Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rasprava - kočnice  (Posjeta: 9119 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gagi racer

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: RUNNER 125-180
  • Moja Kaciga: Lazer Joe Bar T
  • MojSetup: 180 Modified
  • MojSpuh: PM59
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #20 : 23 Studeni, 2011, 19:22:28 »
aj vidim da ste se raspisali... aj sada lagano.... koji disk ? i koje cljusti mogu da uzmem ? a da mi pasu. sa nekog drugog motora, a da su bolje od ovih seriskih ? neznam ni koliko imaju kipova ove moje celjusti.... ?

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #21 : 23 Studeni, 2011, 19:29:30 »
upotrijebi mozak na kvalietniji nacin  :toothy11:
nije isto kad razmotas disk 190 mm u pravac i kad razmotas 300 mm... manji je recimo dug pola metra, drugi 90 cm... nebitno.. ali u tih 100 metara po kome disku ce manje puta preci plocica... nadam se da si shvatio  :icon_thumright:

Aj malo razmisli, meni nejde u glavu i mislim da nisi u pravu.. Jel se ti voziš po disku ili po felgi na kojoj je disk, tak da veličina diska nema veze s brojem okreta jer napravit će okreta kolko napravi kotač tak da je isto bio disk veći ili manji  :icon_scratch:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #22 : 23 Studeni, 2011, 19:45:12 »
Aj malo razmisli, meni nejde u glavu i mislim da nisi u pravu.. Jel se ti voziš po disku ili po felgi na kojoj je disk, tak da veličina diska nema veze s brojem okreta jer napravit će okreta kolko napravi kotač tak da je isto bio disk veći ili manji  :icon_scratch:

zamisli si atletsku stazu...kaj misliš jel ima razlike u duljini u skroz unutarnjoj sazi tj prvoj il vanjskoj stazi zadnjoj?i koju budeš prije prešel?(zamisli da ti koi trčiš si klješta a staza je disk).
ak je promjer diska veći on ima veći put i treba mu više da dojde od početne točke do krajnje.nema veze to s kotačom nego s diskom i čeljustima.
ista stvar je i s felgama,manja se više puta okrene od veće..

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #23 : 23 Studeni, 2011, 19:54:03 »
Ne trebas bit pametan da to shvatis,dovoljno ti je pogledat da jaci motori imaju vece diskove,slabiji manje :drunken_smilie:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #24 : 23 Studeni, 2011, 21:39:06 »
snaga kocenja je manje vezana uz velicinu diska, veliku ulogu igra celjust  u prvom redu, onda pumpica i ulje, kakav je lajtung i plocice.. disk se stavlja veci jer se manje grije, i puno bolja svojstva ima na agresivnoj voznji ...

kad smo vec to zagrizli.. koje celjusti imaju veci broj klipica  , a da pasu na aeroxa, .. mislim da sr 50, 150, pezo i rox imaju po 1 klipic samo..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #25 : 23 Studeni, 2011, 21:46:17 »
svi navedeni imaju dvoklipna ali po jedan klip sa svake strane sto slabije koci nego npr runnerova celjust koja je isto dvoklipna al ima dva klipa sa jedne strane i uz to vecu plocicu sto pridonosi vecoj sili kocenja i vecem trenju po disku

btw na roxa mos pripasat kai oces od navedenog ali ne bez adaptera

Offline Nemanja92

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Fact
  • Moja Kaciga: Ima raznih..
  • MojSetup: S6 Street Race
  • MojSpuh: Tg TREK
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #26 : 23 Studeni, 2011, 22:08:27 »
@drnda@steeef ajde vi malo ukljucite mozgove.. Andy je u pravu.. Ne bitno da l je disk ovoliki ili onoliki ako se koci 35m(kao sto je bio primer), oba diska ce se okrenuti isti borj puta, jer se tocak okrenuo odredjeni broj puta..  E u cemu je razlika izmedju velikog i malog diska sa istim klestima? Veliki ima veci obim, sto znaci da ce plocice prilikom jednog okretaja tocka tj. u nekoj jedinici vremena preci duzi put, ali ce ta jednica vremena za veliki i mali disk ostati ista.. Uzmimo disk 190 i 240mm.. 190 ima obim(po obodu) 60cm, a 240 75cm.. Sto znaci da ce plocice u jednom okretaju tocka preci pro 60 odnosno 75cm povrsine.. I naravno da ce brze ukociti kad prelaze preko vece povrsine..
E sad ako mi hocemo da ukocimo za recimo 40m, sa diskom od 240mm(75cm) upotrebicemo silu N, a kad bi kocili sa diskom 190mm(60cm) moramo da upotrebimo silu 1.25N, sto znaci da moramo da upotrebimo 25% vecu silu(a da bi upotrebili vecu silu trebaju nam jaca klesta koja kostaju dosta) , sto znaci brze trosenje diska i plocica... Iz toga sledi da ce disk 240mm kociti 25% bolje sa istim klestima..

Ili ako nekom jos uvek nije jasno, razmislite o sledecem: Zavrtite neki tocak (od bicikla) i probajte da ga zaustavite rukom. Da li ce vam biti lakse da ga zaustavite ako ga uhvatite po obodu ili blizu centra??
Zasto cemo ga lakse zaustaviti kad ga uhvatimo po obodu? Prosto. To je rezultat momenta sile (zamislite kljc za zavijanje duzi i kraci; sa kojim je lakse zategnuti?). Momenat je sila(F*a) pomnozena sa duzinom(m) necega(poluge npr.)..
Uzmimo silu N i pomnozimo je sa poluprecnikom diska 240mm.. Poluprecnik je 0.12m puta N = 0.12Nm. A uzmimo disk od 190mm.. poluprecnik 0.095 * N = 0.095Nm
Sta je vec 0.12Nm ili 0.095Nm?
S6 Street race
Tecnigas Trek
Mikuni 16
Malossi red sponge Naraku racing vario Malossi Fly Malossi white contrast spring Athena belt 801/17 Malossi primar

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #27 : 23 Studeni, 2011, 22:15:35 »
bez upotrebe matematike zakljucujem da ne mislis mozgom pri citanju postova  :hello:
doktore, znam da su 2 ali po 1 na svakoj strani, zanima me idu li na tu vilu ijedne s vise klipica... da su sa seriskog skutera, ne aftermmarket...
imam ove navedene i skoro sve isto koce
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #28 : 23 Studeni, 2011, 22:21:46 »
drnda pa j**** te u glavu stavi od vxra i bolje ti netreba...nemres rec da isto koce od vxra i od pedesetke ja sam tu kombinaciju isprobo na serijskom 220 disku i taman je

Offline Nemanja92

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Fact
  • Moja Kaciga: Ima raznih..
  • MojSetup: S6 Street Race
  • MojSpuh: Tg TREK
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #29 : 23 Studeni, 2011, 22:24:34 »
Ja sam reko ono sto mislim, stojim iza toga i podupro to sa malo mate i fizike.. Ako nadjes neku gresku u mom proracunu reci.. Ako ne znas matu to nije moj problem..
S6 Street race
Tecnigas Trek
Mikuni 16
Malossi red sponge Naraku racing vario Malossi Fly Malossi white contrast spring Athena belt 801/17 Malossi primar

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #30 : 23 Studeni, 2011, 22:27:28 »
doktore... rekao sam od ovih celjusti sto sam ja naveo da skoro isto koce.. znaci sr 50 i 150, rox i sf
a tebe sam pitao mogu li neke bolje od njih ici na rox vilu bez prerada (distancer ,nosac...)
i pretpostavljam da su oni dosta i deblji od ovih celjusti koje sam ja naveo...


