Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: polini corsa-preformanse  (Posjeta: 12959 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #40 : 21 Veljača, 2009, 16:17:20 »
malossi mpc,deltu,multivar i polini zvono imam...polini usis imam,naci treba mis amo remen kevlar,hebo npr.,frga 21,...

taj metrakit je mid race i alu...kaj ne...pise  slicne snage ko stage6 racing...koji spuh uz njega...mozda metrakit pro race 2 spuh...

zapela mi je ta corsa za oko... :drunken_smilie: :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #41 : 21 Veljača, 2009, 16:25:24 »
malossi mpc,deltu,multivar i polini zvono imam...polini usis imam,naci treba mis amo remen kevlar,hebo npr.,frga 21,...

taj metrakit je mid race i alu...kaj ne...pise  slicne snage ko stage6 racing...koji spuh uz njega...mozda metrakit pro race 2 spuh...

zapela mi je ta corsa za oko... :drunken_smilie: :dontknow:

Nebi ti mogo reci koji je idealan spuh za njega jer se nikad nisam raspitivao, ali vjerujem da bi C16 bio malo preslab, a C20 prejak. U tom slucaju bolje C16 kako bi barem kit trajao dulje. Vrlo vjerojatno bi Stage6 R1200 bio odlican, ali to nije bas najkvalitetniji spuh sto se izrade tice.

Corsa je dobar kit, ali obzirom da je po performansama jako slicna kao i MHR Replika koju ne trebas toliko pazit (razrada, zagrijavanje itd) bolje onda Repliku uzet.
U tom slucaju (Corsa ili Replika) spuh Forrace bi bio idealan, ali to bi bio setup osjetno slabiji od TPR, SP2 i drugih punokrvnih midrace setupa

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #42 : 21 Veljača, 2009, 16:29:26 »
koji spuh je idealan za metrakit...mozda polini evolutiopn il je prejak on...il hebo mantson replica

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #43 : 21 Veljača, 2009, 16:31:36 »
pa ak je SP2 kvalitetniji ,jaci,i bolji od corse...bolje njega uzet...narucit cu si to sa cilindera i cijena mi je manja nego od corse,razlika je 10e

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #44 : 21 Veljača, 2009, 16:35:07 »
koji spuh je idealan za metrakit...mozda polini evolutiopn il je prejak on...il hebo mantson replica

Moja preporuka je yasuni c16 racing :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #45 : 21 Veljača, 2009, 16:37:17 »
pa ak je SP2 kvalitetniji ,jaci,i bolji od corse...bolje njega uzet...narucit cu si to sa cilindera i cijena mi je manja nego od corse,razlika je 10e

Jako je velika razlika izmedju ta 2 kita. SP2 je puno jaci. On je (mozda) najjaci midrace cilindar sto postoji. To je potpuno drugacija klasa od Corse.
Svakako je razlika veca nego ona izmedju MHR replike i najslabijeg base kita.
Rekao si da bi radio do 5000km po sezoni, a toliko bi mozda on izdrzao u komadu. Corsa bi trajala nekoliko puta dulje.

Trebas ocjenit sto zelis, kako bi koristio skuter, koliko novaca dati itd.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #46 : 21 Veljača, 2009, 16:41:24 »
Jako je velika razlika izmedju ta 2 kita. SP2 je puno jaci. On je (mozda) najjaci midrace cilindar sto postoji. To je potpuno drugacija klasa od Corse.
Svakako je razlika veca nego ona izmedju MHR replike i najslabijeg base kita.
Rekao si da bi radio do 5000km po sezoni, a toliko bi mozda on izdrzao u komadu. Corsa bi trajala nekoliko puta dulje.

Trebas ocjenit sto zelis, kako bi koristio skuter, koliko novaca dati itd.

Što nije taj SP2 iste jačine kao 2+?

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #47 : 21 Veljača, 2009, 16:43:13 »
Jako je velika razlika izmedju ta 2 kita. SP2 je puno jaci. On je (mozda) najjaci midrace cilindar sto postoji. To je potpuno drugacija klasa od Corse.
Svakako je razlika veca nego ona izmedju MHR replike i najslabijeg base kita.
Rekao si da bi radio do 5000km po sezoni, a toliko bi mozda on izdrzao u komadu. Corsa bi trajala nekoliko puta dulje.

Trebas ocjenit sto zelis, kako bi koristio skuter, koliko novaca dati itd.
briem da bi vozil do ljeta i ljeto mozda s tim...i onda cijelu tak slozenu masinu prodo...jel bi izdrzo taj skuter put do pozege,varazdina...il d su vec trke skutera...

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #48 : 21 Veljača, 2009, 16:44:28 »
jel bi sa metrakit trebalo mjejat struju(mozda cdi samo)???


Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #49 : 21 Veljača, 2009, 16:45:57 »
jel bi sa metrakit trebalo mjejat struju(mozda cdi samo)???


Pa bilo bi poželjno...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #50 : 21 Veljača, 2009, 16:59:26 »
briem da bi vozil do ljeta i ljeto mozda s tim...i onda cijelu tak slozenu masinu prodo...jel bi izdrzo taj skuter put do pozege,varazdina...il d su vec trke skutera...

A valjda bi, ali to nije setup za takve voznje nego vise za prodivljat malo.
Za rute preko 40-50km bi ipak gledao setupe tipa MHR Replika, Corsa ili slabije

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #51 : 21 Veljača, 2009, 17:01:08 »
a neznam ni sam vise sad...kolko bi razvijo sp2 sa yasunijem

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #52 : 21 Veljača, 2009, 17:02:36 »
a neznam ni sam vise sad...kolko bi razvijo sp2 sa yasunijem

Ja mislim oko 14-15 ks :icon_thumright:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #53 : 21 Veljača, 2009, 17:06:16 »
ma ocu se jebat s tim da mogu samo malo drajvat...uzet cu polini corsu i forrace2 i ganjat cu se svuda...a s ovim moram promislit jel cu moc doc do tam...

corsa 70
malossi hpc
malossi delta
polini usis i zvono
multivar
dell 21
forrace2
i primar neki

promjenim sve lezaje i semeringe i valjda ce vozit do ljeta...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #54 : 21 Veljača, 2009, 17:09:27 »
ma ocu se jebat s tim da mogu samo malo drajvat...uzet cu polini corsu i forrace2 i ganjat cu se svuda...a s ovim moram promislit jel cu moc doc do tam...

corsa 70
malossi hpc
malossi delta
polini usis i zvono
multivar
dell 21
forrace2
i primar neki

promjenim sve lezaje i semeringe i valjda ce vozit do ljeta...

Eto. To je isto odlicno pogodjeni setup. Slabiji midrace s kojim se mozes vozit i na dulje ture.

U vezi primara - uzmi moj sekundar - njega mijenjas ko lego kockice bez upresavanja, a isto je dug ko i Malossi primar.  ;D


P.S.
ako uopce pricamo o Piaggiu mladjem od 98 godista

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #55 : 21 Veljača, 2009, 17:11:41 »
ma ocu se jebat s tim da mogu samo malo drajvat...uzet cu polini corsu i forrace2 i ganjat cu se svuda...a s ovim moram promislit jel cu moc doc do tam...

corsa 70
malossi hpc
malossi delta
polini usis i zvono
multivar
dell 21
forrace2
i primar neki

promjenim sve lezaje i semeringe i valjda ce vozit do ljeta...

To je odličan setup, dosta će trajati a skuter će dobro ići :icon_thumright:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #56 : 21 Veljača, 2009, 17:13:57 »
Eto. To je isto odlicno pogodjeni setup. Slabiji midrace s kojim se mozes vozit i na dulje ture.

U vezi primara - uzmi moj sekundar - njega mijenjas ko lego kockice bez upresavanja, a isto je dug ko i Malossi primar.  ;D


P.S.
ako uopce pricamo o Piaggiu mladjem od 98 godista
pricamo o runneru 2000
naci tvoj sekundar mi je prakticki isto koda sam uzo i neki primar...i na ovom ostavim seriski primar

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #57 : 21 Veljača, 2009, 17:18:45 »
pricamo o runneru 2000
naci tvoj sekundar mi je prakticki isto koda sam uzo i neki primar...i na ovom ostavim seriski primar

Da.
S tim da ce buka biti manja jer (obzirom da sve dulje getribe imaju ravne zupce) se sekundar vrti oko 3 puta sporije od primara.
Primar se cuje poprilicno (kao kad auto ide u rikverc - jer su i na rikverc u autima ravni zupci getribe, samo na 10000+ okretaja  ;D )

Ovaj moj sekundar mozes poslije i izvaditi kako si ga i stavio i vratiti originalni bez posebnog alata ili prese.
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2009, 17:20:16 3alfa3 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #58 : 21 Veljača, 2009, 17:31:46 »
Da.
S tim da ce buka biti manja jer (obzirom da sve dulje getribe imaju ravne zupce) se sekundar vrti oko 3 puta sporije od primara.
Primar se cuje poprilicno (kao kad auto ide u rikverc - jer su i na rikverc u autima ravni zupci getribe, samo na 10000+ okretaja  ;D )

Ovaj moj sekundar mozes poslije i izvaditi kako si ga i stavio i vratiti originalni bez posebnog alata ili prese.
sa ovim gore setupom i tvojim skundarom kolka bi mi bila kranja...ovak otprilike po njegovom satu a kolko po gpsu...bi bilo vise od 100 prave :icon_scratch:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: polini corsa-preformanse
« Odgovori #59 : 21 Veljača, 2009, 17:44:25 »
bi bilo vise od 100 prave :icon_scratch:

Naravno da bi isao preko 100 sa takvim setupom i duljom getribom. Imao bi vise okretaja od mene obzirom na spuh, a ja idem dosta preko 100 sa 13% duljom getribom