Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: polini corsa-preformanse  (Posjeta: 13088 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #80 : 28 Veljača, 2009, 22:59:13 »
ali ja ne kužim u čem sam ja poseban, slago neki dan isti setup na drugi motor jednako dobro ide, nikakvo dr%anj3 po cilindru, serijski duhtunzi, tvorničko paljenje

nikakvo olakšavanje, antifriz sa benzinske, ulje iz dućana, nemam gore nikakvu nasa tehnologiju niš, frgazer prebačen sa sp180, serijske polutke serijski kuplung, serijsko zvono....


NEMAM ČAK NI RUPE NA DEKLU

i imam 90kg

A kak si rijesio airbox (jel to onaj veliki), jettao karb, i da li si mjerio skvis (koliki je), koje rolice sad sa nardom imas (getriba je malossi primar?)?
« Zadnja izmjena: 28 Veljača, 2009, 23:00:48 3alfa3 »

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #81 : 01 Ožujak, 2009, 21:02:21 »
a znaš sve al napisat ču još jednom

airbox je prerađen po malossi uputama i to je onaj veliki, frgazer na takvom airboxu paše točno od sp180, ja sam mijenjo dizne i došo do dizne 88-90!
serijska dizna u karbu od spa je 90 tako da to ide plug n play

malossi primar
rolice 5.0, bijeli centralni

e sad skviš, nemam pojma kolko je, kolko je sa serijskim dihtungom
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #82 : 01 Ožujak, 2009, 21:06:56 »
a znaš sve al napisat ču još jednom

airbox je prerađen po malossi uputama i to je onaj veliki, frgazer na takvom airboxu paše točno od sp180, ja sam mijenjo dizne i došo do dizne 88-90!
serijska dizna u karbu od spa je 90 tako da to ide plug n play

malossi primar
rolice 5.0, bijeli centralni

e sad skviš, nemam pojma kolko je, kolko je sa serijskim dihtungom

Ja sam isto imao na takvom setupu 5g rolice, ali sa serijskom getribom i ljubicastim centralnim. Vrtio sam oko 11300 kroz ubrzanje jer bi inace imao rupu u prijenosu.
Skvis je kod mene sa standardnim dihtungom za repliku (nazalost) 1.3mm i to je zapravo lose. Kod nekih ljudi je i gora situacija - cak do 2mm zna biti sto je smijesno. Meni bi odgovarao 0.9-1.0mm, ali lijen sam sve skidati i traziti majstora koji bi to obavio bez da osteti nikasil koji voli pucat i mrvit se.
Slijedeci kit ce biti obradjen po tom pitanju prije prvog paljenja.

Koje ti okretaje imas kroz ubrzanje?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #83 : 01 Ožujak, 2009, 21:07:32 »
a znaš sve al napisat ču još jednom

airbox je prerađen po malossi uputama i to je onaj veliki, frgazer na takvom airboxu paše točno od sp180, ja sam mijenjo dizne i došo do dizne 88-90!
serijska dizna u karbu od spa je 90 tako da to ide plug n play

malossi primar
rolice 5.0, bijeli centralni

e sad skviš, nemam pojma kolko je, kolko je sa serijskim dihtungom

i vjerojatno imas noviji tip piaggio serijskih polutki (134mm) koje se skoro linearno sire i ostvaraju jako dobre rezultate.


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #84 : 01 Ožujak, 2009, 21:09:22 »
i vjerojatno imas noviji tip piaggio serijskih polutki (134mm) koje se skoro linearno sire i ostvaraju jako dobre rezultate.



On ima "neke cudne" od Libertija koje su skroz linearne. Cudno, jer u svim katalozima pise da su iste i za liberti i za nrg

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #85 : 01 Ožujak, 2009, 21:10:21 »
On ima "neke cudne" od Libertija koje su skroz linearne. Cudno, jer u svim katalozima pise da su iste i za liberti i za nrg

Mozda su to bas ove kao sto koristi Nrg power, ako je usporedjivao 2 tipa piaggio 134mm polutki  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #86 : 01 Ožujak, 2009, 21:12:21 »
Mozda su to bas ove, ako je usporedjivao 2 tipa piaggio 134mm polutki  :dontknow:

To on treba reci, ali sjecam se da je rekao da su bas ravni kanali po kojima se sire

Ove moje serijske izgledaju ovako, a on neka kaze da li su i njegove takve:


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #87 : 01 Ožujak, 2009, 21:15:16 »
Znaci ova 2 tipa su poznata, sumnjam da postoji treci koji je idealan i to u serijskoj izvedbi  :icon_scratch:


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #88 : 01 Ožujak, 2009, 21:20:52 »
Ja svejedno vidim na obrtaljki da okretaji padnu za 200-300 kad se promijeni kut

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #89 : 01 Ožujak, 2009, 21:24:31 »
Ja svejedno vidim na obrtaljki da okretaji padnu za 200-300 kad se promijeni kut

To je jos i prihvatljivo, sa ovim drugim (starijim) tipom oscilacija okretaja je barem 1000rpm.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #90 : 01 Ožujak, 2009, 21:26:10 »
To je jos i prihvatljivo, sa ovim drugim (starijim) tipom oscilacija okretaja je barem 1000rpm.

