Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HHO  (Posjeta: 4974 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #40 : 24 Rujan, 2013, 23:59:31 »
@danko - da to je moja neka zamisao tako nebih opteretio cijeli sistem već bi postojeći izmjenični napon pretvorio u manji potreban za rad takvog generatora koji sam zamislio a samim time kada se smanjuje napon povećava se struja tako da cijeli sustav motora nebude opterečen cuclanjem struje generatora

Super ideja :) nadam se da će uspjeti. Pretpostavljam da bi trebalo izmjeriti izmjeničnu struju, tj. izračunati koliko struje bi mogla dati, i prema tim podacima izraditi generator koji će najefikasnije raditi u tom rasponu struje. E to je već umjetnost :)
[/quote]

Netreba mjeriti toliko struju jer mislim da bi nakon transformacije u 1.5-2 volta mogao dati dovoljno struje i onda samo cepnut greca da izbaci izmjeničnu komponentu to je sada samo zamisao koju treba istražiti a vidim da još nitko to nije ni pokušavao kak se spada. Ali eto ja nebih vjerovao da nisam motor pustio da radi bez goriva pol sata i to sa lošim generatorom po ovome što znam danas a nisam znao prije 5 godina
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #41 : 25 Rujan, 2013, 00:03:21 »
Netreba mjeriti toliko struju jer mislim da bi nakon transformacije u 1.5-2 volta mogao dati dovoljno struje i onda samo cepnut greca da izbaci izmjeničnu komponentu to je sada samo zamisao koju treba istražiti a vidim da još nitko to nije ni pokušavao kak se spada. Ali eto ja nebih vjerovao da nisam motor pustio da radi bez goriva pol sata i to sa lošim generatorom po ovome što znam danas a nisam znao prije 5 godina
[/quote]

Znači da je vrlo vjerovatno moguće i treba se pozabaviti s time :) Ajde pls sutra pošalješ neke dimenzije ili slike generatora koji misliš da je OK pa da se i ja bacim u pogon :)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: HHO
« Odgovori #42 : 25 Rujan, 2013, 00:13:32 »
Ivek daj mi reci kak spajas tu od 9 ploča ili 11 !?
+, - itd

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #43 : 25 Rujan, 2013, 00:24:14 »
Zavisi kolku voltažu hoćeš... idem sad spavat sutra javim mjere
4t u srcu <3

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #44 : 25 Rujan, 2013, 21:33:32 »
ovak mjere su ti sljedeće tu neki stari generator sam našao koji treba preradit malo, ploče su po 9x9 centimetara sa razmakom između njih trenutno nekih 1.5 milimetara, unutarnji fi oringa tj gumice je 7.5 centimetara. Konfiguracija koja je na njemu je 9 ploča -nnn+nnn-. Ali ovaj sam sad iskopal iz kutije ostal mi je nije ni upaljen bio pošto vidim da nije kondicioniran, evo i slikica ovaj mi je među prvim generatorima i taj bude završio na vxr-u nakon nekih prerada i nakon testiranja sa najboljim elektrolitom da vidimo dal će izdržat to



4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #45 : 25 Rujan, 2013, 22:09:06 »
ovak mjere su ti sljedeće tu neki stari generator sam našao koji treba preradit malo, ploče su po 9x9 centimetara sa razmakom između njih trenutno nekih 1.5 milimetara, unutarnji fi oringa tj gumice je 7.5 centimetara. Konfiguracija koja je na njemu je 9 ploča -nnn+nnn-. Ali ovaj sam sad iskopal iz kutije ostal mi je nije ni upaljen bio pošto vidim da nije kondicioniran, evo i slikica ovaj mi je među prvim generatorima i taj bude završio na vxr-u nakon nekih prerada i nakon testiranja sa najboljim elektrolitom da vidimo dal će izdržat to




Super izgleda. Dali je to taj s kojim si uspio potjerati motor na cisti vodik? I koji motor? Dali znaš u kojem rasponu struje bi takav generator bio najproduktivniji?

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #46 : 25 Rujan, 2013, 22:14:40 »
Baš sa tim je bio tjeran ali u ovakvoj konfiguraciji je dosta neučinkovit sam po sebi... napominjem još jednom skuter je normalno radio samo na leru i imali smo i nesereća gdje je đubre detoniralo jer nam je flashback resistor bio neispravan pa je bilo KABUUUUUMMMMM. Uglavnom bila su 2 skutaća zip 4t(nije radil kak spada ispostavilo se da je membrana) i baotian ko baotian je šljakal kao sat sad ću ti nać filmić na youtubu gdje radi skutać


4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #47 : 25 Rujan, 2013, 22:41:38 »
Baš sa tim je bio tjeran ali u ovakvoj konfiguraciji je dosta neučinkovit sam po sebi... napominjem još jednom skuter je normalno radio samo na leru i imali smo i nesereća gdje je đubre detoniralo jer nam je flashback resistor bio neispravan pa je bilo KABUUUUUMMMMM. Uglavnom bila su 2 skutaća zip 4t(nije radil kak spada ispostavilo se da je membrana) i baotian ko baotian je šljakal kao sat sad ću ti nać filmić na youtubu gdje radi skutać




Super video. Koliko sam skužio, pred kraj videa ipak nekako dodaješ "gas" pretpostavljam da si nekako pustio više HHO plina kroz crijevo. Vidim da je spojen na akomulator od auta, tj. da se generator ne napaja od struje s motora, ali svejedno, bitno je da motor RADI :) Svaka čast. Sad sam 100 % siguran da ću ga probat napraviti. Ako imaš neku ideju kako bi se taj generator mogao još poboljšati bilo bi super da ju podijeliš s nama :) ako nije problem. I da napišeš gdje se u ZG mogu nabaviti potrebni materijali za generator :)

