Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi delta i wingbell minarelli - info  (Posjeta: 23026 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #40 : 26 Listopad, 2008, 23:46:09 »
zakljucak po mom od ovog svega: ovo kvacilo se moze nastelat kao delta, tj. mozda se delta moze malo preciznije al ono...

                    Delta             Rms
Trosenje           -                 +
Stelanje           +                 -
Kvaliteta          -                 +
Cjena              +                 +
Hvatanje          -                 +

znaci plusevi oznacavaju koje je kvacilo u cemo bolje, tj. gore   

Offline apriliatuner

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #41 : 26 Listopad, 2008, 23:49:55 »
po ovome ispada da je bolje uzet rms kvačilo.koliko si rekao da je to rms?

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #42 : 26 Listopad, 2008, 23:51:14 »
a neznam po mom nebi trebali bit vise od 350kn, eto valjda ce slowrider provjerit, ali kao sto je receno moras imat odgovarajucer zvono

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #43 : 27 Listopad, 2008, 08:31:49 »
Evo jedna usporedba serijskog i rms zvona. Wing bell je negdje u sredini.


Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #44 : 27 Listopad, 2008, 08:49:00 »
bas se fino vidi razlika, po toj slici ono zvono gore sto sam stavio nije to, moram iskopat negdje drugdje..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #45 : 27 Listopad, 2008, 08:50:03 »
ovo je veoma koristan podatak, svaka čast Slow...  :icon_thumright:

ako se tako pokazalo to rms kvačilo kvalitetno pa još dođe duplo jeftinije od delte, pa tu nema više šta da se priča! A što se tiče prednosti štelovanja tu jeste delta ispred, ali ja to gledam da kad jednom našteluješ kvačilo pa nemaš ga šta više dirati....
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #46 : 27 Listopad, 2008, 08:54:10 »
evo valjda je to to zvono... pise tgb na njemu  :dontknow: naso sam slike na sip-u i od one tri slike 2 su TGB tj. ja mislim za piaggio original a jedna slika je ja mislim rms




Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #47 : 27 Listopad, 2008, 09:00:04 »
evo sad bas racunam na sipu zvono + kvacilo ispadne 50 eura  :headbang:

e da znaci na njega idu SVI federi?? od delte, fly-a, za serijsko?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #48 : 27 Listopad, 2008, 09:05:55 »
meni za Jet ispadne kvačilo + zvono 66 eura...
kvačilo 36 i zvono 30....

definitivno isplativo ako je kvalitetno!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #49 : 27 Listopad, 2008, 09:10:17 »
Evo jedna usporedba serijskog i rms zvona. Wing bell je negdje u sredini.



Srećom kaj sam svoj Fly (bivši) malo koristil jer mi nije bilo jasno zašto kuplung samo 60% ferode "prima". Hebemu, pa zato jer je serijsko zvono gore bilo! Ne bi smjelo RMS bit preko 350 kn jer tolko sam ja novi Fly platil!

Jel bi mogo nabavit RMS kvačilo i taj kuplung za 600 kn?

I još jedno pitanje: Dal će se pomićna polutka raširit do kraja? To mi je najbitnije
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #50 : 27 Listopad, 2008, 09:22:19 »
Budem kasnije stavio sliku od zvona.

Inace na minarelli masinama je najbolje promjeniti i zvono kada se mijenja kvacilo jer je serijsko uze od navedena 3 kvacila (fly, delta, rms) i na taj nacin ne iskoristavate puni potencijal kvacila jer dio ferode po duzini nije pokriven sa zvonom.
To sam isprobao i razlika se jako osjeti, a vidljiva je na slici.


Evo jedna usporedba serijskog i rms zvona. Wing bell je negdje u sredini.



Srećom kaj sam svoj Fly (bivši) malo koristil jer mi nije bilo jasno zašto kuplung samo 60% ferode "prima". Hebemu, pa zato jer je serijsko zvono gore bilo! Ne bi smjelo RMS bit preko 350 kn jer tolko sam ja novi Fly platil!

Jel bi mogo nabavit RMS kvačilo i taj kuplung za 600 kn?

I još jedno pitanje: Dal će se pomićna polutka raširit do kraja? To mi je najbitnije

Po mojoj procjeni, taj kuplung sa zvonom ne prelazi 500kn.

E sad problem koji nastaje sa koristenjem rms zvona. Posto je dosta sire od serijskoga, pomicna polutka ne moze doci u max. omjer, potrebna su 1-2mm. Razmisljao sam da "skinem" onaj rub pomicne polutke i na taj nacin bi rijesio problem. Ali kod Roberta pomicna polutka ne radi te probleme i to je onda savrseno :icon_scratch:


I saznao sam da je TOP-ov variomat jedini koji dize remen do vrha na minarelliju sa serijskim polutkama. Multivar i Polini nikako ne mogu podici remen do vrha, uvijek ostane 3-4mm. Multivar i polini ce podizati remen tek kada se stavi malossi overrange. To je problem koji me je dugo mucio, jos trebam isprobati topov variomat i doci do zakljucka iako nije na dobrom glasu.
Sa multivarom sam zakinut i vozim se sa kracim prijenosnim omjerom.... uvijek sam koristio remenje za minarelli, nisam probavao sa sirim ili duzim jer zadnje polutke to ne dozvoljavaju.
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 09:31:21 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #51 : 27 Listopad, 2008, 09:33:45 »
Ali kod Roberta pomicna polutka ne radi te probleme i to je onda savrseno :icon_scratch:

Dođe mi da nazovem Robyja i da ga pitam dal mogu probat kod sebe pa da kupim...

jos trebam isprobati topov variomat i doci do zakljucka iako nije na dobrom glasu.

Javljam se dobrovoljno  :party0048:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #52 : 27 Listopad, 2008, 09:41:23 »
Ali kod Roberta pomicna polutka ne radi te probleme i to je onda savrseno :icon_scratch:

Dođe mi da nazovem Robyja i da ga pitam dal mogu probat kod sebe pa da kupim...

jos trebam isprobati topov variomat i doci do zakljucka iako nije na dobrom glasu.

Javljam se dobrovoljno  :party0048:

E ovo je dobro, ja imam kvacilo i zvono, a ti topov variomat. Na taj nacin smo sredili dvije muhe jednim udarcem.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #53 : 27 Listopad, 2008, 09:59:31 »
E ovo je dobro, ja imam kvacilo i zvono, a ti topov variomat. Na taj nacin smo sredili dvije muhe jednim udarcem.

A ja sam našel one šajbice za štelanje variomata kaj sam uz TOP dobil tak da... sve 5

Čim složimo svjetla ili ja kod tebe dolazim ili ti kod mene... Bumo se dogovorili... Jer meni je svejedno! Bumo i Dottorea pozvali da nam bude moralna podrška! Stari moj, kad god je on uz mene bil uvijek sam složil mašinu odlično, i to bolje nego ovi u tvornici... Dečko ima neke nadnaravne moći izgleda...

P.S. Ko god slaže motor nek si njega uzme ak niš drugo samo da stoji uz vas  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #54 : 27 Listopad, 2008, 10:29:03 »
E ovo je dobro, ja imam kvacilo i zvono, a ti topov variomat. Na taj nacin smo sredili dvije muhe jednim udarcem.

A ja sam našel one šajbice za štelanje variomata kaj sam uz TOP dobil tak da... sve 5

Čim složimo svjetla ili ja kod tebe dolazim ili ti kod mene... Bumo se dogovorili... Jer meni je svejedno! Bumo i Dottorea pozvali da nam bude moralna podrška! Stari moj, kad god je on uz mene bil uvijek sam složil mašinu odlično, i to bolje nego ovi u tvornici... Dečko ima neke nadnaravne moći izgleda...

P.S. Ko god slaže motor nek si njega uzme ak niš drugo samo da stoji uz vas  :toothy3:

sad ce ljudi jos na kraju mislit da sam neki carobnjak iz Oza ili baba vracara sa nadnaravnim sposobnostima.  :u_plac:  :vjestica:

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #55 : 27 Listopad, 2008, 15:08:47 »
Ja imam rms racing pro kvačilo, samo to nije ono kao sa slike što je netko dao, očito su promjenili neke stvari tokom godina. Moj je kao rms racing sport pro sa slike (daju se našpanat federi) ali bez ovog pojačanja na foru delte. Hebo racing i rms racing pro (ovo moje stari tip bez pojačanja) i bgm racing pro su inače ista kvačila...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #56 : 27 Listopad, 2008, 17:18:18 »
Evo kako se ponasaju variomati kada je remen na vrhu tj. max. prijenosni omjer.

Serijski za piaggio:

Multivar ili polini za minarelli:

Ova druga slika me jako zbunjuje jer vodilice izadju na pola kada je remen na vrhu. To je sigurno jedan od razloga zasto remen ne ide do vrha na multivaru ili poliniju. I na neki nacin je dobro da ne ide do vrha jer bi se moglo sve razletiti.
« Zadnja izmjena: 27 Listopad, 2008, 17:27:07 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #57 : 27 Listopad, 2008, 18:13:28 »
Drugim riječima Minarelli ne smije do vrha i prema tome znači da ima skoro najkraću getribu od svih!

Baš bum videl kak to kod mene zgleda kad napravim tak ko ti! Ali opet se otvara tu jedno drugo pitanje! Na koju foru je moj serijski vario i remen brisal vario do samog vrha? Ja sam imal jako veliku krajnju sa serijalom! I pri maximalnoj brzini nisu previše obrtaji porasli!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #58 : 27 Listopad, 2008, 18:40:38 »
Drugim riječima Minarelli ne smije do vrha i prema tome znači da ima skoro najkraću getribu od svih!

Baš bum videl kak to kod mene zgleda kad napravim tak ko ti! Ali opet se otvara tu jedno drugo pitanje! Na koju foru je moj serijski vario i remen brisal vario do samog vrha? Ja sam imal jako veliku krajnju sa serijalom! I pri maximalnoj brzini nisu previše obrtaji porasli!

Nisam gledao kako se ponasa serijski variomat kojega imam, niti topov kojeg nemam.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Malossi delta i wingbell minarelli - info
« Odgovori #59 : 28 Listopad, 2008, 13:03:39 »
Ajmo po redu: (vrijeme radnje: prije više od 3 godine)
Ovo je tvornički propeler koji ima nekakvih 25-30 tisuća km! Vidi se da je nekad remen išel do vrha, a u njegove zadnje dane radi novog remena - nije išel do vrha!




Ovo je drugi vario na mom motoru kojeg sam imal ali serijski, i on nikada nije išo više nego kaj se vidi:




Ovo je slika tvorničkog varia i uništenog ventilatora:


I na kraju još jedna slika uništenog ventilatora: (razlog:  :dontknow:... Valjda jer je mehaničar preslabo stegnul maticu pa je sve skočilo van... Još sam noob bil  :toothy3:)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: