Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja  (Posjeta: 22606 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #40 : 11 Listopad, 2008, 18:35:07 »
One nakupine nečega na svječici su mekane i lako se skidaju na hladno i čini mi se da nije stopljeni klip...
Nije mi jasno zašto bi mi trebala jača dizna kad je sve serijski, al sam svejedno već otprije stavio oglas za devedesetku ako ima ko gurtner orginal, ako nema onda ću uzet delosrto i preraditi....
Sad sam još malo prčkao po fergazeru malo se poboljšalo stanje...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #41 : 11 Listopad, 2008, 19:01:30 »
One nakupine nečega na svječici su mekane i lako se skidaju na hladno i čini mi se da nije stopljeni klip...
Nije mi jasno zašto bi mi trebala jača dizna kad je sve serijski, al sam svejedno već otprije stavio oglas za devedesetku ako ima ko gurtner orginal, ako nema onda ću uzet delosrto i preraditi....
Sad sam još malo prčkao po fergazeru malo se poboljšalo stanje...

Nema veze serijala ili ne... smjesa mora bit dobra. Evo ti primjera:


Ovak kod mene izgleda očišćena svjećica:






A ovako mora izgledat vrh svječice... Meni je crno okolo po rubovima svjećice jer nije ulje baš najbolje :-[

Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #42 : 13 Listopad, 2008, 01:12:09 »
A čekaj briješ da je samo do dizne? Jel bi pomoglo da dignem iglu?? I na koju stranu onaj šarafić za smjesu daje više a na koju manje benzina??
Znači meni treba više benzina? A jel moguće da vuče falš zrak(jel bi tak izgledala svječica)? jel moguće da ima neke veze ona sajla za uljnu pumpu kaj sam iskopčo, da ona otavra neki klipić za zrak ili tak neka sam pročito negdjej, ali sad to ne radi pošto sam ju iskopčo?? Jer ful čudno radi motor

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #43 : 13 Listopad, 2008, 01:24:06 »
samo dizna

s dizanjem i spustanjem igle nes nista postic to ti je samo na 1/3-3/4 gasa znaci ako je smjesa siromasnija ili bogatija na tim podrucjima gasa

za sarafic za smjesu isto tako...ono za ler i na malim otvorima gasa

probaj s vecom diznom, ocito neki k...je cim ti je i zaribao, il vuce negdje fals il karb nije nastalan 3. nema
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #44 : 13 Listopad, 2008, 01:45:43 »
Ovo nije 100% siromašna smjesa... Kad je siromašna onda se vide nakupine bijele boje te je cijela svječica bijelkasta.
Tebe hebe očigledno pumpa ulja od prije(to si eliminirao) ili sjeban karb (ostalo) pa ti vuče falš zrak po ovome što sam ja tu kod tebe vidio.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #45 : 13 Listopad, 2008, 01:55:07 »
Ovo nije 100% siromašna smjesa... Kad je siromašna onda se vide nakupine bijele boje te je cijela svječica bijelkasta.
Tebe hebe očigledno pumpa ulja od prije(to si eliminirao) ili sjeban karb (ostalo) pa ti vuče falš zrak po ovome što sam ja tu kod tebe vidio.

Pa kaj nije i bijelo i sivo siromašna smjesa... Treba sigurno veću diznu... Ako vuće falš zrak onda ima opet previše zraka i opet se vraćamo na početak priče!

Nek pogleda dal vuće negdi zrak to je najjednostavnije... Al ako nije to, slijedi veća dizna i to bi trebalo rješit problem... Ja sam srećom imal obrnuti slučaj... Ja sam imal prebogatu smjesu pa sam prerađival serijski airbox...  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #46 : 13 Listopad, 2008, 02:15:26 »
Kad je siromašna onda se vide nakupine bijele boje te je cijela svječica bijelkasta.

Kad je smjesa presiromasna onda nema nikakvih nakupina nego je svjecica svjetla. Nakupine se u tom slucaju ne naprave zbog previsokih temperatura.


Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #47 : 13 Listopad, 2008, 08:02:41 »
To je fush,ljudima je lakse dat pare za novi cilindar itd.,puknut ga na motor i ful gas pa ti zariba pa evo opet troska,nego da se malo strpe i nastelaju to...
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #48 : 13 Listopad, 2008, 13:04:06 »
Za one koji nisu čitali zacviko je zato što se jednostavno sajla odvojila od uljne pumpe.
Odkad sam stavio novi klip/cilindar nisam vozio brže od 50-60 na vrlo malim okretajima, jednom sam samo stisnuo max i to kratko i to tek nakon osamdesetog kilometra sa novom termo grupom da se malo raspuše :icon_biggrin:...
Trenutno sam na 150. kilometru
I već mi se jedno 2-3 puta ugasil dok sam vozio jedno 40 i onda pustim gas i onda se on ugasi....
One nakupine odkad sam ih obrisao i odvozio 30 kilometri više se nisu nakupljale...
Mene zanima jel moguće da ima neke veze ta sajla druga koja ide do uljne pumpe, da ona ima veze sa zrakom ili s nečim... jer se sjećam da prije kad bi dao gas i kurblao onda je zvuk malo dublji kao otvoreniji nekako, a kad ne dam gas i kurblam onda je onak prigušen zvuk...ako ste me shvatili, to je bilo prije, sad više nit ne kurblam kad mi je i kurbla sjebana, valjda feder ili ne znam kaj ne vraća se di treba i nekad zna zazujat malo prijenos po njoj

Jel bi se dalo nekom na msn malo izgubit vremena da probamo nać problem jer mi je dugo ovak čekat odgovor pa neko krivo nešto shvati itd...
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2008, 13:09:50 vktr »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #49 : 13 Listopad, 2008, 19:56:16 »


Evo filmić pogledajte kak reagira na gas

Sad ima odličan start ali guši se na 60 kmh, ja dajem gas a koda sam ga pustio, onda kad još dam onda počne lovit nekak slabo... dalje nisam stisko jer je još u razradi
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2008, 20:18:05 vktr »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #50 : 13 Listopad, 2008, 21:14:08 »
Ovo nije 100% siromašna smjesa... Kad je siromašna onda se vide nakupine bijele boje te je cijela svječica bijelkasta.
Tebe hebe očigledno pumpa ulja od prije(to si eliminirao) ili sjeban karb (ostalo) pa ti vuče falš zrak po ovome što sam ja tu kod tebe vidio.

Pa kaj nije i bijelo i sivo siromašna smjesa... Treba sigurno veću diznu... Ako vuće falš zrak onda ima opet previše zraka i opet se vraćamo na početak priče!

Nek pogleda dal vuće negdi zrak to je najjednostavnije... Al ako nije to, slijedi veća dizna i to bi trebalo rješit problem... Ja sam srećom imal obrnuti slučaj... Ja sam imal prebogatu smjesu pa sam prerađival serijski airbox...  :icon_thumright:

http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

Ja znam što govorim....
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #51 : 13 Listopad, 2008, 23:29:17 »
Ako bi slučajno uzimo novi fergazer jel mi može neko preporučit neki odavde tako da znam za nedjelju jer Seba onda naručuje opet, al nebi ja preveliki da nebude prevelika potrošnja, sad je 16 ako se ne varam...
http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=5_58_332_4539&sort=3a&page=2

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #52 : 13 Listopad, 2008, 23:46:47 »

http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

Ja znam što govorim....

Čoveče kolko različitih slučaja... Moj onda negdi spada pod "good"... Danas sam probal ono da očistim svječicu, pa fol gas 1 kilometar i brzo gasi i pogledaj...
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline nino100

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nasice
  • Moj Skuter: Peugeot SF 100cc
  • MojSetup: by J.Trkulja sb:))
  • MojSpuh: da
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #53 : 24 Lipanj, 2009, 19:13:30 »
da ne otvaram novu temu scoot isti sve gotovo identicno ali zacviko mi je vec dva puta ali samo kad ga razvucem do krajnje brzine, inace sam pravim mjesavinu cca 3-3,5% ,shell advance vsx, po svjecici ima odlican omjer zrak/gorivo (14 svjecica usporedio sam sa slikom ) http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

zasto onda cvika???

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #54 : 24 Lipanj, 2009, 19:18:34 »
Evo da i ja ne otvaram novu temu, svijecica je bila skoro idealne boje duze vrijeme, i odjednom nakon ovih vrucina je svijecica pocela zezati i skuter nije htio preko 30km/h, mislim da je malo falilo svijecici da postane uzarena. Rijec je o Luni vision i NGK7 koja je tvornicki propisana.



Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #55 : 24 Lipanj, 2009, 23:34:11 »
Ma sta je ovo bijelo na svjecici? Izgleda kao da je pijesak ili prasina usla u cilindar. Uzasna boja i stanje svjecice.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #56 : 24 Lipanj, 2009, 23:44:31 »
Ovome se ne pise dobro... Otvori masinu da se malo iznenadis kakvo je stanje unutra.. :D

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #57 : 25 Lipanj, 2009, 12:13:00 »
Nema rasklapanja dok ne stane, za pocetak je stavljena malo hladnije svijecica i treba obogatiti smjesu benzinom. Trenutno ide jos bolje  :laughing7:

Offline speed__100

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: SP172,nex500,sf100
  • MojSetup: Malossi 172,bgm head,multivar,st6 vforce3,tm28ss,digitronic
  • MojSpuh: Malossi mhr
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #58 : 25 Lipanj, 2009, 17:32:18 »
I meni je takodjer zacviko jedno 3-4 puta mozda i vise,voli sf 100 vise nego išta.Klipova i cilindera imam mogu šestaka složit.Sad se vozim max 50 uljna pumpa ispravna ali sipam mješavinu da se osiguram,neka dimi bolje nego da opet zacvika.Dali moze stetit previse ulja?

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja
« Odgovori #59 : 25 Lipanj, 2009, 17:50:00 »
I meni je takodjer zacviko jedno 3-4 puta mozda i vise,voli sf 100 vise nego išta.Klipova i cilindera imam mogu šestaka složit.Sad se vozim max 50 uljna pumpa ispravna ali sipam mješavinu da se osiguram,neka dimi bolje nego da opet zacvika.Dali moze stetit previse ulja?
moze, previse ulja siromasna smjesa