Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 172021 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #480 : 26 Lipanj, 2009, 23:37:15 »
Ma lik je ok skroz.  :icon_thumright:
Jebga, zna da smo se malkice nesporazumjeli i nema nekog natezanja s njim.
Vratiti če se roba, zamjeniti za drugu i problem riješen.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #481 : 30 Lipanj, 2009, 13:26:47 »
Samo da se pohvalim skuter mi je slozen i trenutno u razradi...  :toothy10:
Probna voznja obiljezena je malom nizbrdicom sa manje od 3/4 gasa na 7 i pol tisuca okretaja sa brzinom 90   :happy3:   i imam veliko misljenje da ce ovaj skuter ici debelo preko sto...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #482 : 30 Lipanj, 2009, 14:52:02 »
Eto, ti si onaj sretni sa dugim prijesnim omjerima.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #483 : 30 Lipanj, 2009, 22:53:50 »
Eto, ti si onaj sretni sa dugim prijesnim omjerima.

Istina,znao sam i prije da je nesto duzi od tvog ali skuter nije imao snage da to pokaze..ako nije problem stavit cu tu poslje snimku ubrzanja..samo da ga razradim do kraja,evo danas nekih 100km napravio jos sutra 100 ako bude i to je to,mada nije nista stelano nakon stavljanja zx-a ali skuter i ovako ide ok dok ga jos ne odvezem na zavrsno dostelavanje..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #484 : 30 Lipanj, 2009, 22:57:19 »
Znači, auspuh paše samo se mora preraditi nosač?

Aj slikaj pa da vidim to.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #485 : 30 Lipanj, 2009, 23:01:33 »
Zasto skut uopće ne podnosi zrak na vijku za stelanje smjese ???
Kad ga odvrnem tek pola kruga na hladno uopce nece primiti gas-dodje do nekih 5500 okr. i padne na ler i tako radi kao sat,
i kad ga na 5-6 put uhvatim na  prevaru samo da preleti tih 5500 poslje toga fino prima gas i dalje bez problema !!!
A vijak sam sad okrenuo za mozda 1/5 kruga i tu pomalo zatrza na nekih 6000-6500 i samo ponekad se opet ugusi i poslje toga ide ok !!!
Sva misljenja dobro dosla-pomoć

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #486 : 30 Lipanj, 2009, 23:06:58 »
Vijak za gorivo?

Da ti nije navoj najebao na tom vijku?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #487 : 30 Lipanj, 2009, 23:07:44 »
Znači, auspuh paše samo se mora preraditi nosač?

Aj slikaj pa da vidim to.

Nebi bas rekao da pase..poslat cu ti slike preko msn-a sutra,sad je to ok,nego ja starog nagovorio nekako i primio se on posla prvo ga zasarafio na grani i to bas nije sjedalo, i nista on dva sarafa na granu od spuha,pa na ona kljesta i pigaj..ja se malo drzao za glavu,j#bote ako sad ne pukne nece nikad..i dobio on nekih 5mm kolko mu je i falilo i prisarafio,s time da je lonac bio skroz u kontaktu s onim srebrnim dijelom di su nosaci,i napravili mi nosac(nosac je bolji od serijskog),na dvije rupe stare i na onu od spuha,ma ispalo je da nemoze bit bolje,kaze stari da ce prodat patent..  :icon_biggrin:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: R50X
« Odgovori #488 : 30 Lipanj, 2009, 23:08:38 »
digni iglu za zub dva  :icon_thumright:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #489 : 30 Lipanj, 2009, 23:18:51 »
Giz : Nije navoj sam provjerio - i u karbu i na igli je dobar !
Dino: vec jesam i vrlo vrlo mala razlika izmedju sredine i max.-sad je podignuta na max ali opet problem !!!
Kad sam stavio vecu diznu,izvadio ono suzenje na ulazu u airbox i skinuo dovod vruceg zraka sve moguce kombinacije igle i vijka sam pokusao i najbolje se pokazala igla na max. i vijak odvrnut tek toliko (kako rekoh 1/5 kruga).

Jel postoji mogucnost da su karike dobile po njonji mada mi je cudno da stradaju na 2500km !!!
Sumnjao sam na lamelice-da mi ne vraca natrag medjutim u filteru nema tragova vracanja smjese-pa sam pokusao i spuh zacepiti medjutim pumpa kao kompresor-na punom gasu ga zacepim i ugusi ga za 2-3 sek. !
Znam suludi pokusaji ali vise nemam ideju sta se desava !!!

