Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: XP vs Vista vs 7  (Posjeta: 8641 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #40 : 16 Rujan, 2009, 00:35:42 »
jel to tvoje full verzija? imaš li i vistu na hr?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #41 : 16 Rujan, 2009, 00:40:50 »
jel to tvoje full verzija? imaš li i vistu na hr?
nisam doma,na laptopu sam samo,ali ja ti koristim eng na svim sustavima

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #42 : 16 Rujan, 2009, 00:52:11 »
sranje, gdje god pitam nitko nema hrvatsku ili njemačku vistu. ako popizdim kupit ću si orginal i amen.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #43 : 16 Rujan, 2009, 00:58:15 »
sranje, gdje god pitam nitko nema hrvatsku ili njemačku vistu. ako popizdim kupit ću si orginal i amen.
pa ima ona ko i i xp u programu jezik odma

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #44 : 16 Rujan, 2009, 01:01:52 »
nit ovaj xp nit vista nemaju. sad mi treba dobra ideja kako opet pokrenut vistu da spasim podatke! ona je kompletna al ne boota na vistu kako je prije bilo


Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #45 : 16 Rujan, 2009, 01:05:51 »
nit ovaj xp nit vista nemaju. sad mi treba dobra ideja kako opet pokrenut vistu da spasim podatke! ona je kompletna al ne boota na vistu kako je prije bilo


ja sam spasio podatke sa sprzenog harda i sa kojeg se nisu dali ocitati podaci :laughing6:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #46 : 16 Rujan, 2009, 01:08:05 »
ja moram osposobit vistu da bi došao do nekih podataka

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #47 : 16 Rujan, 2009, 01:10:00 »
ja moram osposobit vistu da bi došao do nekih podataka
meni nije ni os bio instaliran na tom disku,samo podaci,dobio jedan super program

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #48 : 16 Rujan, 2009, 01:28:02 »
meni nije ni os bio instaliran na tom disku,samo podaci,dobio jedan super program
pa isusa ti, oš me još dugo jebat u zdrav mozak? kako se zove program i kako doć do njega?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #49 : 16 Rujan, 2009, 08:32:09 »
pa isusa ti, oš me još dugo jebat u zdrav mozak? kako se zove program i kako doć do njega?
kolko ti je hitno

posaljem ti preko msn kad se vratim doma

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4155
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #50 : 16 Rujan, 2009, 13:13:40 »
ma jebeš xp, vistu i win7 kad ni jedan nema od početka hrvatski ili njemački pa ja nemam blage veze šta on meni tamo muflja!
uspio sam sjebat 2 sistema u roku od 3 minute. imao sam xp i vistu na kompu. i mislim si  jebeš xp i onako ga ne trebam i formatirao ga. sad ni fucking vista neće više a tamo mi svi potrebni podatci. :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9: :angry9:

neznam još kako ali moram osposobit vistu i spasit podatke. :help: :help: :help: :help: :help: :help:
sad za prvu pomoć sam si instalirao  xp
A yeboga ti.. pa engleski tolko naućiš da samo tv gledaš  :toothy9: kak si mogo syebat :/

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #51 : 16 Rujan, 2009, 18:54:24 »
e poggi, govorim 2 jezika a za trećim fakat nemam ni interesa ni bilo šta drugog. sjebao sam zato što nisam znao šta radim jer sam od kada mi je eladio instalirao vistu na engleskom želio ili hrvatsku ili njemačku.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #52 : 16 Rujan, 2009, 18:55:08 »
kolko ti je hitno

posaljem ti preko msn kad se vratim doma
hitno da nemože gore biti!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #53 : 16 Rujan, 2009, 19:05:53 »
hitno da nemože gore biti!
u petak ti mogu poslat tek,ili da mi buraz posalje,pa cu ja tebi

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #54 : 16 Rujan, 2009, 19:51:07 »
XP
- sa zadnjim service packom, znači SP3 je po meni za low i midend računala najbolji izbor, u home ili pro inačici...koristio sam oba na više računala i pokazao se kao sasvim dobar operativni sustav i ne previše zahtjevan šta se tiče HW, ne zazuzima puno rama ni procesor prejak niti slično kao Vista

Vista
-Koristio Home Premium i Ultimate inačicu, OS koji je napredniji od XP-a, pri instalaciji niti jedan driver mi nije bio potreban, preko Windows Updatea sam dobio sve drivere i kompjuter je savršeno radio.
Osim što zauzima više RAM-a i treba jači procesor i grafičku zbog Aero sučelja nikakvih drugih minusa nema.Potrebno je napomenuti da UAC zna iznervirati ali se može ugasiti tako da to nije nikakav minus.

Na kraju priče dolazi Win 7, OS zadnje generacije,sa svim potrebnim da ispod prosječan korisnik stavi dvd u komp, odabere opcije instalacije i sačeka nekoliko 10aka minuta dok se instalira. Po instalaciji potrebno updateati sve i može se krenuti raditi.
Promjene su velike, puno više alata dolazi u samom OS-u, drugačiji je dizajn i sve.
Sva tri OS-a ja imam legalne licence registrirane i prijavljene u Microsoft tako da su mi svi updateovi normalno radili i nisam imao nikakvih problema.
Po meni Vista će pasti u zaborav jer će ju sedmica pregaziti sa svojim performansama i manjim hardverskim zahtjevima.
Eto, lijep pozdrav  :headbang:


preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #55 : 16 Rujan, 2009, 20:00:02 »
a nitko ni najmanju ideju kako osposobiti moju vistu da opet boota? xp mi sad opet radi ali vista mi je jako važna.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #56 : 16 Rujan, 2009, 20:03:14 »
a nitko ni najmanju ideju kako osposobiti moju vistu da opet boota? xp mi sad opet radi ali vista mi je jako važna.
probaj repair

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #57 : 16 Rujan, 2009, 20:15:24 »
robi, najjednostavnije ti ako mozes daa odes kod nekog frenda, suseda ili kod vec i da se spoji tvoj hard u komp i da se onda spase podaci.. a ti lako onda mozes formatirat i ponovno stavit win..
ak kuzis kaj ocu rec.. Ak si za... tak ionak sam ti duzan pivu za karike pa doleti do mene pa ti to sredimo kak spada
taj sam

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #58 : 16 Rujan, 2009, 20:28:42 »
ma ni pčroblem u recimo "my documents" moji najveći i najvažniji problem je ovaj šugavi mailprogram koji već godinama koristim. incredimail! moram po svaku cijenu spasit mailove jer ima važnih od zippo kluba i još nekih. taj ih program negdje sakriveno memorira. al ako program radi sa dva klicka napravim backup i sve ok. tako da moram osposobit vistu da bi došao do mailova i do poslovnih podataka. u win xp mi u bootloaderu il kako se zove piše ovo:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

sjećam se kad sam prije imao xp i linux da je tu ispod linux stajalo. dali bi se preko toga dalo nešto napraviti?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: XP vs Vista vs 7
« Odgovori #59 : 16 Rujan, 2009, 20:45:04 »
ma ni pčroblem u recimo "my documents" moji najveći i najvažniji problem je ovaj šugavi mailprogram koji već godinama koristim. incredimail! moram po svaku cijenu spasit mailove jer ima važnih od zippo kluba i još nekih. taj ih program negdje sakriveno memorira. al ako program radi sa dva klicka napravim backup i sve ok. tako da moram osposobit vistu da bi došao do mailova i do poslovnih podataka. u win xp mi u bootloaderu il kako se zove piše ovo:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

sjećam se kad sam prije imao xp i linux da je tu ispod linux stajalo. dali bi se preko toga dalo nešto napraviti?


ja sam se jednom davno igrao s tim i uspio sam. Dakle moguće je  :laughing7:




EDIT:
Ali s tim da je svaki OS bio zasebno instaliran na svoj disk i radili su neovisno jedan o drugome.  :icon_scratch: JBG neznam više  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: