Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox loše ide  (Posjeta: 2195 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Aerox loše ide
« : 04 Siječanj, 2018, 15:44:04 »
Pozdrav ekipa, nisam već dugo u skuter svijetu pa moram potraziti savjet pomoc od Vas ;D , uzeo sam aeroxa 50 serijala 14000 koji nije vidio servis nikako, kad sam ga uzeo skuter je jedva dosao do 30 (bila blokada na auspuhu jos gore) auspuh zastopani pun ulja, karike na zarezu lufta 2,5mm, znači idemo sa generalkom, uzeo novi auspuh tecnigas next R(izvadio blokadu iz njega) termogrupu RMS blue line 50ccm, novi remen orig. Za roxa, rolice 5,8 grama, karburator je očišćen potpuno,dizna je 68, zracni je serijski, nova svjecica , stavio sam i novu bobinu, skuter i dalje ne ide preko 50kmh  :dontknow: a i ubrzanje je slabo, kao da nema okretaje :sad1: , netko prije je pokusavao spajati el blokadu na bobinu i akumulator koja nije radila, to sam sve maknuo, namotaji mi izgledaju ok, skuter je 2006. god. , molim za savjet i pomoc Lp

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #1 : 04 Siječanj, 2018, 16:23:38 »
Ja ću ti samo reć da je rms blue line teško smeće i ne bi ga stavio ni na kosilicu,kvaliteta i obrada katastrofa,kanali još veća katastrofa,a performanse još veća,od toga je bolji izvoženi serijski cilindar s 50 hiljada km

Skuter ti nikad neće ić kak treba s tim cilindrom

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #2 : 04 Siječanj, 2018, 16:38:52 »
Ja ću ti samo reć da je rms blue line teško smeće i ne bi ga stavio ni na kosilicu,kvaliteta i obrada katastrofa,kanali još veća katastrofa,a performanse još veća,od toga je bolji izvoženi serijski cilindar s 50 hiljada km

Skuter ti nikad neće ić kak treba s tim cilindrom
To priznam da je zavrsna obrada odljeva losa al to sam poradil na tome malo turpijanjem, al po svemu je identican serijskome cilindru

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #3 : 04 Siječanj, 2018, 16:42:29 »
Zmjeri kompru prvo ti cilindi su 99% jajasti i motor pali al nejde s mjesta nema snage itd imo sam par susreta s tim rms om.
0981674245

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #4 : 04 Siječanj, 2018, 16:47:00 »
Radio si portmapu da možeš potvrdit da su identični?
Ja sam 100% siguran da ta termogrupa ne valja,jedan član foruma je uzeo blue line 70,i taj cilindar je išao lošije od original 50ccm cilindra,uz to rms karike se pojedu za 2kkm

Mada ne kužim zakaj si to stavljao jer 14kkm je nikakva kilometraža,ja na runneru još vozim prvu ugradnju klip i cilindar,imaju 57kkm i skuter ide odlično za serijalu

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #5 : 04 Siječanj, 2018, 17:32:02 »
Sad ste me stavili u razmisljanje :sad1:, kolika bi trebala kompresija biti?, nije mi jasno od čega su se onda karike  tako potrošile na 14000. Jel imao još tko iskustva s tim cilindrima?

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #6 : 04 Siječanj, 2018, 20:34:48 »
Sad ste me stavili u razmisljanje :sad1:, kolika bi trebala kompresija biti?, nije mi jasno od čega su se onda karike  tako potrošile na 14000. Jel imao još tko iskustva s tim cilindrima?

svi haha jedan on najboljih masina ..Ali evo , moj prosao oko 60000 km bez diranja i jos uvijek ide savrseno i pali ko metak  :headbang:
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #7 : 04 Siječanj, 2018, 21:12:48 »
Ne znam zašto su se karike potrošile, možda od prevelike temperature zbog te zagušenosti ako kažeš da je spuh bio začepljen? A i pitanje je na kakvoj je smjesi to voženo ako je išao 30kmh. Najbolje nam poslikaj cilindar iznutra i klip pa da vidimo bar odokativno stanje termo grupe.. Rolice 5.8g su preteške za minarelli serijalu sa spuhom, gađaj oko 4,5 grama.

Kupi nove karike, vrati originalni cilindar i klip i onda to naštelaj. Koji karb imaš? Ako je 17.5 onda je dizna 68 par brojeva veća nego potrebno za taj setup a opet ako je 12ka onda je premala..

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #8 : 07 Siječanj, 2018, 20:18:02 »
o kolega, cestitam na prinovi, i ti si se vratil, ljepo ljepo  :D

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #9 : 31 Siječanj, 2018, 19:45:44 »
Da se nadovežem za ovaj RMS blue line, nije ni cilindar toliko smeće koliko su karike na klipu u banani tj ovalne. Stavljen je gore sad DR evo 50, skuter i dalje nejde prek 50kmh :angry7:, naknadno sam jos stavil i rolice 4.7grama i žuti centralni, start je ok od 0-40- do 50 razvlači i stane :sad1: :sad1: , :help:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #10 : 31 Siječanj, 2018, 21:43:39 »
Nedaš se krstiti sa serijskim cilindrom. Daj baci/prodaj te cilindre i stavi serijski. DR.evo isto nije neka mrcina od cilindra. Na 70cc portmapa je losija od 50cc serijale tj nizi su tajminzi (mjerreno na peži). 70cc ide samo zbog vece kubikaze i to do 40% vece ali 50cc mislim da je teska zalost.

Stavi 4-4,5g rolice , centralni ti je ok. Si skinuo blokadu sa variomata ?
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aerox loše ide
« Odgovori #11 : 04 Veljača, 2018, 09:00:16 »
dokoturaj taj skuter iz ck u vz pa da ga pogledam dok sam sad doma i da se vozis ko covjek