Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: x9 200 ne puni bateriju  (Posjeta: 3576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4199
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #20 : 16 Rujan, 2023, 21:01:17 »
ja sam bio uzimao davno, bilo je tipa 5muskih + 5 zenskih nekih 2-3€

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #21 : 17 Rujan, 2023, 00:48:56 »
pa valjda će biti u wurtha, bilo kakvi 5-pinski, ne treba da bude identičan ovima original, glavno da se žice pravilno spoje.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2972
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #22 : 17 Rujan, 2023, 09:39:24 »
pa tih konektora je bilo na aliexpresu, nisu opce losi... mogo si uzet koji cisto za probu...

mislim da to ne može ispod 100 komada naruđba ili tako....

Ne mješaj AliBaba sa AliExpressom, je da je ista firma al ne radu na isto

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #23 : 18 Rujan, 2023, 18:33:27 »
Sve imas za naruciti u Conradu Förch Würth i slicnim ducanima.
I ti "majstori" nisu ni za pekmez mjesat dok se pece ako nemaju osnovni potrosni materijal.

Alternativa ti je AMP-Superseal, Deutsch DT program, Wago, Cronesix itd.

Dakle Wurth nema, Forch ima ali treba naručit i to samo pakovanja od 10 konektora(nije preskupo 1euro komad) ili 100pinova muški i ženski...pa treba biti pravna osoba izdavanje R1 računa..............pa ću pokušat nekako preko njih, samo konektore za 10eu, takva je bar situacija u Splitu, obišao san dućana auto i skuter dijelove, servise elektrike, chipoteka, elektro centre, dućane specijalizirane za autoelektroniku ali bez uspjeha....

https://www.foerch.hr/elektrika-elektronika/visestruka-uticna-kucista/visestruka-uticna-kucista/konektori-superseal?s=ProductGroup


kako je meni to više dojadilo, ja sam odlučio privremeno prespojit žice sa lusterklemama, to jest samo ovaj spoj koji je pregorio dok sam ostale spojio sa novim konektorom instalacije i starim konektorom namotaja, tako prespojeno skuter opet ne puni bateriju....
Što sam primjetio da mi je još jedan pin od strane namotaja nekako crn pa je moguće da je problem i u njemu(gore desno na slici konektora), pokušat ću zamjenit komplet kabel sa konektorom koji ide sa namotaja prema instalaciji ali provrtio je jedan vijak od tri koja drže kabel uz namotaje pa se moram sad i sa tim zabavljat :icon_biggrin: :icon_biggrin: :redface:



https://ibb.co/gDcz1dS
https://ibb.co/M7NYdPJ
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2023, 18:35:03 muzgavac »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #24 : 20 Rujan, 2023, 22:50:42 »
https://ibb.co/QkV4W6K

evo skinuo sam namotaje i zamjenio cijeli sklop žica sa konektorom kojim se povezuju na instalaciju skutera, kako su skinuti pokušat ću ih ispitat sa multimetrom vidim da postoje upute na youtube, ovako na pogled djeluju ok, nema zagorenih dijelova.

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #25 : 21 Rujan, 2023, 13:48:09 »
ako netko ima iskustva sa ispitavnjem namotaja da provjeri skupa sa mnom da li sam ispitao kako treba, video kojim sam se poslužio je ovaj



1.Kod ispitivanja tri žute žice(koje se spajaju na regler)-između dvije dobivam očitanje 01,4.... dok na treću žutu ne dobivam nikakvo očitanje ona u kontaktu sa dvije druge ne daje nikakva očitanja, prema uputama trebao bi biti otpor kod sve tri.
2.Kod ispitivanja "pick up coila" kako je napravljeno u videu dobijem očitanje od 118, dok je u videu autor naveo specifikaciju od 130-160, kod njega je 143.

Prema svemu ispada da su namotaji neispravni, sad ne znam da li da sve sastavljam sa ovim namotajima i onda mjerim punjenje baterije opet ili da ne radim ništa dok ne pribavim nove namotaje, po ovome djeluje da su uz spaljene konektore crkli i namotaji.

Postoji li još kakva metoda kojom bi se mogao uvjerit da su namotaji neispravni prije nego kupim nove? htio bi bit 100% siguran
« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2023, 14:06:20 muzgavac »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4199
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #26 : 21 Rujan, 2023, 17:56:20 »
iskopaj workshop manual ako nema za x9, za neki drugi piaggio 200, pa vidi, cesto znaju stavit vrijednosti i kako ispitivati...

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #27 : 22 Rujan, 2023, 00:16:49 »
https://ibb.co/Fz0XrsC

https://ibb.co/wKPCLp5

Pretpostavljao sam da ako je u pitanju stator sa 12 namotaja i 5 pinova da bi specifikacije trebale biti za sve iste??

Uglavnom našao sam workshop za 125-200, prema njemu pickup bi trebao biti do 200oma(kod mene je 118), te bi otpor između tri žute žice trebao biti do 0.6oma, ali kad radim kontakt prema pinu koji sam zaokružio u crveno ne dobivam nikakvo očitanje, dok između dva koja su povezana zeleno imam otpor....pretpostavljam da je onda u njemu problem, al opet nisam siguran 100% trebao bi ispitat ispravnog da bi bio, al njega nemam pri ruci ako netko ima namotaje/stator van skutera i trunku volje da ispita ili je već to radio mnogo bi mi pomogao :notworthy: :icon_thumright:

Moguće i da je autor videa suzio vrijednosti pickupa  ??? ???
« Zadnja izmjena: 22 Rujan, 2023, 00:19:48 muzgavac »

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #28 : 22 Rujan, 2023, 20:39:53 »
nitko nije mijenjao i pritom ispitao namotaje ??? zamjene se na blef?

Offline muzgavac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: forza 350
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #29 : 26 Rujan, 2023, 23:11:50 »
evo ukoliko netko naleti na teme iz potrebe, uz pregorjele konektore crkli su i namotaji, kad se mjeri sa multimetrom između tri glavna terminala(tri žute žice) mora postojati otpor, kod mene pri kontaktu sa trećim terminalom/žicom multimetar nije pokazivao nikakva očitanja...
uzeo sam polovne namotaje i sad se baterija puni kako treba...

https://postimg.cc/tYKdsnmB

Offline roxae

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Years
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #30 : 21 Listopad, 2023, 13:48:55 »
Imam pitanje, Imam isti problem jel je kod vas problem kad odpojite klemu od auta znaci da skuter nema vise ajmo rec dodatne struje od auta jel se onda skuter ugasi ili?

Offline roxae

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Years
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #31 : 21 Listopad, 2023, 13:59:04 »
Pozz imam pitanje, kada odpojite klemu od akumulatora, da skuter nema te ajmo rec dodatne struje dali se skuter onda ugasi ili nastavi radit?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16977
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: x9 200 ne puni bateriju
« Odgovori #32 : 22 Listopad, 2023, 09:44:16 »
onda ti je pitanje koliko ti je vremena preostalo u sustavu dok ne izgori neki dio elektronike