nemanja.. nije se o tome govorilo.. drzi se ti matematike, a ne prakse kao i neki wanna be tuneri bez cvikanja  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #31 : 23 Studeni, 2011, 22:28:16 »
nemanja nemoj se ljutit al j#bo teoriju kad to u praksi nemora tak bit iz vise razloga

drnda kolko ja znam na roxovu vilicu ti nejde ni jedna druga celjust a da valja bez prerada...jbg igraj se  ;D

Offline Nemanja92

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Keeway Fact
  • Moja Kaciga: Ima raznih..
  • MojSetup: S6 Street Race
  • MojSpuh: Tg TREK
Rasprava - kočnice
« Odgovori #32 : 23 Studeni, 2011, 22:51:07 »
@drnda nisam ja nikakav wanna be tuner.. Tuning 2t motora (uglovi, time-area zavisnosti) se baziraju na matematici  i fizici i ne mozemo tek tako da se odreknemo mate i fizike, iako ih vecina ne voli.. Dok nije bilo protmap analyzera, analiza cilindra se radila rucnim merenjim povrsina, ugla uprskavanja.. I portmap analyzerr radi na tom principu, samo sto je taj program lako koristiti.. I sad niko ne mora da bude dokort nauka da bi analizirao cilindar, napravi portmap, ubaci u program i on mu sve kaze..

@2Tdottore naravno da ne mora, ali ovo je prosta mata i fizika i uglavnom se analogno preslikavaju u praksi... Ja sam uvek ZA neko budzenje, ali pre toga da se stavi na papir.. da se ne radi na pamet.. Inace praksa je ne procenjivo iskustvo, i jos jednom cu se sloziti da nije sve kao u teoriji sbog raznih faktora...

Zagazili smo u off, ako treba nek  modovi brisu.. Kolko ja vidim gagi ovde najmanje post-uje..
Pozz svima, samo opusteno
Stay tuned!
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2011, 10:15:29 CoK »
S6 Street race
Tecnigas Trek
Mikuni 16
Malossi red sponge Naraku racing vario Malossi Fly Malossi white contrast spring Athena belt 801/17 Malossi primar

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #33 : 24 Studeni, 2011, 12:23:33 »
@drnda@steeef ajde vi malo ukljucite mozgove.. Andy je u pravu.. Ne bitno da l je disk ovoliki ili onoliki ako se koci 35m(kao sto je bio primer), oba diska ce se okrenuti isti borj puta, jer se tocak okrenuo odredjeni broj puta..  E u cemu je razlika izmedju velikog i malog diska sa istim klestima? Veliki ima veci obim, sto znaci da ce plocice prilikom jednog okretaja tocka tj. u nekoj jedinici vremena preci duzi put, ali ce ta jednica vremena za veliki i mali disk ostati ista.. Uzmimo disk 190 i 240mm.. 190 ima obim(po obodu) 60cm, a 240 75cm.. Sto znaci da ce plocice u jednom okretaju tocka preci pro 60 odnosno 75cm povrsine.. I naravno da ce brze ukociti kad prelaze preko vece povrsine..
E sad ako mi hocemo da ukocimo za recimo 40m, sa diskom od 240mm(75cm) upotrebicemo silu N, a kad bi kocili sa diskom 190mm(60cm) moramo da upotrebimo silu 1.25N, sto znaci da moramo da upotrebimo 25% vecu silu(a da bi upotrebili vecu silu trebaju nam jaca klesta koja kostaju dosta) , sto znaci brze trosenje diska i plocica... Iz toga sledi da ce disk 240mm kociti 25% bolje sa istim klestima..

Ili ako nekom jos uvek nije jasno, razmislite o sledecem: Zavrtite neki tocak (od bicikla) i probajte da ga zaustavite rukom. Da li ce vam biti lakse da ga zaustavite ako ga uhvatite po obodu ili blizu centra??
Zasto cemo ga lakse zaustaviti kad ga uhvatimo po obodu? Prosto. To je rezultat momenta sile (zamislite kljc za zavijanje duzi i kraci; sa kojim je lakse zategnuti?)
. Momenat je sila(F*a) pomnozena sa duzinom(m) necega(poluge npr.)..
Uzmimo silu N i pomnozimo je sa poluprecnikom diska 240mm.. Poluprecnik je 0.12m puta N = 0.12Nm. A uzmimo disk od 190mm.. poluprecnik 0.095 * N = 0.095Nm
Sta je vec 0.12Nm ili 0.095Nm?
:icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #34 : 24 Studeni, 2011, 12:58:50 »
@drnda@steeef ajde vi malo ukljucite mozgove.. Andy je u pravu.. Ne bitno da l je disk ovoliki ili onoliki ako se koci 35m(kao sto je bio primer), oba diska ce se okrenuti isti borj puta, jer se tocak okrenuo odredjeni broj puta..  E u cemu je razlika izmedju velikog i malog diska sa istim klestima? Veliki ima veci obim, sto znaci da ce plocice prilikom jednog okretaja tocka tj. u nekoj jedinici vremena preci duzi put, ali ce ta jednica vremena za veliki i mali disk ostati ista.. Uzmimo disk 190 i 240mm.. 190 ima obim(po obodu) 60cm, a 240 75cm.. Sto znaci da ce plocice u jednom okretaju tocka preci pro 60 odnosno 75cm povrsine.. I naravno da ce brze ukociti kad prelaze preko vece povrsine..


filozofe da čitaš s razumijevanjem i nisi samo u brojkama shvatil bi da smo drnda i ja mislil na ovaj faktor,znači put pločica po većem i manjem disku  ::)
stej čuner s kalkulatorom.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Rasprava - kočnice
« Odgovori #35 : 24 Studeni, 2011, 14:06:15 »
kvalitetan disk
kvalitetne pločice-sintetske braking za strit rejsere i rejsere
kvalitetan pleteni lajtung
novo kvalitetno ulje u sistemu
kvalitetna pumpica

uopce nema potrebe za bijesnim dIskovima--ko ima veći najjači je u ghetu

kad se sve to razradi i legne, nema greške

Offline gagi racer

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: RUNNER 125-180
  • Moja Kaciga: Lazer Joe Bar T
  • MojSetup: 180 Modified
  • MojSpuh: PM59
Odg: Rasprava - kočnice
« Odgovori #36 : 24 Studeni, 2011, 14:24:36 »
sta je to ? kvalitetan pleteni lajtung ? nikako da skontam ?

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Rasprava - kočnice
« Odgovori #37 : 24 Studeni, 2011, 14:30:04 »
kvalitetan disk
kvalitetne pločice-sintetske braking za strit rejsere i rejsere
kvalitetan pleteni lajtung
novo kvalitetno ulje u sistemu
kvalitetna pumpica

uopce nema potrebe za bijesnim dIskovima--ko ima veći najjači je u ghetu

kad se sve to razradi i legne, nema greške

 :icon_thumright: Eto Doritos ti je sve rekao

 jedino sto se moze povezivat sa večim i bjesnim diskovima je veca brzina svi oversize diskovi se pokazuju u punom sjaju samo na vecim brzinama

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Rasprava - kočnice
« Odgovori #38 : 24 Studeni, 2011, 14:45:35 »
sta je to ? kvalitetan pleteni lajtung ? nikako da skontam ?

opleteni lOjtung bokte

pleteno crevo  :dontknow: :dontknow:
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2011, 14:47:27 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline gagi racer

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: RUNNER 125-180
  • Moja Kaciga: Lazer Joe Bar T
  • MojSetup: 180 Modified
  • MojSpuh: PM59
Odg: Rasprava - kočnice
« Odgovori #39 : 24 Studeni, 2011, 14:49:01 »
opleteni lOjtung bokte

pleteno crevo  :dontknow: :dontknow:
tako reci... crevo... zar nije najbolje da je armirano crevo ?

i aj da vas pitam nesto, meni gilera podosta lose koci napred, i podosta je mekana prednja kocnica... tek kada je skoro do kraja stisnes, ona koci... do cega je to ?