Uf...
Neprihvatljivo

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #91 : 01 Ožujak, 2009, 21:29:37 »
Uf...
Neprihvatljivo

Mozda bi se dalo nesto postici detaljnijim postelavanjem, ali to se odmah vidi da ne valja...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #92 : 01 Ožujak, 2009, 21:30:35 »
alfa ovo tvoje je linearno, al ja nemam taj pregib tak jako

ovo baš na pola mijenja kut

čemu ljubičasti feder? bezvezno opterećenje na polutku... neće remen nikam pobijeć ni sa bijelim a sa ljubičastim će i to koljeno na polutci doći do fest izražaja
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #93 : 01 Ožujak, 2009, 21:34:33 »
alfa ovo tvoje je linearno

Skoro, ali nije

čemu ljubičasti feder? bezvezno opterećenje na polutku... neće remen nikam pobijeć ni sa bijelim a sa ljubičastim će i to koljeno na polutci doći do fest izražaja

Meksi od ljubicastog mi samo pojacava razliku u okretajima prije i poslije promjene kuta na polutkama.
Znam da tvrdji centralni stvara gubitke snage u prijenosu, ali meksi meni ne radi kako treba. Mozda zeleni, ali njega nemam. Sa bijelim mi je znao i remen proklizat na startu tako da sam se odlucio za ljubicasti

« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2009, 21:37:09 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #94 : 01 Ožujak, 2009, 21:39:41 »
Meksi od ljubicastog mi samo pojacava razliku u okretajima prije i poslije promjene kuta na polutkama.

Ovo je izrazeno kod polutki koje nemaju tako "linearno" sirenje, npr. kod minarellija.

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #95 : 01 Ožujak, 2009, 22:35:19 »
Sa bijelim mi je znao i remen proklizat na startu tako da sam se odlucio za ljubicasti

???

do nedavno si serijsku getribu imo, pa mi nije jasno kak meni ne proklizava sa dužom gebom i mojih 90kg

ja vjerujem da za bijeli centralni moraš radit dosta otpora, ili dužu getribu ili brdo neko ili težak vozač

jer ako nabiš gas a nema otpora i najlakše rolice će potegnut vario a samim time feder zdrobit prenaglo i onda imaš rupu
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #96 : 01 Ožujak, 2009, 22:46:14 »
???

do nedavno si serijsku getribu imo, pa mi nije jasno kak meni ne proklizava sa dužom gebom i mojih 90kg

Ne znam, ali tako je bilo

ako nabiš gas a nema otpora i najlakše rolice će potegnut vario a samim time feder zdrobit prenaglo i onda imaš rupu

To osjetim jako sa bijelim federom kad polutka prijedje u drugi nacin sirenja (onaj brzi)


Slikovito receno, kad polutka prijedje u taj nacin sirenja, efekt je kao da stavim broj meksi feder.
A sto meksi feder koristim, to je taj efekt izrazeniji.



Ali cinjenica stoji: treba koristiti maksimalno mekani feder kako bi gubici u prijenosu bili najmanji. Da imam polutku sa linearnim sirenjem, probao bi vise federa pa vidio s kojim bi to imao, ali ovako mi je ljubicasti najmanje zlo
« Zadnja izmjena: 01 Ožujak, 2009, 22:50:25 3alfa3 »

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #97 : 02 Ožujak, 2009, 00:08:35 »
bas citam sve ovo kaj ste napisali o tim federima i rolicama i stvarno mi taj variomatski prijenos postaje misterij iz dana u dan...
ako je taj bijeli kao najmeksi, zakaj onda uz njega dolaze krme od rolica 7,2 i onda kaj je jos najgore, to ok radi!!! na nizim obrtajima kroz ubrzanje da, ali kad masina razvrti do kraja i kad vraio vise nema efekta, skut mi je imo prvi put u zivotu prek 92 km/h (pravih)!? a cim sam taj isti dan u istim uvjetima rada stavio 6 gr rolice, boze sacuvaj...prevrtava na startu ko majmun pa onda spusta lagano obrtaje i sve je kul dok ne dodje do 55 i onda obrtaji padnu tak da te i lik sa baotianom moze prec pa onda tek posle pocne ubrzavat...

trenutno imam 6 gr rolice, zeleni centralni i crne (turist  :laughing9: ) opruge na kuplungu i sad na neku foru skut mrrrvu prevrtava na 30-40 km/h al onda na srednjem rezimu rada ozeze ko pravi i drzi skoro skroz do kraja...

mislim, stvarno mi je sve to tak cudno, pogotovo dimenzije tih federa (bijeli pogotovo)...zasad mi ova moja kombinacija jako dobro radi bez rupe u srednjem rezimu, sto mi je najbitnije...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #98 : 02 Ožujak, 2009, 00:51:44 »
tebi je najbolje da se držiš malossi uputa, i da staviš sve kak dođe iz kutije

znači multvar, isključivo bijeli centralni i rolice 6.5-7.2 ispod toga niš
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #99 : 02 Ožujak, 2009, 11:36:16 »
tebi je najbolje da se držiš malossi uputa, i da staviš sve kak dođe iz kutije

znači multvar, isključivo bijeli centralni i rolice 6.5-7.2 ispod toga niš
ja sam proba na [rr, sport70, multivar, kevlar itd] 7.2 rolice i bijeli centralni i skuter nije moga maknit, ubrzanje katastrofa
sad imam 5.5g i ljubičasti i to mi je zasad najbolja kombinacija  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak, 2009, 13:19:51 charnel »