Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Rasprava - kočnice  (Posjeta: 9108 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Rasprava - kočnice
« : 22 Studeni, 2011, 22:44:58 »
bolji bi trebao biti iz razloga sto se brze toplina gubi sa diska i manje krugova napravi pri istom zaustavljanju u usporedbi s manjim diskom, to bi trebalo znaciti da dulje ostaje hladniji i bolje kocii...
nezz jel svi skuze, ali ja osobno skuzim da kad duze kocis ili puno agresivnije vozim da mi je malo slabija kocnica, a to je vjerojatno povezano s temperaturom diska i plocica...
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2011, 10:14:59 CoK »
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #1 : 22 Studeni, 2011, 22:49:08 »
ako ti osjetiš to na cesti svaka ti čast xD po toj teoriji disk na zipu nebi kočio uopće  :dontknow:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #2 : 22 Studeni, 2011, 22:52:51 »
kazem da ja to osjeti, nisam rekao da mora biti do toga bas, ali osjetim jbt, kao da je meksa , jednostavno ne grize kao kada se ne ganjas...
zato i gledam sad bubnuti neki sto veci disk, znam da ce kociti isti k kad su plocice i ceeljust ista, ali barem mi nece tako lako postati mekana
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #3 : 22 Studeni, 2011, 23:09:22 »
to sto je mekana nije do diska nego najvjerojatnije do loseg lajtunga ili loseg ulja a moze bit i do pumpe al do diska nije miljon posto jer kak je gore navedeno na cesti nema boga da pregrijes disk kak god da mali bio(podrazumjeva se na tvornicki)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #4 : 22 Studeni, 2011, 23:33:09 »
pleteni laktung , agipovo ulje, stage 6 racing plocice , srkin 190 disk, brembo rox celjust
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #5 : 22 Studeni, 2011, 23:43:33 »
onda je izgleda do pumpe.meni isto pumpa krepava lagano na runneru za utrke slicna stvar mi se desava ko i tebi nakon par krugova al sam ju sj#bo. napravi si štel serafic za stiskanje klipica i uvjek bu ti tvrda.male tajne velikih majstora :P

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #6 : 23 Studeni, 2011, 00:15:17 »
bolji bi trebao biti iz razloga sto se brze toplina gubi sa diska i manje krugova napravi pri istom zaustavljanju u usporedbi s manjim diskom, to bi trebalo znaciti da dulje ostaje hladniji i bolje kocii...
nezz jel svi skuze, ali ja osobno skuzim da kad duze kocis ili puno agresivnije vozim da mi je malo slabija kocnica, a to je vjerojatno povezano s temperaturom diska i plocica...

stari ovo ti nema nikakve logike...
aj zamisli da vozis 100 km/h i treba ti amo reć 35 m da stanes i u tih 35m kolo se okrene nekih 30 krugova samim time će se i disk okreniti 30 puta bez obzira na njegovu veličinu
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #7 : 23 Studeni, 2011, 00:44:53 »
stari ovo ti nema nikakve logike...
aj zamisli da vozis 100 km/h i treba ti amo reć 35 m da stanes i u tih 35m kolo se okrene nekih 30 krugova samim time će se i disk okreniti 30 puta bez obzira na njegovu veličinu



da okrenut ce se i disk bio 190 ili 260mm sto znaci da ce čeljust za isti krug kočiti po većoj površini, ja isto mislim da teoretski bolje koci ali opet s druge strane ne vjerujem da je prevelika razlika

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #8 : 23 Studeni, 2011, 12:15:23 »
ja vjerujem da je razlika jako velika....kad sam na srku stavio oversize s6,to je bilo nebo i zemlja,a još k tome imam i orginal adapter po kojem svi pljuju da nevalja,i svjestan sam da nevalja ali i dalje koči neuporedivo bolje nego sa 190 diskom..... :happy6:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #9 : 23 Studeni, 2011, 16:04:57 »
ja vjerujem da je razlika jako velika....kad sam na srku stavio oversize s6,to je bilo nebo i zemlja,a još k tome imam i orginal adapter po kojem svi pljuju da nevalja,i svjestan sam da nevalja ali i dalje koči neuporedivo bolje nego sa 190 diskom..... :happy6:

to pises zato sto imas 50ccm prednje celjusti, i to je slozeno da bude tako! bilo kakve vece celjusti , i pricao bi drugu pricu , jer u tom slucaju to nit koci nit se moze voziti  :icon_thumright:
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #10 : 23 Studeni, 2011, 16:14:43 »
to pises zato sto imas 50ccm prednje celjusti, i to je slozeno da bude tako! bilo kakve vece celjusti , i pricao bi drugu pricu , jer u tom slucaju to nit koci nit se moze voziti  :icon_thumright:

ispravak netočnog navoda!  :nono:

