostavljam da se može napravit nekakav "graničnik" za količinu struje koju vuće iz namotaja. Ali bi se možda pri tom onda trebao i napraviti manji generator?? A ugradnja toga pmw nebi popravilo stvar? Dali on služi za regulaciju struje?

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #26 : 24 Rujan, 2013, 22:44:44 »
sumnjam iskreno da nešto malo kao 50 kubika motorćić može doći blizu 20 ampera, pošto je glavni osigurač 7.5 ampera... što god ti stavio to će opteretiti motor... gledaj to ovako ako upališ lampe na automobilu sigurno si skužio da se pokretaji smanje... upravo zbog dodatnog opterečenja, isto to se dogodi kada uključiš i hho generator. a sad ako netko zna napraviti  elektroniku koja malu istosmjernu struju pretvara u veću to bi bilo odlično
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #27 : 24 Rujan, 2013, 22:52:15 »
sumnjam iskreno da nešto malo kao 50 kubika motorćić može doći blizu 20 ampera, pošto je glavni osigurač 7.5 ampera... što god ti stavio to će opteretiti motor... gledaj to ovako ako upališ lampe na automobilu sigurno si skužio da se pokretaji smanje... upravo zbog dodatnog opterečenja, isto to se dogodi kada uključiš i hho generator. a sad ako netko zna napraviti  elektroniku koja malu istosmjernu struju pretvara u veću to bi bilo odlično

Kužim o čemu pričaš. To je sigurno problem. Ali možda i postoji neko riješenje. Spomenuli smo svi tu elektroniku, koja bi možda mogla pojačati jakost struje, ili taj pmw senzor (ja sam mislio da je to dio koji regulira struju, odnosno daje konstantnu, očito nisam u pravu) ili ugraditi nekakav "graničnik" koji će regulirati da HHO ne vuče više struje nego što namotaji mogu podnijeti (iako bi se onda vrlo vjerovatno smanjila količina proizvedenog plina) ili možda ugraditi posebno neki jači akumulator, koji bi bio spojen na generator kao jedini izvor napajanja generatora a da ga namotaji samo djelomično dopunjavaju (naravno opet uz ograničenje da ne preoptereti namotaje) iako to nebi bila najsretnija ideja jer bi se nakon nekog vremena vožnje taj akomulator morao puniti na ispravljaču.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Odg: HHO
« Odgovori #28 : 24 Rujan, 2013, 22:58:55 »
sumnjam iskreno da nešto malo kao 50 kubika motorćić može doći blizu 20 ampera

O kakvih 20A ti pričaš !? Sta ce ti toliko ampera za HHO ?
Pa najidealnije je 6,7,8A.. Plus koliko sam se nacitao najbolji su sa 16 ćelija..

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Re: Odg: HHO
« Odgovori #29 : 24 Rujan, 2013, 23:04:55 »
sumnjam iskreno da nešto malo kao 50 kubika motorćić može doći blizu 20 ampera

O kakvih 20A ti pričaš !? Sta ce ti toliko ampera za HHO ?
Pa najidealnije je 6,7,8A.. Plus koliko sam se nacitao najbolji su sa 16 ćelija..

I ja sam pročitao da je za HHO potrebna manja struja, ali nebitno, vrlo vjerovatno ne toliko mala da bi ju namotaji bez pomoći mogli proizvoditi. Dali možda znaš koliko jaku struju bi namotaji sa malog motorića mogli proizvesti?

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #30 : 24 Rujan, 2013, 23:06:41 »
Normalno da netreba 20 može i sa manje meni idealno od 10-15. Ali daj mi reci pošto si rekao 16... ćemu 16? Pošto ja znam zašto 9 i ja ti to veoma dobro objasnim ali reci mi... čemu 16? A što više ampera daš to više molekula razdvojiš...
4t u srcu <3

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #31 : 24 Rujan, 2013, 23:15:34 »
Ono na što ja ciljam je ne staviti pločasti generator već taj koji radim sebi sa kojim se mučim i uzeti izmjeničnu komponentu sa namotaja smanjiti napon i tako dobiti veću ampoeražu bez prevelikog opterećenja na sami skutać ali to otom potom tu još ima grunfanja i brikerije
4t u srcu <3

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: HHO
« Odgovori #32 : 24 Rujan, 2013, 23:17:24 »
Ali i ako je previše ampera, sta onda napraviš ? Pregrijavanje HHO generatora!

16 celija daje dosta plina uz naravno da je elektrolit dobro napravljen a dobrim omjerom kiseline. Naravno uz pwm bolji rezultati i jos vise smanjena potrošnja..

Nacitao sam se hho foruma jako puno i najbolji prijedlog je bio 16 celija, pa sam se i sam zato odlučio za takav.
Naravno ja govorim o ugradnji na auto!

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #33 : 24 Rujan, 2013, 23:20:08 »
Ono na što ja ciljam je ne staviti pločasti generator već taj koji radim sebi sa kojim se mučim i uzeti izmjeničnu komponentu sa namotaja smanjiti napon i tako dobiti veću ampoeražu bez prevelikog opterećenja na sami skutać ali to otom potom tu još ima grunfanja i brikerije

Hmm, zanimljivo :) Misliš izvući struju za HHO ispred reglera, ako sam dobro shvatio? Pretpostavljam da je tamo u visokim obrtajima dosta jača struja?

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Re: HHO
« Odgovori #34 : 24 Rujan, 2013, 23:24:09 »
Ali i ako je previše ampera, sta onda napraviš ? Pregrijavanje HHO generatora!

16 celija daje dosta plina uz naravno da je elektrolit dobro napravljen a dobrim omjerom kiseline. Naravno uz pwm bolji rezultati i jos vise smanjena potrošnja..

Nacitao sam se hho foruma jako puno i najbolji prijedlog je bio 16 celija, pa sam se i sam zato odlučio za takav.
Naravno ja govorim o ugradnji na auto!

Nije ni u auto loša ideja. Razmišljao sam i ugraditi generator u auto (BMW e39 525d) ali sam naišao na dosta problematike zbog elektronike koja upravlja radom motora pa sam odustao. Puno zanimljivija mi je ideja o skuteru.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: HHO
« Odgovori #35 : 24 Rujan, 2013, 23:33:27 »
Najjednostavnije u neki stariji auto, sto maanje elektronike to lakše..

Iako ni na novije aute nije problem, naravno dizel :)

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #36 : 24 Rujan, 2013, 23:44:33 »
@ andy - može i 16 ali to je već poveći generator, možda bolje 11 to je nešto što recimo se meni najviše sviđa ako ćemo o ploćastim generatorima. Ja ti govorim iz osobnog iskustva ne zanimaju me forumi jer uvijek svatko tupi neku svoju logiku a ni neznaju na koliko volt-i počinje i završava proizvodnja vodika, naravno čast izuzecima koji svoje teorije potkrijepe jer slaganje hho sistema je čisto igranje brojevima i računanje... a što se tiće zagrijavanja ono i nije tak strašno zato se i koristi suhi generator.

@danko - da to je moja neka zamisao tako nebih opteretio cijeli sistem već bi postojeći izmjenični napon pretvorio u manji potreban za rad takvog generatora koji sam zamislio a samim time kada se smanjuje napon povećava se struja tako da cijeli sustav motora nebude opterečen cuclanjem struje generatora
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #37 : 24 Rujan, 2013, 23:50:18 »
@danko - da to je moja neka zamisao tako nebih opteretio cijeli sistem već bi postojeći izmjenični napon pretvorio u manji potreban za rad takvog generatora koji sam zamislio a samim time kada se smanjuje napon povećava se struja tako da cijeli sustav motora nebude opterečen cuclanjem struje generatora
[/quote]

Super ideja :) nadam se da će uspjeti. Pretpostavljam da bi trebalo izmjeriti izmjeničnu struju, tj. izračunati koliko struje bi mogla dati, i prema tim podacima izraditi generator koji će najefikasnije raditi u tom rasponu struje. E to je već umjetnost :)
« Zadnja izmjena: 24 Rujan, 2013, 23:54:43 danko0907 »

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #38 : 24 Rujan, 2013, 23:54:52 »
A do te ideje sam došao baš razmišljajući kako upogoniti na 2t skuteru tako nešto  :laughing7:
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #39 : 24 Rujan, 2013, 23:55:35 »
A do te ideje sam došao baš razmišljajući kako upogoniti na 2t skuteru tako nešto  :laughing7:

Hehe, od nekud se mora krenuti :)