Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ThE EnD  (Posjeta: 7689 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
ThE EnD
« : 27 Lipanj, 2008, 13:36:11 »
Odvrtio sam 10267km sa malossi sportom. Rekao sam sebi na 10 000 promjeniti karike i eventualno lezaje, nisam stigao na vrijeme  :uff: 

al koga sisa, idemo dalje :redface:   :drunken_smilie:

Trenutno stanje:


Prvo je pocelo nesto zveckati, bilo je glasnije od spuha. Preticem auto i odjednom jaki zvuk, morao sam dati gasa da prodjem dalje. Odmah sam stao, mislio sam da nesto ispod dekla zeza. Rastavio u centru grada i vidio da nije to to. Nekako dodjem kuci, sve 5 ali nesto zvecka. Rastavim vodenu pumpu i skuzim da je nesto na radilici, variomat ili termo grupa...

danas sam skuzio da je ovo 2. jer je poceo prekidati u voznji.
Ugasim skut, rastavim vario, krenem vrtiti radilicu i kada klip dodje u GMT onda zablokira, zapravo hoce ici dalje ali tesko...



Sve u svemu, nisam jako razocaran s obzirom sto sam sve prosao :headbang:

Sad idem rastaviti sve i vidjeti u cemu je problem. Imam mogucnost staviti mhr replicu, ili da ipak ostajem na gusu :dontknow:

Inace skuter je UVIJEK zagrijavan barem 5 minuta, ali bas uvijek. Vozen po nekoliko km ispod 7000 dok se ne zagrije, u voznji jako rijetko prelazio 10 000rpm, nastelan da kroz ubrzanje ne prelazi 9200.

Kao sto Hac kaze, bice da je klip nekvalitetan, provjeriti cu cije je to cudo...
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 13:45:33 SlowRider »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2008, 14:55:05 »
Ipak je otislo sve u k...

rasuo se iglicasti, gornja karika se ukljestila u dosjed, kapa je sva izresetana al bi se dalo rijesit, al cilindar je gotov :icon_scratch: nema riseva ali.... izvukao bi se ako se odrezu pera :dontknow: inace nema ni crtice risa :icon_scratch:

I skuter je normalno isao u ovakvom stanju termo grupe, i na kraju sam ga ja ugasio ;D

Najvjerojatnije dolazi novi Trophy gore.


Znaci iglicasti lezaj se raspao :angry9:

Evo slikica koje ne bih pozelio nikome:







« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 14:57:26 SlowRider »

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: ThE EnD
« Odgovori #2 : 27 Lipanj, 2008, 15:01:34 »
j.. iglicasti, koji je bio igličasti?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #3 : 27 Lipanj, 2008, 15:04:04 »
j.. iglicasti, koji je bio igličasti?


Jbg iglicasti nije malossi nego je kupljen u trgovini sa lagerima proizvodjac je INA i identican je malossijevom, jbg. Od sada cu dobro paziti na kvalitetu lezaja, klipova....

Sad imam mhr replicu, samo cilindar, rabljena je i potreban je samo klip sa karikama. Ili novi trophy, mislim da ce ipak biti ovo drugo iako ce me izaci duplo vise...

Al nemogu vjerovat da me je iglicasti zaj#bo, koja glupost...
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 15:09:13 SlowRider »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: ThE EnD
« Odgovori #4 : 27 Lipanj, 2008, 15:10:56 »
A desava se jb** ga.Nek je starom Malossiju laka reciklaza -ziveo novi kit :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #5 : 27 Lipanj, 2008, 15:24:58 »
Mislim da ipak ima spasa za cilindar, to ce znati iskusniji od mene jer mene turpija ne zanima. Po mojem misljenju treba odrezati pera i to ce moci tjerati dalje :icon_scratch:

Upravo sam gledao cilindar i nema niti jedne crtice, ostao je netaknut. Ima jos tragove od honanja i njegova stvarna kilometraza je 10267km. To je 1. specijala i potreban je samo novi klip jer imam zapakirane karike za 1. specijalu.

Evo slikao sam ispuh nakon te kilometraze i nema cadje jer sam koristio dobro ulje (Stihl) :drunken_smilie: Sa TTS-om sam imao posla oko ciscenja ispuha :thefinger:
Da sam otvorio malo ranije termo grupu vjerujem da bi sve bilo u odlicnom stanju.







ajd da je pukla karika ili otiso klip, al jako me ljuti sto je prdnuo iglicasti lezaj, sljedeci kupujem da je od zlata...

priznajem da nisam htio otici do benceka po malossi iglicasti jer sam tada imao bicikl...fusario sam...
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 15:59:57 SlowRider »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: ThE EnD
« Odgovori #6 : 27 Lipanj, 2008, 15:50:04 »
Pa tebi je cilindar ok.Pera se mogu srediti rezanjem i obradom,fali ti samo novi klip i iglicasti.
Posle ovih slika-moze to jos dugo da traje uz minimalna ulaganja :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #7 : 27 Lipanj, 2008, 15:50:27 »
Iako skuter moze biti slozen kroz nekoliko sati sa serijskom termo grupom, ipak cu malo pricekati i kupiti jedan od ova 4:

http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=499&cPath=4_28_288_2475
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=458&cPath=4_28_288_2475
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=5502&cPath=4_28_288_2475
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=5493&cPath=4_28_288_2475

Setup je sljedeci:

serijska radilica
17.5
Yasuni R
prijenos podrzava i jace cilindre...

Moj favorit je Trophy, sad ako netko ima kakav savjet vise, dobro bi mi dosao.


Pa tebi je cilindar ok.Pera se mogu srediti rezanjem i obradom,fali ti samo novi klip i iglicasti.
Posle ovih slika-moze to jos dugo da traje uz minimalna ulaganja :icon_thumright:

Naravno da je cilindar ok, odlican je. Samo ja mislim da je rezanje pera za tunere tako da se ne zelim upustati u tuning.
Otici ce on nekom vlasniku koji je zeljan vise izvuci iz cilindra, imam karike i brtve malossi, a iglicasti i klip nemam.
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 15:53:10 SlowRider »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: ThE EnD
« Odgovori #8 : 27 Lipanj, 2008, 17:17:28 »
moja sucut

ti INA lezajevi su kao okej, cika hac ih je uvijek hvalio a i ostali


heheh dobra reklama sa stihl, j#bo vas tts di su sad oni ufurani na tts na serijalama   :binkybaby:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: ThE EnD
« Odgovori #9 : 27 Lipanj, 2008, 17:27:04 »
Na novom (ili ovom brusenom) ispoliraj ispuh pa da onda vidis kaj je to cisti ispuh...

A kaj se iglicastog tice - nisi imao los lager. Ali nisi imao niti srece...

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: ThE EnD
« Odgovori #10 : 27 Lipanj, 2008, 17:29:47 »
moja sucut

ti INA lezajevi su kao okej, cika hac ih je uvijek hvalio a i ostali


heheh dobra reklama sa stihl, j#bo vas tts di su sad oni ufurani na tts na serijalama   :binkybaby:

uff koja tragika jbt.pa sta fali tts-u dok sam vozikao meni je tts bio najbolje ulje

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ThE EnD
« Odgovori #11 : 27 Lipanj, 2008, 17:33:29 »
ja vozim na castrolovom isto ulju, al kad se nema onda ono inino 20kn 2,5dc   :toothy11:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: ThE EnD
« Odgovori #12 : 27 Lipanj, 2008, 17:35:29 »
moja sucut

ti INA lezajevi su kao okej, cika hac ih je uvijek hvalio a i ostali


heheh dobra reklama sa stihl, j#bo vas tts di su sad oni ufurani na tts na serijalama   :binkybaby:

uff koja tragika jbt.pa sta fali tts-u dok sam vozikao meni je tts bio najbolje ulje

jel ti sad malo zajeb..
ili si kao ostali koji kazu meni je ono najbolje

lol sta znaci najbolje...definiraj to

 :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: ThE EnD
« Odgovori #13 : 27 Lipanj, 2008, 18:43:57 »
gle nisam previse sad upucen koje je bolje meni isti k samo drukcije pakovanje kad vec svi govore da je dobro a i cijena je gastronomska uzimam to jbg sad ces ti reci ak ti neko kaze baci se u bunar ti ces se bacit .nego dobor mi je ulje necu ja kemijat stihl uljima i sta ti ja znam.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ThE EnD
« Odgovori #14 : 27 Lipanj, 2008, 18:51:39 »
kak je tu pero puklo, to se stvarno rijetko viđa..
igličasti, hmmm.
ja sam na zipu imao iz malossi pakiranja od kita, držao je 9000 km i još bio ko novi...
imam par igličastih koji imaju po 2-3000 km i svi izgledaju isto..
to je bad luck..
ajde dalje..
novi kit i bok..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #15 : 27 Lipanj, 2008, 18:58:29 »
Gledao sam bolcnu i nema tragove pregrijavanja kao u mog frenda kada je ostao bez ulja. Neznam koji je vrag bio i sve mi je zaj#bo.

Pricao sam sa Hacom o kvaliteti klipova u gusu, ali klip bi bio odlican da nije iglicasti zeznuo stvar.

Dajte mi recite jel se moze iskoristiti taj kit da se odrezu pera i stavi novi klip koji je bio, jer ne mislim nekome uvaliti nesto sto vise nemoze raditi.


Neznam dal da opet kupim malosi sport ili trophy. Vidim da pricaju da trophy nema bas snage kroz ubrzanje kao sport ali zato ima vecu krajnju. Ima li tu istine?

Ovaj klip koji sam imao ima oznaku AW i pise malossi. Brijem da je to onaj bolji...
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 19:59:09 SlowRider »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ThE EnD
« Odgovori #16 : 27 Lipanj, 2008, 19:01:32 »
Trophy ti je za minarelli zakon od gusa..
ubrzanje i krajnja se štelaju po spuhu sve da je i bilo koji kit, to se zna..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #17 : 27 Lipanj, 2008, 19:12:35 »
Trophy ti je za minarelli zakon od gusa..
ubrzanje i krajnja se štelaju po spuhu sve da je i bilo koji kit, to se zna..

Da znam da trophy ide kao mutav. Al bogami i sport nije za baciti kad sam vidio kako pici sa nardom. :o

Onda uzimam trophy, da imam barem jacu radilicu uzeo bi mhr replicu pa bi frgic ubrzo dosao, al ovako mi je bolje ostati na gusu. Pricaju da je onaj DR isti trophy, al ja cu ici na trophy zbog cijene, mozda DR ima losiji klip... :dontknow:


I molim preporuku za iglicasti. Planiram uzeti malossijev, ima li jos bolji?
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2008, 19:14:45 SlowRider »

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: ThE EnD
« Odgovori #18 : 27 Lipanj, 2008, 19:18:54 »
ja sam vozio malossi nekih 6000km, pa sam ga promjenio radi reda, sad sam stavio stage6.. nemoj na tome škrtariti, daj 100 kuna za njega pa nemaš brige ;)
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: ThE EnD
« Odgovori #19 : 27 Lipanj, 2008, 19:20:58 »
ja sam vozio malossi nekih 6000km, pa sam ga promjenio radi reda, sad sam stavio stage6.. nemoj na tome škrtariti, daj 100 kuna za njega pa nemaš brige ;)

Prije sam imao malossijev i sve 5, al eto u trenutku kupovanja novoga vise faktora je utjecalo na to da ne kupim malossijev. Sada barem imam brzi prijevoz i ne umirem od znatizelje kao prije....