Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi delta i wingbell minarelli - info  (Posjeta: 23053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #20 : 07 Listopad, 2008, 14:30:53 »
i vožnje na pola gasa..
a kaj kad ja nevolim divljat.. :toothy12:

Za tebe je onda 4t  :icon_tongue:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #21 : 07 Listopad, 2008, 19:00:48 »
Rijesen problem sa zvonom, nabavio sam podlosku koja je taman. Uskoro cemo vidjeti da li je problem moguce rijesiti i kod Roberta...

hvala aprilia top  :notworthy:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #22 : 07 Listopad, 2008, 19:04:34 »
Jedino moja dvotaktna jurilica troši 3 litre sa dvojicom  :icon_tongue:

tu nekaj ne valja.il nemas diznu 90 nego manju ili je tvoj motor skroz cudan ili cijelo vrijeme nas muljas sa potrosenim benzinom. :umroodsmijeha:

Moj skut je sa dizom 70 i iglom skroz spustenom trosio 6.5-7 litara, a sa dizom 84i iglom dignutom za 1 zub 5-5,5 litara.
Ali u prvom slucaju se radilo o igli W16, a u drugom W7 (u istom karbu).
Dapace, sada imam i vecu ler dizu (50 umjesto 45) i klipic koji obogacuje vise smjesu nego stari klipic.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #23 : 07 Listopad, 2008, 19:08:11 »
Jedino moja dvotaktna jurilica troši 3 litre sa dvojicom  :icon_tongue:

tu nekaj ne valja.il nemas diznu 90 nego manju ili je tvoj motor skroz cudan ili cijelo vrijeme nas muljas sa potrosenim benzinom. :umroodsmijeha:

Moj skut je sa dizom 70 i iglom skroz spustenom trosio 6.5-7 litara, a sa dizom 84i iglom dignutom za 1 zub 5-5,5 litara.
ali u prvom slucaju se radilo o igli W16, a u drugom W7

koju iglu ima malossi dellorto 17,5. :dontknow:

Nije usporediva sa iglama za phbg

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #24 : 07 Listopad, 2008, 19:13:20 »
Robert, nista ne treba skidati i cistiti (osim svjecice), samo full gas jer to ce najkvalitetnije ocistiti mashinu. Naravno, ako je smjesa OK na full gasu.
Sto ga dulje i zesce vozis, to ce vise taloga nestati.
Cvaju treba gazit.
da citiram kolegu....cvaju treba gazit.......od maženja po gasu ništa dobro,nit ima podmazivanje kako treba,ni zagorjevanje..........robi očisti filter i po gasu izgorit če to sve u spuhu bez problema
to sam danas i napravio! žurilo mi se u grad na poštu i po goričkoj full gas! desni retrovizor sam tako naštelao da mogu viditi kako se dimi li ne dimi!
ja mislim da je jako puno gareži i ulja izašlo van! kad sam se vraćao doma totalno druga priča, nema onog gušenja ili skroz malo!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #25 : 07 Listopad, 2008, 19:15:16 »
Jedino moja dvotaktna jurilica troši 3 litre sa dvojicom  :icon_tongue:

tu nekaj ne valja.il nemas diznu 90 nego manju ili je tvoj motor skroz cudan ili cijelo vrijeme nas muljas sa potrosenim benzinom. :umroodsmijeha:

Moj skut je sa dizom 70 i iglom skroz spustenom trosio 6.5-7 litara, a sa dizom 84i iglom dignutom za 1 zub 5-5,5 litara.
ali u prvom slucaju se radilo o igli W16, a u drugom W7

koju iglu ima malossi dellorto 17,5. :dontknow:

Nije usporediva sa iglama za phbg

znaci phbn i phbg nemaju iste igle.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #26 : 07 Listopad, 2008, 19:20:16 »
Jedino moja dvotaktna jurilica troši 3 litre sa dvojicom  :icon_tongue:

tu nekaj ne valja.il nemas diznu 90 nego manju ili je tvoj motor skroz cudan ili cijelo vrijeme nas muljas sa potrosenim benzinom. :umroodsmijeha:

Moj skut je sa dizom 70 i iglom skroz spustenom trosio 6.5-7 litara, a sa dizom 84i iglom dignutom za 1 zub 5-5,5 litara.
ali u prvom slucaju se radilo o igli W16, a u drugom W7

koju iglu ima malossi dellorto 17,5. :dontknow:

Nije usporediva sa iglama za phbg

znaci phbn i phbg nemaju iste igle.

Svaka serija Dellorto karbova ima svoje igle
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #27 : 11 Listopad, 2008, 11:23:45 »
Problem je rijesen sto se tice distance za zvono.

Prvo je u pomoc uskocio aprilia top, pa sam pomocu gozza dobio tocno ono sto sam trazio, Robert je bio posrednik  :notworthy:


Medjutim, distanca je na svom mjestu i odlicno obavlja svoj posao, ali sada sam skuzio da zvono nije tvornicki okruglo, toliko se moze vidjeti ocima. Stara zvona kao da su savrsena, iako nemaju rupe za balans kao ovo malossi.

I mislim da wingbell kod Roberta takodjer nije savrseno okrugao.

« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 19:42:17 SlowRider »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #28 : 11 Listopad, 2008, 11:49:40 »
Moj wingbell je imao one prstene koji su isli malo u osmicu, ali je samo zvono bilo perfektno.
Jel ti trese skuter kod kretanja? Ako da, onda bi moglo biti elipsasto zvono....

Ja imam kod kuce rezervno (novo) malossi obicno zvono  i probao sam ga par startova da vidim je li dobro izradjeno i bome je - skuter krene jako mekano.
A i ovo zvono sto vozim vec 15000+km je obicno, ali ne originalno i opet je sve u redu s njim. Kupljeno je u Piaggio ducanu nakon sto su mi savinute pakne Delte poglodale orig. zvono.

Kako znas da zvono nije okruglo? Nije vrag da se to vidi? Onda je to zvono dobro samo kao pepeljara (i to ak zatvoris rupe na njemu)

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #29 : 12 Listopad, 2008, 18:21:59 »
moze li ici na seriski kuplung wingbell, i da li bi dobio sa njim na snazi, mislim brzini razvijanja okretaja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #30 : 26 Listopad, 2008, 22:34:14 »
Da ne otvaram novi topic.

Do sada sam isprobao nekoliko kvacila na minarelli masinama. Sva su bila u voznom i dobrom stanju. Rijec je o serijskom kvacilu, malossi fly, delti i nepoznatom kvacilu koje cu nazvati "no name".
Najbolji dojam ostavlja "no name"kvacilo. To kvacilo ima najvecu povrsinu jedne ferode, sto znaci da ima ukupnu najvecu povrsinu.


Serijsko ima najmanju povrsinu feroda i na jacem setupu samo klize i ne moze prenesti moment na kotac.

Malossi fly ima nesto vecu povrsinu, malo su duze i sire ferode te je primjerenije za malo jaci setup od serijskoga.

Malossi delta ima malo krace, ali sire ferode od fly-a, osjeti se da je bolje od prethodna 2 kvacila.

"No name" kvacilo ima vidljivo najduze ferode, za 8mm otprilike dulje nego u delte i sire za 1-2mm od delte. Bas se vidi da je masivno i zvono je sire.

Sve je koristeno u optimalnim kombinacijama, serijsko kvacilo i zvono, malossi fly kvacilo i obicno malossi zvono, delta i wing bell, "no name" i zvono rms.
Zanimljivo je to da "no name" sa 20 000km, otprilike je jednak ili cak bolji u performansama od delte koja nema ni 3000km.

Kada usporedim cijenu delte i "no name" kvacila koje je sigurno duplo jeftinije, definitivno se isplati ovo drugo. Zabrijao sam da cu sa deltom dobiti osjetno vise, ali sam se razocarao. Prednost delte je sto se moze ugodjavati prema vlastitim potrebama, ali i ovaj "no name" se moze ustimati jer na njega idu sve opruge :frajer:. Inace "no name" ima oko 20 000km i ferode su jos upotrebljive, ostalo je jos oko 1/3 "mesa".




"No name" kvacilo je meni nepoznata stvar koju nigdje ne mogu pronaci  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 19:44:48 SlowRider »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #31 : 26 Listopad, 2008, 22:37:03 »
i mene to "no name" kvačilo jako privlači! test je pokazao da na mojoj luni isto jako dobro radi! da nemam novu deltu nebi dugo razmišljao!
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 19:45:26 SlowRider »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #32 : 26 Listopad, 2008, 22:39:05 »
i mene to rms kvačilo jako privlači! test je pokazao da na mojoj luni isto jako dobro radi! da nemam novu deltu nebi dugo razmišljao!

Ja cu vjerojatno testirati rms kombinaciju koja ima manje od 1000km  :evil6:

E da, "no name" kvacilo ne kuri zvono, iako nisam dugo vozio na jako tvrdim oprugama. Inace cesto se moze vidjeti serijski setup i zvono bude plavo.
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 19:46:01 SlowRider »

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #33 : 26 Listopad, 2008, 22:47:30 »
pa ja mislim da ako je 107mm da pase i na pezo, a mislim i da zvono pase na pezo, sto se tice zubaca... A dali se to kvacilo dosta trosi kada se npr. stavi setup kvacila kao za deltu tj. da hvata visoko kao za narda i sl.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #34 : 26 Listopad, 2008, 22:48:07 »
ako jednom budem morao mjenjati kvačilo onda 100% ide ovo "no name".
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2009, 19:47:07 SlowRider »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #35 : 26 Listopad, 2008, 23:07:40 »
čini mi se da bi moglo bit dobro,delta je dobra ali je ipak malo preskupa

Deltu mozes precizno ugadjati, to je velika prednost. Ali ja nemam zahtjevan setup tako da mi to nije od velike koristi.

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #36 : 26 Listopad, 2008, 23:08:52 »
da to im je prednost

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #37 : 26 Listopad, 2008, 23:13:00 »
E to nisam testirao, ovo je isprobano na sportu i replici. Najbolji dojam ostavlja jer kotac voli proklizati i skut se propinje.
Znam da je pogodno za stuntere. ;D

oooo najs, nego kolko si ti bio dao za to zvono i ako znas ime otprilke? znaci za kvacilo smo nasli ime (RMS Racing Pro) a zvono? ima neko posebno ime ili?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #38 : 26 Listopad, 2008, 23:15:01 »
E to nisam testirao, ovo je isprobano na sportu i replici. Najbolji dojam ostavlja jer kotac voli proklizati i skut se propinje.
Znam da je pogodno za stuntere. ;D

oooo najs, nego kolko si ti bio dao za to zvono i ako znas ime otprilke? znaci za kvacilo smo nasli ime (RMS Racing Pro) a zvono? ima neko posebno ime ili?

Bitno da zvono pokriva cijelo kvacilo, mozda saznam neke detalje kroz par dana...
Kad sam imao to rms kvacilo oduvijek sam slinio za deltom, medjutim razocarao sam se.

« Zadnja izmjena: 26 Listopad, 2008, 23:19:51 SlowRider »

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #39 : 26 Listopad, 2008, 23:19:57 »
E a jel ima toga kvačila za kupit kod nas,možda u benconyu ili negdje drugdje u zg?