E da-jesam ja dobro skontao da kad odvrcem taj sarafic dodajem zrak ili je kontra-jer po manualu od karba tu odvrtanjem dodajem zrak !!!
Ili sam se izj.........-mada svejedno cim ga odvrnem vise nece da prima gas !
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2009, 23:21:08 Matori »

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: R50X
« Odgovori #490 : 30 Lipanj, 2009, 23:24:54 »
Ako ti je igla skroz dignuta i opet se nekad zna zagusiti onda ti je mala glavna dizna.. Stavi par brojeva vecu i ako bude potrebe spusti iglu za zub, dva.. A taj vijak za smesu je za stelovanje smese na leru i 1/4 gasa... Na ostalim otvorima gasa maltene da i nema ucinka...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #491 : 30 Lipanj, 2009, 23:27:22 »
Gle, meni to smrdi na siromašnu smjesu. Očigledno nešto krivo radiš...

Onaj vijak za zrak, zavrtanjem se dodaje zrak, odvrtanjem je situacija suprotna. Znači, to je vijak bliži airboxu!
Ali moraš računati da ZAVRTANJEM tog šerafića za zrak moraš kontrirati smjesu ODVRTANJEM šerafića za gorivo.
Znači, šerafić za gorivo radi na principu pritiska zraka koji ulazi u karb i odvrtanjem tog šerafića se dodaje gorivo i vice versa.

I da, da napomenem. Jako, jako, jako je teško dobiti dobar ler sa serijskim karbom. Zato sam ga ja izbacio odmah van. Užasno je to za štelanje ler gasa loše napravljeno.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #492 : 30 Lipanj, 2009, 23:32:47 »
Trenutno je dizna 68 a bila je 60 !!!
Da to znam da ona ide do 1/4-medjutim kad je odvrnem za 2 kruga nece nikako da upali,dakle na 1/5 je otprilike najbolja situacija,a kad je jos malo zavrnem onda opet nece upaliti .
A ovo nisam rekao-kad izvadim filter skroz van onda prima gas kao lud,i bez ikakvih trzaja i slicno potegne kao magarac.
Znam da nema veze nista s nicim zato sam i dosao ovdje VAMA plakati :sad147: :sad147:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #493 : 30 Lipanj, 2009, 23:35:11 »
Gle, meni to smrdi na siromašnu smjesu. Očigledno nešto krivo radiš...

Onaj vijak za zrak, zavrtanjem se dodaje zrak, odvrtanjem je situacija suprotna. Znači, to je vijak bliži airboxu!
Ali moraš računati da ZAVRTANJEM tog šerafića za zrak moraš kontrirati smjesu ODVRTANJEM šerafića za gorivo.
Znači, šerafić za gorivo radi na principu pritiska zraka koji ulazi u karb i odvrtanjem tog šerafića se dodaje gorivo i vice versa.

I da, da napomenem. Jako, jako, jako je teško dobiti dobar ler sa serijskim karbom. Zato sam ga ja izbacio odmah van. Užasno je to za štelanje ler gasa loše napravljeno.

 :icon_scratch:Ali ja i nemam nikakav drugi sarafic osim toga sa strane airboxa  :icon_scratch: :dontknow:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #494 : 30 Lipanj, 2009, 23:36:36 »
Može kakav video?


Mora biti dva. Jedan je za zrak, drugi je za gorivo.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #495 : 30 Lipanj, 2009, 23:39:32 »
Jeste ponoc ali sad to ode dolje poslikati pa ubacim slike !!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: R50X
« Odgovori #496 : 30 Lipanj, 2009, 23:40:50 »
Onaj u sredini ti je za podesavanje lera, a onaj sa strane je za smesu...
Kazes ide bolje bez filtera odnosno kad ima vise vaduha? Proveri ti svecicu kakve je boje... Da ne bude da je to gusenje u stvari trokiranje koje je uzrok bogate smese...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #497 : 30 Lipanj, 2009, 23:41:10 »
That's the spirit!  :icon_thumright: :notworthy:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #498 : 01 Srpanj, 2009, 00:05:57 »




Svjecicu sam danas ubacio novu-a ova koja je bila unutra je zbilja bila tamna tamna !
medjutim kad iglu spustim samo za jedno mjesto ispod sredine (tj osiguracic za jedno mjesto gore-da me ne shvatis pogresno) kad drzim nesto malo
iznad 1/4 gasa nakon 5 sekundi se pocne gasiti i kad malo dodam gas on opet ide !!!
A kad je dignem za mjesto ili dva gore(osiguracic dolje) onda nigdje ne prekida!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #499 : 01 Srpanj, 2009, 00:09:17 »
Ovaj ispred, bakrene boje ti je šrafić smjese.

Inače, igla ide na srednju vrijednost i nesmije zaljvati sa diznom 68 nikako. Daklem, nešto si zeznuo sa tim šerafićem smjese.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"