na taj adapter nepaše čeljust od novog sr-a,jer nije ista ko od starog.....i odma kad sam namontiro disk sam uzo čeljust od 150-tke,tako da neznam kako bi bilo sa 50ccm čeljusti....moro sam rastavit čeljust i unutra ju pobrusit za mm jer je disk zapinjo u nju....i sad ne lovi skroz vanjski rub i ide skroz do onih okruglih "zakovica" i opet koči puno bolje nego 190 disk,al svjestan sam da bi sa drugim adapterom bilo bolje,napravit ču i njega ali sad ima puno važnijih stvari prije za rješit!
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #11 : 23 Studeni, 2011, 16:18:47 »
ja sam stvarno isprobavo brdo kombinacija i doso sam do zakljucka da je najoptimalnija stvar ak vec neko oce veci disk radi sminke uzet 250 disk po mogucnosti ne onaj nazubljeni jer koci losije nego okrugli i dvoklipnu celjust od npr runnera 180 ili vxra u kombinaciji sa pletenim lajtungom i mekanim plocicama.sve vece i jace od toga tipa veci disk tipa 260 il 280 da ne kazem veci i cetveroklipna celjust nevalja iz tog razloga sto to samo prividno bolje koci u prijevodu čitaj preagresivno za serijske vilice koje trpe prevelika opterecenja sto mze dovest do raznih nepogodnih stvari i uz to prejaka kocnica nema smisla jer prednja guma s obzirom na relativno lagan motor nema dovoljno gripa sto dovodi da se u malo nezgodnijoj situaciji di se koci ajmo rec refleskno ovisno o podlozi si na podu ili zato kai je guma popustila ili zato kai bu motor stao a ti bus preletio preko volana i opet si na podu.stoga treba pronac neku umjerenu kocnicu a ja garantiram da se prije stane u nulu sa malo slabijom kocnicom nego sa preagresivnom iz gore navedenih razloga i niko mi nemre rec da to nije istina sta sam napisao ako kaze da nije znaci da nije isprobavao preko nekoliko ajmo rec setup-ova kocnica.


btw. vidio sam da je neko reko da se na runnera nemoze stavit disk 280 evo dokaza da ni to nije istina.ja sam osobno vozio motor sa bas tim prednjim krajem i mogu rec da je to neiskoristivo iz vise razloga



Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #12 : 23 Studeni, 2011, 16:31:04 »
ispravak netočnog navoda!  :nono:

na taj adapter nepaše čeljust od novog sr-a,jer nije ista ko od starog.....i odma kad sam namontiro disk sam uzo čeljust od 150-tke,tako da neznam kako bi bilo sa 50ccm čeljusti....moro sam rastavit čeljust i unutra ju pobrusit za mm jer je disk zapinjo u nju....i sad ne lovi skroz vanjski rub i ide skroz do onih okruglih "zakovica" i opet koči puno bolje nego 190 disk,al svjestan sam da bi sa drugim adapterom bilo bolje,napravit ču i njega ali sad ima puno važnijih stvari prije za rješit!

260 disk, sa celjustima od 150,pletenim lajtungom i dobrim plocicama na sr 150 ne radi nikako!
a kak to radi kod tebe, ili imas bolje vile ili si znanstvenik ili se upoce nisi vozio , u to ne ulazim  :icon_thumright:
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #13 : 23 Studeni, 2011, 16:33:45 »
dottore, jel moze taj stage na obicnim vilama i s original klijestima?
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #14 : 23 Studeni, 2011, 16:39:39 »
sve moze ak znas slozit samo ne vidim potrebu za tim

a da si vi kemicari slozite ovak nes mozda bi onda bili zadovoljni  :drunken_smilie:

« Zadnja izmjena: 23 Studeni, 2011, 16:42:31 2TDottore »

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #15 : 23 Studeni, 2011, 17:56:55 »
260 disk, sa celjustima od 150,pletenim lajtungom i dobrim plocicama na sr 150 ne radi nikako!
a kak to radi kod tebe, ili imas bolje vile ili si znanstvenik ili se upoce nisi vozio , u to ne ulazim  :icon_thumright:

dal su vile bolje il nisu neznam,samo znam da su na novo reparirane,da jesam se vozio,da imam pleteni lajtung,da imam iskemijane pločice koje opče nisu orginal i da odlično koči u usporedbi sa 190....
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #16 : 23 Studeni, 2011, 18:11:50 »
kaj neko novo natjecanje ko ima bolje bremze  :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #17 : 23 Studeni, 2011, 18:17:40 »
tak nekak....sad se natjecu ko bu slozil bolje bremze a kasnije buju se natjecali ko bu prvi prije poljubil asfalt...  ::)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #18 : 23 Studeni, 2011, 18:53:26 »
stari ovo ti nema nikakve logike...
aj zamisli da vozis 100 km/h i treba ti amo reć 35 m da stanes i u tih 35m kolo se okrene nekih 30 krugova samim time će se i disk okreniti 30 puta bez obzira na njegovu veličinu

upotrijebi mozak na kvalietniji nacin  :toothy11:
nije isto kad razmotas disk 190 mm u pravac i kad razmotas 300 mm... manji je recimo dug pola metra, drugi 90 cm... nebitno.. ali u tih 100 metara po kome disku ce manje puta preci plocica... nadam se da si shvatio  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner 180 Black Widow
« Odgovori #19 : 23 Studeni, 2011, 18:56:34 »
ja sam stavio na roxac etvoroklipnu celjust od smc-a660 i disk 240 mm ,i mogu rec da je to cisto preseravanje(nemislim na disk nego klijesta)   :drunken_smilie: sa aeroxovom pumpicom je prejebeno kocilo,a sad cekam da nabavim od nekog r-a pa opet ide gore  :toothy10: iako je preseravanje kuzis  :dontknow:  :laughing6:
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !