Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja  (Posjeta: 22662 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #20 : 01 Listopad, 2008, 20:08:01 »
ovako, ja mislim da je to alu cil... sipaj stihl ulje 2% mjesavina, znaci stavis u ulje u karnister i sipas unutra 5l benge... e da skini uljnu pumpu i izvadi samo onaj zupcanik a ako oces mozes uzet od haca cep

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #21 : 02 Listopad, 2008, 00:13:25 »
Sutra ujutro pravac musil, samo da me ne sjebe....

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #22 : 02 Listopad, 2008, 19:41:43 »
Ostavio ja to kod Musila kaže do sutra popodne gotovo.

Ulje Castrol TTS- to ok? Malo mi je skupo ali kaj sad, a jel ima neko koje je kao optimalno s obzirom na cijenu?
I jel se smije mješat to sa super 100?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #23 : 02 Listopad, 2008, 19:44:10 »
Ostavio ja to kod Musila kaže do sutra popodne gotovo.

Ulje Castrol TTS- to ok? Malo mi je skupo ali kaj sad, a jel ima neko koje je kao optimalno s obzirom na cijenu?
I jel se smije mješat to sa super 100?

Dobro ulje, ali tebi nepotrebno (i preskupo).
Neki polusinth (Silkolene Scoot Sport 2) po 50-60 kuna/litra ce biti sasvim OK

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #24 : 02 Listopad, 2008, 19:59:47 »
evo danas kupio 1l stihl ulja za dvotaktaše (54 kune)! mrvicu se više dimi nego castrol tts ali samo kad je mašina hladna!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #25 : 02 Listopad, 2008, 21:29:36 »
Dajte mi još odgovorite na nekoliko pitanja pliiiz :toothy11:

1. Kako mogu provjeriti jel mi radi uljna pumpa a da ne uništim cilindar(u slučaju da ne radi)
2. Jel smijem ja sad tih prvih 500km vozit sa tolko ulja kolko pumpa daje?
3. Ako bi slučajno radio mješavinu jel dovoljno samo odvojit onu sajlu sa pumpe kako bi nju onesposobio?
4.(prvo pogledajte na slikama jel to aluminijski ili gus jer ja to ne razlikujem, glava mi izgleda ko aluminjska a klip ko ovo drugo - gus valjda) i prema tome mi recite  kad radim mješavinu koliko posto treba ići:
     a) Za vrijeme razrade prvih 500km ako uzmemo u obzir
     b) Poslje 500km, znači kad se motor razradi već
5. Nakon koliko vremena/kilometara bi trebalo mjenjati ulje u prijenosu, i možete li mi preporučiti koje mi treba?
    I je li moguće da mi treba podmazati lager u prednjem kotaču(možda i zadnjem) jer prednji mi nekak se malo vrti kad ga rukom zavrtim) ili zamjeniti lager cjeli?? kad ga zavrtim napravi 2-3-4 kruga, a možda ga i kočnica stišće jer se čuje onak sssss ko kad se stišče kočnica :icon_biggrin:
6. Zar se ništa ne može poduzeti sa auspuhom da se pročisti malo ili makne katalizator ili tako nešto?(to se ne može variti sa običnim tim strojem? mora baš co2 bit?




EVO ne znam kako da vam zahvalim morat ću svakom pivu platit ako složim to u subotu pa se možda idem vozit u zagorje s ovima u nedjelju :hello:




« Zadnja izmjena: 02 Listopad, 2008, 21:43:06 vktr »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #26 : 03 Listopad, 2008, 19:23:26 »
Eto naravno, fucking musil sj#bo stvar, dobro da sam nazvao pa saznao to...On je meni reko da je 250kn klip i 150 kn brušenje, a baš sam mu ljepo naglasio da je 100 kubika spidfajt. I danas ga zovem on meni kaže da je naručio klip i doći će 500-600kn WTF, ja prvo misio da sam krivo čuo da će doći za 5-6 dana, ali ne on je zbilja rekao 500-600kn?!?!?!??!
tako da ništ od toga, sad ak me i frend sjebe kaj mi je trebo nabavit za 650kn novu termo grupu onda hićem skuter u smeće
ajbok

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #27 : 05 Listopad, 2008, 22:32:35 »
Evo složeno, otkopčal sam uljnu pumpu i stavio mješavinu onaj novi od tifona eurosuper 95 class 5 litara i na to 150-160ml scoot sport 2 ulja, i nekak mi previše dimi i nakon 25 kilometri pređenih sa 40 -50kmh, to znači previše ulja?
Kolko brzo se smijem vozit ovak i kolko, i jel valja ta mješavina taj postotak

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #28 : 06 Listopad, 2008, 09:30:15 »
Dimi jer je malo jaca mjesavina. Inace na 5L benzina stavi 100ml ulja.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #29 : 06 Listopad, 2008, 12:08:14 »
da ne otvaram novu temu i sorry na offu : Kolko sp-u 180 % mješalica radi mješavinu ... Ja mu radim 3 % što mi se čini i više nego dosta . 2.5 % mi se čini optimalno...
Potpis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #30 : 06 Listopad, 2008, 12:13:45 »
Pod pretpostavkom da se koristi kvalitetno ulje, za alu kiteve je 2% u redu, a za gus 2.5%. To vrijedi za skutere za svakodnevnu upotrebu. Za race kiteve vrijede nesto drugacija pravila

