Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????  (Posjeta: 6201 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« : 03 Veljača, 2018, 00:43:20 »
Pozdrav ,

Evo kada je ovo lose vrijeme kontam da malo sredim skuter do sezone pa imam jedno pitanje , tj. vise savjete od iskusnih kolega . Dakle ovako kako sam naslov kaze imam peugeot speedfigt 1 vazdusno hladjenje. Osnovni problem sa motorom mi je taj sto slabo al skroz slabo vuce uz brdo, znaci po ravnome motor ide prilicno soloidno nista specijalno nekih 60-65km na sat , al uz brdo ni da makne . Posebno ako je zagrijan tj. ako ga vozim malo pa onda probam ako je imalo veca strana bukvalno ili ide jedva ili nikako . E ovako na motoru je sve serisko, pred kraj sezone stavljena samo nova lamela tako da ne bi trebalo da bude do nje , rolnice su nove 9gr. E sada savjetovao se ja sa ovim mojim majstorom (odmah da napomenem ja ovdje nemam nekoga bas dobroga majstora) i kaze on meni , uzmi kit 70ccm i rijesi problem . E sada ja bi da mi vi date misljenje , jel moze sam kit da rijesi problem , ili mora i auspuh i radilica da se mjenjaju , zasta ja nemam novca , znaci kit bi i mogao kupiti al da radim sve (kit , radilica i auspuh) nemam novca. Ili ipak imate neke druge predloge sta da radim da mu malo poboljsam vucu u strani i generalno malo brzinu ako je to moguce.  Eto svaki predlog , sugestija  sta i kako da radim su dobro dosli, jer me ovo strasno zivcira .

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #1 : 03 Veljača, 2018, 04:00:27 »
Tuning ti vuče jedno za drugim, ako se ne razumiš u skutere bolje ništa ne dirat, dakle nikakvi kitevi, auspusi... Iako da se razumimo kit i auspuh bi ga preporodili, al moj savjet je da ga ostaviš na serijskim postavkama jer si i sam rekao da nisi nešto pri lovi.

Ovo šta ti ne vuče uzbrdo je sigurno do prijenosa nešto, moje mišljenje je centralni feder u kvačilu.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #2 : 03 Veljača, 2018, 08:36:55 »
Ak nemaš novaca odma odustani,pežo je malo specifičan i treba ti uz kit još auspuh,variomat,karburator i drugi usis,radilica ne treba jer traje vječno,eventualno lageri,to sve ti je nekih sigurno 400-500eura i bez tih novaca ne pomišljaj stavljat kit,a "majstor" nema pojma o životu vidim

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #3 : 03 Veljača, 2018, 10:04:04 »
Ak nemaš novaca odma odustani,pežo je malo specifičan i treba ti uz kit još auspuh,variomat,karburator i drugi usis,radilica ne treba jer traje vječno,eventualno lageri,to sve ti je nekih sigurno 400-500eura i bez tih novaca ne pomišljaj stavljat kit,a "majstor" nema pojma o životu vidim

Pa sta mi predlazete onda sta bi bila jeftinija varijanta a da motor dobije malo snage

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #4 : 03 Veljača, 2018, 10:05:58 »
Tuning ti vuče jedno za drugim, ako se ne razumiš u skutere bolje ništa ne dirat, dakle nikakvi kitevi, auspusi... Iako da se razumimo kit i auspuh bi ga preporodili, al moj savjet je da ga ostaviš na serijskim postavkama jer si i sam rekao da nisi nešto pri lovi.

Ovo šta ti ne vuče uzbrdo je sigurno do prijenosa nešto, moje mišljenje je centralni feder u kvačilu.

Pa koji feder stavit kod mene je sentrali feder seriski i vidim po netu da svi kazu da je seriski feder najbolji ,  dajte neki predlog

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #5 : 03 Veljača, 2018, 10:34:11 »
hoces da stari motor ide onda za pocetak zamjeni potrosne djelove
remen bando novi, 8g utege, nova serijska centrala, izbusi deklo da se prijenos hladi (kaj je glavi razlog zasto slabo ide)
i pregledaj sve ostale komponente (kvacilo, zvono, stanje remenice, stanje klizaca variomata)

Skini auspuh i spali ga, pocisti cađ iz cilindra i pregledaj karike

operi fergazzer, zamjeni svjecicu i filter zraka


nakon toga motor mora ici i netreba ti nikakvi kit, imas 20 godina stari motor i potrosni djelovi se moraju zamjeniti

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #6 : 03 Veljača, 2018, 10:50:17 »
hoces da stari motor ide onda za pocetak zamjeni potrosne djelove
remen bando novi, 8g utege, nova serijska centrala, izbusi deklo da se prijenos hladi (kaj je glavi razlog zasto slabo ide)
i pregledaj sve ostale komponente (kvacilo, zvono, stanje remenice, stanje klizaca variomata)

Skini auspuh i spali ga, pocisti cađ iz cilindra i pregledaj karike

operi fergazzer, zamjeni svjecicu i filter zraka


nakon toga motor mora ici i netreba ti nikakvi kit, imas 20 godina stari motor i potrosni djelovi se moraju zamjeniti
OVo sve napravi i ici ce kao nov  :icon_thumright:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #7 : 03 Veljača, 2018, 12:32:43 »
hoces da stari motor ide onda za pocetak zamjeni potrosne djelove
remen bando novi, 8g utege, nova serijska centrala, izbusi deklo da se prijenos hladi (kaj je glavi razlog zasto slabo ide)
i pregledaj sve ostale komponente (kvacilo, zvono, stanje remenice, stanje klizaca variomata)

Skini auspuh i spali ga, pocisti cađ iz cilindra i pregledaj karike

operi fergazzer, zamjeni svjecicu i filter zraka


nakon toga motor mora ici i netreba ti nikakvi kit, imas 20 godina stari motor i potrosni djelovi se moraju zamjeniti

Pa tako nesto sam i ja kontao ,  al eto kazem ne razumijem se bas previse,  a kod  mene su majstori nikakvi ,  kazite mi samo za tu centralnu oprugu kvacila koju boju da uzmem jer tesko da cu naci serijal a da je nova ?

i koje dimenzije remena su optumalne za moj motor .

I jel dovoljno promjenit samo karike ili treba i klip i karike ,  to nije nikad mjenjano ja mislim a motor je presao oko 20000?

Jbg sory mozda su glupa pitanja al eto kazem ne razumijem se bas najbolje a vilim cut i vase misljenje jer u ovdasnje majstore nemam bas povjerenja .

i da jel ima neka slika kako se busi deklo jel ima neka slika posto imam 2 komada pa bi to isto pribao na jednome .

Hvala svima na pomoci i razumjevanju :)

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #8 : 03 Veljača, 2018, 13:08:48 »
Karike su ti taman za zamjenu , klip nema potrebe.
Remen je bando 755x18
Rolice 16x13 8g
Centralni mozes novi uzmi ljubicasti malossi
Dekl zbusis iza di je ispupcenje za kuplung zvono imas 6-8 udubljenja. Uzmes odgovarajuci borer i udri misko. Ali ovo radis samo ako imas dekl novije generacije znaci Speedfight2. Speedfight 1 ima drugacije dizajniran i to ti nebih znao posto nisam imao prilike bas vidjeti u ruci.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #9 : 03 Veljača, 2018, 13:11:35 »
Prijenos:
utezi 16x13mm 8 grama po mogucnosti orginal ili top performances, malossi,...
klizaci variomata po mogucnosti originalni iako i zamjenski su dobri
remen bandoo 755x18
centralni feder - originalni (znam tesko ga je nac ali ovlasteni peugeot servis automobila moze naruciti)
poklopac prijenosa treba izbusiti 12 borerom oko kuplunga otraga (s donje strane) i naprijed kod variomata (s donje strane) da hladan zrak ulazi i hladi prijenos

Masina:
- skini cilindar dolje i karike s klipa, sve dobro operi i ocisti od garezi (PAZI DA NE PADNE NISTA U BLOK - najbolje nagurat cistu krpu ili wc papir odmah nutra)
- karike polozi u cilindar i gledaj da ne zjevaju odnosno ako imaju vise od 0.3mm izmedu rubova da se zamjene originalnim ili top performances karikama
- svjecica ide nova NGK BR7HS, pregledaj lulicu i kabel od bobine i zamjei po potrebi ako su dotrajali ili su oksidirali
- provjeri dali imas dovoljno ulja u getribi
- spali skinuti auspuh da iz njega izade sva cada i naslage koje su se tokom godina nakupile

Fergazer:
-rastavi ga na komponente (SLIKAJ ako neznas tocno sto ide kamo
- dizne stavi u casicu s octom (sve mesing djelove stavi u ocat na 2 sata da pojede naslage s njih), kuciste fergazera stavi prat u ocat ili odmascivac na sat vremena i nakon toga temeljito operi vodom i propusi svaku rupicu
-zamjeni crijeva ako su dotrajala, pogotovo crijeva ulja i benzina koja hoceju pucat ili se unutra poceti listati


Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #10 : 03 Veljača, 2018, 14:06:40 »
.
« Zadnja izmjena: 03 Veljača, 2018, 22:57:59 lazartb89 »

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #11 : 03 Veljača, 2018, 22:57:29 »
Prijenos:
utezi 16x13mm 8 grama po mogucnosti orginal ili top performances, malossi,...
klizaci variomata po mogucnosti originalni iako i zamjenski su dobri
remen bandoo 755x18
centralni feder - originalni (znam tesko ga je nac ali ovlasteni peugeot servis automobila moze naruciti)
poklopac prijenosa treba izbusiti 12 borerom oko kuplunga otraga (s donje strane) i naprijed kod variomata (s donje strane) da hladan zrak ulazi i hladi prijenos

Masina:
- skini cilindar dolje i karike s klipa, sve dobro operi i ocisti od garezi (PAZI DA NE PADNE NISTA U BLOK - najbolje nagurat cistu krpu ili wc papir odmah nutra)
- karike polozi u cilindar i gledaj da ne zjevaju odnosno ako imaju vise od 0.3mm izmedu rubova da se zamjene originalnim ili top performances karikama
- svjecica ide nova NGK BR7HS, pregledaj lulicu i kabel od bobine i zamjei po potrebi ako su dotrajali ili su oksidirali
- provjeri dali imas dovoljno ulja u getribi
- spali skinuti auspuh da iz njega izade sva cada i naslage koje su se tokom godina nakupile

Fergazer:
-rastavi ga na komponente (SLIKAJ ako neznas tocno sto ide kamo
- dizne stavi u casicu s octom (sve mesing djelove stavi u ocat na 2 sata da pojede naslage s njih), kuciste fergazera stavi prat u ocat ili odmascivac na sat vremena i nakon toga temeljito operi vodom i propusi svaku rupicu
-zamjeni crijeva ako su dotrajala, pogotovo crijeva ulja i benzina koja hoceju pucat ili se unutra poceti listati



sta mislite da ovako izbusim deklo kao sto sam oznacio na slici na sledecem linku : ?  https://imgur.com/a/p89bz

ako ne nadjem centralnu oprugu originalnu , koju mi preporucujete boju da uzmem od malosija , znaci bitno je da vuce uz brdo bolje ?

i da li moze remen 765x17.5 ili mora 755x18 , posto sam gledao na oglasima taj 755 je mnogo teze nac dok svi kao prodaju ovaj 765x17.5 naravno neki dobar proizvodjac ?

ovo da se nabavi i uradi pa ce mo lagano iduce sedmice krenuti sa radom


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #12 : 04 Veljača, 2018, 09:03:03 »
kupi sta ti je napisano jer samo s njim ti se garantira da ce raditi, ako kupis bilosta imat ces i bilosta performanse koje sad imas


izbusi deklo kako ti je receno

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #13 : 04 Veljača, 2018, 09:40:05 »
kupi sta ti je napisano jer samo s njim ti se garantira da ce raditi, ako kupis bilosta imat ces i bilosta performanse koje sad imas


izbusi deklo kako ti je receno

Dobro druze jasno mi je ,  al evo gledao sam juce u Bisni po oglasima nigdje da nadjem nov takav remen ,  uzro bih ga normalno da ga mogu nac  ,  polovno ima al novo nema nigdje nac bar ja nisam nasao ,  aj pogledacu jos

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #14 : 04 Veljača, 2018, 11:04:40 »
Utokicu ima remena bando ili auto krešo
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline lazartb89

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: speedfight
Odg: speedfigt slabo vuce , sta raditi ???????
« Odgovori #15 : 04 Veljača, 2018, 16:19:17 »
Utokicu ima remena bando ili auto krešo

Ja sam evo u Bosni prebrao sve oglase za koje znam nigdje ta dimenzija remena da nadjem a da je novo. Ako slucajno znate gdje bi moglo bit bilo bi super ,  i jel ako ne nadjem originalan centralni da uzmem malosi ljubicasti ?