Unaprijed zahvaljujem

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #48 : 25 Rujan, 2013, 22:47:55 »
Sad sam trenutno u izgradnji vlastitog stola za motore ali ionak čekam da mi dođe pumpa pa ću probat sutra sklepat nekako na vxr-a ali nemam više borera za bušit inox... ova sva sranja se rastope... šteta što nema filmića baotiana to je taj neispravni zip bio ali eto vidiš da nakon turiranja je ostao hladan i ja mislim da je to među prvim paljenjima jer je rezervar za hho još uvijek čitav... tu istu večer je eksplodirao  :toothy12: , Velim na vxr-u će možda i raditi na niskoj amperaži pošto za elektrolit neću koristit ni natrij ni kalij. U zagrebu slabo imaš djelova za to ima stranica ali su djelovi ubi bože sa cijenom... nabolje naručivat prek ebay-a
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #49 : 25 Rujan, 2013, 22:57:03 »
Sad sam trenutno u izgradnji vlastitog stola za motore ali ionak čekam da mi dođe pumpa pa ću probat sutra sklepat nekako na vxr-a ali nemam više borera za bušit inox... ova sva sranja se rastope... šteta što nema filmića baotiana to je taj neispravni zip bio ali eto vidiš da nakon turiranja je ostao hladan i ja mislim da je to među prvim paljenjima jer je rezervar za hho još uvijek čitav... tu istu večer je eksplodirao  :toothy12: , Velim na vxr-u će možda i raditi na niskoj amperaži pošto za elektrolit neću koristit ni natrij ni kalij. U zagrebu slabo imaš djelova za to ima stranica ali su djelovi ubi bože sa cijenom... nabolje naručivat prek ebay-a

OK, ajde molim te samo napiši točno koji su svi dijelovi i od kojeg materijala potrebni za izradu, da pokušam nabaviti što mogu kod nas a što ne mogu, naručiti.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #50 : 25 Rujan, 2013, 23:13:18 »
Uglavnom može se koristit više vrsta inox-a, neznam sad napamet sve ja koristim 316, ili ako platinu možeš nabaviti to bi bilo odlično  :laughing9: . Ostalo ti trebaju prstenovi ti gumeni to neznam valda se može po svikuda nabaviti, malo je teže nabaviti ovako debeli plexi do je frend dofural mi jako malo ali netreba ti plexi ja sam ga stavio zbog estetike i istraživanja kak se to ponaša. Trebaju ti crijeva i flashback, posuda za vodu... pipci za nataknut crijeva i to je to ja mislim... i da žice malo jače ne onakve za zvučnike u autu već malo muške neznam sad točno kolku kvadraturu koristim to moram pogledat imam papire od svega i u autocadu nacrtane generatore i tak... evo budem ti započeo temu čim krenem sutra sa skutaćem pa prati a ak te jako zanima navrati nemam ja ništa protiv
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #51 : 25 Rujan, 2013, 23:27:46 »
Uglavnom može se koristit više vrsta inox-a, neznam sad napamet sve ja koristim 316, ili ako platinu možeš nabaviti to bi bilo odlično  :laughing9: . Ostalo ti trebaju prstenovi ti gumeni to neznam valda se može po svikuda nabaviti, malo je teže nabaviti ovako debeli plexi do je frend dofural mi jako malo ali netreba ti plexi ja sam ga stavio zbog estetike i istraživanja kak se to ponaša. Trebaju ti crijeva i flashback, posuda za vodu... pipci za nataknut crijeva i to je to ja mislim... i da žice malo jače ne onakve za zvučnike u autu već malo muške neznam sad točno kolku kvadraturu koristim to moram pogledat imam papire od svega i u autocadu nacrtane generatore i tak... evo budem ti započeo temu čim krenem sutra sa skutaćem pa prati a ak te jako zanima navrati nemam ja ništa protiv

Super, valjda ćemo skemijati nešto :) Postoji čovjek na jednom oglasniku (neću stavljati link da ne ispadne reklama) koji navodi da ima sve materijale za samoizradu generatora. Sutra ću mu poslati upit da vidim sa čime sve raspolaže i kakav je s cijenom. Koje debljine bi trebale biti inox ploče?

P.S. Veselim se tvojoj temi :) hehe

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #52 : 25 Rujan, 2013, 23:38:46 »
Ove od oka mi izgledaju milimetar, milimetar i pol... gledaj to ovako ako je predebelo nije dobro ako je pretanko nije dobro  :icon_thumright: hahahaha budem otvoril temu pa ću tam sve pisat više ni ne razmišljam kak spada... za vikend cura putuje pa će bit vremena da se zasereš da se to složi
4t u srcu <3

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: HHO
« Odgovori #53 : 25 Rujan, 2013, 23:40:44 »
Ove od oka mi izgledaju milimetar, milimetar i pol... gledaj to ovako ako je predebelo nije dobro ako je pretanko nije dobro  :icon_thumright: hahahaha budem otvoril temu pa ću tam sve pisat više ni ne razmišljam kak spada... za vikend cura putuje pa će bit vremena da se zasereš da se to složi

Haha, ajde super, onda se može i neko pivo popiti :) Pratit ću te svakako i pokušati paralelno raditi s tobom.

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: HHO
« Odgovori #54 : 26 Rujan, 2013, 22:06:08 »
4t u srcu <3