Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa  (Posjeta: 3252 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« : 09 Listopad, 2009, 19:36:33 »
e ovak... na ovom mom čudu se počeo prije nekih 2-3 tisuće kilometara čut neki divlji zvuk iz prijenosa. krećem sve ok i na 55 kmh počne fučkat i promjeni se zvuk u neki čudni ko da se oće sve raspast i na 70 kmh dok se getriba još brže zavrti to prestane i onda onak kao da fućka - neka viša frekfencija... na motoru imam multivar + kevlar... pa šta bi to moglo bit jer prokleti zvuk baš iritira?

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #1 : 09 Listopad, 2009, 19:55:19 »
to su simptomi lezaja ako se ne varam...  :icon_scratch:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #2 : 09 Listopad, 2009, 19:57:50 »
iza u getribi? moguće jer sam strgo primar a stari mi je izbio staru osovinu i nabio novu sunce mu j****  :icon_biggrin: a jel se lako ošteti taj ležaj?

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #3 : 09 Listopad, 2009, 20:06:16 »
ovisi sta radis s njim da se osteti, u principu se ne ostecuju, lezaji se sporo trose ali ostecenje samo od sebe je rijetko, osim da ti nesto drugo pukne pa uzrokuje disbalans u radu. tebi je bio ostecen primar, i samim time sto si to otvarao i sto ti se to dogodilo to postaje sumnjivo.

jbg nista ne mos rec napamet dok ne otvoris pa vidis, a ako imas neuobicajene zvukove/vibracije to je znak da je negdje lufta ili ostecenja. ja mislim da je lezaj, sad treba detektirat (cut, slusat) koji tocno i pogledat

edit: ali 90% iza...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #4 : 09 Listopad, 2009, 20:41:56 »
fuckanje  koje se mijenja ovisno o brzini je najcesce lezaj u getribi

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #5 : 09 Listopad, 2009, 20:54:21 »
aha, a reci mi jel to problem promjenit i kak mogu točno provjerit da je on?  :notworthy:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #6 : 09 Listopad, 2009, 20:59:34 »
mozda je samo lezaj u deklu? pa ako zelis provjerit dal je on, moras rastavit toliko da dodes do njega.. i onda je dovoljno rukom okrenut da bi skontao da je otisao.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #7 : 09 Listopad, 2009, 21:32:40 »
da se nadovežem ako smijem??
imam istu situaciju samo na minarelliju kod mene isto žviždi i čuju se ležajevi da drobi pa me zanima ako neko zna dimenzije ležaja i šta več ide nisam baš prčko oko getribe tako da neznam.ima dva ležaja kolko sam vidio(bez kaveza) e sad jel ima kakav semerin??? :help:
lovac u mutnom team

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #8 : 09 Listopad, 2009, 21:40:17 »
ej da ne otvaram novu temu evo od mene jedno pitanje : na brzina oko 35km/h dolazi neki zvuk ( zzzzz ) od prenosa ( potocno od varijatora ) i kad malo povecam brzinu 40km/h zvuk se izgubi  i da skut ima 5700km rolne su nove polini ( prosle 1500km ) ja mislim da taj zvuk od ovaj dio ( vidi slika ) !!!  i da dali je to moguce da zvuk dolazi od tamo  ? ? ?


Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #9 : 09 Listopad, 2009, 21:50:58 »
ovaj ležaj u deklu - svaki put dok skidam deklo provjerim... ide lagano i nema lufta tak da nije on...

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #10 : 10 Listopad, 2009, 07:41:12 »
ej da ne otvaram novu temu evo od mene jedno pitanje : na brzina oko 35km/h dolazi neki zvuk ( zzzzz ) od prenosa ( potocno od varijatora ) i kad malo povecam brzinu 40km/h zvuk se izgubi  i da skut ima 5700km rolne su nove polini ( prosle 1500km ) ja mislim da taj zvuk od ovaj dio ( vidi slika ) !!!  i da dali je to moguce da zvuk dolazi od tamo  ? ? ?





jel netko zna odgovor na moje pitanje ???

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #11 : 10 Listopad, 2009, 12:06:42 »
to su klizaci, ne znam, nisam nikad vozio s potrosenim tak da ne znam kak se oni cuju.. ali ja mislim da od njih dolazi cin cin zvuk a ne zzz.  :toothy12:
moze bit da to cujes remen kako proklizava.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #12 : 10 Listopad, 2009, 12:39:49 »
Brla, verovatno si oštetio ležaj u prenosu pa se on javlja...Ja imam isti slučaj a upravo mi se javio zvuk nakon ne baš pedantnog stavljanja ležaja u prenos pa sumnjam da je oštećen...

meni se javi taj zvuk na 70, počinja da zaukava onako, i onda na 80 već prestane...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #13 : 10 Listopad, 2009, 13:35:37 »
aha, a jel mi može ko reć kak da se uvjerim da je on kriv i jel problem to zamjenit (treba neki radapciger ili nešto?)

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #14 : 10 Listopad, 2009, 13:44:17 »
aha, a jel mi može ko reć kak da se uvjerim da je on kriv i jel problem to zamjenit (treba neki radapciger ili nešto?)

a mozes se uvjerit jedino tako da otvoris sve do njega i zavrtis prstima prvo lagano osovinu koja lezi na lezaju, onda malo brze i osjetis na prstima ako ne ide glatko, promrdas osovinu da li ima lufta, uglavnom moras imat sluha i osjecaja, jednostavno znas kad ne ide glatko... ako grebe u prekidima kad je tisina...

to je stvar osjecaja, sta da ti kazem... :dontknow:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #15 : 10 Listopad, 2009, 14:27:05 »
aha, a sad me još zanima jel to teško promjenit na piaggiu  :icon_biggrin: znam da ga drži jedan osigurač pa jel on izlazi lagano dok se izvadi osigurač ili ga se treba izbijat  ??? hvala svima na pomoći  :notworthy:

Offline ceta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #16 : 12 Listopad, 2009, 17:55:43 »
bok, imam problem na speedfightu 2, neki čudan zvuk mi proizvodi iza kod prijenosa poslije 50kmh....promijenio sam remen, rolice, sve ležajeve u prijenosu, zupčanici su ko novi, nema znaka da su oštečeni...neznam šta bi to moglo bit...molim pomoć

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #17 : 12 Listopad, 2009, 19:33:47 »
bok, imam problem na speedfightu 2, neki čudan zvuk mi proizvodi iza kod prijenosa poslije 50kmh....promijenio sam remen, rolice, sve ležajeve u prijenosu, zupčanici su ko novi, nema znaka da su oštečeni...neznam šta bi to moglo bit...molim pomoć


kako si lezajeve stavljao, jesi nabijao po njima, mozda si ostetio lezaj pri ugradnji. to je cest slucaj, dovoljno je da lupis po njemu malo jace i vec si mu poremetio konstrukciju.

Offline ceta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #18 : 12 Listopad, 2009, 19:38:35 »
jesam, ali na dodir kad ih okrećem je sve ok, kako bi ih drukčije stavio??

Offline SF-2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sr 50 R - zvuk iz prijenosa
« Odgovori #19 : 12 Listopad, 2009, 19:47:19 »
jesam, ali na dodir kad ih okrećem je sve ok, kako bi ih drukčije stavio??


lezaj se stavlja tako da ne lupas direktno po njemu, nego se stavi neka gedora iste velicine na njega i lupa se po njoj tako da se sila udarca u jednoj mjeri amortizira dok dodje do lezaja... on mora ravnomjerno ulaziti u leziste. mozda zvuci kao filozofija al sve je to bitno. on moze biti jako malo ostecen ali se svejedno cuje.

mozda to vec znas, ali kazem.