Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 172018 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #440 : 03 Lipanj, 2009, 22:31:40 »
evo vam vidite,pa sad kupujte ovakve scootere.....bez ikakve uvrede....svidja mi se project,ali kvaliteta ovakvih scootera je ponizavajuca

Dobro,al ipak se dosta vremena vozio,kolko sam ja primjetio na visokim okretajima,jos kad je stavljen kit valjda je to bio vrh za tu radilicu,ili ne?Jel bi ona ipak duze trebala trajat uz tolke okretaje?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #441 : 03 Lipanj, 2009, 22:38:26 »
evo vam vidite,pa sad kupujte ovakve scootere.....bez ikakve uvrede....svidja mi se project,ali kvaliteta ovakvih scootera je ponizavajuca

A ja se mogu kladiti da nijednog R50X-a nisi u rukama imao. ;)
Da jesi, drugačije bi govorio. To što se meni dogodilo nije PRAVILO več IZNIMKA.

Ja ovdje stavljam sav prljav veš ovog scoota. Daklem, smatraj ovo 100% hard testom.
Da, zagrijavanje i ostalo se podrazumijeva ali taj scooter prolazi dnevne torture po 40/50km punog gasa.
Probaj i ti tako svoj scoot voziti pa ču te pitati nakon 7500 km kakvo mu je zdravstveno stanje.... ;)

Samo tražim da ljudi shvate da ono što ja ovom scuteru radim, prosječni korisnik neče napraviti u 3x više kilometara.


Probaj to sa Lunom napraviti. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #442 : 03 Lipanj, 2009, 22:43:34 »
A ja se mogu kladiti da nijednog R50X-a nisi u rukama imao. ;)
Da jesi, drugačije bi govorio. To što se meni dogodilo nije PRAVILO več IZNIMKA.

Ja ovdje stavljam sav prljav veš ovog scoota. Daklem, smatraj ovo 100% hard testom.
Da, zagrijavanje i ostalo se podrazumijeva ali taj scooter prolazi dnevne torture po 40/50km punog gasa.
Probaj i ti tako svoj scoot voziti pa ču te pitati nakon 7500 km kakvo mu je zdravstveno stanje.... ;)

Samo tražim da ljudi shvate da ono što ja ovom scuteru radim, prosječni korisnik neče napraviti u 3x više kilometara.


Probaj to sa Lunom napraviti. ;)

potpis!! :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #443 : 03 Lipanj, 2009, 23:25:34 »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: R50X
« Odgovori #444 : 03 Lipanj, 2009, 23:36:06 »
A ja se mogu kladiti da nijednog R50X-a nisi u rukama imao. ;)
Da jesi, drugačije bi govorio. To što se meni dogodilo nije PRAVILO več IZNIMKA.

Ja ovdje stavljam sav prljav veš ovog scoota. Daklem, smatraj ovo 100% hard testom.
Da, zagrijavanje i ostalo se podrazumijeva ali taj scooter prolazi dnevne torture po 40/50km punog gasa.
Probaj i ti tako svoj scoot voziti pa ču te pitati nakon 7500 km kakvo mu je zdravstveno stanje.... ;)

Samo tražim da ljudi shvate da ono što ja ovom scuteru radim, prosječni korisnik neče napraviti u 3x više kilometara.


Probaj to sa Lunom napraviti. ;)
nisam nikada imao r50 u rukama i moram priznati da nemam ama bas nikakva iskustva,napisao sam ono sto mislim.....ne ulijeva mi povjerenje,e sad vjerovatno pricam gluposti jer ne znam tocno o cemu se radi....

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: R50X
« Odgovori #445 : 03 Lipanj, 2009, 23:40:34 »
Probaj to sa Lunom napraviti. ;)

Šta će joj biti nakon 7500 ???

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #446 : 03 Lipanj, 2009, 23:42:29 »
Skuter je vrlo dobar, moram priznati da ima dosta stvari koje su puno naprednije i bolje nego na dosta skutera... jedino sto mi se ne svidja opcenito, morini masina. Da imam morini, sigurno nebi trenutno sada imao 3 rezervne radilice, set lezaja, semeringa... odnosno generalku napravim kad se sjetim.

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: R50X
« Odgovori #447 : 03 Lipanj, 2009, 23:44:12 »
Ovo je zamjenska. Navodno je ok za 11500 okrtaja.
http://en.scooter-attack.com/index2.php?main=/shop/artikel.php%3Fs%3D%26artnr%3DMF30.15700%26modell%3D840%26l%3Dnavigation

Ovo je kao jača. Ona je za 13000 okretaja.
http://en.scooter-attack.com/index2.php?main=/shop/artikel.php%3Fs%3D%26artnr%3DAE-CB12.3%26modell%3D74%26l%3Dnavigation

Nikad čuo za ovu drugu firmu. Ima tko iskusniji kakav komentar?
italkit ti je poznata marke i rade kvalitetne dijelove

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: R50X
« Odgovori #448 : 03 Lipanj, 2009, 23:44:24 »
Skuter je vrlo dobar, moram priznati da ima dosta stvari koje su puno naprednije i bolje nego na dosta skutera... jedino sto mi se ne svidja opcenito, morini masina. Da imam morini, sigurno nebi trenutno sada imao 3 rezervne radilice, set lezaja, semeringa... odnosno generalku napravim kad se sjetim.

bolje orginal morini, nego kopija tuđe masine :)

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #449 : 05 Lipanj, 2009, 23:31:37 »
Ja se ispricavam na off-u  -ali vise nisam "pametan" sa ovim motorom !!!

Vec sam rekao da imam problema da mi se motor gasi kad se zagrije-tj. dok je pod gasom sve ok ide bez ikakvih problema-cim stanem nakon 2-3 sek. pocne se gasiti i kad samo pipnem gas on crkne !!!
Upalim i onda (ali ni to ne uvijek) cim mu pipnem gas doslovce se ugusi,a svjecica po onim bojama kad sam usporedio-idealna !!!

E sad - kad dodje do toga stavim novu svjecicu i sve je ok nekih 1-2 sata i onda me opet pocne "je...."i opet tako,vec 4 svjecica
Prva je bila nekakva champion (crkla za 2 min) BP6 pa BR8 i sad je vec 2 po redu B7HS - jeli moguce da su te svjecice toliko lose,
ili da mi elektronika poludi jer nijedna ta svjecica nije R tipa kao ona originalna koja je bila u njemu !!!

Sve sam kontrolirao 10 puta, i definitivno nigdje ne vuce zrak  zbog kojeg mi je i otisla 1 svjecica (bar mislim da mi je zbog toga izgorila jer mi je vukao na jednu selnu !!!

POMOĆ !!! Savjet !!! ... pa i sibicu da ga zapalim ako ne rijesim ovaj problem - pojede mi 2 svjecice na tank goriva !!!

Trosi vise svjecica nego goriva  :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #450 : 06 Lipanj, 2009, 00:22:13 »
Odakle si?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #451 : 06 Lipanj, 2009, 00:35:37 »
gunja !!!

kod zupanje !!! - daleko da ga dovezem-a ako mi izje.. zivce poslat cu ga dostavom  :icon_biggrin:

Stvarno mi je dopiz.... !!!

Karb sam pregledao neznam ni sam koliko puta i provjerio vijak,pokusavao i iglicu mrdati-nista,kako god ga postavim radi dobro kad stavim novu svjecicu majku mu ,ali nakon par km vise nece -sad je sve na tvornickom podes.... i bila mi je B7HS svjecica i kad sam je izvadio ona kao zvono-po onim slikama za koje je ostavljen link tu na forumu  idealna!!! ali nece raditi na njoj nema sanse-i stavio sam novu i danas se provozao 5-6km i u pol puta stanem da vidim i on opet po starom-cim se smirio gusenje i na kraju gasenje-opet upalim i dodjem kuci-ostavim ga da radi na nogarama i ona radi kao sat-bas nista,nikakvih problema-a sutra ujutro (to mi se desi svaki put) jedva upali i kad upali sve ok dok se ne zagrije-i onda opet sve ispocetka !!!

Jaaaooooo lijepi tomosici-kod njih mi se ovo nikad nije desavalo-ili hoce ili nece ali da me dribla kao budalu .............ZAPALIT CU GA !!!

Offline Dan?o

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • samobor je lepa varoš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB r50x
Odg: R50X
« Odgovori #452 : 06 Lipanj, 2009, 10:35:55 »
gunja !!!

kod zupanje !!! - daleko da ga dovezem-a ako mi izje.. zivce poslat cu ga dostavom  :icon_biggrin:

Stvarno mi je dopiz.... !!!

Karb sam pregledao neznam ni sam koliko puta i provjerio vijak,pokusavao i iglicu mrdati-nista,kako god ga postavim radi dobro kad stavim novu svjecicu majku mu ,ali nakon par km vise nece -sad je sve na tvornickom podes.... i bila mi je B7HS svjecica i kad sam je izvadio ona kao zvono-po onim slikama za koje je ostavljen link tu na forumu  idealna!!! ali nece raditi na njoj nema sanse-i stavio sam novu i danas se provozao 5-6km i u pol puta stanem da vidim i on opet po starom-cim se smirio gusenje i na kraju gasenje-opet upalim i dodjem kuci-ostavim ga da radi na nogarama i ona radi kao sat-bas nista,nikakvih problema-a sutra ujutro (to mi se desi svaki put) jedva upali i kad upali sve ok dok se ne zagrije-i onda opet sve ispocetka !!!

Jaaaooooo lijepi tomosici-kod njih mi se ovo nikad nije desavalo-ili hoce ili nece ali da me dribla kao budalu .............ZAPALIT CU GA !!!



Najvjerovatnije je problem u magnetu.

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #453 : 06 Lipanj, 2009, 23:29:42 »
Ispocetka sam cijelo vrijeme mislio da me opet smjesa dribla,medjutim nakon bezbroj podesavanja i ustelavanja nijedno mu ne pase,sve vratim na tvornicko i on opet pravi problem-i onda sam i pomislio da je problem sa strujom !

A sto tocno mislis pod tim da je u magnetu problem ???To nisam dirao uopce,a cisto sumnjam da je mogao puknuti ili sto vec !!!
Imam tek 2500km,nisam valjda toliki pehista da pukne bez ikakvog razloga !!! :icon_scratch: :icon_scratch:

A sto mislite koliko je moguce da je problem u bobini ??? :dontknow: :dontknow:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #454 : 06 Lipanj, 2009, 23:41:54 »
Odluka je pala na ovu radilicu:
http://en.scooter-attack.com/index2.php?main=/shop/artikel.php%3Fs%3D%26artnr%3DAE-CB12.3%26modell%3D74%26l%3Dnavigation

Uz to idu novi ležajevi, semerinzi, karbonske usisne i sa Neerom pregovaram za duži primar kompletno sa zadnjim polutkama i kvačilom od SRke sa Morini mašinom tako da i ovo moje čudo napokon ide 100km/h.

Blokovi su na pola, motor je u prostim faktorima doslovno. Čistim uljnu, čistim blokove, maknuo sam BLOKADU na graničniku od usisnih lamelica. Katastrofa koliko je graničkik stisnuo lamelice. Nije ni čudo da motor nije htio u okretaje samo tako. Pa doslovno je 2mm lamelica imala prostora, no i to je sređeno. Uz to sam zapolirao i proširio prirubnicu na 20mm što je 2.5mm više nego stock, poravnao sve neravnine i primio se cilindra. Zapolirao kanaliće, napravio port matching na ispušnom kanalu te ga proširio malo i zapolirao kao pesja jajca.

Sklapanje čim mi dođe radilica i prijenos... No moram sa Neerom vidjeti dali mi uopče paše primar.  :headbang:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #455 : 07 Lipanj, 2009, 00:03:33 »
Čistim uljnu, čistim blokove, maknuo sam BLOKADU na graničniku od usisnih lamelica.

Ja sam to skidao i buraz mi kaze da jos malo podignem granicnik gore da bolje otvara lamelice,a ja kreten nisam bas pretjerano obracao paznju na to !!! :binkybaby: :binkybaby: :drunken_smilie:

Sutra cu poslje podne opet cackati po njemu da pokusam rijesiti problem sa gasenjem-a sda si me i ti jos zdrmao ovim problemom !!!
ajde ko nema u glavi ima u nogama !!!
Ako nista hvala Moderatorima i Clanovima na ovom forumu i tekstovima-pa imam nekakve sanse da naucim nesto !!! ;D ;D

Svaka cast Giz-jesi potjerao od pocetka do samog kraja - stvarno imas strpljenja i zivaca za to !!!
A kojih 100Kmh - neces se ti smiriti dok on ne predje 100-tku i to dobrano-sa stock cilindrom i jednim od setup-a si potjerao do 92 ako se ne varam-cisto sumnjam da ces biti zadovoljan sa 100 sa tim cilindrom i Yasuni spuhom itd..... taj ce sad vrtiti i 12000  ;D ;D ;D

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #456 : 07 Lipanj, 2009, 00:26:55 »
Uff... Neče Yasuni uskoro. Ovo sad što složim me mora do kraja ljeta služiti.  :(
Ovo sa skutom mi je pojelo svu lovu sad a neki dan sam i zeca pokupio na 140km/h sa autom.  :-[
Razbio mi branik i karter. Šteta oko 1500kn. Mislim, jebeš 1500kn, iskreno mi je više žao zeca jadnoga. Branik neču ni slagati kad auto cijeli izgleda kao da vozim Destruction Derby a karter sam več riješio. Zeca nažalost ne mogu vratiti.  :'( :-[

Al ajde, što me nije ubilo, pojelo mi je živce.  ;D

Ide se dalje, plan je uskoro sve to dovesti na neku solidnu razinu. Hoču sad scoot posložiti kako spada i da ne brinem oko radilice, zato i uzimam ovu "jaču". Kasnije bi si Yasunia R nabacio, promjenio struju kompletnu i uzeo bolje kvačilo al to nek ostane za sljedeču sezonu. Plan je zdravih 11/12 KS dobiti pa nek ide koliko če iči.  :)

A oko volje... Toga imam uvjek. Trenutno sam doma i u međuvremenu što mi ostane vremena od otvaranja firme i uređenja prostora, sve ode na auto i motor. Mislim da me i buduča žena več lagano čudno gleda. Jednostavno me to smiruje i služi mi kao neka vrsta ispušnog ventila. Mislim da ne prođe dan a da barem ne siđem u garažu ili po netu ne potražim riješenje za neki od problema koje imam na autu. I tako več preko 5 godina.  :laughing7:
A planova ja imam koliko treba... Ono, radim i ne razmišljam da ču ja sebi kupiti oblekicu... Neeeeeeee!!  :happy8: :toothy3: :laughing11:
Jebeš obleku, trenirka rula.... Meni je plan kupiti bregaste, maknuti hidropodizače i iči na mehaničke. Pa se gleda standalone ECU za auto. ja bi ITBove slagao. Ajooooj.... A o ciframa neču ni početi. Jednostavno je to moj način razmišljanja i iskreno, neznam što bi se moralo desiti da prestanem sa tuningom. Pa makar samo kosilice slagao...  ;D :toothy12:
« Zadnja izmjena: 07 Lipanj, 2009, 00:28:38 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #457 : 07 Lipanj, 2009, 00:43:39 »
 ;D ;D ;D :laughing7:

A bas sam negdje citao nesto o tunningu skutera i nisam siguran ali mislim da je tip nakon pregrst objasnjena ostavio P.S. Ne preuzimam nikakvu odgovornost za eventualne svadje i probleme u kuci nastale zbog ......" itd

Ja sam otprilike pomalo ekscentrik po tom pitanju - bez uvrede ali taj ekscentar je kod tebe MALO veci :laughing7: :laughing7:
Samo sto ja imam brdo obaveza-od izgradnje kuce pa nadalje-i da napomenem i da imam 2 kcerkice ............E bes ga ali nema sanse da sve to stignem u skoroj buducnosti :nono: :nono:-ali se nadam da cu bar nekad moci fino sjesti i polako do detalja napucati nekakav skutic do zavidnih performansi - zato i jesam ovdje da malo citam i ucim iz tudjih gresaka-da ne ucim direktno preko svojih ledja  :BangHead: !!! :upsja: :normalan?:

Sve u svemu - svaka cast na odradjenom - pogotovo oko lanosa !!!  :notworthy: :notworthy: :sign201:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #458 : 07 Lipanj, 2009, 00:49:34 »
Uf... Lanos nije gotov...
Rekla draga da kad dobije na Lottu da če mi dati pare da napravim WRC auto od njega.

Mislim da ni tada neče biti dosta. Ahahahahahahahahhahahaha..... :D

A ovo oko familije... Zato i moram poduzeti nešto. I ovak u fušu zaradim solidno, ne žalim se. Samo sad idem legalno jer su mi se pootvarali neki poslovi koji če mi dati finu odskočnu dasku. Poanta je da če onda biti i za mene i za aute i za familiju. :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #459 : 07 Lipanj, 2009, 23:36:48 »
Evo malo slikica od danas. Kako sam raskopao scoot, užasno me nerviralo kako je to sve prljavo.
Pravac benzinska, 2L ivasola, četka mala, četkica za zube i crijevo za vodu.

Rezultat je vidljiv.  8)









Jadan scoot i dalje nezna što ga je spopalo a blokovi se sjaje ko pesja jajca.  :drunken_smilie: ;D  :notworthy:

Pa 2 slike preminule radilice. Podebljano žutom linijom gdje je popucala.
S obzirom da slikam sa mobom koji nema makro, morao sam ovako naznačiti di je ispucala jer se ne vidi na slikama.






A o ovome sam pričao što se tiče usisnih lamelica. Ne samo što su usisne bile stisnute ovako kako je naznačeno žutim nego je i prirubnica 17.5mm što je ok za taj karb no ni približno za 21mm dellorta. :D Stoga sam danas ulovio Polini prirubnicu za Morinija i naručio je. Paše za sve do 22mm frge i košta niš. 30ak €.
Žutim je naznačen položaj graničnika postavljen od strane tvornice. Daklem, ni približno dovoljno za visoke okretaje što objašnjava zašto scoot nikako nije htio preko 9600 okretaja.


Pa eto dragi moji, ako kome treba, o ovome se radi.
http://www.polini.com/catalogo/en/risultato.php?op=po&id=2186&categoria=7&modello=1132&marca=58&from=camamo


Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"