Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Razrada "nove" masine  (Posjeta: 1237 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Razrada "nove" masine
« : 06 Lipanj, 2008, 11:14:59 »
Unaprijed isprika ako sam fulao podforum (slobodno neka se premjesti gdje vec)

Ovako; na injekšn (ditech) scootu je napravljena generalka (nova radilica, klip, cilindar itd...) i kakti treba se sve to razraditi kojih 500km da se nista ne forsira, ne stisce do granice.

Na servisu mi je receno da kad scoot palim da ga uvijek pustim koju minutu u leru da radi i onda lagano prvih 100m dok se laganini ne zagrije. I ja jos znadem nakon voznje prije nego li ga ugasim da ga pustim jos koje krace vrijeme da odradi u leru.

E sad gro ekipe me uvjerava da je to lose da skuter radi u leru jer onda ne podmazuje getribu (ili sta vec, nisam ipak toliko strucan) vec da bi ga trebalo instantno kad se upali samo laganini voziti dok se lagano se ugrije.

Dakle što mi je ciniti, kako najbolje razraditi masinu?? Jel' to na kraju toliko osjetljivo po skuter da radi u leru (bilo kad je nezagrijan bilo kad je zagrijan)??? U periodu razrade dal' je preporucljivo ipak ga koji put stisnuti koliko ide???

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Razrada "nove" masine
« Odgovori #1 : 06 Lipanj, 2008, 11:19:25 »
nije takav problem razrada ak je u pitanju serijala..
500 km se vozi lagano, onako ko penzioner..
možeš i povremeno "žešće", makar je to smješan termin za serijalu..
a zagrijat na leru dosta je da upališ skut, i dok ga isparkiraš iz neznam garaže, staviš jaknu kacigu itd, proć će minuta dvije i onda sjedni i vozi..
to sa podmazivanjem getribe je glupost ne slušaj to..
getriba se sama podmazuje uljem koje je u kućištu a ona je pokreće tek kad skuter krene..

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Razrada "nove" masine
« Odgovori #2 : 06 Lipanj, 2008, 11:31:10 »
nije takav problem razrada ak je u pitanju serijala..

Da, zaboravih navesti, sve ful serijala  :glasses9:

500 km se vozi lagano, onako ko penzioner..

Da upravo tako nekako i radim. Dakle oko 60/65kmh ga tjeram, dalje nikako. Jel' to ok ili bi trebalo pak jos sporije?

a zagrijat na leru dosta je da upališ skut, i dok ga isparkiraš iz neznam garaže, staviš jaknu kacigu itd, proć će minuta dvije i onda sjedni i vozi..
to sa podmazivanjem getribe je glupost ne slušaj to..
getriba se sama podmazuje uljem koje je u kućištu a ona je pokreće tek kad skuter krene..

E to to, to je pravi odgovor. Inace bas i nisam neki znalac pa onda upijam sve sta se uokolo kaze. No svejedno bi htio culi jos koje misljenje ovdje na forumu, tek toliko da sam siguran da cinim ispravnu stvar posto me servi dosao puno previse pa da svojom krivicom ne uj**** sve te potrosene pare...


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Razrada "nove" masine
« Odgovori #3 : 06 Lipanj, 2008, 11:36:00 »
zato postoje ovakvi forumi gdje možeš čuti objektivna iskustva skuteraša jer servisi obično služe tome da ljudima "uzmu pare", često i bezveze..