Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: dulja getriba nekih 40.ak%  (Posjeta: 5184 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #40 : 03 Ožujak, 2009, 15:08:30 »
ma mene zanimalo... jer kupio bi namontirao oso na more vratio se... namontirao staro i cao :)

ne za svakodnevnu upotrebu :)


to je nemoguće ;)
na more s highmidrace mašinom...pa dopeljaj si ga s kombijem,ili poštom ga pošalji,doć će to ko gorivo i ulje
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #41 : 03 Ožujak, 2009, 15:42:40 »
pa zato i pitam... mislim u teoriji je ok... dulja getriba, teze rolice... trebalo bi mu pun k*** da dodje do zeljene brzine, ali boze moj, ne zuri mi se nikuda :) a isao bi bash skuticem tako malo :)

pa me zato zanimalo dali se praksa razlikuje :) hehe

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #42 : 03 Ožujak, 2009, 15:54:17 »

to je nemoguće ;)
na more s highmidrace mašinom...pa dopeljaj si ga s kombijem,ili poštom ga pošalji,doć će to ko gorivo i ulje

Zakaj bi bilo nemoguće? A za ovo drugo, istina  :) gorivo i ulje te izađe ko prijevoz (samo) skutera vlakom.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #43 : 03 Ožujak, 2009, 15:56:44 »
pa zato i pitam... mislim u teoriji je ok... dulja getriba, teze rolice... trebalo bi mu pun k*** da dodje do zeljene brzine, ali boze moj, ne zuri mi se nikuda :) a isao bi bash skuticem tako malo :)

pa me zato zanimalo dali se praksa razlikuje :) hehe


U praksi bi dosao do male uzbrdice i vjerojatno upao u rupu u prijenosu iz koje nebi mogao van skroz do ravnice ili cak i lagane nizbrdice. Na takvoj uzbrdici bi bi brzina bila jako smanjena.
Ako je jedini razlog dulje getribe dugacak put, onda ti je daleko najbolja varijanta samo stavit teze rolice. Koliko - isprobavaj i stavi najteze s kojima ces moci do zeljene brzine bez da zaglavis na sredjim brzinama iz kojih neces moci izaci.

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #44 : 03 Ožujak, 2009, 19:24:56 »
Vpucko taj (pre)dugi prijenos bi ti MOŽDA imao smisla kad bi putovao npr autocestom (na koju ionako po zakonu nebi smio izaći), ali ako se ne varam ti bi putovao na more starom cestom prema tome dobro ti je ovako kako je, eventualno stavi neki 15% ili još malo duži prijenos i uživaj u putu. :)

Ja sam prije nekoliko godina išao na more ZG-KRK ravno 200km put (due+ i ekipa) i uglavnom sam vozio 60-70-80 po satu (budala, mislio sam ga štedit, a zapravo ga nisam ništa štedio nego samo skupljao garež na klipu i ispušnom kanalu + trebalo mi je 2 dana jahanja do dole, pred kraj sam poludio od bolova u leđima i po gasu kolko ide hahaha)

Ako ti je dobro poštelan skuter i ako imaš dobru mješavinu, nema te kaj bit strah, jednostavno ga nemoj dugo full gas držat, nego malo pustiš, usporiš pa onda opet po gasu.

I svakako uzmi nešto alata sa sobom, meni je dobro došao kad me ulovio mrak u gorskom kotaru i odšarafio mi se auspuh na cilindru :laughing11:

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #45 : 03 Ožujak, 2009, 20:24:21 »
Zakaj bi bilo nemoguće? A za ovo drugo, istina  :) gorivo i ulje te izađe ko prijevoz (samo) skutera vlakom.


Razmisli malo...štelao si skut sigurno više puta,znaš one simptome kad ti jednostavno spuh nemože doć u rezonanciju jer mu trebaju okretaji ? pa neće povuć uopće,voziš se minutu 20 pa onda povuće,ili uzbrdo uopće neće ubrzavati...e to bi mu se 99,99% sigurno dogodilo i poludio bi nakon par kilometara,a da nepričam da bi morao stajati svakih cca 50-60km radi sigurnosti,malo sve ispregledat...ovo ono ma 100 problema,to je glupa ideja jednostavno
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #46 : 03 Ožujak, 2009, 20:29:45 »

U praksi bi dosao do male uzbrdice i vjerojatno upao u rupu u prijenosu iz koje nebi mogao van skroz do ravnice ili cak i lagane nizbrdice. Na takvoj uzbrdici bi bi brzina bila jako smanjena.
Ako je jedini razlog dulje getribe dugacak put, onda ti je daleko najbolja varijanta samo stavit teze rolice. Koliko - isprobavaj i stavi najteze s kojima ces moci do zeljene brzine bez da zaglavis na sredjim brzinama iz kojih neces moci izaci.

evo ti pravog odgovora pucko,daj 250kn za poštarinu i bok,najbolji biznis
~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: dulja getriba nekih 40.ak%
« Odgovori #47 : 03 Ožujak, 2009, 20:59:41 »
Razmisli malo...štelao si skut sigurno više puta,znaš one simptome kad ti jednostavno spuh nemože doć u rezonanciju jer mu trebaju okretaji ? pa neće povuć uopće,voziš se minutu 20 pa onda povuće,ili uzbrdo uopće neće ubrzavati...e to bi mu se 99,99% sigurno dogodilo i poludio bi nakon par kilometara,a da nepričam da bi morao stajati svakih cca 50-60km radi sigurnosti,malo sve ispregledat...ovo ono ma 100 problema,to je glupa ideja jednostavno

Ma ok za to, ja sam te shvatio da govoriš kako je nemoguće s midrace-om na more...

Ja sam te krivo skužio :drunken_smilie: