Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 171732 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #720 : 01 Travanj, 2010, 01:09:25 »
Koji sad imaš feder?

PS
Ja se vozim na ljubičastom i vrtim 4.0g rolice oko 9000rpm.
Samo ja imam daleko jači auspuh od tebe.

Feder je neki serijski od slowa,dosta mekan i duzi za jedno 2,3 cm sigurno od ovog..ma mrtav je nakon 10min,okretaji očajni,mislim,treba mu pun k dok se razvrti,tek poslje 70 dobi neke okretaje za rad :)
Ma previse mi je 9 t,nije za zx-a,osjeti se,ne kazem bezveze ovak..vidjet cu sutra sa 6.9 prvo,pa se prebacim na 5.5 recimo ako ce bit tolko manja gramaza potrebna,cisto da vidim otprilike kolko mu treba gr.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #721 : 01 Travanj, 2010, 14:20:50 »
Stavio ljubicasti centralni,bio si u pravu 6.9 su bile preteske,stavio 5.5 i vrti se 8800 po cajgeru,i vozio sam se 20tak minuta i nije vise tak trom,ali nakon 10min se tocne osjeti da neide 100% ko na pocetku..nekako je i u dodavanju gasa tromiji i sporije dize okretaje,istina da navuce malo brze okretaje nego prije ali opet se ta tromost pojavljuje,stvarno neznam do cega je to...
I da kad sam mjenjao rolice,nisam mogao skinut bolcnu i poklopac za rolice s mjesta...ni milimetar simo tamo ko da je prikljesten ili nesto?
A mjenjao sam ih i prosli tjedan i sve bez greske..

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: R50X
« Odgovori #722 : 01 Travanj, 2010, 14:25:52 »
Stavio ljubicasti centralni,bio si u pravu 6.9 su bile preteske,stavio 5.5 i vrti se 8800 po cajgeru,i vozio sam se 20tak minuta i nije vise tak trom,ali nakon 10min se tocne osjeti da neide 100% ko na pocetku..nekako je i u dodavanju gasa tromiji i sporije dize okretaje,istina da navuce malo brze okretaje nego prije ali opet se ta tromost pojavljuje,stvarno neznam do cega je to...
I da kad sam mjenjao rolice,nisam mogao skinut bolcnu i poklopac za rolice s mjesta...ni milimetar simo tamo ko da je prikljesten ili nesto?
A mjenjao sam ih i prosli tjedan i sve bez greske..
Pozz! Jesu ti rolice od 5.5g dobre! Kako se ponasa sa tim rolicama! Ja sam mislio danas staviti 6.3g pa ne znam dal cu nesto dobiti vise! Imam ljubicasti centralni sa zutim federima! 

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #723 : 01 Travanj, 2010, 14:30:17 »
Pozz! Jesu ti rolice od 5.5g dobre! Kako se ponasa sa tim rolicama! Ja sam mislio danas staviti 6.3g pa ne znam dal cu nesto dobiti vise! Imam ljubicasti centralni sa zutim federima! 

Ako se uopce mozemo usporedivati onda su ti preteske 6.3 sa ljubicastim,stavi 5.5,5.6,5.7 tako nesto
Al mene jebe nesto drugo a neznam kaj..zasto je to smece nakon 15,20min tromije i neide ko na pocetku  :angry7:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: R50X
« Odgovori #724 : 01 Travanj, 2010, 14:38:30 »
Trebao bi probati malossi zute federe, kako se ponasaju u voznji! Meni ide super, samo me rolice zajebavaju, i gotov sam!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #725 : 12 Travanj, 2010, 01:37:45 »
S obzirom da meni nikad vrag neda mira, otkrio sam jednu popularnu grešku i to sad u 00:30 sam išao u garažu. Naime, svi naručujemo remenje za Puga SF2 a to je krivo!!

Remen je deblji (18mm malossi vs 16.5mm bando), drugačiji kut penjanja ima (32 malossi vs 28 bando) i duži je ( 755mm malossi vs. 749mm bando) što u konačnici sa zadnjim polutkama koje kao da imaju 2mm lufta pri samom kretanju dovodi do činjenice da skut nema najniži prijenosni omjer a to se itekako osjeti. Naime, pošto je deblji i ima veči kut penjanja, variomat ga prije izbaci iz nižih brzina bez da se skut navrti kako treba i to me oduvijek mučilo na mojem TGBu a sad znam i zašto. Probao sam kompenzirati sa podloškama no ni to nije lijek.
Ako stavim podlošku od 1.5mm onda skut prevrti i gubi se jako top speed, skoro kao efekt prelaganih rolica. Ako pak stavim teže rolice onda sam opet na početku. Kut penjanja izbaci remen brže van i opet nema start kako spada. Dakle, sizifov posao.
Manifestira se činjenicom da skut jednoliko poteže od 0 do samog top speeda tj nema onog šusa dolje na startu. Onako, krene ali linearno pa jače povuče od nekih 30ak km/h do top speeda.

Isto tako, ni u zadnje polutke ne upada koliko bi morao tako da ni tu nema najvećeg prijenosnog omjera jer vario naprijed izbaci remen koliko može ali odozada ga ne pušta unutar polutki koliko bi trebalo pa skut počinje navrtavati okretaje u nižem prijenosnom omjeru što je ok za setup koji se vrti preko 10000 okretaja ali za niže rangirani Malossi ili Polini sport to predstavlja manjak u konačnoj brzini...

Rezime, oduzima start i krajnju brzinu a to nikako nije dobro!

Riješenje je jednostavno.... radi se o drugom kataloškom broju iz Malossi-jevog kataloga a oni su sljedeči:
X special - Malossi 6112730
X kevlar - Malossi 6112729


Evo za usporedbu:

Stock:    749 long - 16,5 wide – 28 degrees – 8 high  ( Bando GE506RB01)
SF2:       755 long – 18 wide – 32 degrees – 8 high    ( Malossi 6112736 Kevlar)
Ispravni:  746 long – 16,5 wide – 30 degrees – 8 high ( Malossi 6112729 Kevlar)

Dakle, stock je bando remen sa prve ugradnje, SF2 je malossi kevlar za Peugeot SF2 koji mi imamo, ispravni je za sljedeče modele skutera:

APRILIA
AMICO, AREA 51 LC, GULLIVER LC, RALLY /RALLY LC
BENELLI
491 GT /491 LC SPORT (MINARELLI), K2 /K2 LC, NAKED
ITALJET
DRAGSTER LC
MALAGUTI
F12 PHANTOM LC DIGIT KAT euro 2, F15 FIREFOX LC
YAMAHA
AEROX LC euro 0-1-2, BW’S /BW’S NG euro 0-1, BW’S (A137E) euro 2,
BW’S NG (A137E) euro 2, JOG R, NEO’S, SLIDER, SPY, WHY, ZUMA


Dakle, ako netko ima minarelli remen za Aeroxa čisto da mi posudi na par dana da testiram njegov rad, bio bi mu zahvalan jako.  :icon_biggrin:

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #726 : 12 Travanj, 2010, 10:47:42 »
Vjerovao ili ne, ali trenutno nemam niti jedan remen za minarelli, inace sam ih imao svakakvih i mogu ti reci da se dimenzije malo razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca i to se OSJETI u voznji  :icon_thumright:

Recimo TOP-ov remen je duzi od malossi kevlara i serijskog Yamaha remena. A Hebo remen je jos dulji, s tim da postoje 2 modela Hebo remena, jedan je 16mm sirok, a drugi 16.6mm, sad sa zaboravio koji je bio malo dulji...


Treba vidjeti da li odgovara remen za minarelli masine sa kratkim blokom (zvuci cudno, kratki blok, a duzi remen, ali tako je), jer je on malo duzi od remena za tipicni minarelli horizontal...
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2010, 10:49:13 SlowRider »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #727 : 12 Travanj, 2010, 11:00:08 »
Treba vidjeti da li odgovara remen za minarelli masine sa kratkim blokom (zvuci cudno, kratki blok, a duzi remen, ali tako je), jer je on malo duzi od remena za tipicni minarelli horizontal...
Nece valjati sa kratkog minarellija jer je duzi od 3.5-4.5cm[zavisno od proizvodjaca]....792-797/16.5-16.6....

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #728 : 12 Travanj, 2010, 11:24:01 »
hebo kevlar 752x16,6
hebo s-belt 760x16 da je bar 16,5 bio bi idealan za minarelli :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2010, 12:13:05 pajo »
lovac u mutnom team

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #729 : 12 Travanj, 2010, 11:59:29 »
Probat cu sa serijskim remenom krug napravit..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #730 : 12 Travanj, 2010, 12:12:04 »
Po spec, ono kaj je najbliže iako ne IDEALNO je kataloški broj koji sam stavio. S njim bi se dalo kompenzirati sitna razlika. Ovaj koji sad imam je way-off.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #731 : 12 Travanj, 2010, 12:18:19 »
a sto kazete na to da specifikacije remenja bas i nisu vjerodostojne  ;D tako je malossi kevlar za minarelli duzi od topovog remena, cini mi se 745,6 vs 738, a u stvarnosti je topov remen dulji za pola cm, mozda cak i malo vise.  :happy3:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #732 : 12 Travanj, 2010, 12:26:45 »
A hebga... nekako moraš krenuti pa iskustvom naučiti... Jel tak?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: R50X
« Odgovori #733 : 12 Travanj, 2010, 22:32:53 »
Pozz ljudi! Imam jedno pitanje, koja je razlika izmedu Polini kevlar belt borj: 248.008 i 248.038 za SF2! Jel duzina, zato sto mi frenda sad kaze da mu ne pase gore na R50X ovaj prvi 248.008, a ja sam njemu ovaj narucio 248.038! Kaze da je kratak, je moguce da je 248.038 duzi?  :help: Thanks  :icon_thumright:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #734 : 24 Travanj, 2010, 14:37:58 »
Imao si pravo giz sa rolicama: meni su rms-ove 5.5g pokazale ubiti manje od 5.1g tj. 5.04g ,polinijeve 6.9g - 6.54g
I treba mi sad neka sredina od tih dvoje rolica znaci pravih 5.8g 5.7 5.6 tu negdje..
Malo mi sad previse vrti al ide ko blesav,crko je neki dan opet i sve vise i vise sam uvjeren da ga struja negdje zajebava..taj put kad je crko jedno 10min sam ga puni gas forsirao i spustam se s nadvoznjaka puni gas i na oko 90kmh pustim na 3/4 gasa,cujem neko ko pucketanje u prostoru akumulatora,stisnem puni i odjednom gecrk..stanem upalim,radi malo otezanije,dodem doma ohladi se,i sve po novom ko da nis nije bilo

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #735 : 24 Travanj, 2010, 14:49:20 »
Bobina?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #736 : 24 Travanj, 2010, 15:01:14 »
Bobina?

Neznam,imam dojam ko da se nesto od opterecenja zagrije ili slicno,i jednostavno u jednom trenutku vise nemoze izdrzat i skuter crkne..

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #737 : 24 Travanj, 2010, 20:29:57 »
Pozz.

Ja sam jucer promijenio bobinu koja me hebe od prosle godine !!!
Skut dodje do 5500 okr. i pocne se gusiti,i tako 1-2 min dok se malo svjecica ne zagrije i onda sve ok !!!

Zašto je doslo do toga da je bobina probila ???

Moja pretpostavka a vjerujem i da je tocna - skut sam par puta na nogarama vrtio do kraja (po obrtomjeru za skalu iza 12000),i vjerujem da je zbog toga i probila !!!

Hocu reci da je i kod tebe to mozda problem,sam kvalitet bobine moze biti upitan na tom broju okretaja!!!


Nego pitanje za lokalnog doktora za R50X !!! Naravno Giz  ;D ;D :headbang:

Na 303R i na R50X bi trebale biti iste masine - znaci i radilice itd..... ?????

 
 www.xtreme-scooter.at
Pogledajte radilice za 303R na ovoj stranici - kolika je mogucnost da to stvarno odgovara i ta R50X !!!

Ako odgovara to bi mogla biti dobro rjesenje za zamjensku radilicu !!! Mislim na ove racing modele  :toothy12: :toothy12:




Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #738 : 24 Travanj, 2010, 22:54:55 »
Mogla bi bit bobina vidis,kolko para je neka druga?,danas se s frendom vozio cuku vremena sa skuterom,svako svojim i przio ga jedno 3km ful gas i pustim gas,pa ga dodam,pocne nesto pucketat,ja smirio voznju na nekih 70kmh vozio malo tako,i poslje sve ok,cudno...
A za info. sta se tice radilice,cekamo doktora giza  :icon_biggrin: Ja sve strepim kad ce moja na pocinak  :toothy3:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #739 : 24 Travanj, 2010, 23:01:51 »
S tim radilicama nečete ništa napraviti. Šire su, veči promjer zamašnjaka je i nema dosjeda za zupčanik uljne pumpe.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"