Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: XP vs Vista vs 7  (Posjeta: 8669 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
XP vs Vista vs 7
« : 14 Rujan, 2009, 10:09:15 »
Ajmo ova tri Windowsa staviti u "izlog" i nek svako iznese svoje mišljenje o svakome  :icon_thumright:


XP
Čim je došo, zayebali su ga. Nisi mogao instalirati USB uređaje dok nije izašo SP1 nakon čega je postao najbolji operacijski sustav za "mase". Najduže je bio aktivan od svih operacijskih sustava i dan danas se još ugrađuje i na najnovija računala i notebooke. Osobno moj favorit  :icon_thumright: Mana mu je što je to što sad na novom kompu ne prepoznaje 4 GB RAM-a jer je 32-bitni, dok 64-bitna verzija XP-a nije zaživjela kako se spada i dosta je slaba pokrivenost driverima.

Vista
Instalirao sam ju prije par mjeseci, Ultimate 64 bitnu i dojmila me se dizajnom i glatkoćom Aero sučelja, ali imala je par "bug"-ova koji su me s vremenom počeli iritirati, ali sve u svemu pokazala se kao jako dobar i stabilan nasljednik XP-a  :icon_thumright: Mana joj je što je zauzimala "gola" oko 1,13 GB RAM-a što meni doduše ni najmanje nije smetalo, ali nakon drugog pokušaja crack-anja opet mi je javilo da Windows-i nisu Genuine bez obzira što Auto Update nije uključen pa mi je to bila idealna prilika da instaliram novi Windows...

7
Eto, jučer skinuo All in one Ultimate sedmicu te instalirao 64 bitnu verziju i moram priznat da sam se jako iznenadio kad sam nakon instaliranja Test Drive Unlimited-a počeo igrati igru bez da sam i jedan jedini driver instalirao. Windows radi savršeno, jako je sličan Visti na prvi pogled, zauzima 150 MB manje mjesta u RAM-u i navikavam se još uvijek na novi taskbar  :toothy3: :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4156
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #1 : 14 Rujan, 2009, 11:21:21 »
A evo XP... po meni su u početku bili dosta bugoviti.. neznam kad sam nabavio SP2 malo se smirilo... al trebalo ih je tweakati da rade kako treba... Živcira kai svaki mogući driver treba instalirat da bi radili... dost dugo se instaliraju.. nakon nekog vremena korištenja trajanje bootanja i shut downa se produži znatno :/  Znali su mi često bacat plavi ekran... errorove razne..

Vistu ultimate sp2 sam koristio 2 dana :P .... također problem bio s driverima... jedva iskopao drivere za mrežni adapter nisam mogo na net.. makar na cd-u od matičnep iše da podržava vistu :S .... troši dosta više memorije od XP-a

7 ca... po meni pre dobar OS... instalirao ih za 20 minuta i na netu sam... nikakvi driveri nisu potrebni (dobro ak ima neko posebno zvučnukartušu onda nema zvuka na njoj nego na mbo) Rade glatko ... koristim ih od one prve bete... zaboravio sam kai error znači :) nikad problema snjima... sad imam full verziju updejta fino... čak nemoram ič na stranicu od nvidije da skinem drivere za grafulju .. več to winsi u updateu ponude :)
Ima zgodnih dodataka kao npr snipping tool... tako da u dva klika izrežem baš onaj dio ekrana koji mi je potreban.. nemoram više prt screen pa u paint pa izrezivat... ima u sebi program za pržit diskovlje... također podržava prženje ISO fajlova...kalkulator je unaprijeđen pa sad preračunava brzinu, kut, prostor, tlak, snagu .... search je po meni puno efikasniji...onaj u xpu je bio spor koma...također ovaj od 7ce searc... upišeš npr. word... lupiš enter... i microsoft word je otvoren.. nemoraš po startu kopat ko nekad :)

Fora je ovaj izbornik prozora :)


Također gadgeti su mi praktični... sve je nekako uglađenije... reko bi iskoristljivost je veća .... manje troše memorije od viste... na leru meni zna past ispod 600mb dok vista okida barem dobrih 800mb

eto toliko od mene.. nemogu se svega ni sjetit
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2009, 11:23:51 Poggiali »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #2 : 14 Rujan, 2009, 11:54:50 »
Poggi dobro objašnjeno. Prvo sam se začudio na sedmici kaj nema gadgets-a  :dontknow: Onda sam skužio da ih samo pikneš gore, a prostor ispod gadgeta je iskoristiv, za razliku od viste  :laughing7:

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4156
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #3 : 14 Rujan, 2009, 17:50:42 »
da... još bi dodao za sedmicu.... praktična stvarčica da dok držiš ctrl i skrolaš mišem... povećavaš/smanjuješ ikone/thumbove  :headbang:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #4 : 14 Rujan, 2009, 20:00:20 »
postoji li ta 7 u 64bit verziji i po mogućnosti na hrvatski? ova vista ultimate mi dopizdila sa engleskim a nikako updatat na hrvatski ili njemački.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4156
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #5 : 14 Rujan, 2009, 21:01:06 »
postoji li ta 7 u 64bit verziji i po mogućnosti na hrvatski? ova vista ultimate mi dopizdila sa engleskim a nikako updatat na hrvatski ili njemački.
Ova verzoja koju sam ja skinuo ima u sebi 32 i 64 bit... pa biraš pri instalaciji... kasnije ideš na update pa staviš da skine na hrvatski ... nije velki dodatak i netreba mu puno ;)

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #6 : 14 Rujan, 2009, 21:14:57 »
geekovi  :toothy11:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #7 : 14 Rujan, 2009, 21:51:38 »
Ova verzoja koju sam ja skinuo ima u sebi 32 i 64 bit... pa biraš pri instalaciji... kasnije ideš na update pa staviš da skine na hrvatski ... nije velki dodatak i netreba mu puno ;)

I imaš Validate verziju ono da nemaš sranja da ti sere da je krekirana i to ???

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #8 : 14 Rujan, 2009, 21:56:49 »
ja na laptopu sad korsitim 7,predobra je,trosi memorije nista,opetrecenje kompa je 4 % :toothy11:

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2009, 22:14:13 »
pitanje u vezi sedmice.. na laptopu imam xp, disk podjeljen na c i d, na c su windowsi a na d ima kolekciju filmova i serija i svašta.. sad ako bih formatirao c i stavio gore sedmicu dal bi mi na d disku ostalo sve normalno?? neće mi se zbrisat ili tak nekaj?

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #10 : 14 Rujan, 2009, 22:21:30 »
i ako ko ima link di se more skinut sedmica al prava ili ima ko torrent da mi pošalje na mail ili msn? jer mi se neda sad skidat deset torrenta i tražit koji je pravi.. i kolko je velika kad se skida?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4156
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #11 : 14 Rujan, 2009, 23:00:32 »
I imaš Validate verziju ono da nemaš sranja da ti sere da je krekirana i to ???
U ovih tjedan dana nisam imao problema s njom... onaj crack koji dolazi s njom sam koristio i to je to :/

@ Shiltac... ak formatiraš c disk.. d ostaje netaknut... ja imam 7 particija  i samo sam jednu fromatirao i ostalo šljaka i dalje...

link ču stavit ako nađem... malo mi je duže trebalo da nađem ispravnu verziju ... ima puno francuskih, posljkih mađarskih verzija, skoro nijedna engleska... ova moja je velika 3.8 gb

evo naziv moje verzije sedmice : GRMCULFRER_EN_PL_x86_x64_DVD

možda pomogne :)
« Zadnja izmjena: 14 Rujan, 2009, 23:04:36 Poggiali »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #12 : 14 Rujan, 2009, 23:06:08 »
Ova verzoja koju sam ja skinuo ima u sebi 32 i 64 bit... pa biraš pri instalaciji... kasnije ideš na update pa staviš da skine na hrvatski ... nije velki dodatak i netreba mu puno ;)

E, tu i ja imam. Ja sam odabrao 64 bitnu  :icon_biggrin:

geekovi  :toothy11:

Seresh a dobri smo si  :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #13 : 14 Rujan, 2009, 23:12:01 »
U ovih tjedan dana nisam imao problema s njom... onaj crack koji dolazi s njom sam koristio i to je to :/

@ Shiltac... ak formatiraš c disk.. d ostaje netaknut... ja imam 7 particija  i samo sam jednu fromatirao i ostalo šljaka i dalje...

link ču stavit ako nađem... malo mi je duže trebalo da nađem ispravnu verziju ... ima puno francuskih, posljkih mađarskih verzija, skoro nijedna engleska... ova moja je velika 3.8 gb

evo naziv moje verzije sedmice : GRMCULFRER_EN_PL_x86_x64_DVD

možda pomogne :)
kako da nije pomoglo :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #14 : 14 Rujan, 2009, 23:15:50 »
kako da nije pomoglo :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

daj još jednom pošalji, jer me msn jebe nemogu ti odgovorit..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #15 : 14 Rujan, 2009, 23:16:23 »
i ako ko ima link di se more skinut sedmica al prava ili ima ko torrent da mi pošalje na mail ili msn? jer mi se neda sad skidat deset torrenta i tražit koji je pravi.. i kolko je velika kad se skida?

imam ti ja torent,sama se rega online i sve

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #16 : 14 Rujan, 2009, 23:18:00 »
ma i meni msn zeza i igra u svom filmu
jesi dobio sad?

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #17 : 14 Rujan, 2009, 23:18:24 »
jesam!

puno hvala!!

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #18 : 14 Rujan, 2009, 23:24:40 »
samo mi skida užasno sporo!!

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #19 : 14 Rujan, 2009, 23:27:43 »
meni isto, sa nekih 70kb/s