Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Štimanje karburatora  (Posjeta: 10130 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Štimanje karburatora
« : 10 Kolovoz, 2009, 19:40:40 »
Pozdrav svima. Znam da postoje ovakve teme, pretraživao sam forum ali nema informacija koje su meni potrebne. Imam Aprilia SR 50 R, karburator je Dell'orto 17,5mm. Stavio sam diynu 64 i skinuo onaj limić sa rupicama na karbu. Sad mi se skuter guši, pokušavao sam štimati na onom šarafu za dovod zraka ali nisam uspio. Evo slike moje svjećice:

Vidi se da ne valja, malo prije sam je izvadio i skroz je mokra. E šta je sad to? Previše goriva? Jel se na tom šarafu štima i smjesa da svjećica bude smeđe boje? Šta da radim???  :help: :help: :help:

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #1 : 10 Kolovoz, 2009, 19:52:08 »
jesi skinuo blokade na variomatu(prsten na bolcni) i auspuhu( odsjeko slijepa crijeva i povario nastale rupe)?

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #2 : 10 Kolovoz, 2009, 19:52:56 »
jesi skinuo blokade na variomatu(prsten na bolcni) i auspuhu( odsjeko slijepa crijeva i povario nastale rupe)?
Jesam.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz, 2009, 22:06:17 »
to na full gasu? il na leru  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2009, 00:43:41 »
Evo sad sam bio na vožnji. Znači guši se negdje na pola gasa, kad dam do kraja ne guši se. Kad se skroz zagrije ne guši se nikako ali slabo ubrzava. Prije je svjećica bila smeđe boje sad crna ko ugalj i mokra.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #5 : 11 Kolovoz, 2009, 01:13:58 »
Evo sad sam bio na vožnji. Znači guši se negdje na pola gasa, kad dam do kraja ne guši se. Kad se skroz zagrije ne guši se nikako ali slabo ubrzava. Prije je svjećica bila smeđe boje sad crna ko ugalj i mokra.

Opisao si kao da je siromasno na srednjim otvorima. To se rijesava sa dizanjem igle (spustanjem segera na njoj).



P.S.
Ocito krivo gledas svjecicu (trebas vozit 2-3km na istom otvoru gasa, naglo stat i vidit boju, a ne da skut radi jos neko vrijeme u leru ili ko zna kako).

To ponovis 4 puta i sve znas - 1/4, 2/4, 3/4 i full gas. Ovisno o boji stelas taj dio.

1/4 je najcesce stvar serafica smjese ili zraka, 1/2 je sigurno polozaj igle, 3/4 je najcesce igla ili glavna dizna, a full gas samo glavna dizna
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2009, 01:15:43 3alfa3 »

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #6 : 11 Kolovoz, 2009, 18:02:52 »
Znači štimam dio po dio? Prvo na malo gasa, pa na pola, pa malo više, pa do kraja.  :binkybaby: I na svakom režimu gasa mora svjećica biti boje kafe jel tak? Znači nije sve u šarafu za dovod zraka, ja sam mislio da samo na tom šarafu štimam smjesu. Ta igla se nalazi pored glavne dizne jel tak? I na koju visinu je dižem? Znači kod mene je bila dizna 53 i sad sam stavio diznu 64 i sklonio limić, prsten iz vario i slijepe cijevi.
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2009, 21:01:15 EmirF121 »

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #7 : 11 Kolovoz, 2009, 22:02:37 »
Hajde ljudi pišite da riješim ovaj problem, vozi mi se skuter.  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #9 : 11 Kolovoz, 2009, 23:56:52 »
A nemože se niko tu snaći. Nego gdje se nalazi ta lulica kod airboxa i čemu ona služi i šta da radim s njom? Znači ono što si gore napisao je provjereno, sutra ću tako pokušati namjestiti karburator.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #10 : 12 Kolovoz, 2009, 00:06:35 »
Ja bi napravio ovako na tvom mjestu:

Radi se o Piaggio mashini serijali sa skinutim blokadama varioamta i spuha zar ne?

Vrati limic nazad, airbox ostavi serijski, stavi diznu 58 i serafic zraka 1,5 kruga otvoren.
Tebi se skut ne gusi nego obratno - trokira.


Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #11 : 12 Kolovoz, 2009, 00:29:56 »
Jest Piaggio je mašina i skinute su blokade. Ali svi su mi govorili da stavim diznu 64 jer kad budem stavljao auspuh trebat će mi 64. I sad da mi je da ga naštelam sa diznom 64. Jel može ovaj postupak kao sa karbom 19mm što si napisao? I plus uskoro mi stiže red sponge pa ću i njega stavit i ponovo štimat karburator pa sljedeće godine giannelli reverse.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2009, 00:31:32 EmirF121 »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #12 : 12 Kolovoz, 2009, 00:35:54 »
Jest Piaggio je mašina i skinute su blokade. Ali svi su mi govorili da stavim diznu 64 jer kad budem stavljao auspuh trebat će mi 64. I sad da mi je da ga naštelam sa diznom 64. Jel može ovaj postupak kao sa karbom 19mm što si napisao? I plus uskoro mi stiže red sponge pa ću i njega stavit i ponovo štimat karburator pa sljedeće godine giannelli reverse.

motor ti trokira = previse goriva u smjesi

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #13 : 12 Kolovoz, 2009, 00:37:41 »
Pa znam da je previše i sad to pokušavam riješiti ai ne znam kako.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #14 : 12 Kolovoz, 2009, 00:39:53 »
Pa znam da je previše i sad to pokušavam riješiti ai ne znam kako.
kao sto je alfa rekao jednostavno smanjis diznu

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #15 : 12 Kolovoz, 2009, 00:45:33 »
Alfa je li isti postupak kako kod 19 mm karba? Gotovo je sad kad sam dirao šaraf i da smanjim diznu opet bi bio raštiman karburator.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #16 : 12 Kolovoz, 2009, 00:47:02 »
Piaggio u service manualu kaze da se kod skidanja blokada varioamta i spuha stavi 4 broja veca dizna, ali da se airbox i limic na karbu ne dira.
Kad stavis red sponge najcesce ne treba veca dizna. Kad stavis spuh tipa ZX na svoj skut, onda stavi i lakse rolice koje dodju s njim, stavi i federe kuplunga koji dodju s njim, ali i glavnu diznu oko 64. Limic u tom slucaju mozes maknut, ali airbox ne diraj

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #17 : 12 Kolovoz, 2009, 00:48:23 »
Alfa je li isti postupak kako kod 19 mm karba? Gotovo je sad kad sam dirao šaraf i da smanjim diznu opet bi bio raštiman karburator.

Princip stelanja je isti, ali je na 19 seraf smjese dok je kod tebe seraf zraka.
Okretanjem u lijevo ti dodajes zraka (na 19 bi dodavao benzin).


Zaserafi ga do kraja u desno, a onda 1,5 kruga okreni u lijevo (540 stupnjeva). To je u 90% slucajeva optimalno.
Okretanjem u lijevo ces osiromasivat smjesu, a u desno obogacivat.
Siromasno = gushenje (svjecica je presvijetla)
Bogato = trokiranje (svjecica je pretamna ili cak i mokra)
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2009, 00:49:58 3alfa3 »

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #18 : 12 Kolovoz, 2009, 00:59:45 »
Piaggio u service manualu kaze da se kod skidanja blokada varioamta i spuha stavi 4 broja veca dizna, ali da se airbox i limic na karbu ne dira.
Kad stavis red sponge najcesce ne treba veca dizna. Kad stavis spuh tipa ZX na svoj skut, onda stavi i lakse rolice koje dodju s njim, stavi i federe kuplunga koji dodju s njim, ali i glavnu diznu oko 64. Limic u tom slucaju mozes maknut, ali airbox ne diraj
Hoćeš da kažeš da ne stavljam red sponge ili da ne diram tu lulicu? Za šta služi lulica i gdje se nalazi. Znači da idem od 1/4 gasa pa 1/2 pa 3/4 pa full i svaki put provjeravam svjećicu. A ono podizanje igle, to je ona igla do glavne dizne. Na koliko nju da podignem? Jel mi se sad hebe mašina kad sam izvadio limić i je li taj limić blokada ili sam ga trebao ostaviti?
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2009, 01:05:26 EmirF121 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Štimanje karburatora
« Odgovori #19 : 12 Kolovoz, 2009, 01:11:39 »
Igla ide kroz difuzor i skoro dotice glavnu diznu. Nju nemas potrebe dirati.

Samo stavi diznu 58 i vrati limic.
Lulicu ne diraj
Mozes stavit red sponge