Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 250(gp1) - Cudan zvuk i para s desne strane glave, pomoc…  (Posjeta: 1023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jerkovic250

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Years
Pozdrav svima, posto sam poceo pripremati skuter za registraciju stavljanjem originalnog(puno tiseg) auspuha imao sam priliku cut cudan zvuk sa desne strane glave motora pri vecim okretajima i bacanje neke pare??? Masina je gp1 250 karb na novijoj gileri runner… pred neki dan preslozena stavljen je novi klip karike sve brtve, novi ventili u glavi i jos par sitnica… uglavnom masina je tiptop, radi i ide odlicno i taj problem ne ometa rad samog motora nego se jednostavno dogadja i ne mogu skuzit zasto, paru koju sam spomenuo baci iz neke male rupice koja se nalazi iznad svjecice na glavi. Mozda sam glup i simptom je ocit za neki problem ali ja ovo u zivotu nisam vidio i zelim rijesit da izbjegnem neko vece sra**. Svaka pomoc, ideja, usmjerenje dobrodosla! Hvala unaprijed.

Video se nalazi na linku ispod:
https://youtube.com/shorts/q3vilsMSrDk?si=Ab58PjdYfaSks3nW

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3010
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
ta para ti more bit ispušni plin tj pušta na granu ili spoju grane i glave
Gilera Runner VXR 250 2004g

Offline jerkovic250

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Years
Nije to sigurno, ovo pusta grana od tvornickog auspuha pa malo prdi, para se dogadja bas istovremeno kad i taj zvuk kad melje i povezano je, i vidio sam fizicki kako svaki put izadje na tu malu diznicu ili sta je vec na glavi iznad svjecice. Iz glave je 100% provjereno samo ne mogu skuzit uzrok i strah me da se sta ne razleti…

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4255
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
pa jel to pipac za odzracivanje na glavi? Moze bit da ti pusta.. daj rastavi plastike i poslikaj..

Offline jerkovic250

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Years
Mislis na poklopac termostata? Nista od toga nije znaci nit je povezano sa vodom nit sa auspuhom najvise me brine taj zvuk koji se cuje u videu pogotovo prvi prvom dodavanju gasa… doslovno na vecim okretajima nesto melje i istovremeno baca van tu paru sta je vec… zaboravio sam napomenut da su takodjer ventili postelani… sve je uredno s masinom jer je rastavljana i pregledana te su stavljeni prethodno navedeni dijelovi novi i zato mi nije jasno u cemu je problem

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17020
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Skidaj masinu i radi isponova masina ti ne dihta i nes nije sjelo kako treba ili je popigano.
To ko da su djeca montirala skupa.

Ostavi ga da radi dok vidis di ti slini van to ti je problem, nesto si zaHebo

Offline jerkovic250

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Years
Rijeseno, problem je bio preslabo zategnuta glava… glupa greska 🤣 Sad je stegnutno po specifikaciji i sva sreca nije pomjeso sve je kako treba bit hvala svima…