Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi delta i wingbell minarelli - info  (Posjeta: 23025 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #60 : 28 Listopad, 2008, 17:45:20 »
Da je bilo pravilno namontirano to se ne bi desilo. Evo jedan primjer koji je malo gori od tvog:


Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #61 : 28 Listopad, 2008, 17:59:36 »
Da je bilo pravilno namontirano to se ne bi desilo. Evo jedan primjer koji je malo gori od tvog:

Ak nekoga zanima, to je montiral Renato Peloza, iz Peloza BOX-a u Hrastini Samoborskoj... Tak da se nebi još ko opeko kak sam se ja!

I da nebi netko mislil da je to bila puka slučajnost, uz sve to uzel mi je prekidače za štop svjetlo na kočnicama i stavil neke nevaljale i reko da su stari otišli (a nisu) i naplatil mi svakog 45 kuna (90 kuna sve zajedno), štelanje rolica je trebalo bit 260 kn (200 kn posel i 60 kuna rolice) i na kraju je izmislil da mu je vrisnula vodena pumpa i da se sva voda prolila po podu pa je sve skupa oko 680 kn naplatil... A nije mi ni reko da je fergazer diral kaj sam tek kasnije saznal...

U principu da nije bilo Peloze, ja nebi danas bio na ovom forumu i bio bi totalni NOOB u svezi glede skutera i tuninga! Od onda je sve to počelo, malo po malo! Na mom aeroxu osim rezervara nema šerafa koji nije bio odšerafljen, nema komada koji nije bio raskopan!

I to je jedino dobro proizašlo iz svega toga kaj je nabrojeno iznad...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #62 : 28 Listopad, 2008, 18:13:41 »
oces da kazes da je dobro sto te je taj Peloza klepio po usima tada, i sto serviseri deru? da bi se deca naucila...?   :icon_scratch:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #63 : 28 Listopad, 2008, 19:18:19 »
Da je bilo pravilno namontirano to se ne bi desilo. Evo jedan primjer koji je malo gori od tvog:

Ak nekoga zanima, to je montiral Renato Peloza, iz Peloza BOX-a u Hrastini Samoborskoj... Tak da se nebi još ko opeko kak sam se ja!

I da nebi netko mislil da je to bila puka slučajnost, uz sve to uzel mi je prekidače za štop svjetlo na kočnicama i stavil neke nevaljale i reko da su stari otišli (a nisu) i naplatil mi svakog 45 kuna (90 kuna sve zajedno), štelanje rolica je trebalo bit 260 kn (200 kn posel i 60 kuna rolice) i na kraju je izmislil da mu je vrisnula vodena pumpa i da se sva voda prolila po podu pa je sve skupa oko 680 kn naplatil... A nije mi ni reko da je fergazer diral kaj sam tek kasnije saznal...

U principu da nije bilo Peloze, ja nebi danas bio na ovom forumu i bio bi totalni NOOB u svezi glede skutera i tuninga! Od onda je sve to počelo, malo po malo! Na mom aeroxu osim rezervara nema šerafa koji nije bio odšerafljen, nema komada koji nije bio raskopan!

I to je jedino dobro proizašlo iz svega toga kaj je nabrojeno iznad...

Znas kak se veli.Svako zlo za neko dobro.
BTW.Peloza se jucer vratio iz Iraka,bio dolje kod Zlatka i pozdravio te. :rofl1:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #64 : 29 Listopad, 2008, 07:57:16 »
Nek si j#be ma#er lopovsku!

Za te novce koje sam njemu ostavil sve skupa, mogo sam kupit cijeli midrace setup za svog aeroxa!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #65 : 29 Listopad, 2008, 08:15:55 »
Nek si j#be ma#er lopovsku!

Za te novce koje sam njemu ostavil sve skupa, mogo sam kupit cijeli midrace setup za svog aeroxa!

kaj se zivciras.covjek ti je htio samo najbolje. ::) :laughing7:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #66 : 30 Listopad, 2008, 11:58:57 »


Eto ti mojeg TOP variomata u najširem položaju do kuda idu klizači sa najtanjom šajbicom (tolko je tanka da se ni ne osjeti razlika sa i bez nje)!



I pogledaj do kuda se remen diže... fali dva milimetra od kojih sam jedan mm izgubio već jer je remen malo uži već  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #67 : 31 Listopad, 2008, 19:58:49 »
Ima li netko serijski centralni feder za piaggio masine 50ccm da je u dobrom stanju? Trebao bih samo usporediti tvrdoce na licu mjesta po otporu koji pruza u rukama.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #68 : 31 Listopad, 2008, 20:32:33 »
Ima li netko serijski centralni feder za piaggio masine 50ccm da je u dobrom stanju? Trebao bih samo usporediti tvrdoce na licu mjesta po otporu koji pruza u rukama.

mislim da ja imam.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #69 : 01 Studeni, 2008, 04:44:57 »
Ima li netko serijski centralni feder za piaggio masine 50ccm da je u dobrom stanju? Trebao bih samo usporediti tvrdoce na licu mjesta po otporu koji pruza u rukama.

Izmedju 35 i 40 kg skroz stisnut na vagi

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #70 : 01 Studeni, 2008, 06:24:32 »
Nek si j#be ma#er lopovsku!

Za te novce koje sam njemu ostavil sve skupa, mogo sam kupit cijeli midrace setup za svog aeroxa!

Ma da bar naprave, kako treba, pa ajde, nije ti zao para, imao sam i ja svakavih iskustva, dok bio skut pod garancijom, nikako ugodnih, samo jedan mali primjer:
Zasto u 2 ne vuce za gore?
-koliko si prosao?
Oko 10000
-a da, to ti je to

I onda sam skupljao ljude po gradu, a on je jedini, ovlasteni, tako da nije bilo tesko, i vise manje svako je imao neke primjedbe, i pisali smo u italiju, pa su mu dosli iz splita, vidit sta se tamo radi, a u servisu je zaposlio svog sina, koji pojima nije imao, i od onda vise nisam niti po jednu vidu isao tamo!

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1315
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #71 : 01 Studeni, 2008, 11:50:22 »
slow pogle si remen od over ranga malo debjinu i usporedi s obicnim to ko prvo tp imam doma i sve sajbice za njega tj je dobar za serijske polutke i taj kraci i tanji remen a sve ostalo di su rolice 16:13 16:9.7 itd treba over range ili polini evolution 128
0981674245

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #72 : 01 Studeni, 2008, 11:53:12 »
slow pogle si remen od over ranga malo debjinu i usporedi s obicnim to ko prvo tp imam doma i sve sajbice za njega tj je dobar za serijske polutke i taj kraci i tanji remen a sve ostalo di su rolice 16:13 16:9.7 itd treba over range ili polini evolution 128

Znam za to sve, usporedio sam neke stvari sa piaggio prijenosom i sve mi je jasno.

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1315
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #73 : 01 Studeni, 2008, 11:55:40 »
ja sad dobivam polini polutke evolution i onda ce past testovi
0981674245

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #74 : 02 Studeni, 2008, 23:23:06 »
Nadam se da ne donosim prerano zakljucak, presao sam oko 200km. Malossi fly i obicno malossi zvono su sr*nje. Zvono i nema toliko veze koliko kvacilo, nula bodova. Za skuter sa serijskim cilindrom je super, ali za nesto jace od toga je koma. Moze posluziti na jacem setupu za one koji vole laganiji start.

Vjerojatno nabavljam novi rms, iako je stari rabljeni bolji od trenutne kombinacije, ali prvo ce past testovi...

Vjerojatno cu prodavati ovaj fly i zvono, sve je kao novo, a imam i sport paket opruga koje su nove.
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2008, 23:29:04 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #75 : 03 Studeni, 2008, 00:00:18 »
Nadam se da ne donosim prerano zakljucak, presao sam oko 200km. Malossi fly i obicno malossi zvono su sr*nje. Zvono i nema toliko veze koliko kvacilo, nula bodova. Za skuter sa serijskim cilindrom je super, ali za nesto jace od toga je koma. Moze posluziti na jacem setupu za one koji vole laganiji start.

Vjerojatno nabavljam novi rms, iako je stari rabljeni bolji od trenutne kombinacije, ali prvo ce past testovi...

Vjerojatno cu prodavati ovaj fly i zvono, sve je kao novo, a imam i sport paket opruga koje su nove.

Sad vidiš zakaj sam ja prodaval praktički nekorišteni Fly...

Samo da ga se riješim jer tvornički kuplung mi duplo bolje prima od fly-ja...

J#biga kad je Fly samo pola ferode bio iskorišten na serijskom zvonu (malo više).
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #76 : 03 Studeni, 2008, 20:02:52 »
Evo danas jedan update. Nabavio sam od frenda gotovo novo RMS kvacilo i zvono, kupljeno je u Benconiju i cijena kvacila je 299kn, a zvona 149kn.

Kvacilo nije 100% identicno kao moje, razlike su minimalne ali ipak postoje. Duljina feroda je ista, ali ovo kvacilo od frenda ima malo uze ferode, max. 2mm. Ima prednost sto je lakse...

Zvona su 100% identicna i to je do sada najsire zvono. E sad trebam isprobati njegovo kvacilo da vidimo razliku.


.... evo izmjerio sam bitne razlike u sirini i slikao to kvacilo.

Ovaj novi model sto sam posudio od frenda ima istu duzinu ferode koja iznosi 60.7mm, ali je zato nesto uza 15.7mm. Moje staro rms kvacilo ima istu duzinu ali je sirina 17.9mm i u potpunosti iskoristava rms zvono.

Ova 2 zvona su 100% ista, lijevo je jako malo koristeno, kao novo, a desno ima oko 8000km (samo je malo prljavo i za nijansu tamnije).


Lijevo je model koji se moze kupiti u Benconiju, a mozda cak i desni  :dontknow:

Na slikama se vidi koliko je potroseno moje (desno) kvacilo koje ima oko 20 000km.



I iskoristivost zvona:




« Zadnja izmjena: 03 Studeni, 2008, 20:44:31 SlowRider »

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #77 : 03 Studeni, 2008, 21:00:51 »
u ljepo objasnjeno slow... al svejedno iako su ferode na novom tipu kvacila uze ono ipak hvata bolje od ostalih kvacila?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #78 : 08 Studeni, 2008, 19:54:33 »
Danas sam testirao ovo novije rms kvacilo. Odmah cu reci da je lose, jednostavno nije ni blizu ovom starom kvacilu koje sam do tada imao. A posto je novo olaksano na ferodi onda duze proklizuje jer se stvara manja sila pri centrifugi.

Novo rms kvacilo je bilo namjesteno da hvata na 4200rpm, ali mi masina zakuca odmah na 10 000rpm i drzi do 30-km/h...
Kad sam stavio staro kvacilo osjetio sam ogromnu razliku u momentu i trzaje pri dodavanju gasa...

Sad se trebam baciti u potragu takvog istog kvacila, a danas sam izravnao iskrivljene ferode i trebao bi iskorsiti veci dio povrsine ferode.

Jos cu malo obratiti paznju na deltu, odnosno da utvrdim da je ovo bolje  :frajer:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #79 : 09 Studeni, 2008, 03:34:28 »
kako si izravnao iskrivljene ferode?