Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko - Složen, al imam još pitanja  (Posjeta: 22607 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Skinem ja sic i malo gledam okolo šta tu sve ima i uočim ja nešto ne baš normalno

Ova sajla je bila odvojena(prije slikanja, poslje sam ju vratio)
I pošto sam ja novi u svemu tom ne znam čemu služi, i zovem ja frenda, pitam, kad ono, to sajla za regulirat ulje, ja sam popizdio, zbog tako banalne stvari se dogodi ovakvo sranje. Ali bar sam znao u čem je bio problem onda.
Idem ja dalje rastavljat, i dočekalo me manje sranje nego što sam očekivao, bar nešto, ajde...


Na glavi piše LC  :toothy12: jel zna netko kaj to znači?






Ovdje ovo izgleda masivno ali opće se ne osjeti pod prstom, ovi risevi na slikama ispod su veći problem :toothy11:



I ok sad ste sve vidjeli, i sad mene zanima par stvari:
-Jel normalno da klip može po klipnjači ić 1cm ljevo desno?
-Jel normalno da klipnjača ima lufta jedno milimetar možda manje, ali da se klimat onak mrvicu
-Kolko sam shvatio to se sad da bušit na prvu specijalu (to valjda znači na prvi sljedeći klip koji može ić gore, jelda?)
-Kolko otprilike košta to bušenje/brušenje/poliranje/štaveć?
-Kolko otprilike košta takav klip te veličine baš, jer to nije baš najčešći klip vjerojatno?
-Stavit ću novi igličasti (ako se dobro sjećam to je nekih 50kn) jel bitno koji, negdje sam pročito tu na forumu da je to sve svejedno da su svi isti?
-Novi dihtung, jel treba stavljat?
-Jel treba nutra nešto čistit u blokovima ili u auspuhu od posljedica ovoga sad?
-Jesam li išta zaboravio, što treba napravit uz bušenje cilindra, zamjene klipa, zamjena igličastog, dihtunga... ili ako sam bilo što zaboravio pomozite, molim vas.
-Jel se da nešto na auspuhu obnavljat, da se umjesto katalizatora stavi neka vuna ili nešto?
Hvala puno unaprijed svima

« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2008, 22:08:27 Benjamin »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #1 : 30 Rujan, 2008, 22:22:35 »
taj klip busis na 1 specijalu, mislim da je to u tebe nekih 100 kn, ide novi klip, neznam cijenu vjerojatno oko 300 kn, nove brtve idu, katalizaator se ne moze nadomijestiti vunom, iglicasti stavi skf, stavi novi dihtung, i vidim da ti spuh ne lezi bas ok, jel ti jako bucan skut, ili vibrira jako?, glava bi trebala ici od ac masine koliko znam, novu svjecicu stavi, ngk br8hs... valjda nisam sto zaboravio
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #2 : 30 Rujan, 2008, 22:28:49 »
Misliš bušim cilindar na prvu specijalu, ne klip :toothy11:...
Kome to trebam nosit, da je provjereno dobra usluga, ko ima iskustva s nekim, di ima taj klip za 300, meni frend spominje nekih 400-500kn za klip i 200 za bušenje?
Di nabavim skf?
Dihtung serijski ili ima neki nabrijani malosi ili tako nešto :toothy12:?
Spuh odlično leži dok ga ja ne odšarafim kako bi skinuo cilindar, jer ga šarafi od spuha drže također :toothy11:
Ali inače vibrira skuter, tako je.
NGK BR8ES BR8HS koja razlika?
BR8ES imam koja je stara 2 mjeseca, s njom je zacviko, a prije par dana sam kupio BR9ES jer sam mislio da mi treba malo veća toplinksa vrijednost, valjda neće naškodit jeli?

Ovo da bi glava trebala ići od AC mašine.... to ti govoriš onako jer piše LC 2 na glavi ili znaš po nečemu da ovo nije serijska glava ili šta?
Jer ovo mi i ne izgleda ko glava za vodeno, ali samo sam onako pitao šta znači LC na AC glavi :laughing6:


Sve što trebam kupit, pitam za zagreb, nek mi kažu oni koji znaju za zagreb di kaj, TNX, pozz :hello:


Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #3 : 30 Rujan, 2008, 22:33:39 »
igličasti imaš u lagercomercu, lageros/velika gorica možda i u bencony/sesvete! dihtung bi serijski ako ga imaš gdje kupiti

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #4 : 30 Rujan, 2008, 22:36:44 »
ma glava je ok, samo je malo prodji smirgl papirom,neznam koliko je busenje na specijalu,ali neki su govorili o ciframa 100-150 kn, Dihtung sam ja platio seriski 26.50 kn, neznam ser, klip koliko dodje ali ne mislim da bi trebao biti skuplji, skf, pitaj nekoga , ja sam samo 500 km od zagreba tako da neznam lokaciju :toothy12:, te razlike mislim da ti je to obicna svjecka-iridij-platina. imas gumice na nosacima spuha, vjerojatno ne...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #5 : 30 Rujan, 2008, 23:18:39 »
jel mi zna neko reć di se to da bušit po toj cijeni 100kn i di se taj klip prikladan može nabavit da paše nakon bušenja za tih 300kn, 400 kolko god već bilo

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #6 : 30 Rujan, 2008, 23:26:47 »
jel mi zna neko reć di se to da bušit po toj cijeni 100kn i di se taj klip prikladan može nabavit da paše nakon bušenja za tih 300kn, 400 kolko god već bilo

Klip se kupuje PRIJE obrade cilindra i nosi se majstoru na mjerenje pa onda on obradi cilindar po dimenzijama klipa (+tolerancija, naravno)
Klipnjaca ima lufta lijevo desno, ali gore/dolje (smjer kretanja klipa) ne smije imati niti najmanje.

Offline Johnny

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lazarevac
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #7 : 30 Rujan, 2008, 23:38:00 »
LC znaci vodeno hladjenje .
Pravila su napravljena da bi se krsila...

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #8 : 30 Rujan, 2008, 23:40:36 »
LOL
Znam da LC znači Liquid Cooling
pa zato i pitam šta treba ta kratica na glavi pošto je ovo AC ???
ali pustimo to, nebitno je, rješimo prvo ovu fizikaliju

@ 3alfa3, ja ću odnest i klip i cilindar majstoru pa nek se igra on kako god zna i umije s tim, samo da poslje to paše... :)
kolko bi po tvojoj procjeni trebalo koštati bušenje na prvu specijalu i odgovarajući klip s karikama i bolcnom
da znam da me ne bi frend sj#bo :toothy12:
« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2008, 23:45:58 vktr »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #9 : 30 Rujan, 2008, 23:46:48 »
LOL
Znam da LC znači Liquid Cooling
pa zato i pitam šta treba ta kratica na glavi pošto je ovo AC ???
ali pustimo to, nebitno je, rješimo prvo ovu fizikaliju

@ 3alfa3, ja ću odnest i klip i cilindar majstoru pa nek se igra on kako god zna i umije s tim, samo da poslje to paše... :)
kolko bi po tvojoj procjeni trebalo koštati bušenje na prvu specijalu i odgovarajući klip s karikama i bolcnom
da znam da me ne bi frend sj#bo :toothy12:

Ivanm sa foruma je to isto nedavno radio i koliko sam shvatio - uspjesno. Kontaktiraj ga pa nek ti kaze gdje je to radjeno.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #10 : 01 Listopad, 2008, 00:31:33 »
Poslje onda kolko dugo vozim kojom brzinom i šta da radim s ulje da ostavim ovak kak je, ili treba u početku mal više ulja?
nesmijem davat naglo gas i ne smijem do kraja gas? ne smijem iznad neke brzine? što još nesmiem?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #11 : 01 Listopad, 2008, 00:46:47 »
Mozda LC znaci da Lako Cvika

Sto se tice razrade, malo pojacas mjesavinu oko 3% i nekih 300km se suzdrzavati od voznje na punom gasu, poslje 500 bi trebao biti kao stari, a mozda cak i bolji.
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2008, 09:16:34 SlowRider »

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #12 : 01 Listopad, 2008, 01:02:26 »
Mozda LC znaci da Lako Cvika

hahhahaha :laughing11: :laughing11:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #13 : 01 Listopad, 2008, 06:25:53 »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #14 : 01 Listopad, 2008, 08:34:09 »



Mozda LC znaci da Lako Cvika

 :notworthy: loool  :icon_biggrin: :toothy9:



1.-Jel normalno da klip može po klipnjači ić 1cm ljevo desno?
2.-Jel normalno da klipnjača ima lufta jedno milimetar možda manje, ali da se klimat onak mrvicu
3.-Kolko sam shvatio to se sad da bušit na prvu specijalu (to valjda znači na prvi sljedeći klip koji može ić gore, jelda?)
4.-Kolko otprilike košta to bušenje/brušenje/poliranje/štaveć?
5.-Kolko otprilike košta takav klip te veličine baš, jer to nije baš najčešći klip vjerojatno?
6.-Stavit ću novi igličasti (ako se dobro sjećam to je nekih 50kn) jel bitno koji, negdje sam pročito tu na forumu da je to sve svejedno da su svi isti?
7.-Novi dihtung, jel treba stavljat?
8.-Jel treba nutra nešto čistit u blokovima ili u auspuhu od posljedica ovoga sad?
9.-Jesam li išta zaboravio, što treba napravit uz bušenje cilindra, zamjene klipa, zamjena igličastog, dihtunga... ili ako sam bilo što zaboravio pomozite, molim vas.
10.-Jel se da nešto na auspuhu obnavljat, da se umjesto katalizatora stavi neka vuna ili nešto?
11.Hvala puno unaprijed svima

1. Nisam to još vidio ali nije šteta. Nesmije gore dolje jer to je katastrofa  :icon_biggrin:
2. Klipnjača i nova ima lufta ali lijevo desno, ne gore dole!
3. Ja sam odnio u Moto Musil u Kobiliću kraj Velike Gorice i tamo mi je frajer odredio specijalu, našo klip i dao brusit
4. Sve skupa me došlo 300 kn, za tebe će vjerojatno bit 400, možda malo i više, ovisi kolko klip i karike koštaju
5. Klip oko 300 kn, meni je 41,5 klip sa karikama koštal 200 kn
6. Uzmi stari, odnesi ga u lagercommerce i kupi kako ti je alfa reko SKF lager. Imaš u maximirskoj i u tomislavovoj u zagrebu
7. dihtung zamijeni po želji. Nisam ga vidio na slikama pa sam procjeni dal ga treba mijenjat. Ionak je to aluminijski dihtung, jel? Frendu smo isto radili ko i ti sad i stavili smo stari dihtung i motor ide bez greške već par godina
8. Obavezno provjeri da nije neki komadić nečega u radilici ili ispod nje. Ako ostane nećeš napravit 10 km s novom mašinom. Auspuh nije tolko bitan. Istresi ga samo, tek tolko da izgleda da neš radiš  :icon_biggrin:
9. Očisti usput karburator u benzinu i filter operi u benzinu i posuši i naulji ga. I kad sastaviš klip i karike na klipnjaču i kad staviš cilindar gore, pogledaj dal je klip u centru cilindra. Nemoj zaboravit stavit zegere na bolcnu od klipa. Zavrti kurblom lagano na prazno da vidiš dal je sve sjelo kak treba. I naravno, strelica na klipu mora pokazivati na ispuh!
10. Ako imaš nekoga ko dobro vari na CO2, izreži popola spuh i izvadi katalizator. Motor će ti ić dosta bolje ali bude bučniji! Nemreš baš vunu stavit! Zgorela bu odma.
11. Nema na čemu!  :icon_tongue:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko- (friške slike + pitanja)
« Odgovori #15 : 01 Listopad, 2008, 16:55:43 »
Hvala puno kaj si se tak raspisal.. e ali ja sad imaam još pitanja :toothy11:

Uzo sam oba 2 dihtunga, tak da je to rješeno...
A sad meni je frend našo potpuno novu serijsku nekorištenu termo grupu(zajedno sa igličastim) za 650kn (veze i vezice)
Mene sad zanima što bi bilo kad bi išo tom Musilu da mi zbuši cilindar i novi klip samo, to bi me zišlo 250 kn manje a imo bi više kubika, jelda  :toothy12:
To bi po slobodnoj procjeni bilo oko 105ccm jelda, mislim kad se već mjenja nek se malo i nabrije, tak da mi ne bude žal kaj je zacviko
A ako bi to išo bušit, koje su moguće mane toga, jel možda oslabi cilindar ili nešto?
Kak da obogatim smjesu uljem, da ostavim uljnu pumpu kak je i dosad ali da ulijem 1% u rezervar kad točim ili da onesposobim uljnu pumpu i zauvijek točim smjesu sam ili šta da radim...
« Zadnja izmjena: 05 Listopad, 2008, 23:09:45 vktr »

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #16 : 01 Listopad, 2008, 17:42:39 »
Ako taj musil dobro busi cilindre,onda radje idi na tu jeftiniju opciju,nema nikakvih mana...najbolje makni uljnu i radi sam malo jacu mjesavinu dok ti se razradjuje motor
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #17 : 01 Listopad, 2008, 18:14:04 »
Malo sam čitao po netu i kolko sam shvatio taj musil je malo neodgovoran i puno se čeka, ako je istina niš od njega onda, a kak uljnu pumpu onesposobim, jednako kako je bila i kad je zacviko  :toothy12:

a i kad ga zovem onda je jednom zauzeto a poslje se opće ne javlja više

Sad nazovem na mobitel javio se odma, sve ljepo objsnil, 400kn sve skup  :toothy11:
Moguće da ću tam otić
Jel zna neko di je on i kak se dođe tam :toothy12:

pretpostavjam ovdje negdje

jel teško nać?
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2008, 18:36:25 vktr »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #18 : 01 Listopad, 2008, 18:57:51 »
6.-Stavit ću novi igličasti (ako se dobro sjećam to je nekih 50kn) jel bitno koji, negdje sam pročito tu na forumu da je to sve svejedno da su svi isti?



6. Uzmi stari, odnesi ga u lagercommerce i kupi kako ti je alfa reko SKF lager. Imaš u maximirskoj i u tomislavovoj u zagrebu


Nigdje ja nisam rekao da se kupuje SKF iglicasti lager  ;D

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 100cc - Zacviko (friške slike + pitanja)
« Odgovori #19 : 01 Listopad, 2008, 19:36:38 »
6.-Stavit ću novi igličasti (ako se dobro sjećam to je nekih 50kn) jel bitno koji, negdje sam pročito tu na forumu da je to sve svejedno da su svi isti?



6. Uzmi stari, odnesi ga u lagercommerce i kupi kako ti je alfa reko SKF lager. Imaš u maximirskoj i u tomislavovoj u zagrebu


Nigdje ja nisam rekao da se kupuje SKF iglicasti lager  ;D

Ma ajde čovjek se zeznuo :icon_biggrin:
nego bolje bi bilo da si rekao kako se radi mješavina-ti bar imaš iskustva  stim, jel to treba promućkati/promiješati, mixerom :laughing7: ili kako, jer nekak mi čudno da samo ulijem, nije mi jasno kak se to rasporedi pravilno da postane homogena smjesa
I jel dovoljno da otkopčam onu sajlu kao što je bila otokpčana zbog čeg je i zacviko ili treba još negdje nešto onesposobit da više ne ide ulje kroz uljnu pumpu
Kolko preporučuješ % za razradu i kolko za poslje, jel opasno ovo neko valvoline ulje za 36 kn/litra

Već sam mu 2 litre toga ulio, i sad pročitam malo na boci, kaže idealno za starije i manje motore  :laughing6:
Koje ulje preporučuješ da stavljam u mješavinu
« Zadnja izmjena: 01 Listopad, 2008, 19:38:13 vktr »