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #31 : 06 Listopad, 2008, 12:22:29 »
Motul Scooter power full syntetica... Odlično ulje. Malo skupo al jbg. Budem mu ja stavljo od sad 2,5 tu i tamo 3%  :frajer: al 2 neču jel sigurno je sigurno hehe... Rađe nek dimi al neka se to sve kupa u ulju XD. Dok god dimi je dobro  :laughing7:. Makar i ne dimi nešto baš sa tim uljem. Nešto malo dok ga grijem i to je to...
Potpis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #32 : 06 Listopad, 2008, 12:29:08 »
Previse ulja je stetno.
1. smjesa je siromasnija
2. stvara se talog na klipu i glavi pa raste kompresija
3. svjecica se moze toliko zaprljati da prestane bacati iskru, a nerijetko i strada zbog toga. To se desilo jucer na jednom skuteru koji je imao malo previse ulja na susretu u Zagorju


Stavljaj 2%. Pogotovo sto koristis sinteticko ulje.
Vjerovao ili ne, ali ako je ulje kvalitetno, niti 1% nije premalo, ali to ipak nebi mogao preporuciti.

Offline RideRR4EveRR

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1002
  • Spol: Muški
  • Stunt Яide
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Stuntbase
  • Mjesto: Zagreb-dubrava
  • Moja Kaciga: Head armor
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #33 : 06 Listopad, 2008, 12:33:47 »
aha onda ok. Hvala na savjetu  :icon_thumright:
Potpis

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #34 : 06 Listopad, 2008, 19:47:38 »
Dimi jer je malo jaca mjesavina. Inace na 5L benzina stavi 100ml ulja.
a sam si mi jučer reko da 3% stavim :toothy12:
Al dobro, valjda je malo više ok za razradu, jeli?

prošo sam 40 km sa do 50kmh kolko još trbam??? jer zbilja je užasno se ovak vozit.... danas mi uletilo nešt u rukav i ubolo me u vožnji, zbilja omete onak, skoro sam se razbio, poslje mi nabubrilo i izgleda ko ugriz zmije onak 2 crvene točkice :toothy12:
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2008, 19:50:46 vktr »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #35 : 06 Listopad, 2008, 20:06:15 »
2. stvara se talog na klipu i glavi pa raste kompresija

Evo jeftinog nacina za tuning, bez otvaranja masine  ;D

Vjerovao ili ne, ali ako je ulje kvalitetno, niti 1% nije premalo, ali to ipak nebi mogao preporuciti.

Znaci mozemo zanemariti sto uljna pumpa ne daje isti % ulja O0

Dimi jer je malo jaca mjesavina. Inace na 5L benzina stavi 100ml ulja.
a sam si mi jučer reko da 3% stavim :toothy12:

Od 2.5 do 3, rekao sam ne preko 3%, a ti jesi malo presao... iako bi i onda dimio...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - SLOŽEN, al imam još pitanja :D
« Odgovori #36 : 06 Listopad, 2008, 20:39:57 »
a ništa onda, sljedeće tankiranje ide 100ml na 5 litara i u srjedu onda cjeli dan vožnja sa 50kmh

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #37 : 11 Listopad, 2008, 14:29:12 »
Eo odvozio nekih 140 kilometri nakon ugradnje ovoga, i jako čudno reagira na gas...
može dijagnostika po boji svječice?? čudna je i ona, sad je NGK B8HS  (bez otpora svječica)
Nit je smeđa nit je crna, suha je i ima neka sranjca po sebi, od čeg je to pak sad



Ima dost praznog hoda gas, jedno centimetar skoro, i onda kad počne lovit lovi onak skroz malo pa onda još mrvicu gasa se guši i onda još mrvicu i  okretaji skaču u nebo dalje je sve ful gas... a to se sve događa u razmaku od pol centimetra do centimetar valjda....

Dizna je 86 šarafić za smjesu je 540° u ljevo od kraja a za položaj igle nisam siguran

i danas mi se ovo dogodilo, nakon jedno 20 minuta vožnje na max 50kmh ugasio mi se na 35 kmh, stao sam zakurblo upalio isprve i vozio još sat vremena poslje toga onda mi je dosadilo voženje.... šta je to
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2008, 14:44:30 vktr »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #38 : 11 Listopad, 2008, 14:48:35 »
ako su točkice sive bojim se da ti je klip strado tj istopio se na jednom mjestu, al se ne vidi jesul sive nego to ravnim ovijačem probaj skinut sa strana ako teško se skida onda su to tragovi klipa
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #39 : 11 Listopad, 2008, 15:35:11 »
Eo odvozio nekih 140 kilometri nakon ugradnje ovoga, i jako čudno reagira na gas...
može dijagnostika po boji svječice?? čudna je i ona, sad je NGK B8HS  (bez otpora svječica)
Nit je smeđa nit je crna, suha je i ima neka sranjca po sebi, od čeg je to pak sad



Ima dost praznog hoda gas, jedno centimetar skoro, i onda kad počne lovit lovi onak skroz malo pa onda još mrvicu gasa se guši i onda još mrvicu i  okretaji skaču u nebo dalje je sve ful gas... a to se sve događa u razmaku od pol centimetra do centimetar valjda....

Dizna je 86 šarafić za smjesu je 540° u ljevo od kraja a za položaj igle nisam siguran

i danas mi se ovo dogodilo, nakon jedno 20 minuta vožnje na max 50kmh ugasio mi se na 35 kmh, stao sam zakurblo upalio isprve i vozio još sat vremena poslje toga onda mi je dosadilo voženje.... šta je to

Presiromašna smjesa, 100%! Svjećica je sive boje. Pregrijava ti se cilindar i to nije dobro... Stavi 90 diznu i to je to!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: